Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 18:17   #21
Zanimljiv pogled na facebook:

http://www.reci.hr/blogs/zivot_20/ar...-podataka.aspx
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 01:25   #22
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
IMHO facebook je okupljalište yuppie idiota kojima je strašno zabavno gledati slike drugih yuppie idiota.
Vidi mene sa šeširom! Vidi me na plaži! Ja i moji prijatelji!
Bla, bla, drk, drk!

apsolutno. A svi oni naći će se najblaže u čudu kada netko počne (zlo)upotrebljavati tako naivno javno ostavljene osobne podatke. Ima li jedan razlog protiv toga? Ni CIA to ne bi bolje osmislila. I to sve dobrovoljno. Što pokazuje do kuda ide današnja posvemašnja zaglupljenost. Zaglupljenost je globalni trend.

Prvo općeprihvaćeno pravilo sigurnosti Interneta glasi, ne ostavljaj privatne podatke na Netu jer nikad ne znaš za što će biti (zlo)upotrijebljeni. Zato je i bilo upozorenje za gmail da trajno ostavlja emailove u bazi (znači ne brišu se trajno), tako da ako netko utjecajan želi, može vidjeti vašu kompletnu historijsku email korespodenciju. Jednom poslana gmail poruka ostaje trajna povijest
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:23   #23
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Lakota, taj lik sere! Naime, i sam ima profil na fejsbuku.. užas!

Rolandus, čuo sam ovo za gmail.. ali ovih tri tisuće mailova što ih imam u svojoj gmail bazi ne bih volio pregledavati nigdje drugdje.. Da ne kažem da je gtalk deset puta bolji (meni barem) od svih msn-ova i icq-a..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:47   #24
kakva je ovo rasprava uopće? što uopće zajedničko imaju msn (instant messanger), hotmail (mail servis) i facebook (community site)?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:53   #25
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kakva je ovo rasprava uopće? što uopće zajedničko imaju msn (instant messanger), hotmail (mail servis) i facebook (community site)?
koliko sam ja shvatio, zajednicko im je da se putem sva tri servisa salju poruke i da sva tri igraju ulogu u, toliko zeljenom, uklanjanju mladezi sa ulica i njihovom pretvaranju u "klince koji zure u ekran po cijeli dan/ oci su im cetvrtaste k'o ekran".
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:06   #26
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatio, zajednicko im je da se putem sva tri servisa salju poruke i da sva tri igraju ulogu u, toliko zeljenom, uklanjanju mladezi sa ulica i njihovom pretvaranju u "klince koji zure u ekran po cijeli dan/ oci su im cetvrtaste k'o ekran".
i da je microsoft vlasnik/suvlasnik u sva tri...
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:12   #27
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
apsolutno. A svi oni naći će se najblaže u čudu kada netko počne (zlo)upotrebljavati tako naivno javno ostavljene osobne podatke. Ima li jedan razlog protiv toga? Ni CIA to ne bi bolje osmislila. I to sve dobrovoljno. Što pokazuje do kuda ide današnja posvemašnja zaglupljenost. Zaglupljenost je globalni trend.

Prvo općeprihvaćeno pravilo sigurnosti Interneta glasi, ne ostavljaj privatne podatke na Netu jer nikad ne znaš za što će biti (zlo)upotrijebljeni. Zato je i bilo upozorenje za gmail da trajno ostavlja emailove u bazi (znači ne brišu se trajno), tako da ako netko utjecajan želi, može vidjeti vašu kompletnu historijsku email korespodenciju. Jednom poslana gmail poruka ostaje trajna povijest
paranoiziras bez razloga:

The simple truth.

There are so many theories out there that are trying to describe the phenomenon of social networking on the Internet. Sociologists, anthropologists, psychologists, epidemiologists, communists… you name it. These analyses are written in books, 300-page pdf reports, PhD theses, student reports. They are also very useful for filling technology columns in papers and magazines, because these deep and profound texts improve credibility of their editors.

There is no need to write quantum theories about social networking. It is dating.

istok pavlovic
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:14   #28
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
paranoiziras bez razloga:

The simple truth.

There are so many theories out there that are trying to describe the phenomenon of social networking on the Internet. Sociologists, anthropologists, psychologists, epidemiologists, communists… you name it. These analyses are written in books, 300-page pdf reports, PhD theses, student reports. They are also very useful for filling technology columns in papers and magazines, because these deep and profound texts improve credibility of their editors.

