Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 10:20   #21
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
(SABOTAGE, 2014, Američki film u boji. r. David Ayer, gl uL: Arnold Švarceneger)
Već ime glavnog glumca dovoljna je preporuka za ovaj odličan celuloidni uradak ugrubo baziran na romanu Agathe Christie „Deset malih crnaca“.
Ovo je najbolji Arnoldov film još od... odavno.
Za razliku od njegovih starijih akcionih, koji su bili onako, donekle lepršavi, ovo je skroz ozbiljan i mračan akcijski triler, čak drametina.
Ako očekujete standardne Arnoldove one- linere i šegaćenje, nećete to dočekati, barem ne u mjeri kao nekoć.
Duhovite replike ovdje zvuče poput psovki, cijede se kroz stisnute zube i zvuče oporo i gorko- lik kojega Arnold glumi je duboko u duši ranjen čovjek progonjen demonima prošlosti, sličan liku bivšeg policajca Jericha Canea iz „End of days“,(to je onaj film u kojem se rafalima iz svog „šarca“ bori sa samim Sotonom), ali je Švarceneger godinama provedenim kao guverner sazrio kao glumac, uozbiljio se, karakter mu naprosto isijava i dominira mizanscenom, dok karizma nikada nije bila upitna!!!
Ostatak ansambla je isto odličan, akcijski junaci upleteni u misteriozna ubojstva- ljudi u ovom filmu glume a ne pucaju .
„Sabotaža“ je težak je film, pun mraka, mučkih brutalnih umorstava iz busije, zabijanja noža u leđa, te likova devijantnog ponašanja i verbalnog izričaja, od kojih većina gine nasilnom smrću.
Krvca do kolena! Znači- nema zajebancije!
Preporuka za muške osobe jačih živaca.
Ocjena: 10 od 10, a koja druga!
Jel se zajebavaš ili šta? Ozbiljno razmišljam ići pogledati ovaj film.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 11:45   #22
Quote:
Johnny Depp kaže: Pogledaj post
Jel se zajebavaš ili šta? Ozbiljno razmišljam ići pogledati ovaj film.
Ozbiljno govorim.
Ovo je ozbiljan film i ne pamtim kada je Arnold ovako dobro glumio. Ostatak ekipe vizualno liči na ekipu iz "Predatora", ali svaki je ozbiljan karakter a ne akcijski junak.
Zato će se mnogi razočarati jer na osnovi trailera očekuju standardni arnoldovski akcioni film, a ovo je ozbiljna mračna krimi drama koja se više bavi istragom i karakterima. Po atmosferi na tragu "Training day".


"Sabotaža" je na rotten tomatoes pobrao jako loše kritike, ali to je samo znak današnjeg vremena u kojemu se prave stvari više ne cijene.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:53   #23
Zar nitko nije pogledao ovaj odličan film pa da ovdje napiše kako je dobar? Ja sam svoje odradio, ne mogu ga hvaliti u 10 postova!
Ajmo ljudi, u kino!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 13:10   #24
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
U SAD-u opet sve po starome. Dok kretenizmi kao Divergent zarađuju gomile novaca, balava publika i dalje ne cijeni Arniea i Slya. Tome svjedoči i jako loše otvaranje Sabotagea sa 5,3 milijuna USD zarade u prvom vikendu. a što je bilo dovoljno tek za sedmo mjesto na box-officeu.

No, nadajmo se kako će publika u drugim zemljama izvući film, baš kao što se dogodilo i u slučaju Escape Plana.
Besmisleno reagiranje. Kada je Sly, Arnie generacija bila najviše popularna, čuo sam sudove da kakvi su to kretenski klinci koji to gledaju, ne znaju za prave glumce poput Newmana, McQueena i bla bla da ne nabrajam.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:07   #25
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Zar nitko nije pogledao ovaj odličan film pa da ovdje napiše kako je dobar? Ja sam svoje odradio, ne mogu ga hvaliti u 10 postova!
Ajmo ljudi, u kino!
Evo ja sinoć bio.

Prvo da kažem da sam film gledao u nekoj mini Cinestar dvorani i da mi je bilo vjerojatno najbolje kino iskustvo u životu Dakle, šverc na vip mjestima, ozvučenje vrh vrhova i toliko prodoran bas da su stepenice škripuckale. A slika taman, od veličine do rezolucije i svjetline, ništa nije umjetno razvučeno preko platna, mutno i tamno. U publici, nas jedno 6 (od toga jedan dječak od nekakvih 10-ak godina došao s tatom nostalgičarem). Ulaznica 19 kn.

