Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 22:45   #61
sta radis ti tamo?preko koje firme? kako je na gradjevini? jel temperatra podnosljiva?
 
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 05:07   #62
angelina39
morat cemo i tu odraditi kavu sa forumasima u Qatru (svih troje nas!!)
sta kazes?
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 21:09   #63
Quote:
player19 kaže: Pogledaj post
sta radis ti tamo?preko koje firme? kako je na gradjevini? jel temperatra podnosljiva?
Ne znam tko ti nudi posao, ali da će ti biti lako neće, posebno ako ćeš radit na građevini i na otvorenome. Moraš bit 100% zdrav. Temperature su sad malo bolje (i dalje rijetko ispod 40), ali uspoređujući sa 7 i 8 mjesecom je mnogo bolje.
mark80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 15:48   #64
najdosadnije mesto na kom sam bio!

sem ako je super super lova i da tacno znam koliko cu biti, ne bih tamo isao zivit!

za porodicne ljude je bolje nego za nas samce.... imaju ok medjunarodne skole, visok stepen licne sigurnosti [lopov im je nepoznanica], ...
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 15:01   #65
Quote:
Perozzz kaže: Pogledaj post
angelina39
morat cemo i tu odraditi kavu sa forumasima u Qatru (svih troje nas!!)
sta kazes?
hehehe obavezno,....u vilađu ili city centru,....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 15:04   #66
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
najdosadnije mesto na kom sam bio!

sem ako je super super lova i da tacno znam koliko cu biti, ne bih tamo isao zivit!

za porodicne ljude je bolje nego za nas samce.... imaju ok medjunarodne skole, visok stepen licne sigurnosti [lopov im je nepoznanica], ...
pa sad ne znam gdje si ti bio,...ali ja sam recimo sinoć bila vani sa društvom,....i da se nisam morala ustajat ujutro,otišli bi i u disco,...i skoro svaku večer izlazimo,....već sam i pomalo i umorna od toga,...ali ima sadržaja,.....onda kako bi ti tek bilo dosadno u splitu??!?
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 18:39   #67
jebi ga... navik'o na london, moskvu i slicna mesta pa mi i pariz post'o selo.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:15   #68
player19
Ne znam koga si pitao ovo o gradevini, pretpostavljam mene. Gradevina ko gradevina, ovisi koji ti posao daju, ako si na otvorenom gradilistu, da je vruce, vruce je... Medutim u danasnje vrijeme gradevina je sve samo ne gradiliste tako da si u tom slucaju u klimatiziranom cijelo vrijeme
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 14:32   #69
Doha, Ritz Hotel

Imam ponudu za posao u Hotel The Ritz-Carlton Doha.
Managerska pozicija

Covjek me zvao telefonom, aplicirao sam preko neta, .... jos nismo o lovi govorili,
sta da radim, u ponedjeljak ce me zvati kao konference call, vise njih.

kako je uopce tamo?
__________________
It is nice to be important, but it is more important to be nice
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 14:54   #70
Quote:
Damir62 kaže: Pogledaj post
Imam ponudu za posao u Hotel The Ritz-Carlton Doha.
Managerska pozicija

Covjek me zvao telefonom, aplicirao sam preko neta, .... jos nismo o lovi govorili,
sta da radim, u ponedjeljak ce me zvati kao konference call, vise njih.

kako je uopce tamo?

Šta se tiče života,meni i mojima je skroz dobro,.....ne fali ništa,ima svega,...
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:38   #71
Ritz ti je jedan on par najboljih hotela ovdje ( a ima ih bar pedesetak) tako da tu nema beda. Sve ovisi o uvjetima koje ti ponude i lovi...
Ukoliko je lova ok ne bih se puno dvoumio
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 14:20   #72
Quote:
Perozzz kaže: Pogledaj post
Ritz ti je jedan on par najboljih hotela ovdje ( a ima ih bar pedesetak) tako da tu nema beda. Sve ovisi o uvjetima koje ti ponude i lovi...
Ukoliko je lova ok ne bih se puno dvoumio
Mislim da mu i lova ne bi tribala bit loša,...nije indijac ili filipinac,....
Perozzz,jesi li ti još u Katru ili....?
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 16:51   #73
bojim se da nismo puno vise na njihovoj listi...mi smo svi za njih eastern european ilitiga rašn
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 16:53   #74
a lova zavisi od posla koji nude a ne zemlji porijekla
ima indijaca i filipinaca strucnjaka ali manji broj
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 21:07   #75
ja koliko sam upoznata mali broj ind. i filipino,a ubrajaju se i jos neki obojeni su lose placeni,neki rade za jedva 100 dolara,.....mislim u odnosu isti posao bijelci i ovi drugi.Doduse ono sta rade ovi,mi sigurno ne bi to radili,a ako bi ne za te pare,....a sad jeli nas svrstavaju u ruse,....pa jesu jel im nas jezik tako zvuci,...ali samo po tome,.....ja sam upoznala neke nase (hrvate) i nikome lova nije losa,.....inace nema smisla dolazit,....
A indijaca i filipinaca,da su neki strucnjaci,je vrlo mali broj,s obzirom koliko ih ovdje ima(ka rusa,rekli bi mi,...ili po novome ko kineza)