There is no need to write quantum theories about social networking. It is dating.

istok pavlovic
Evo jedne apsolutne istine!
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:46   #29
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
paranoiziras bez razloga:

The simple truth.

There are so many theories out there that are trying to describe the phenomenon of social networking on the Internet. Sociologists, anthropologists, psychologists, epidemiologists, communists… you name it. These analyses are written in books, 300-page pdf reports, PhD theses, student reports. They are also very useful for filling technology columns in papers and magazines, because these deep and profound texts improve credibility of their editors.

There is no need to write quantum theories about social networking. It is dating.

istok pavlovic
odlicno.

upravo neki dan sam rekao nekome kako od svih tih stranica priznajem jedino pronalazac prijatelja za odrasle tocka kom.

p.s. ostaje, medjutim, valjana cinjenica o kojoj govori rolandus, da su podaci dostupni svima, a ne samo potencijalnim partnerima...
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:55   #30
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post

p.s. ostaje, medjutim, valjana cinjenica o kojoj govori rolandus, da su podaci dostupni svima, a ne samo potencijalnim partnerima...
istina, ali o tome sam davno prestao razmisljati i ne brine me previse...mislim, ak bas cia zeli nesto saznati, doci ce do toga i bez moje pomoci
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 09:57   #31
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
istina, ali o tome sam davno prestao razmisljati i ne brine me previse...mislim, ak bas cia zeli nesto saznati, doci ce do toga i bez moje pomoci
kad smo vec kod toga, evo ga jedan vrlo temeljito istrazen clanak o facebooku iz guardiana:

http://www.guardian.co.uk/technology...an/14/facebook
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:20   #32
Imam pitanje zaa nekog ko ima facebook:

Kak da promjenim Network koji mi piše ispod imena? Piše mi network skole kojoj ne pripadam (valjda zato kaj me pozvali lik sa tog networka) i croatia network. Kak da zbrisem taj skolski da ostane samo Croatia?
__________________
Lajte kere varošanke, odlično vas znam, lajte samo znajte da vas ne slušam!
Greener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 15:02   #33
Quote:
nevjerna vtm kaže: Pogledaj post
MSN I Hotmail da,a na Facebook mi se nije dalo regat
Ugl na MSN provodim dosta vremena dnevno i smatram ga jeftinim i dobrim nacinom komunikacije,a mana mu je dakako otuđivanje od RL.

Može pomoć kako se ulogirat na MSN...
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:00   #34
Quote:
Greener kaže: Pogledaj post
Imam pitanje zaa nekog ko ima facebook:

Kak da promjenim Network koji mi piše ispod imena? Piše mi network skole kojoj ne pripadam (valjda zato kaj me pozvali lik sa tog networka) i croatia network. Kak da zbrisem taj skolski da ostane samo Croatia?
Probaj na account pa network i onda leave network, možda upali!
__________________
van wc-a ne trpim druženje s govnima...
Princess Ironic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:37   #35
msn iman, ne koristim već dulje - mislim da ću ga brisat

facebook i last.fm nemam jer me živcira šta to sad svi imaju , myspace iman
 
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 20:17   #36
od svega tog samo msn imam, nisam često na njemu svaki dan po pola sata
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 22:15   #37
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
kad smo vec kod toga, evo ga jedan vrlo temeljito istrazen clanak o facebooku iz guardiana:

http://www.guardian.co.uk/technology...an/14/facebook
mi6 propaganda, ljubomorni su jer se cia prva sjetila napraviti fejsbuk
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:22   #38
mjenjanje passworda

. kako se moze promjeniti password na hotmailu ???
saxgin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:41   #39
Zanima me ako nekome na face pošaljem onaj friend request i on odbije npr. klikne na ignore jel dobijem kakvu poruku o tome?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 17:55   #40
ne dobijes. u tvom news feed-u se ne pojavljuju obavjesti o prekinutim prijateljstvima i odbijenim requestovima.

facebook mi se zgadio, posebno mi se svidja kad dobijes friend request od covjeka koji te prethodno ne pozdravi na cesti.

msn vrlo rijetko koristim iako sam nekoc bio opsjednut. od mail servisa koristim gmail.

inace jedini web servis koji mi se trenutno jako svidja je last.fm.
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.