Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2013., 00:39   #21
Hvala. Kad nam sve ovo prođe možda mu budem tako zakiseljavala urin.

Inače jel zna netko nekakav dodatak koji je dobar za jetru? Došli smo danas od veta, kks super, bubrezići su u redu, ali je jetra masna. Sad fino uz kamence imamo i ovo pa me zanima jel ima nešto za jetru što mace smiju od tih dodataka.

Za sirutku sam čula, to mu budem povremeno uvaljivala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 01:12   #22
Za životinje ne znam, za ljude znam, ali to ti neće pomoći - Hepatil. Za snižavanje kolesterola i regulaciju jetrenih enzima postoji Risolip, kapsule s ekstraktom crvene riže - i to je ljudska medicina, ali je, kao, prirodno. No, koliko može pomoći kod steatoze jetre, ne znam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:08   #23
Evo naišla sam na ovo: http://vetconsulting.hr/proizvodi/psi-i-macke/uro-cat. Vidim da je dobro i za jetru i za srce i za bubrege, jel netko to davao svojim macama? I jel zna di se može nabaviti i koliko dođe?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 00:44   #24
Ne, ali znam za uro-pet pastu za zakiseljavanje mokraće (posljedično - smanjivanje i otapanje struvita) - link: opis, sastav
Možda da probaš s tim, ali nemoj pretjerati da ne odeš u drugu krajnost.


Nego, svojoj FIV+ trenutno dajem:
- Vitamin C (125 mg bid)
- Vitamin E (100 IU dva puta tjedno)
- Methylcobalamin B12 (500 mcg dnevno)
- Apo-Lactoferrin (150 mg dnevno bid, s hranom)
- Niacinamid (100 mg sid)
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 18:09   #25
Znam da se mora paziti sa zakiseljavanjem, nastaju oksalati u kiseloj mokraći, ali sada trenutno micko mora biti zakiseljen da mu se potopi to sve iz mjehura pa mi je savjetovana s/d hrana i pasta 2 puta dnevno. Dajem trenutačno ovo: http://www.hermo-grupa.hr/index.php?...d=69&Itemid=77, slična je pasta kao ova uro pet. Za ovu mi je vet rekao da mu je bolja (iako po sastavu isti drek, kad potrošim budem uzela ovu što si linkala jer je 20 kn jeftinija) pa rekoh neću sad na svoju ruku.

Ma ova gore za koju sam ja pitala je dobra i za bubrege i za jetru, zato sam se raspitivala (micko ima povišene jetrene) i nisam mislila davati sve odjednom. Našla sam koliko dođe (65 kn bez pdv-a i sigurno se plaća nekakva dostava jer nemam blage da igdje ima ovdje kod mene), preskupo mi je i premalo mi je, 15g ima tuba. a daje se 2 g dnevno tako da ništa od toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 18:57   #26
jel netko probao ovo u kombinaciji sa intestinalom?

__________________
Ooooh, maaaan!! We killed Mr. Burns!! Mr. Burns is gonna be sooo mad!!
bakopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:21   #27
ja sam svom gastritičaru znala davati florentero tablete uz primjerenu klopu i bilo mu je bolje, mi to ponekad koristimo čisto za održavanje crijevne ravnoteže
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:47   #28
Ovako, kupila sam twinlab folnu kiselinu, i dajem joj kapsulu dnevno + ljusku jajeta (domaceg)

Sad cemo vidjeti
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 13:37   #29
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Ovako, kupila sam twinlab folnu kiselinu, i dajem joj kapsulu dnevno + ljusku jajeta (domaceg)

Sad cemo vidjeti
Jel ljusku od jajeta osušiš u roru i zdrobiš? Na termičku obradu ide radi dezinfekcije, a drobiš da pas proguta bez eventualne štete.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 22:45   #30
Evo želim samo napisati iz vlastitog iskustva.
Nama je savjetovano da dajemo psiću ovo za mokraćovode.
http://www.nationalpetpharmacy.com/l...rinary-so.aspx
Od ove hrane mokrenje je češće.

Takođe nam je rečeno da je pametnije davati čaj od brusnice nego c vitamin(ako se sjećam dobro valjda se mogu stvoriti kristali), uzeli smo čistu sjeckanu brusnicu oko 40kn u običnoj apoteci. Uvin čaj da ne dajemo, valjda zbog tanina.

Kod gore navedene hrane možda nije ni potrebno ništa dodatno davati.

