Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2014., 12:49   #61
The Onion Reviews 'Dawn of the Planet of the Apes'
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 13:30   #62
Mene onaj glavni majmunski negativac, onaj poluslijepi što su na njemu prethodno radili pokuse, podsjeća na Mesića.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)

Zadnje uređivanje general Martok : 11.07.2014. at 13:51.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 19:55   #63
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Najmočnija vojska u dosadašnjoj povijesti zemlje U.S Army...poražena od strane majmuna na konjima i kopljima...

Pa nisu majmuni porazili vojsku, nego obične ljude koje nije pokosila gripa, i to ne s kopljima nego oružjem iz vojarne . Meni je film dobar, ali mi je isto prvi dio bolji
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 22:30   #64
Film je zaista odličan
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 02:09   #65
šta ste vas dvoje već gledali il...?

čini mi se da film tek ovaj tjedan dolazi. sutra (odn. danas) je kod nas pretpremijera ak se ne varam.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:47   #66
Haha. Umro sam.

Što se tića filma, nisam gledao niti zadnji šrot, nemam namjeru niti ovaj.
Ovi filmovi odlaze u kategoriju zajedno s 40 000 BC ili Happening: "Not even worth pirating.."
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 15:52   #67
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Haha. Umro sam.

Što se tića filma, nisam gledao niti zadnji šrot, nemam namjeru niti ovaj.
Ovi filmovi odlaze u kategoriju zajedno s 40 000 BC ili Happening: "Not even worth pirating.."
kako znaš ako nisi gledo?
tr0ubleM4ker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 16:08   #68
Quote:
tr0ubleM4ker kaže: Pogledaj post
kako znaš ako nisi gledo?
To mi je još gore od onog kad netko prekine film i onda ga ide ocjenjivati s 1/10....


Prvi dio je bio solidan za summer blockbuster, a za ovaj kritičari kažu da je još bolji...
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 16:23   #69
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Haha. Umro sam.

Što se tića filma, nisam gledao niti zadnji šrot, nemam namjeru niti ovaj.
zašto? zar ne želiš naučit neš novo o svom porijeklu?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 17:24   #70
Quote:
tr0ubleM4ker kaže: Pogledaj post
kako znaš ako nisi gledo?
Premisa je apsurdna. Prvi film i njegov remake su OK jer nam nikada ne idu objašnjavati kako je do toga došlo. Znaju da kaj god smisle bit će debilno na kvadrat. Ljudi nema, majmuni vladaju, astronaut pokušava preživjeti. Otkačeno, zabavno, drugačije.

Ovi svi prequel zato nisu..
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 17:50   #71
Pa objasne ti i u originalu zadnjim kadrom zašto su majmuni tu gdje jesu. Ja ti zazirem od ovih nazovi blockbustera, ali bih ti mirna srca preporučio ova dva filma, jer u fokusu je priča i što se tom pričom pokušava prenijeti gledatelju.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 17:52   #72
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Premisa je apsurdna. Prvi film i njegov remake su OK jer nam nikada ne idu objašnjavati kako je do toga došlo. Znaju da kaj god smisle bit će debilno na kvadrat. Ljudi nema, majmuni vladaju, astronaut pokušava preživjeti. Otkačeno, zabavno, drugačije.

Ovi svi prequel zato nisu..

koji ti je to točno dio premise apsurdan?

i ponavljam... po čemu išta od toga zaključuješ ako nisi gledao?

Zadnje uređivanje tr0ubleM4ker : 14.07.2014. at 18:10.
tr0ubleM4ker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 23:15   #73
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Pa objasne ti i u originalu zadnjim kadrom zašto su majmuni tu gdje jesu. Ja ti zazirem od ovih nazovi blockbustera, ali bih ti mirna srca preporučio ova dva filma, jer u fokusu je priča i što se tom pričom pokušava prenijeti gledatelju.
Ne objasne, samo pokažu gledatelju da taj astronaut je na Zemlji u drugom vremenu a ne na drugom planetu.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:33   #74
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
šta ste vas dvoje već gledali il...?