Ali sam cula da u Dubaiju ima preko 50.000 bogatih indijaca,....tj.multimilijardera,....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:30   #76
Hvala svima na informacijama, sto na forumu, sto na priv. porukama.

Doslo je do nesporazuma pa cu sutra [cetvrtak] imati razgovor.

Familijaran sam, ali smo u neku vrstu moveable.

Slao sam molbe na mnoga mjesta, a u Middle East sam slao za Dubai, Abu Dabi i Dohu.

Naravno u slucaju da upadnem idem sam, pa cemo vidjeti.
Beneficije su dobre, ali za cifru zarade, neznam nista a i nemam ideju.

Radio sam dugo u medjunarodnom okruzenju, u restoranu sa oko 20-tak razlicitih nacija, dakle nije mi problem kao sto vidim na slikama raditi sa Indijcima i Filipincima.

Pozdrav
__________________
It is nice to be important, but it is more important to be nice
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:10   #77
Ima puno naših i bosanaca, srba, makedonaca u Kataru. Nađe ih se po svuda. Plaće su od 0 do beskonačno ovisno koji posao i za koga se radi. Za vidjet nema puno toga. Nekoliko velikih trgovačkih centara. U centru se gradi gomila nebodera za koje mi nije baš jasno šta će im i ko će tamo bit. Neke zgrade su super luksuzne, a većina rasturena zapuštena i smrdljiva. Ulice su široke i promet je svaki dan sve gušći. Dosta cesta je totalno razrovano i zapušteno.Zapadnjaka ima vrlo malo. Većinom iz Azije i Afrike 60 % indijaca. Sirotinja radi za 100 $. Izaći se može na cca 5 mjesta i to su hoteli gdje ima obično bar sa alkoholnim pićima, a ponegdje i živa glazba. Na ostalim mjestima poput restorana i trgovina nema alkohola i zabranjen je. Interesantno za vidjeti je i old souq i to je kao neka tradicionakna tržnica. Ima povoljno za kupiti zlato 22k, dijamanti, biseri i sl. Cijene u trgovinama su niže nego u hrvatskoj u od 10 do 40% cca. Neke stvari su izuzetno jeftine, aneke su skuplje nego kod nas. Zanimljivo je da voda u boci puno jeftinija nego kod nas. Osim Dohe okolo je uglavnom pustinja i poneko manje mjestu. Uglavnom ništa. Za turista zanimljivo 3 dana max i doviđenja. Hoteli su jako skupi i usluga i čistoća su na vrlo niskoj razini. Šta očekivati od Indijavca? Službeno je puno toga zabranjeno, ali ima sve za pare kao i svugdje. Ima svakakvih restorana i kulturnih i onih koji smrde na kilometar. Oni kulturni imaju hranu jako začinjenu i masnu uglavnom. Uglavnom ne znaju spremat hranu. Jako loše. Inače restorani su jeftiniji nego kod nas i cijene su također od 0 do beskonačno. Uglavnom sve skupa glupo i primitivno poprilično. Sa deve u bijelu toyotu land cruiser sa štraftama sa strane. Na cesti je opasno. Nije kao u indiji ali se vozi svakako. Kriminala ima puno manje nego u hrvatskoj ali se isto karde samo ako su sigurni da neće niko skužit he. Kako da indijac ne ukrade?
Pit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 15:54   #78
Quote:
Pit kaže: Pogledaj post
Ima puno naših i bosanaca, srba, makedonaca u Kataru. Nađe ih se po svuda. Plaće su od 0 do beskonačno ovisno koji posao i za koga se radi. Za vidjet nema puno toga. Nekoliko velikih trgovačkih centara. U centru se gradi gomila nebodera za koje mi nije baš jasno šta će im i ko će tamo bit. Neke zgrade su super luksuzne, a većina rasturena zapuštena i smrdljiva. Ulice su široke i promet je svaki dan sve gušći. Dosta cesta je totalno razrovano i zapušteno.Zapadnjaka ima vrlo malo. Većinom iz Azije i Afrike 60 % indijaca. Sirotinja radi za 100 $. Izaći se može na cca 5 mjesta i to su hoteli gdje ima obično bar sa alkoholnim pićima, a ponegdje i živa glazba. Na ostalim mjestima poput restorana i trgovina nema alkohola i zabranjen je. Interesantno za vidjeti je i old souq i to je kao neka tradicionakna tržnica. Ima povoljno za kupiti zlato 22k, dijamanti, biseri i sl. Cijene u trgovinama su niže nego u hrvatskoj u od 10 do 40% cca. Neke stvari su izuzetno jeftine, aneke su skuplje nego kod nas. Zanimljivo je da voda u boci puno jeftinija nego kod nas. Osim Dohe okolo je uglavnom pustinja i poneko manje mjestu. Uglavnom ništa. Za turista zanimljivo 3 dana max i doviđenja. Hoteli su jako skupi i usluga i čistoća su na vrlo niskoj razini. Šta očekivati od Indijavca? Službeno je puno toga zabranjeno, ali ima sve za pare kao i svugdje. Ima svakakvih restorana i kulturnih i onih koji smrde na kilometar. Oni kulturni imaju hranu jako začinjenu i masnu uglavnom. Uglavnom ne znaju spremat hranu. Jako loše. Inače restorani su jeftiniji nego kod nas i cijene su također od 0 do beskonačno. Uglavnom sve skupa glupo i primitivno poprilično. Sa deve u bijelu toyotu land cruiser sa štraftama sa strane. Na cesti je opasno. Nije kao u indiji ali se vozi svakako. Kriminala ima puno manje nego u hrvatskoj ali se isto karde samo ako su sigurni da neće niko skužit he. Kako da indijac ne ukrade?
jesi ti sigurno ikad bio u Dohi? koji komentari