Takođe nam je rečeno da ne dajemo ništa od ljudskih preparata bez konsultacije i da samo štetu možemo nanijeti životinji i to trajnu, njihov metabolizam nije kao naš. Odvedena sam da pogledam na mikroskop i da vidim gomile kristala u mokraći, koje nastaju kad se svašta daje životinji.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 01:08   #31
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

Takođe nam je rečeno da ne dajemo ništa od ljudskih preparata bez konsultacije i da samo štetu možemo nanijeti životinji i to trajnu, njihov metabolizam nije kao naš. Odvedena sam da pogledam na mikroskop i da vidim gomile kristala u mokraći, koje nastaju kad se svašta daje životinji.
Obožavam tvoje veterinare

Prolife tekući ljudski odličan za pse
LInex forte kapsule ljudske, odlične za pse..
POla medikamenata iz ljudske upotrebe idu i za pse..
Peptoran ljudski ide za pse..
Medicinski ugljen
B vitamin
Antibiotici...

i još cijela hrpa toga

Brusnica i uvin čaj..ne djeluju jednako na mokraćovod a pas smije Uvin čaj ali zavisi za ŠTO..isto kao i svaki drugi čaj.

p.s. ljuske od jajeta se osuše same, samo bi s njih trebalo ukloniti onu taknu sljepljenu ovojnicu uz ljusku...i oprati, kog vraga treba i dezinfekcija
pa ih fino u mlinac za kavu smrviti u prah i davati..kad se naravno osuše
moji pojedu, zgrizu ljusku ali prije sam im mrvila
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 01:59   #32
Meni je ok ako je vet rekao da ne daju "bez konzultacije", tako bi trebalo i biti. Svasta ljudima padne na pamet.
Kad sam vec spomenula, xylitol, zasladjivac u brojnim zvakacima koji se trpa i u raznorazne suplemente, je vrlo otrovan za pse. Vid': http://www.vcahospitals.com/main/pet-health-information/article/animal-health/xylitol-toxicity-in-dogs/4340
I onda ljudi u najboljoj namjeri idu dati psu, recimo, C vitamin. I kupe u apoteci prve tablete. Koje imaju xylitol. Pa da vidis sranja...

Dakle, konzultirati se s vetom je najpametnija opcija.
Iako Peptoran najnormalnije ide i za pse i macke, u prilagodjenim dozama.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 02:01   #33
Savjet je jako pametan i rečeno mi je da nazovem prije nego dam nešto psu što mi netko savjetuje.

Antibiotke ne smijete psu davati na svoju ruku.

Tablete za bolove na kilažu mog psa mi ne bi mogao ni veteinar dati u tableti.
Paracetamol može izavati smrt ili oštećenja na jetri psa.
Znam za slučaj gdje je pas usmrćen voltarenom.
Četvrtina paracetamola usmrti mačku.

Peptoran sam jednom dala i životinja ga odmah povatila, dala sam najmanji mogući komadić.

O crijevnim bakterijama u kapsulama i ugljenu niti ne govorim.

Kod mog psa su kapi za uši izazvale komplikacije zbog kortikosteroida. Javile se nuspojave i srećom da ih nisam na svoju ruku davala.

Nemojte se igrati liječnika.
Prenosim vam samo savjet koji nije loš,bolje je pitati veterinara u kojeg imate povjerenja.

I ja i suprug smo od Natural Wel. vitamina B dobili osip i zar bi to išla dati psu.

Imate u vetrinarskoj ljekarnoj vitemine za pse i možete pitati što i kako davati.
Ja sam mislim uzela biotin i neko ulje, točno dozirano i kolio dugo.

Mnogi daju kvasac psima a za to sam počitala da nikako nije dobro,dođe do neke reakcije u želucu i na listi je štene hrane kao i čokolada za pse.

Uvin čaj se ne daje niti deci, trudnicama bez liječnika. Kod ljudi može izazvati crijevne probleme.
Tanini su otrovi koliko ja znam. Moj pas uvin čaj nije htio nikako, a od brusnice je rado pio.