E sad, što se tiče filma, tu baš nisu tako pozitivna iskustva. Prvo i osnovno što mi je kroz cijeli film smetalo, a dojam je još više pojačalo i da sam prethodno o tome čitao na imdb-u.
Dakle, radi se o sljedećem: "According to director David Ayer, Sabotage was heavily cut by the studio in favor of delivering more of an action based film rather than a mystery thriller. The original cut of Sabotage was rumored to be close to 3 hours." I ova činjenica se jebački osjeti u filmu. Likovi nerazrađeni, scene često nepovezane i kao da su pale s marsa, radnja mlaka, nema napetosti, neočekivanih zapleta i raspleta, baš jedna lagana kamilica s nepovezanim scenama. Šteta. Tako da da je film i trajao tih originalnih 3 sata, možda bi dobili još veću dosadu, a možda bi dobili i jednu smišljeniju i zaokruženiju cjelinu, s razrađenijim likovima.

Inače, ovo je definitivno najmračniji Arnoldov film i mogu reći da je poprilično solidno odglumio svoj dio, ako znamo da i nije neki glumac. Onlinera ima u dostatnim količinama i dobri su, a akcijske scene su korektno režirane (sviđaju mi se npr. one kratke, ali upećatljive scene kad su kameru povezali s cijevi oružja, kao da igrate kakav FPS).

Sve u svemu, film je mogao i morao ispasti bolji. Evo da recimo o filmu ne znate ništa osim sljedećih podataka: solidna glumačka postava s Arnoldom na čelu, režiser David Ayer, žanr: misterijski triler (karteli, lovci na glave, krtice, ubojstva). I sve super. Međutim, onda kad film odgledate, stvari ne budu toliko super.

Zbog onlinera i odličnog ozvučenja mu dajem 6/10.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 22:33   #26
Meni isto nije ništa posebno. Ubojicu sam pogodila, dok se ne sazna tko je ubojica još mi je bilo i ok, ali onda ono poslije je totalno bezveze. I malo su neke scene too much, što se tiče krvi i organa.

Moja ocjena je 6/10
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 15:25   #27
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Besmisleno reagiranje. Kada je Sly, Arnie generacija bila najviše popularna, čuo sam sudove da kakvi su to kretenski klinci koji to gledaju, ne znaju za prave glumce poput Newmana, McQueena i bla bla da ne nabrajam.
Je, al' valja imati na umu kako su i Newman i McQueen i Sly i Anie legende koje imaju karizmu, face, za razliku od razlih Lutzeva i sl. smećara iz teen filmova.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 01:52   #28
Priznajem,težak film...cudan tip filma sa Švarcijem...
a sada nakom ovoga ceka se horror drama sa Arnoldom
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:17   #29
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Meni isto nije ništa posebno. Ubojicu sam pogodila, dok se ne sazna tko je ubojica još mi je bilo i ok, ali onda ono poslije je totalno bezveze. I malo su neke scene too much, što se tiče krvi i organa.

Moja ocjena je 6/10
film je loš, neću reći smeće, ali nije daleko. schwarzenegger i dalje glumi čisto mediokritetski i patetično (scena sa sinom!) dojam dakako kvari real life story koja mi je u glavi čim ga vidim i spika kako je oženjen jednom ženom zauvjek kao ono vjeran na kvadrat (a svi znamo o kakvom se kurvaru radi ševi pola hollywooda i pravi djecu sa strane), ekipa patetična, čak smiješna (background boraca), a on kao jači od svih njih, neka mršavica mu je kao udarna igla teama (neš ti ekipe) a navy seal biva ubijen skoro pa bez ozbiljnijeg otpora od strane onih gvatemalaca.

scene koljačine i lokve krvi su tu da šokiraju publiku, sjećam se riječi Sydney Pollack-a (Three Days of the Condor 1975...) "snimimo puno krvi, dobru glazbu i imamo dobar film". arnie to dobro zna, iako nije napisao scenarij sigurno je imao upliva na njega pa držim da nije bio po njegovom ukusu ne bi ga prihvatio. dakle pouka je kad nemaš lucidan uradak onda se hvataj nasilja i krvi da nečim popuniš przninu. čini se da se radilo po receptu što više krvi to bolje.

vrhunac patetike mu je ona ružnjača (koju btw, 100% trpa ili ju je trpao u private life pa je preko toga iskamčila sporednu ulogu policijske istražiteljice), vrh je bio na kraju filma kad je arnie naredio režiseru da joj zumira guzicu i drži u krupnom planu nekoliko sekundi a gđa je prošetava ko na pisti i reklamira istu, misli valjda da će se neki sponzor već ulovit, ovo joj je životna prilika, arnie ju je ziher već potrošio i škartirao...

4/10

ove godine pamtim samo dva dobra filma: jack strong i kid cannabis. naravno oba zaradila siću.

Zadnje uređivanje so.creator.est : 11.07.2014. at 09:50.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:46   #30
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post
Ovdje se moram složiti sa Deckardom.

