Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2014., 07:27   #5241
Bijah pacijentica od famozne dr. S.Š svih 9. mjeseci i to na odjelu. Na kraju mi je postalo smijesno. Njezina vizita - svi hodaju ko mutavi za njom, nitko nista ne prica, ona pita Kako ste? ti odgovaras najkrace moguce OK i to je to. Ili primjer - zena s kolestazom, Jel se svrbite? zena odgovara Da, a doktorica kaze Ok, nastavite dalje :-P. NO najveca fora joj je Otkuda ste vi?! I to je to. Sto ne umanjuje njezinu strucnost, ali vise razgovora se od nje ne moze ocekivati.... Za mene je ona osoba koja svoj posao obavi sto prije samo da ide doma...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 15:34   #5242
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ne znam kak neke zene zamisljaju klistir...ono, do koljena u kakici?
Ili sam ja imala srece pa je to ispalo vrlo elegantno? Moguce i to jer 2 dana prije nisam skoro nis jela jer su me narucili u bolnicu.

Na kraju ima i onih koje su protiv klistira...e to mi je totalno fuj.
Nemam što zamišljati klistir kada sam ga radila par puta. Nehigijenski je ne oprati se nakon velike nužde, a kamoli poslije klistira.

Na prvom porodu sam se oprala nakon k., bome ću i sada.
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:51   #5243
Jesam ja dobro shvatila da se stvarno necu moci otusirati nakon klistira? A tusevi postoje? Ako se to sve obavlja u predradaoni (prizemlje desno) - pa tamo je sve tip top preuredeno??
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 19:22   #5244
Quote:
zupershiba kaže: Pogledaj post
Jesam ja dobro shvatila da se stvarno necu moci otusirati nakon klistira? A tusevi postoje? Ako se to sve obavlja u predradaoni (prizemlje desno) - pa tamo je sve tip top preuredeno??
Prizemlje desno nije predradjaona nego pt2.

Predradjaona je gore na katu.
Nema tusiranja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 21:58   #5245
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Prizemlje desno nije predradjaona nego pt2.



Predradjaona je gore na katu.

Nema tusiranja.

Al ima tusa gore i ne vifim razlog zakaj se nebi mogle otusirat.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 22:02   #5246
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Prizemlje desno nije predradjaona nego pt2.

Predradjaona je gore na katu.
Nema tusiranja.
A što bi bilo pt2?
Ako nema, nema. Onda vlažne maramice i idemo dalje
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 00:33   #5247
Quote:
zupershiba kaže: Pogledaj post
A što bi bilo pt2?

Ako nema, nema. Onda vlažne maramice i idemo dalje

U predradjaoni pored wc-a je tus, koristih ga jer sam noc provela tamo. A sad koristi li se nakon klistira i koja je procedura, to ne znam.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 09:57   #5248
Quote:
zupershiba kaže: Pogledaj post
A što bi bilo pt2?
Ako nema, nema. Onda vlažne maramice i idemo dalje
pt2 je patologija trudnoce 2.
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
U predradjaoni pored wc-a je tus, koristih ga jer sam noc provela tamo. A sad koristi li se nakon klistira i koja je procedura, to ne znam.
I ja sam provela noc u predradjaoni i tad se tus nije koristio.
Doduse, to je bilo prije 3,5 godine.
Ali 2 frendice mi rodile u petrovoj u zadnjih pola godine i nije bilo tusiranja poslije klistira.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 11:11   #5249
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pt2 je patologija trudnoce 2.





I ja sam provela noc u predradjaoni i tad se tus nije koristio.

Doduse, to je bilo prije 3,5 godine.

Ali 2 frendice mi rodile u petrovoj u zadnjih pola godine i nije bilo tusiranja poslije klistira.

Ja provedoh tamo noc kao hitan slucaj, ne jer sam radjala, i tusirah se.
Al fakat ne znam koja ne sad procedura.
No dok sam lezala na pt1 sve cure koje su isle na klistir su obavile nuzdu i otusirale se u sobi.
Mozda ih se moze traziti. Iako meni nije jasno zakaj je takva frka oko ne tusiranja, pa uzmes vlazne maramice i pobrises se, kao nakon velike nuzde.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 13:44   #5250
Ma nije neophodno tusiranje, nije da se pospricas od glave do pete.