Ne želim obezvrjeđivati ničije mišlenje i znanje, samo prenosim svoja saznanja.
A slušajući savjete sam mogla nanijeti zlo psu, recimo paracetamolom.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 02:48   #34
Pa nije baš sasvim točno da pas ne smiej dobiti paracetamol..mačka definitivno ne smije..ali pas i može

Kortikosteroide naravno da nećeš davati sam..antibiotike isto tako ali postoji jako punio stvari sa popisa ljudskih lijekova ili pomoćnih sredstava koji se smiju davati psu i bez konzultacije a Peptoran jest jedan OD.
Hydrogen 3%
i još dosta toga
pivski kvasac poželjan za dlaku a ne pekarski kvasac

psima se čaj ionako uvijek daje trostruko razrijeđeniji nego ljudima...
ne znam za sirove brusnice ali suhe grožđice nikako..razlog-fermentacija
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 08:59   #35
Ljusku drobum valjkom za tijesto, onako u krpi. Nemam bolji sistem :/
Ali koristim samo jaja od kokica moje bake, sa sela. Dam im cajnu zlicicu na zdjelicu klope.

Cesnjak i dalje bojkotiraju

Htjela sam starijem psu kupiti alge, ali cijena
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 10:14   #36
Nadam se da mi autorica teme neće zamjeriti, ja sam zamolila modove da ubace i čajevi u naslov pa da i o tome ovdje pišemo. Na netu ima toliko toga napisano, najčešće oprečno da čovjek ne zna koga da sluša. Na jednoj stranici piše da je ok davati taj i taj čaj, a na drugoj čitaš da je otrovan za mačke. Lud zbunjenog.

Petra, meni je za uvin rekao ne jedan vet da smijem davati već nekoliko njih, tako da nije štetan. Fora je kod uvina i brusnice (smije se i jedno i drugo davati macama i psima) je to što drugačije djeluju. Uvin polužnjava mokraću, brusnica zakiseljava. Ako maca ili pas imaju struvitne kamence uvin se ne smije davati, kao prvo polužnjava urin a struviti nastaju u lužnatom okruženju, kao drugo pobija se učinak i hrane i pasti za zakiseljavanje i onda samo bacate novac.
Meni se micko sada trenutno pati sa kamencima, topimo ih pa sam usput pitala jel se smije macama davati čaj od koprive, dva su mi veta rekla da se smije. Eto ako nekome možda pomogne ova informacija, ja nisam mogla naći na netu nešto pouzdano pa sam pitala vetove, kažu može. Kopriva je dobra za upale mokraćnih kanala, za kamence, za jetru, za raznorazna krvarenja u probavnom traktu (želudac, crijeva) pa eto, nekome možda pomogne ova informacija.
Za kamilicu su mi rekli da se mačkama ne daje jer od nje dobiju proljev, eto da i to znate.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:21   #37
Netko (mooschitza ili mopsica ) je negdje spominjao kako je ulje crnog kima riješilo probleme s analkama. Zanimalo bi me kakvi su konkretno problemi bili u pitanju, jer nam se stanje malo primirilo, ali svejedno još nije super.
Isto tako bi mi bilo od pomoći ako netko ima iskustva s uljem crnog kima i gastritisom.
__________________
I´m not grouchy. Everyone else is too happy.
chegrtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:29   #38
Za ulje crnog kima najbolje da se javiš LIna Leni u inbox ili negdje drugdje, ona ovdje baš ne zalazi često a znam da je na dosta tema hvalila ulje crnog kima..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:35   #39
I napiši ovdje šta si saznala, da znaju i drugi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 23:18   #40
Hvala na preporuci da se javim Lina Leni, ona kaže da probleme gastritisa i analki treba rješavati uzročno, i to promjenom režima i vrste prehrane. Konkretno gastro BARF ili barem kuhano, umjesto dehidrata i konzervi. Mi smo ponovo počeli kuhati kad su se pojavili problemi s analkama prije 2 god., a tad smo i uveli BARF (gastro i obični). Ali je sadržaj analki još uvijek gust i suh, desna se napuni kroz 3-4 mj., lijevoj bi trebalo oko pol godine da bude puna, po mojoj procjeni.

"Ulje crnog kima možeš davati 2 x dnevno do 30 kapi (počni s manje pa povećavaj) poslije jela (ili stavi u jelo ako je pas pohlepan - ima jaki miris i okus pa neće svi tako pojesti. Ja dajem izravno u gubicu pomoću šprice). Može se pomiješati s maslinovim uljem da bude manje intenzivnog okusa.

Sva prirodna sredstva treba davati kroz duže vrijeme da bi se postigao kumulativni učinak, a ulje crnog kima se može piti bez opasnosti i duže vrijeme. Preporučujem tri mjeseca pa mjesec dana pauze."

Mi ćemo probat, pa javimo kako napredujemo. Ako još netko ima iskustva s uljem crnog kima ili s nečim sličnim, slobodno nek napiše, pratit ću temu.
__________________
I´m not grouchy. Everyone else is too happy.
chegrtusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.