Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2013., 12:09   #21
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
A po mnogima dovoljan i taj dio

Zaboravio sam da je neke ljude (pa tako i tebe) tesko odusevit pricom bilo u igri ili filmu

Ae, nije.

__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 12:10   #22
Gledao sam "Avatar" tri puta, ali ne bih ga više gledao. Predugačak je i radnja je previše plitka. Jasno je da se radi o alegoriji i da se jednostavna priča želi ispričati pomoću vizualne raskoši. Eventualni nastavci sumnjam da mogu biti drugačiji, Cameron već kaže da s tim "oceanskim" nastavkom želi ukazati na probleme sa zemaljskih morima. Dakle, opet alegorija i opet jednostavna radnja. Bit će to vizualno lijep film, ali šupalj. Ne zato jer ima poruku (to je poželjna osobina), već zato jer će nedostajati prave dramaturgije i kvalitetnih uloga. Nažalost. Kvalitetan i velik film mora zaintrigirati s kvalitetnim ulogama, s međuljudskim nesavršenim odnosima. Ti prvi "Avatar" nije imao jer su naslovne uloge pripale glumačkim drvima. "Avatar" je trebao biti prljaviji i karizmatičniji.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 12:18   #23
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ae, nije.

Točno, najavljivan je novi svijet, a zapravo je prodana obična ljudska priča i planet koji je modeliran po uzoru na Zemlju. To je igranje na sigurno, nema tu revolucionarnosti ili mašte. Većina ljudi ima male zahtjeve i ako hoćeš uspjeh na kino-blagajnama onda ne smiješ komplicirati stvari.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 12:34   #24
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Točno, najavljivan je novi svijet, a zapravo je prodana obična ljudska priča i planet koji je modeliran po uzoru na Zemlju. To je igranje na sigurno, nema tu revolucionarnosti ili mašte. Većina ljudi ima male zahtjeve i ako hoćeš uspjeh na kino-blagajnama onda ne smiješ komplicirati stvari.
To je točno. A tu je i ona priča kako je to ekološki, antiimperijalistički film....a baš je potpuno suprotno
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 12:45   #25
Kad je Avatar počeo s prikazivanjem, pitam ljude kakav je film, i svi kako je film šarolik, pun boja, a nitko kakva je radnja, jel' to možda slikovnica ili film, poslije sam pogledao na dvd-u, ništa posebno, što se tiče efekata, ni oni nisu bili nešto novo što dosad nije viđeno, ali film je imao ogroman hype i to mu je pomoglo.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 12:55   #26
jebem mu mater, to je kao da netko ide na finale super bowla i ondak poslije toga grinta kako je ustvari očekivao nešto sasvim drugo, nešto poput golfa ili šaha.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 12:59   #27
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jebem mu mater, to je kao da netko ide na finale super bowla i ondak poslije toga grinta kako je ustvari očekivao nešto sasvim drugo, nešto poput golfa ili šaha.
A po čem si išao na Avatar kao na finale super bowla? pogrešan pristup u početku..
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:14   #28
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jebem mu mater, to je kao da netko ide na finale super bowla i ondak poslije toga grinta kako je ustvari očekivao nešto sasvim drugo, nešto poput golfa ili šaha.
Promašena analogija. To je kao da netko ode na superbowl i onda bude razočaran lošom utakmicom, unatoč spektakularnosti.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:16   #29
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
A po čem si išao na Avatar kao na finale super bowla? pogrešan pristup u početku..
ako je intencija na 3D efektima i avanturi/akciji (takva je i bila najava, zadnji krik mode u efektima)
ondak i očekujem tu vizuelnu raskoš i nju sam i dobio.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:17   #30
Nisam baš previše zainteresiran za sam film. Prvi Avatar mi je bio tako dosadan da sam ga prestao gledat nakon 15 min.
Jedino sam zainteresiran za zaradu- hoće li biti bar u rangu prvoga ili će ozbiljno kiksati po tom pitanju.
Slažem se da bi me prije veselila realizacija post-apokaliptičnog Terminatora od nastavka ovog crtića - udri na worldwide marketing i da vidiš kako će se lova slijevati.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:38   #31
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Ja ovo jedva čekam.

Povratak na Pandoru.

A Sigourney... Jos od kraja prvog dijela James daje natuknuti da se ona vraća.