- grade ih kao poslovne objekte,hotele i sl.
- molim prilozi slike ovavkih zgrada... ili si to sanjao?
-zapusteno ha? presmjesno!!
-zapadnjaka ima jako puno al ok ocito ih nisi upoznao kako i bi sa ovavkim gledanjem realnosti
- LAŽ!! ko ti kriv kaj ne znas di izac i ne znas se sprijateljit sa ljudima pa malo vidit di se izlazi...
-zabranjen je njihovima, stranci mogu u dosta restorana dobit alkohol,samo je skuplje
- voda u boci je skuplja od nafte..
-Blizina Abu Dhabia,Dubaia i ostalih mjesta ti nista ne znaci??
- u kojoj rupi si ti ostjao d amozes ovo tvrdit kad Doha i Dubai imaju jedne od najbolje uredenih hotela,usluga vrhunsta i ne pada im na pamet da bude zmazano i ostalo sta si naveo.. samo gluposti pises.. ak ti se ne svida tamo otidi!
- ma uopce nmas pojma! ko prvo hrana im NIJE masna jer im to religija bas ne dopusta a drugo PA DA! arapska hrana i je zacinjena kaj si ocekivao burek i cevape? sarmu mozda? nauci malo o zemlji prije nesto sta ovakve idiotarije pises!!
- Glupo i primitivno se moze upravo za tebe reci po svemu napisanome i nekulturno uz to nadam se da odes iz te drzave sto prije je tamo ne pripadas..
kissTHEsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:33   #79
Quote:
kissTHEsky kaže: Pogledaj post
jesi ti sigurno ikad bio u Dohi? koji komentari

