Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 09:26   #1
Shih-Tzu

Naime kupujemo zena i ja psa ovih dana ili kroz mjesec dana
I zena hoce shitzua pa sam odlucio joj pokloniti to malo stvorenje.
Ali zadnjih dana cujem da neki ljudi nisu bas odusevljeni tom pasminom pa bih molio vase misljenje...
__________________
Always look on the bright side of your life
Idle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:33   #2
Nije bitno jesu li ljudi oduševljeni ili ne, jer shi tzu je kao i svaki drugi pas, kaki, piški, jede, dlaka mu otpada i ponekad ima taj pseći miris.

Što vi tražite od psa?
kakav karakter?
Shi tzu je pas za pratnju. ne treba puno kretanja, ali to ne znači da je stalno doma ili po rukama ili da nuždu obavlja u WC sa pjeskom.

I molim te, kad i ako budete nabavljali psa da se dobro raspitate za legla, jer čuda čine, pogotovo zato što je shi tzu jako popularan, kao i mops, maltezer, yorkie...itd...itd...
Nazovite HKS i vidite za prijavljena legla. Rodovnik prvenstveno znači neka garancija za zdravlje. Kod uzgajivača postoji opcija kućni ljubimac ili izložbena jedinka, a i cijena je različita.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:43   #3
Blago tvojoj zeni... I ja jako volim tu pasminu,bas su slatki..
A kupujete ih u Engleskoj?
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 13:10   #4
Ja imam psa Shihtzu-a! To je jako pametan pas! Mal i dobar! Nakon samo tjedan dana smo ga naučili da obavlja nuždu vani!
Jako je privržen svome gospodaru i voli izlete u prirodu ali kada to nije u stanju onda može biti i us tanu uz barem 3-4 šetnje! On ima čupavu i dugačku dlaku koju treba svakodnevno češljati! Meni je on u kući! Al i po danu je vani! Nas je 4 u obitelji i skroz je s nekim vani! Jako volimo našeg psića!!!
lucka1pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 14:23   #5
U kojem smislu ljudi nisu zadovoljni?

Raspitajte se za pasminske karakteristike, znači nemojte kupovati psa samo na temelju izgleda i ako vam odgovaraju nema šanse da ne budete zadovoljno.
Psa kupite od pravog uzgajivaća jer vam se može desiti da kupite shitzua koji niti ne izgleda kao shitzu, a niti nema karakter kakav ta pasmina mora imati.
Pripremite se na visoku cijenu jer je popularna pasmina u pitanju.

Ako ljudi nisu zadovoljni zato što im pas obavlja nuždu po kući, razvlači čarape, gricka ili sl. i ako vas je to poljuljalo u odluci onda definitivno odustanite od štenca. To svaki pas radi bez obzira na pasminu.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:15   #6
Ja imam Shi-Tzua i mislim da su prekrasni i super za stan.Htjela bi pitati samo koliko često se smiju kupati?
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 14:14   #7
smiju se kupat oko 2 puta mjesečno barem tako mi svog kupamo! ako bi ga kupali jako često onda bi mu dlaka izgubila svoj prirodan miris, a i pas se može razbolit, dlaka bi mu postla kruta, moj shihtzu ima sjajnu i mekanu dlaku kao plišana igračka iako je još relativno mal..7mj.
lucka1pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 09:45   #8
bi htjeli stavit slike?

P.S.meni su ti malci preslatki
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 12:09   #9
Quote:
lucka1pink kaže: Pogledaj post
smiju se kupat oko 2 puta mjesečno barem tako mi svog kupamo! ako bi ga kupali jako često onda bi mu dlaka izgubila svoj prirodan miris, a i pas se može razbolit, dlaka bi mu postla kruta, moj shihtzu ima sjajnu i mekanu dlaku kao plišana igračka iako je još relativno mal..7mj.
Dakle, kupanje svaka 2 tjedna je DEFINITIVNO prečesto. Tvoj pas je još mlad, pa je normalno da još ima mekanu šteneću dlaku, ali bojim se ako ga nastavite tako revno rifljati svakih 14 dana, da ćete uskoro imati golokožeg psa, umjesto Shih-Tzua! Šalim se, naravno, ali ipak mislim da je kupanje šamponom koje je češće od jednom u 3 ili 4 mjeseca, prečesto i nije dobro.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 13:15   #10
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Dakle, kupanje svaka 2 tjedna je DEFINITIVNO prečesto. Tvoj pas je još mlad, pa je normalno da još ima mekanu šteneću dlaku, ali bojim se ako ga nastavite tako revno rifljati svakih 14 dana, da ćete uskoro imati golokožeg psa, umjesto Shih-Tzua! Šalim se, naravno, ali ipak mislim da je kupanje šamponom koje je češće od jednom u 3 ili 4 mjeseca, prečesto i nije dobro.