I kakvi crni terminatori? To je gotovo. Get over it.
Sigourney iako nije imala neke naslove iza sebe dosta dugo (bar po meni), s ovim se pomakla stepenicu vise.
Fale njeni dani jos dok je bila Ellen Ripley.

Ne znam kako se Terminator nasao u ovome?

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nisu bitni Terminatori kao Terminatori (isto sam mogao spomenuti The Abyss) već razina kreativnosti koju je Jimmy Boy prije ulagao u filmove, kvalitetan scenarij kojemu se efekti služili kao nadopuna, a ne obratno.
The Abyss je bio odlican film u ono vrijeme (1989), kasniji pokusaji imitiranja njegovog ''zanata'' su bili samo pucanj u prazno.

Post ti zvuci kao da je lose imat kvalitetan scenarij sa dopunom efekata. Ili te ja nisam skotao?

Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Avatar2? Pogledati cu ga samo zbog vizualnog dojma, radnja je vjerujem plitka kao i u prvom dijelu.
Prerano zakljucujes.
Shvacam da ima nezadovoljnih oko originala, to je danas uobicajeno jer je nemoguce pogoditi film da bude po vacijem ukusu, ali ono u sta mozemo bit uvjereni je to da ce prica bit ipak dublja u nastavku nego sta je to bilo prikazano u originalu.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ae, nije.
Slicnosti sa Pocachontas filmom?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:55   #32
Haha

Super su mi ovi sa spikama o marketingu.
Da je tako, onda bi i, recimo, lone ranger, pacific rim i john Carter rasturili svjetski box office. Ili bi samo arapski filmovi toliko zarađivali jer si samo šeici mogu priuštit milijarde za marketing.

Vise od dvije i pol milijarde dolara ne zaradjuje se marketingom i hypeom, nego visestrukim gledanjem, pa ja sam ga gledao barem 15 puta u kinu.

Odličan sf, kreativnost, jednostavna radnja, napreci u tehnologiji i i dalje nedostignuti CGi i 3D.

Avatar bio i ostaje remek-djelo nulte kategorije i globalni fenomen,
Iskreno, sumnjam da će dvica to ponovit, ali... Tko zna?
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:01   #33
Veselim se nastavku. Prvi dio je bio filmska revolucija koja se zadnji puta dogodila dolaskom filma u boji, prije toga uvođenjem zvuka. Bilo je i prije pokušaja stvaranja 3D filmova ali sve je ostalo na pokušajima. Ovo je prvi pravi 3D film te ni do danas nije nadmašen što se tehnikalija tiče.

Naravno to ne bi bilo dovoljno za ogromnu popularnost i zaradu da se ujedno ne radi odlično režiranoj akciji sa ljubavnom podlogom. Lako je prepoznatljiva i ekološka pozadina. Za cijenu od 40 kn dobio sam dva sata putovanja na Pandoru.

Neće mi biti nikakav problem dati novih 40 kuna za ponovno putovanje na taj planet i istraživanje morskih dubina. Zanima me i razvoj priče a u vrhunsku režiranu akciju ne sumnjam ni najmanje.

Jedva čekam.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:06   #34
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Gledao sam "Avatar" tri puta, ali ne bih ga više gledao. Predugačak je i radnja je previše plitka. Jasno je da se radi o alegoriji i da se jednostavna priča želi ispričati pomoću vizualne raskoši. Eventualni nastavci sumnjam da mogu biti drugačiji, Cameron već kaže da s tim "oceanskim" nastavkom želi ukazati na probleme sa zemaljskih morima. Dakle, opet alegorija i opet jednostavna radnja. Bit će to vizualno lijep film, ali šupalj. Ne zato jer ima poruku (to je poželjna osobina), već zato jer će nedostajati prave dramaturgije i kvalitetnih uloga. Nažalost. Kvalitetan i velik film mora zaintrigirati s kvalitetnim ulogama, s međuljudskim nesavršenim odnosima. Ti prvi "Avatar" nije imao jer su naslovne uloge pripale glumačkim drvima. "Avatar" je trebao biti prljaviji i karizmatičniji.
Spomenuto je da ce sami likovi biti bolje docarani.

Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
To je igranje na sigurno, nema tu revolucionarnosti ili mašte. Većina ljudi ima male zahtjeve i ako hoćeš uspjeh na kino-blagajnama onda ne smiješ komplicirati stvari.
Nekad i nije bas tako.
Ima filmova primjerice Inception koji je real mind fuck, i bas tako komponiran je i ostvario prilicno dobre zarade.
Ovdje ako sloze dobru pricu (znaci jacu od one u prvom) + CGI koji je dostojan prvog filma ako ne i bolji, bit ce jako dobro.
A kako kazu vjerujem da ce graficki biti jos izrazeniji.

Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Kad je Avatar počeo s prikazivanjem, pitam ljude kakav je film, i svi kako je film šarolik, pun boja, a nitko kakva je radnja, jel' to možda slikovnica ili film, poslije sam pogledao na dvd-u, ništa posebno, što se tiče efekata, ni oni nisu bili nešto novo što dosad nije viđeno, ali film je imao ogroman hype i to mu je pomoglo.
To ti je greska, jer onaj prvobitni dozivljaj filma i njegov puni potencijal je bio izrazen u kinima u 3D IMAX, jer je on bio ja mislim prvi film koji se snimao tom tehnikom. A DVD je prakticki sve manje u upotrebi, cak da si film gledo i BluRay 1080p ti nebi ostavio realne dojmove.

Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Jedino sam zainteresiran za zaradu- hoće li biti bar u rangu prvoga ili će ozbiljno kiksati po tom pitanju.
Slažem se da bi me prije veselila realizacija post-apokaliptičnog Terminatora od nastavka ovog crtića - udri na worldwide marketing i da vidiš kako će se lova slijevati.
Dobro pitanje. Ali racunajuci na fanove kojima se svidio film, mogla bi zarada ponovo premasiti 1 mlrd., mozda i 1.5. Onih 2.7 vec spada u fenomene.
Vidit cemo hoce li oceanski svijet i vulkani biti ugodnija atmosfera za oci od djungle koja je bila u originalu. Jer je to mnogima bilo colorfull.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:07   #35
A o pozitivnom i korisnom utjecaju u stvarnom svijetu....

http://news.mongabay.com/2012/0723-h...interview.html

I:

http://news.mongabay.com/2011/0531_preylang_avatar.html

I:

http://www.ecorazzi.com/2010/03/23/a...ee-initiative/

Ovo čak i da je marketing, neka je, barem je iza sebe ostavio milijun zasadjenih stabala.


Koji se film jos moze pohvalit time?
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.

Zadnje uređivanje facersplaca : 29.07.2013. at 14:17.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:25   #36
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Nekad i nije bas tako.
Ima filmova primjerice Inception koji je real mind fuck, i bas tako komponiran je i ostvario prilicno dobre zarade.
Ovdje ako sloze dobru pricu (znaci jacu od one u prvom) + CGI koji je dostojan prvog filma ako ne i bolji, bit ce jako dobro.
A kako kazu vjerujem da ce graficki biti jos izrazeniji.
Nije Inception baš toliko kompliciran, radi se o paralelnim radnjama, ali svaka je ovaj naš svijet.

S tolikim budžetom i ambicijom sam mislio da će "Avatar" donijeti na platno zaista drugačiji svijet, s nama neshvatljivim bićima i prirodom. Dobili smo samo modificiranu verziju zemlje. To nije to, to je igranje na sigurno. Propuštena je prilika da se napravi više.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:28   #37
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Haha

Super su mi ovi sa spikama o marketingu.
Da je tako, onda bi i, recimo, lone ranger, pacific rim i john Carter rasturili svjetski box office. Ili bi samo arapski filmovi toliko zarađivali jer si samo šeici mogu priuštit milijarde za marketing.

Vise od dvije i pol milijarde dolara ne zaradjuje se marketingom i hypeom, nego visestrukim gledanjem, pa ja sam ga gledao barem 15 puta u kinu.

Odličan sf, kreativnost, jednostavna radnja, napreci u tehnologiji i i dalje nedostignuti CGi i 3D.

Avatar bio i ostaje remek-djelo nulte kategorije i globalni fenomen,
Iskreno, sumnjam da će dvica to ponovit, ali... Tko zna?
Lone Ranger i John Carter ne spadaju u isti kos sa Pacific Rim koji je SF spektakl. U zadnje vrijeme postoji pravilo cim vise CGI-a to bolje i za jace dojmove gledateljima a samim time i zaradi.
Hype oko tog filma je bio vjerujem veci nego sta neki ljudi misle.

