Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 16:02   #21
Zanimljvo. Ma nije problem tapecirati dasku, 3 min posla. Znači neko masivno, teško, debelo drvo. Ma ovom stanu je svaka takva egzibicija kaos. No dobro, budem dragog uposlila (al onda se bude maca načekala). Za sad grebe vani stabla i šišamo noktiće.

A ako netko vidi nešto slično ovome na fotki tj. opisanom za kupiti, pliiiz javite.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:07   #22
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ma da, gledala sam temu o izradi, neke tutoriale na netu... No, nemamo gdje mi to raditi. Živimo u dvije prostorije, bez balkona ili vrta.

Vezano za home-made, onda bi jednostavno prikačila nekakvo deblo na bazu (dasku). I sad, kako da to bude tako visko, a stabilno? Na što zašarafit deblo tj. što uzet za bazu? Meni to sve nekako nestabilno izgleda, da se ne prevrne kad maca udre po tome svom forcom...
Sorry,ne tiče se penjalice,grebalice već samo tvoje mace...nemaš vrt,balkon...kako to maca podnosi? U sličnoj sam situaciji sa tromjesečnom mačkicom koja je mjesec dana bila na moru,u dvorištu.Od kad smo se vratili doma,prije tri dana,pretužna je.Brzo će se naviknuti? Daj utješi me! A imam i penjalicu,grebalicu!
lavan-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:15   #23
Pa, ja nemam ni macu zapravo. Ja sam privremeni udomitelj napuštenim micama. Ova je dugo kod nas, liječimo je.

Karakterno je mirna i ljenguza. Nikad nisam mirniju mačku upoznala. Prošla je svašta ružnoga u životu, pa joj je naš skromni dom pravi bingo. Barem ima za jesti...
Vani ide navečer na lajni, jer je coolerica i voli to. Nikad ne gleda kroz prozor, niti pokušava zbrisati. Zadovoljna je s ovim tu što ima. Samo bi se mazila. Jednostavno je takva.

Tvoja će se naviknuti, samo joj posveti dovoljno vremena za igru i sl. Beba je. Ako imaš mogućnosti udomiti još jednu njoj za društvo, e, to ti je nenadjebivo! Tako su najsretnije.
Možeš je naučiti na lajnu, pa izlaziti s njom vani (navečer je najbolje).
I daj joj vremena. Nije nesretna, samo se još nije adaptirala. Ja sam i divlje hvatala i udomljavala i eno ih s vlasnicima u stanu najnormalnije.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:16   #24
naviknut će se. ne brini. ako je baš luda za idenjem van, stavite joj onu oprsnicu pa u šetnju.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:44   #25
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Pa, ja nemam ni macu zapravo. Ja sam privremeni udomitelj napuštenim micama. Ova je dugo kod nas, liječimo je.

Karakterno je mirna i ljenguza. Nikad nisam mirniju mačku upoznala. Prošla je svašta ružnoga u životu, pa joj je naš skromni dom pravi bingo. Barem ima za jesti...
Vani ide navečer na lajni, jer je coolerica i voli to. Nikad ne gleda kroz prozor, niti pokušava zbrisati. Zadovoljna je s ovim tu što ima. Samo bi se mazila. Jednostavno je takva.

Tvoja će se naviknuti, samo joj posveti dovoljno vremena za igru i sl. Beba je. Ako imaš mogućnosti udomiti još jednu njoj za društvo, e, to ti je nenadjebivo! Tako su najsretnije.
Možeš je naučiti na lajnu, pa izlaziti s njom vani (navečer je najbolje).
I daj joj vremena. Nije nesretna, samo se još nije adaptirala. Ja sam i divlje hvatala i udomljavala i eno ih s vlasnicima u stanu najnormalnije.
Hvala,ma možda je problem u meni..žao mi onih jadnih lutalica,žao mi ove moje kaj ne luta po prirodi..ma sve ti je to začarani krug.Ipak,hvala
lavan-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:25   #26
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Pomoć! Tražim grebalicu za mace.


Eto, ako je netko naletio na nešto slično... Hvala.
Ima slična u pet centru, al košta prevelke novce, mislim da je oko 1000 kn.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:31   #27
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ma da, gledala sam temu o izradi, neke tutoriale na netu... No, nemamo gdje mi to raditi. Živimo u dvije prostorije, bez balkona ili vrta.