- grade ih kao poslovne objekte,hotele i sl.
- molim prilozi slike ovavkih zgrada... ili si to sanjao?
-zapusteno ha? presmjesno!!
-zapadnjaka ima jako puno al ok ocito ih nisi upoznao kako i bi sa ovavkim gledanjem realnosti
- LAŽ!! ko ti kriv kaj ne znas di izac i ne znas se sprijateljit sa ljudima pa malo vidit di se izlazi...
-zabranjen je njihovima, stranci mogu u dosta restorana dobit alkohol,samo je skuplje
- voda u boci je skuplja od nafte..
-Blizina Abu Dhabia,Dubaia i ostalih mjesta ti nista ne znaci??
- u kojoj rupi si ti ostjao d amozes ovo tvrdit kad Doha i Dubai imaju jedne od najbolje uredenih hotela,usluga vrhunsta i ne pada im na pamet da bude zmazano i ostalo sta si naveo.. samo gluposti pises.. ak ti se ne svida tamo otidi!
- ma uopce nmas pojma! ko prvo hrana im NIJE masna jer im to religija bas ne dopusta a drugo PA DA! arapska hrana i je zacinjena kaj si ocekivao burek i cevape? sarmu mozda? nauci malo o zemlji prije nesto sta ovakve idiotarije pises!!
- Glupo i primitivno se moze upravo za tebe reci po svemu napisanome i nekulturno uz to nadam se da odes iz te drzave sto prije je tamo ne pripadas..
Ajde ne trabunjaj. Ne znam što te u qataru toliko fascinira.
-Slika imam ko u priči i mogu ti ih i stavit ako hoćeš
-Zapadnjaka ima sigurno manje od 5% to je sigurno. Ne znam gdje si ti bio
-I dao bi se kladit da znam barem 50 puta više ljudi nego ti
-Alkohol stranci mogu piti samo na određenim mjestima u zatvorenom prostoru i nikako na ulici.
-Alkohol se može i kupiti u posebnoj trgovini sa dozvolom za koju moraš dat polog 1000 QR
-njihovi isto piju alkohol u hotelu iako je zabranjeno
-Voda u plastičnoj boci je 1,5 QR (oko 2,25kn) za bocu od 1,5l, a kod nas je ista ta daleko više i ja vodu uopće nisam uspoređivao sa naftom i benzinom.
- Benzin od 91 oktan je 0,7 QR, a od 95 oktana 0,9 QR
- Ja sam u hotelu od 4 zvjezdice i indijci ovdje peru pod sa crnom vodom s kojom su oprali cijeli hotel, suđe operu sa šamponom za kosu, da ne pričam dalje, a noćenje sa doručkom je 900 QR što uopće nije malo. Već sam 3 puta mijenjao hotel i sve je isto sranje
-hrana je prije svega jako masna jer u svemu ima gomila sira, a ne svinjske masti kao što si ti možda pomislio.
-o zemlji znam puno više nego ti to budi siguran jer uopće nisam malo vremena ovdje
- ovdje nisam zato jer mi se ova zemlja sviđa nego radi posla i jedva čekam da odem jer je zemlja ful u qurcu
- pokušavaju glumit demokraciju ali je sve sjebano i korumpirano
- još su jako daleko od civiliziranog svijeta
- puno u džepu a rupa u glavi

Kad iscrpe plin i naftu mogu se vratit u šator i čuvat deve
Pit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:54   #80
Quote:
Pit kaže: Pogledaj post
Ajde ne trabunjaj. Ne znam što te u qataru toliko fascinira.
-Slika imam ko u priči i mogu ti ih i stavit ako hoćeš
-Zapadnjaka ima sigurno manje od 5% to je sigurno. Ne znam gdje si ti bio
-I dao bi se kladit da znam barem 50 puta više ljudi nego ti
-Alkohol stranci mogu piti samo na određenim mjestima u zatvorenom prostoru i nikako na ulici.
-Alkohol se može i kupiti u posebnoj trgovini sa dozvolom za koju moraš dat polog 1000 QR
-njihovi isto piju alkohol u hotelu iako je zabranjeno
-Voda u plastičnoj boci je 1,5 QR (oko 2,25kn) za bocu od 1,5l, a kod nas je ista ta daleko više i ja vodu uopće nisam uspoređivao sa naftom i benzinom.
- Benzin od 91 oktan je 0,7 QR, a od 95 oktana 0,9 QR
- Ja sam u hotelu od 4 zvjezdice i indijci ovdje peru pod sa crnom vodom s kojom su oprali cijeli hotel, suđe operu sa šamponom za kosu, da ne pričam dalje, a noćenje sa doručkom je 900 QR što uopće nije malo. Već sam 3 puta mijenjao hotel i sve je isto sranje
-hrana je prije svega jako masna jer u svemu ima gomila sira, a ne svinjske masti kao što si ti možda pomislio.
-o zemlji znam puno više nego ti to budi siguran jer uopće nisam malo vremena ovdje
- ovdje nisam zato jer mi se ova zemlja sviđa nego radi posla i jedva čekam da odem jer je zemlja ful u qurcu
- pokušavaju glumit demokraciju ali je sve sjebano i korumpirano
- još su jako daleko od civiliziranog svijeta
- puno u džepu a rupa u glavi

Kad iscrpe plin i naftu mogu se vratit u šator i čuvat deve
.. ne trabunjam pricam realnije od tebe
.. koja recenica prica da me fascinira?
.. da ajd stavi slike propalih cesta i kuca u Dohi!
.. zensko sam
.. aj ovo reci zasto pa da te mogu popljuvat
.. nisam ni spomenula ulicu (citaj sa razumijevanjem)
.. to sam i napisala da je skuplje
.. uopce nisam pomisLILA na svinjske maste, uf sta volim kad netko nagada sta mislim
.. a kolko si ti to tamo da moze ovo tvrdit?
.. daj otkaz i odi u Saudi arabiu radi para imaju vise
.. nisu blizu civiliziranog svijeta jer prate drugu religiju i drugaciji su im zakoni?? uf st si uskogrudna
.. deve su jako skupe ak nisi znala
kissTHEsky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.