čini mi se da film tek ovaj tjedan dolazi. sutra (odn. danas) je kod nas pretpremijera ak se ne varam.
Ja jesam,u Vž-u bila pretpremijera u petak
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 09:08   #75
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Ne objasne, samo pokažu gledatelju da taj astronaut je na Zemlji u drugom vremenu a ne na drugom planetu.
OK.



Samo, kako ti znaš da su u ovim novim filmovima o majmunima koji vladaju svijetom bilo što objasnili ako ih nisi gledao? I kako možeš znati da se objašnjenja drastično razlikuju od onih iznesenih u originalu sa Charltonom Hestonom? I kad kažeš da se u originalu ništa ne objasni, je l' možda misliš da Charlton Heston proklinje majmune, a ne ljude u onom posljednjem kadru kad je na koljenima i vrišti šekspirijanski graciozno? I sjećaš li se možda početka originala? Sjećaš li se trenutaka prije nego Hestonov brod padne, kad je sam na brodu, jedini budan, i kada onako, tipično za njega, priča sam sa sobom i u toj priči iznosi zapažanja o tadašnjem svijetu i ljudima koji su spremni da se međusobno unište?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 09:25   #76
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
OK.



Samo, kako ti znaš da su u ovim novim filmovima o majmunima koji vladaju svijetom bilo što objasnili ako ih nisi gledao? I kako možeš znati da se objašnjenja drastično razlikuju od onih iznesenih u originalu sa Charltonom Hestonom? I kad kažeš da se u originalu ništa ne objasni, je l' možda misliš da Charlton Heston proklinje majmune, a ne ljude u onom posljednjem kadru kad je na koljenima i vrišti šekspirijanski graciozno? I sjećaš li se možda početka originala? Sjećaš li se trenutaka prije nego Hestonov brod padne, kad je sam na brodu, jedini budan, i kada onako, tipično za njega, priča sam sa sobom i u toj priči iznosi zapažanja o tadašnjem svijetu i ljudima koji su spremni da se međusobno unište?
I sve to i dalje ne vodi do svijeta gdje vladaju inteligentni majmuni, a da to ima smisla. Zato je bolje ne prikazivati filmove koji to idu pokazivati.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 09:32   #77
Ne znam što bih ti sada napisao. Jutro je, sporiji sam, tek sam kavu popio, stoga ću se izraziti pomoću par smileyja.

LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 10:14   #78
Vrhunski film.
Mogao se bez problema zvati i Kako je poceo rat na balkanu
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:11   #79
Quote:
tr0ubleM4ker kaže: Pogledaj post
kako znaš ako nisi gledo?
Eto vidovit je. "Prvi" nastavak je bio lijeno režirani film, bez ikakva truda. Kakav onda nastavak može biti ako su svi nastavci lošiji od "originala"? Hrpa nacrtanih majmuna? Radije idem u zoološki pa gledam prave majmune.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 12:15   #80
Meni ne ide u glavu kako netko moze popljuvati film a da ga nije ni gledao,pritom je prvi film bio super,a za drugi su kritike jos bolje...drzi 91% na rottenu i ima odlicne kritike od utjecajnih kriticara......prvi dio je bio remake...te prica lijepo pricu ispocetka,nisam ni ja bio fan ovih proslih kao ni originala,nije mi se bio bas svidjeo....al rise me je stvarno bio odusevio te jedva cekam pogledati drugi


a to da je rise bio reziran bez ikakva truda.....stvarno nz odakle si to izvukao.....a to za hrpu nacrtanih majmuna....ovaj motion capture mnogi nazuvaju najboljim ikad...te je vec sada velika navala da andy serkis bude minimalno nominiran za oscara
dexterfan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.