Vezano za home-made, onda bi jednostavno prikačila nekakvo deblo na bazu (dasku). I sad, kako da to bude tako visko, a stabilno? Na što zašarafit deblo tj. što uzet za bazu? Meni to sve nekako nestabilno izgleda, da se ne prevrne kad maca udre po tome svom forcom...
ma kakav tutorial doslovce ti trebaju 3 šarafa, okrugli stup i konop

ja imam jednu malu takvu i jednu od metar i pol visine home made. i milion puta su stabilnije od bilo koje kupovne
Subx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:36   #28
A što imaš za bazu? Koje drvo? Debljina, širina? Daj fotkaj grebalice pa stavi, pohvali se malo.

1000kn je precjenjeno. Općenito u PC-u grebalice koštaju puuuno više nego vrijede. Tamo se isplati kupovati samo neke specijalne sitnice kojih nema drugdje, hranu i poslastice.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:48   #29
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
A što imaš za bazu? Koje drvo? Debljina, širina? Daj fotkaj grebalice pa stavi, pohvali se malo.

1000kn je precjenjeno. Općenito u PC-u grebalice koštaju puuuno više nego vrijede. Tamo se isplati kupovati samo neke specijalne sitnice kojih nema drugdje, hranu i poslastice.
Kad bih ja to radila, stavila bih za bazu onaj plastični stalak za suncobran koji se napuni vodom, izbušila rupu u komadu debelog drva i zalijepila ga na nosač. Ako to prevrne, onda ima snagu vjetra od sedam bofora.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:55   #30
Dobra ideja s suncobranima. No, kako onda to zašarafit da ovo gore čvrsto stoji? Ona rupica ne bude dosta. Tapecirat bi se dalo.

Za snagu ne znam, ali prosječna mačka od 5 kg, kad svom forcom krene kačit konop kandžama ili se pentrat po tome iz zaleta, brijem da je poprilično jaka. Zato meni one kupovne grebalice ne izgledaju baš... Stabilne. Najbolje ih je pričvrstit za strop ili zid, a što ću kad ne smijem.

Budemo smislili nešto. Tnx svima.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:36   #31
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Dobra ideja s suncobranima. No, kako onda to zašarafit da ovo gore čvrsto stoji? Ona rupica ne bude dosta.
Zašto misliš da ne bi bilo dosta. Poluga je dosta visoka da drži suncobran pa će držati i drvenu gredu, stup, što god. U dnu stupa izbušiš rupu u koju se utakne cijev nosača. Znam da je zeznuto, treba negdje posuditi dugačko svrdlo pa bušiti nekoliko puta, ali na kraju možeš dobiti odgovarajuću rupu. Uliješ unutra nekakvo ljepilo, valjda bi mogao biti i silikon, premda bih ja stavila Pattex ili Bison, i drži ko blesavo. Vidi ovdje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:21   #32
ja bi na ovo plastično samo priljepila kartonski tuljac. i onda okolo špagom i ne bi to nikud išlo. možda iznutra malo nafutrati s nečim da ne šeće okololo i da bude stabilnije.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 20:43   #33
Question grebalica za mace

zanima me gde da nadjem grebalicu za mace. moja maca je mala i ima oko 3 meseca i u nekim trenutcima je divlja.
hagrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 08:57   #34
Grebalice se mogu kupiti u pet shopu, ima ih raznih veličina i oblika.

No, ako imate malo vremena, možete je napraviti i sami. Mi smo napravili našem mačku i to tako da je imala malo postolje na koje smo pričvrstili jedno metar ili čak malo više cijevi (kupili u trgovini za građevinske radove, tipa Baumax, Bauhaus, mislim da ima i u Pevecu ili sličnim trgovinama). Tu cijev smo omotali s nešto debljim konopom i ostavili onako par komada da vire, napravili smo to za par sati, a mačku se svidjelo, tad je još bio mali, mogao se i pentrati po tome, grepsti i nije bilo problema.

Mislim da negdje imam sliku, kad iskopam stavim ...
mai14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:08   #35
mai14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:14   #36
A ovo smo kupili prije jedno mjesec dana u Lidlu, vrlo povoljno ...
Mačić se može penjati, grepsti po sredini, uvlačiti se u ovo sa strane, a još se klacka ...

mai14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:26   #37
Naše mace imaju istu takvu klackalicu/grebalicu iz Lidla, al ju ne doživljavaju uopće. Imaju jednu veliku (do stropa) i tam im je zakon. Non stop su na njoj.
__________________
DOGS HAVE MASTERS - CATS HAVE STAFF
CicMic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:36   #38
tražim na poklon grebalicu za mačku

radi se o grebalici i onoj kutiji i šipki po kojoj skače i igra se a,ako nekome netreba neka mi pokloni,hvala.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:43   #39
Ako ti ista znaci imas jeftinu grebalicu u pet centru, za 79 kn.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:47   #40
Malo drveta, malo volje, jeftin tepih par vijaka i klamerica i napraviš je sam
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.