Ja sam zapravo imala ogromnu srecu sto su me nakon noci u predradjaoni vratili na pt1, iduce jutro vidjeli da sam skroz otvorena, dolje me na miru obrijali i klistirali, otusirala sam se kao covjek u praznoj sobi jer su cime otisle na carski i uputila u box.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 17:26   #5251
Hvala na odgovorima. Ne mislim raditi tamo scene ako nema tuširanja, ali lakše mi je sad kad znam što me čeka.
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 17:39   #5252
Quote:
zupershiba kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Ne mislim raditi tamo scene ako nema tuširanja, ali lakše mi je sad kad znam što me čeka.
Shvacam te u potpunosti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 16:11   #5253
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
U predradjaoni pored wc-a je tus, koristih ga jer sam noc provela tamo. A sad koristi li se nakon klistira i koja je procedura, to ne znam.

Ja sam rodila krajem 6mj. Gore ( u predrađaoni) su 2wc-a i tuš odmah do njih. Odvojen je tuš zavjesom. Ispred njega je bila neka kanta kada sam ja dolazila na klistir, ali sam ju sklonula da mi ne smeta pod nogama kada izlazim iz tuša. Rekla mi je sestra da se nakon klistira operem u tušu. Nisam se tuširala nego samo oprala od struka na niže.

Ja sam imala inducirani porod u 19tt zbog malformacije djeteta. Inducirani je trajao 4dana i imam za SVE osoblje bolnice (i prije induciranog i za vrijeme i 3dana nakon poroda) samo riječi hvale. Predivni prema meni i mužu. Apsolutno SVI!
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:10   #5254
Ja sam se prije 2 god i 8 mjeseci normalno istusirala nakon klistira u predradjaoni, a isto planiram i sada za 4 mjeseca kad opet budem gore
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 18:53   #5255
Kako bilo da bilo - kupila sam maramice svih vrsta, modela i velicina. Intimo, toaletne, vlazne, sensitive, antibakterijske....show
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:31   #5256
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Prizemlje desno nije predradjaona nego pt2.

Predradjaona je gore na katu.
Nema tusiranja.
Prije 1.5 god kad sam ja bila u Petrovoj svasta sam citala na forumu- jedni kazu nema tusa i tusiranja, drugi kazu ima! Ja ponjela sve neke vlazne maramice i vlazan wc papir. Ugl nakon sto je primalja zavrsila sa stavljanjem klizme i rekla mi sta mi je ciniti, ja sam je pitala dal ima tus i gdje i dal se mogu istusirat. Pokazal mi je tus odmah do wc-a je i rekla da je svakako dobro se istusirati!! Tako da sam se fino istusirala bez obzira sta sam imala sve moguce za higijenu bez tusiranja! Vjerujem da je tus jos uvijek u funkciji! Malo smijesno izgleda i ko da se ne moze koristiti, al moze! Ptajte nakon sta vam stave klizmu i pokazat ce vam! Bit ce vama ugodnije ako se istusirate!
Folletta :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:50   #5257
Postoji tus i moze se tusirati. Samo kaj vam to nitko ne govori. Bilo ga je i prije 3-4 god kad sam prvog rodila. Sve su nam pokazivali na tecaju.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 21:33   #5258
Opet ja vraćam Petrovu u život
Kakvo je stanje tamo s plahtama i dekama? Možemo tražiti extra ako će nam trebati?
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:27   #5259
Quote:
Folletta :D kaže: Pogledaj post
Prije 1.5 god kad sam ja bila u Petrovoj svasta sam citala na forumu- jedni kazu nema tusa i tusiranja, drugi kazu ima! Ja ponjela sve neke vlazne maramice i vlazan wc papir. Ugl nakon sto je primalja zavrsila sa stavljanjem klizme i rekla mi sta mi je ciniti, ja sam je pitala dal ima tus i gdje i dal se mogu istusirat. Pokazal mi je tus odmah do wc-a je i rekla da je svakako dobro se istusirati!! Tako da sam se fino istusirala bez obzira sta sam imala sve moguce za higijenu bez tusiranja! Vjerujem da je tus jos uvijek u funkciji! Malo smijesno izgleda i ko da se ne moze koristiti, al moze! Ptajte nakon sta vam stave klizmu i pokazat ce vam! Bit ce vama ugodnije ako se istusirate!
Jupi! Tuškam se onda. :klap:

Da li zna možda netko do kada se može najkasnije doći u trudničku ambulantu prijepodne pa da se ne čeka tako dugo?

Ja sam sada 36+1 i još tjedan-dva idem svom gin. dr. Šebi, a onda bi valjda trebala tamo krenuti. Kada ste vi ostale curke krenule (nerizične trudnoće)?
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 08:00   #5260
Quote:
TicTac13 kaže: Pogledaj post
Jupi! Tuškam se onda. :klap:

Da li zna možda netko do kada se može najkasnije doći u trudničku ambulantu prijepodne pa da se ne čeka tako dugo?
Zadnja dva puta sam dosla oko 13h i cekala nekih sat vremena
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.