Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 12:02   #8021
da,to je istina, ali voće je taaaaako fino osušeno
ma mislila sam za prvu ruku meso u pećnici peći, da se Yuki malo nauči, da vidim da li bi mu odgovaralo (hahahha, jer inače ne voli meso)

e da, sad se sjetih, uzeli smo mu ormu easy walk, to mi je isto netko na forumu preporučio, za početak.
Svakako ćemo kontaktirati tipa kojeg si spomenula, ali sam htjela vidjeti s nečim jeftinijim kak će to fukcionirati.
Moram priznati da sam oduševljena! On više uopće ne vuče, da sam znala, još prije godinu dana bih probala s ormom
ovo kao da je drugi pas...
Angelsss is offline  
Old 20.08.2014., 22:17   #8022
Hvala vam na dobrim željama curke!
Tek na ovim obljetnicama kada su ušli u nas život i onim rodjendanskim skuzis kako je ogroman dio vremena proletio a da kroz svakodnevan život to nisi ni primijetio.
Nekako se osjećam nostalgično a opet puna želje da doživim s njima jos hrpu lijepih stvari.
afra is offline  
Old 22.08.2014., 01:32   #8023
Dal je tko dao psa na obuku na rukav, gdje i kako se cijene kreću?
Neznam u koju temu da pisem
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Old 22.08.2014., 15:24   #8024
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
terapiji mislis?
Dijagnozi. I posljedično njoj terapiji

A ovo za drugo, smatram da se neka specijalizacija samo za jedno područje kod nas nikako ne isplati tako da još neko vrijeme neš nači kardiologa za KLJ u RH, a kamoli u Rijeci. Naravno, ako ne govorimo o faxu. Ono što se može nač je netko tko ima malo više interesa za to područje pa i posljedično zna nešto više o tome, ali tu ne možemo govoriti o nekakvoj specijalizaciji odnosno specijalistu za xy područje
Corduroy is offline  
Old 22.08.2014., 15:52   #8025
Moje mače od godinu i dva mjeseca ima 5kg (ženka), je li to previše? Napominjem da nije debela, jedino joj koža na trbuhu malo visi zbog sterilizacije. Prijateljeva mačka ima 5,5 kg i izgleda kao tri moje, a obje su obične mačke (moja bijela a njegova tigrasta)
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Old 22.08.2014., 16:32   #8026
.

pčelice, europska domaća mačka može poprilično varirati u veličini i samim tim u težini. vet koji je sterilizirao jednu našu uličarku se začudio kako ima dosta kila za svoj status, a taman za veličinu - imala je 4,5 kg što je prosijek za mačku koja ima vlasnika. mačku gledaš očima i pipaš. tvoja je možda veća pa joj je kilaža ok.

naša pokojnica je bila velika obična maca, no zbog stalnog pristupa hrani od svoje druge do negdje 12 godine imala je 8 kg. vidljivo debela. par godina poslije je završila kod veta zbog sasvim desetog razloga i stavili su je na dijetu "dva obroka dnevno, količina koja piše na pakiranju" i pala je na oko 6 kg. izgledala je smiješno - koža joj je bila dva broja veća od tijela. sa 17 godina morali smo je uspavati jer je ionako umirala od dijabetesa prouzrokovanog dugotrajnim viškom kilaže.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 22.08.2014. at 17:26.
pikuli is offline  
Old 22.08.2014., 16:58   #8027
Pikuli, hvala na odgovoru Nije nešto velika (mislim dužinom), mislim da je neki prosjek Svejedno mi nije jasno tih 0,5 kg razlike. Iako, njegova mačka uvijek ima dostupnu suhu hranu i često pojede drugim mačkama hranu, a moja ima max 2 obroka suhe dnevno (i to tek toliko da prekrije dno male zdjele), ostalo je mokra. Možda to igra neku razliku
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Old 22.08.2014., 19:58   #8028
Isprika zbog nestalog chata.