Tocno!!! I jos... ako pocnete prijecivat da vam pas smrdi, znajte da vam je to od precestog kupanja. Pseca koza mora imati odredenu masnocu koja se kupanjem i samponima skida. Tada koza pocne sve jace i jace luciti masnocu i to se manifestira neugodnim mirisima. Pranje capica - OK, ali precesto kupanje i samponiranje cijelog tijela - big no no!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:23   #11
i ja imam shi-tzua,dobila sam ga prije nekoliko dana, star je dva mjeseca i jako je pametan pas, ali imam jedan problem po cijelu noć cvili i nemože ostati sekundu sam odmah cvili pa neznamo više što da radimo...znam da se još navikava na nas i sve to ali ....pliz recite što da radim???!!
lilypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 11:04   #12
u krevetić mu stavite njegovu najdražu igračku,a kažu da je dobro stavit termofor...mada sad je vruće ne znam baš.
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 04:03   #13
Quote:
lilypink kaže: Pogledaj post
i ja imam shi-tzua,dobila sam ga prije nekoliko dana, star je dva mjeseca i jako je pametan pas, ali imam jedan problem po cijelu noć cvili i nemože ostati sekundu sam odmah cvili pa neznamo više što da radimo...znam da se još navikava na nas i sve to ali ....pliz recite što da radim???!!
Nemojte ga samo navikavati na to da će cviljenjem išta dobit, jer ćete onda imati problem u budućnosti.

Izmorite ga prije spavanja, igranjem, šetnjicom, bilo čim, tako da lakše spava, samim time neće tražiti vas.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:25   #14
Da nadopunim kupanje:
mladog štenca ne valja prečesto kupati tako 1 u 2.mj.
ali odraslog se smije i po 2 puta u jednom mjesecu!!!
__________________
Život je kratak i iskoristi ga najbolje što možeš! kao ja...hehe...
lucka1pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:27   #15
a za cviljenje:
kad ste ga dobili i počne cviliti ostavite ga i prestat će...
ako ga budete mazili na to prvotno cviljenje imati ćete ozbiljnih problema...
__________________
Život je kratak i iskoristi ga najbolje što možeš! kao ja...hehe...
lucka1pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:35   #16
Quote:
lucka1pink kaže: Pogledaj post
Da nadopunim kupanje:
mladog štenca ne valja prečesto kupati tako 1 u 2.mj.
ali odraslog se smije i po 2 puta u jednom mjesecu!!!
Aj dobro...ja svojeg psa kupam jednom godišnje, ako i toliko...doduše, nemam shih-tzua, pa onda to možda mijenja stvar, ali svejedno mi se čini prečesto...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:00   #17
ja imam shih-tzua vec osam godina...pas je odlican, jako nezahtjevan...ne laje, jako je drustven i voli drustvo ljudi, i nesretan je kada je sam, no sa psima je malo suzdrzaniji...ne zahtjeva duge setnje, a najveca briga je njegova dlaka...i nakon dugo vrmena njegova dlaka ostaje leprsava i mekana, gotovo kao kod štenaca no ona zahtjeva gotovo svakodnevnu njegu i iscetkavanje..shih-tzui velike su maze i obozavaju kada su u centru paznje...dosta su tvrdoglavi, ali nisu opasni i agresivni kao neki drugi mali psi...
__________________
Gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise and who knows what the tide could bring?
zubic_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 09:19   #18
ovako...moj shihtzu šepa, ležao je i digao se i počeo šepati,ne cvili,ne boli ga trči,skače,ali on i dalje šepa..veterinar mi je rekao da mu je možda utrnula šapica od ležanja,ali nemože to trajati cijeli dan...mislim što mu može biti?????!!!sutra ću ga opet odvesti veterinaru pa valjda će biti sve u redu
lilypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:38   #19
Bok svima! Ovako, mene zanima jedna stvar. Imam shih tzua starog gdinu i 3 mj., musko je i malo je veci od ostalih shihtzua koje sam ja imala priliku vidjeti, iako su stariji od mog. Vidi se po svemu da je shihtzu, samo ima malo duze noge i mozda malo duzi trup od ostalih. Zanima me dali netko mozda zna koje su proporcije Shihtzua? Malo me zbunjuje to sto su mu roditelji navodno sampioni, obadva.
A.J._1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 20:59   #20
mi imamo shih tzu muzijaka 11 godina starog..šta da vam kažem-prezadovoljni !!!! obavezno kupite od uzgajivača !! ako trebate neke preporuke javite se na PP
pozdrav

štene shih tzu-a.....

geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.