Dredd -
John Carter, Escape Plan -

Što se tiče Arnolda, ja sam uvijek njega smatrao glumcem koji i nije neki savršeni glumac, ALI, jako jako je karizmatičan i svi ga obožavaju.
sva tri su loša. doduše taj stalone i arnie nisu nikad ni snimili ništa, za mene, vrijedno spomena, osim staloneovog rockyja koji mi je # 1 all time movie.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:16   #31
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Besmisleno reagiranje. Kada je Sly, Arnie generacija bila najviše popularna, čuo sam sudove da kakvi su to kretenski klinci koji to gledaju, ne znaju za prave glumce poput Newmana, McQueena i bla bla da ne nabrajam.
nema više epskih filmova tipa rocky, gettysburg, glory, glory road, where eagles dare, jfk, the bridge on the river kwai, itd zamjenili su ih nekakvi filmovi tipa the expendables koji nude klišeiziranu "zabavu" koja je često puta na granici dosade i podnošljivosti, a sastoji se od puno buke, pucačine, koljačine i vatrometa sa spektakularnim explozijama, ali od umjetnosti ni "u". no bitno je da je puše mediokriteti. oni naime čine ogromnu većinu onih koji pune džepove hollywoodskih producenata. novac, jedino je mjerilo "uspjeha".

primjera radi treći dio civil war trilogije teda turnera morao je biti otkazan jer remek djelo gettysburg nije dobro prošao na kino blagajnama tj. nije zaradio dovoljno da isfinancira posljednji nastavak (The Last Full Measure) koji bi opisao kraj građanskog rata vjerojatno kroz prizmu heroja little round top-a, pukovnika, kasnije generala joshue chamberlaina. kakva šteta, ovaj ratni spektakl zbog financijskih problema nije dobio točku na "i". nakon ne lošeg prvog (gods and generals) i maestralnog drugog dijela (gettysburg) ostali smo uskraćeni za povijesno remek djelo kakvih je sve manje i manje i naći dobar film na tu temu prava je rijetkost.

Zadnje uređivanje so.creator.est : 11.07.2014. at 10:44.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 01:05   #32
Quote:
so.creator.est kaže: Pogledaj post
... a navy seal biva ubijen skoro pa bez ozbiljnijeg otpora od strane onih gvatemalaca.
Kad se ne prati s pažnjom. Nikakvih gvatamalaca nije bilo. Samo je namješteno da tako izgleda.

Film ima nekih rupa, ali iznenađujuće mračan uradak za jednog Švarcija, a i priča baš ne udara na prvu loptu. Neloše.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 09:58   #33
Poredivsi ovo sa prethodnim Ayerovim uratkom, slabije je, ali film ko sto kazes nije los. Ono sto mi je najvise smetalo je slaba razradjenost likova. Bilo je potencijala da se napravi jos mracniji i zaokruzeniji film.

Od Svarcijevog povratka mi je ovo do sad najbolje leglo.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 11:06   #34
Navodno unakažen film u post-produkciji. Na trenutke sam imao dojam k'o da nedostaje nekih minut, minut i po' prije svake scene koja se odigrava. Imalo je ovo potencijala, ali je film, ako je vjerovati Ayeru, uništen od strane producenata ili koga već.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 07:25   #35
Film je i ovako jako dobar, svaka čast švarciki, stvarno je legenda, toliko novaca, slava, tako izgledati u tim godinama

Inače priča dobra, mračna i jako dobro prikazana akcija, malo rupa u priči, i par nelogičnosti ali sve u svemu 4/5
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 09:14   #36
Ja sam cijelo vrijeme imao osjećaj da gledam neki amaterski film sa već milion puta prožvakanim, stereotipnim likovima. Očekivao sam daleko više od ovog redatelja. Krajnje neuvjerljiv i tek donekle gledljivi film.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 13:19   #37
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Ja sam cijelo vrijeme imao osjećaj da gledam neki amaterski film sa već milion puta prožvakanim, stereotipnim likovima. Očekivao sam daleko više od ovog redatelja. Krajnje neuvjerljiv i tek donekle gledljivi film.
tocno to. neuvjerljivo, lose napisano i kao da se od sredine filma promijenila ekipa koja treba zgotoviti proizvod. arnie je solidan ali ne moze sam izvuc film.

off, dredd je super film, carter je njesra
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:41   #38
A onak nije nesto...skinuo sam ga samo zbog swarcera
__________________
iiii]:)
dujeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 20:48   #39
Jako dobar film, neočekivano od Švarcija. Nitko tu nije Rambo, niti nema nerealna očekivanja tipa "sam ću pobit cijeli kartel".
Iznenadio me i to mu je ocjena više.
Ženska je izvrsno odglumila, svi ostali su dobili premalo vremena.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:39   #40
Iznenadjujuće loše i traljavo ispalo za jedan hollywoodski A film.
Scenarij i dijalozi - katastrofa.

Jedino ga eventualno izvlači ono što kazu u opaskama da je originalni cut koji traje skoro 3 sata trebao biti više mystery thriller, ali je zbog teške cenzure završio ovako kako je završio.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.