Jedan post je bio prebačen na moderatorski kutak zbog editiranja i prilikom spajanja umjesto da se post vrati k chatu, on povuče chat na moderatorski. Eto kako neki postovi mogu biti snažni.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 23.08.2014., 12:21   #8029
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat!

Da li dozvoliti psu da pojede svjeze ulovljenog misa na nasipu? Prije me to nije opterecivalo jer ih je ionako rijetko ulovila ali sad u setnji po 2-3 misa mazne. Kazem joj da donese i pusti, i kad krenemo dalje bas je tuzna sto ga mora ostaviti. Kakve su opasnosti od misijeg mesa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Old 23.08.2014., 12:54   #8030
Moj na sreću nije tako uspješan lovac

Neznam o potencijalnoj štetnosti mišetine (). Mene bi eventualno bilo strah da miš nije otrovan (ako postoji takva mogućnost... ).
zo-ey is offline  
Old 23.08.2014., 12:57   #8031
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Moj na sreću nije tako uspješan lovac



Neznam o potencijalnoj štetnosti mišetine (). Mene bi eventualno bilo strah da miš nije otrovan (ako postoji takva mogućnost... ).

Ma nije otrovan, bas je ulovljen. Ne znam cak sam i mislila danas joj dat da ga pojede al mi je premucno to . Sva sreca vrane sve prate pa cim se maknemo maznu tog misa pa ga barem ne moram u povratku gledat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Old 23.08.2014., 13:16   #8032
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Dijagnozi. I posljedično njoj terapiji

A ovo za drugo, smatram da se neka specijalizacija samo za jedno područje kod nas nikako ne isplati tako da još neko vrijeme neš nači kardiologa za KLJ u RH, a kamoli u Rijeci. Naravno, ako ne govorimo o faxu. Ono što se može nač je netko tko ima malo više interesa za to područje pa i posljedično zna nešto više o tome, ali tu ne možemo govoriti o nekakvoj specijalizaciji odnosno specijalistu za xy područje
A nazalost vise mi ne treba
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 23.08.2014., 14:17   #8033
Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Da li dozvoliti psu da pojede svjeze ulovljenog misa na nasipu? Prije me to nije opterecivalo jer ih je ionako rijetko ulovila ali sad u setnji po 2-3 misa mazne. Kazem joj da donese i pusti, i kad krenemo dalje bas je tuzna sto ga mora ostaviti. Kakve su opasnosti od misijeg mesa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
imam i ja lovca na miševe pa sam pitala svog veta kolko je to opasno, rekao mi je za leptospirozu koju miševi prenosi. na to sam ja odgovorila da cijepim psa svake godine protiv zaraznih, ali mi je rekao da ta komponenta cjepiva (protiv leptospire) traje najkraće, cca 6mj.

tak da svaki put kad vidim da ulovi miša, derem se na nju, a ona ga sirotog nosi u ustima dok on skviči, pa ga pusti kad se izderem, oni koji su sretni, koje ne probije zubom pobjegnu, a oni ostali siroti budu prepušteni vranama. najgore mi je kad nađe mišju familiju i pobije male bebe miševe

na nasipu di mi ''lovimo'' nema otrovanih miševa jer je izvan grada, nema se di otrovati i to me ne brine. ali čak i da je otrovan, mislim da psu ne bi bilo ništa
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Old 23.08.2014., 15:06   #8034
Lucile, post i odgovor na njega prebacila sam na odgovarajuću temu.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 23.08.2014., 15:31   #8035
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
imam i ja lovca na miševe pa sam pitala svog veta kolko je to opasno, rekao mi je za leptospirozu koju miševi prenosi. na to sam ja odgovorila da cijepim psa svake godine protiv zaraznih, ali mi je rekao da ta komponenta cjepiva (protiv leptospire) traje najkraće, cca 6mj.

tak da svaki put kad vidim da ulovi miša, derem se na nju, a ona ga sirotog nosi u ustima dok on skviči, pa ga pusti kad se izderem, oni koji su sretni, koje ne probije zubom pobjegnu, a oni ostali siroti budu prepušteni vranama. najgore mi je kad nađe mišju familiju i pobije male bebe miševe

na nasipu di mi ''lovimo'' nema otrovanih miševa jer je izvan grada, nema se di otrovati i to me ne brine. ali čak i da je otrovan, mislim da psu ne bi bilo ništa
Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Da li dozvoliti psu da pojede svjeze ulovljenog misa na nasipu? Prije me to nije opterecivalo jer ih je ionako rijetko ulovila ali sad u setnji po 2-3 misa mazne. Kazem joj da donese i pusti, i kad krenemo dalje bas je tuzna sto ga mora ostaviti. Kakve su opasnosti od misijeg mesa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
i ne cijepe se protiv svih serovara
+ potencijalni paraziti

dakle ne papati mišeke
mopsica is offline  
Old 23.08.2014., 16:02   #8036
Ja svojoj ne dozvolim ni da pogleda miša, odnosno štakora.

No, moja Luna samo stane i gleda što to trči, a ako bi prišla, najvjerojatnije bi ga išla njušiti ispod repa, jer to radi i mačkama i zečevima

Pretprošle godine u Zagrebu gotovo cijelu godinu nije bilo deratizacije u Zagrebu (bilo je novaca, ali su se mijenjale ingerencije gradskih službi, pa dok su se gradski oci izdogovarali, štakori i miševi se mirno množili i širili gradom). Tako sam u nekoliko navrata u kvartu vidjela štakora kako trči uz ogradu ili kuću. E, tu mi je Luna dobila veto za njuškanje, budući da bolesni štakori prenose zarazu i preko svojih izlučevina, a ova moja mora spustiti njušku u sve živo i neživo.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 23.08.2014., 19:02   #8037
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ja svojoj ne dozvolim ni da pogleda miša, odnosno štakora.



No, moja Luna samo stane i gleda što to trči, a ako bi prišla, najvjerojatnije bi ga išla njušiti ispod repa, jer to radi i mačkama i zečevima



Pretprošle godine u Zagrebu gotovo cijelu godinu nije bilo deratizacije u Zagrebu (bilo je novaca, ali su se mijenjale ingerencije gradskih službi, pa dok su se gradski oci izdogovarali, štakori i miševi se mirno množili i širili gradom). Tako sam u nekoliko navrata u kvartu vidjela štakora kako trči uz ogradu ili kuću. E, tu mi je Luna dobila veto za njuškanje, budući da bolesni štakori prenose zarazu i preko svojih izlučevina, a ova moja mora spustiti njušku u sve živo i neživo.

Ma da joj ne bi i to branila, kad vidim koliko ju to veseli i kako ponosno donese tog misa nema sanse da bi joj to uskratila. Branimo im da love macke jer to nije ok, branimo im da se valjaju u crkotine jer nam smrdi, branimo im da se postavljaju na druge pse, dokazuju se i zauzimaju svoj polozaj jer je to neprihvatljivo a pa bome nek si onda da oduska na misevima . Hvala za info o opasnostima misetine - nebude ih papala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Old 24.08.2014., 17:46   #8038
Cesar Milan stiže u Arenu Zg 01.10.

Jel ide tko?

http://www.jutarnji.hr/saptac-psima-...areni/1187375/
Lozimka is offline  
Old 25.08.2014., 08:17   #8039
Bilo ljeto - kao da i nije a dali je povezano s klimom, ne znam - moguće; no mi krpelja nevidjesmo od , paaaaaa, petog mjeseca.

Vlaga im ne paše valjda.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 25.08.2014., 11:12   #8040
Ja nisam niti jednog nasla tokom 7. i 8. mjeseca. Nekako sam to povezala s uljem crnog kima koje sam mu pocela davati, jer cujem da kvartovski ljudi i dalje muku muce. Nema ih vise u kolicinama kao do prije 2-3 mjeseca, ali kazu ljudi da ih nalaze...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.