15 puta? Zajebavas il si ozbiljan?
CGI i 3D vjerujem da se cini nedostizan nakon njega, mnogi su pokusali primjeniti tu tehnologiju na novijim naslovima ali se cesto postigao kontra efekt i uvijek je bilo problema sa konstrastom ili ne dovoljna dubina slike.

Ako je slusati Cameronove zelje, onda bi dvojka to mogla ponoviti a mozda i nadmasiti. Prvi je film sam po sebi legao sa svojom okolinom koja je ispala jako lijepo prikazana u toj tehnici, vidjet cemo kako ce publika prihvatiti ovu pricu (tj u nastavku kvalitetniju pricu) sa nesto drugacijim backgroundom.

Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Veselim se nastavku. Prvi dio je bio filmska revolucija koja se zadnji puta dogodila dolaskom filma u boji, prije toga uvođenjem zvuka. Bilo je i prije pokušaja stvaranja 3D filmova ali sve je ostalo na pokušajima. Ovo je prvi pravi 3D film te ni do danas nije nadmašen što se tehnikalija tiče.

Naravno to ne bi bilo dovoljno za ogromnu popularnost i zaradu da se ujedno ne radi odlično režiranoj akciji sa ljubavnom podlogom. Lako je prepoznatljiva i ekološka pozadina. Za cijenu od 40 kn dobio sam dva sata putovanja na Pandoru.

Neće mi biti nikakav problem dati novih 40 kuna za ponovno putovanje na taj planet i istraživanje morskih dubina. Zanima me i razvoj priče a u vrhunsku režiranu akciju ne sumnjam ni najmanje.

Jedva čekam.
Zanimljivi dojmovi sta se tice filmske revolucije, no realno nije ni daleko od istine, jer je ovo bila svojevrsna nova era snimanja. A jedini hit prije Avatara od Camerona je bio Titanic koji je bio globalno hvaljen film. Po mom misljenju on kad si da truda u neki projekt onda to i napravi u najboljem svijetlu kako bi ga cim vise ljudi prihvatilo.

Sjecam se da je davno bilo nekakvih 3D-a sa vizualno identicnim naocalama kao danasnje uz naravno iznimku sta su bile od onog tvrdog najlona.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:30   #38
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
The Abyss je bio odlican film u ono vrijeme (1989)
A što mu fali danas?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:36   #39
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Haha

Super su mi ovi sa spikama o marketingu.
Da je tako, onda bi i, recimo, lone ranger, pacific rim i john Carter rasturili svjetski box office. Ili bi samo arapski filmovi toliko zarađivali jer si samo šeici mogu priuštit milijarde za marketing.

Vise od dvije i pol milijarde dolara ne zaradjuje se marketingom i hypeom, nego visestrukim gledanjem, pa ja sam ga gledao barem 15 puta u kinu.

Odličan sf, kreativnost, jednostavna radnja, napreci u tehnologiji i i dalje nedostignuti CGi i 3D.

Avatar bio i ostaje remek-djelo nulte kategorije i globalni fenomen,
Iskreno, sumnjam da će dvica to ponovit, ali... Tko zna?
Imperijalistički špijun
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:38   #40
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Ovo čak i da je marketing, neka je, barem je iza sebe ostavio milijun zasadjenih stabala.


Koji se film jos moze pohvalit time?
Bolje ikako pridonositi nego nikako.
Mozda ce i dvojka imati nesto slicno, za ocuvanje mora/oceana.

Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Nije Inception baš toliko kompliciran, radi se o paralelnim radnjama, ali svaka je ovaj naš svijet.

S tolikim budžetom i ambicijom sam mislio da će "Avatar" donijeti na platno zaista drugačiji svijet, s nama neshvatljivim bićima i prirodom. Dobili smo samo modificiranu verziju zemlje. To nije to, to je igranje na sigurno. Propuštena je prilika da se napravi više.
To sve ovisi od strane gledatelja, jer neki su ga skuzili odprve, a ima i onih koji su ga gledali po tri puta pa im i dalje nije jasan

Mozda si imao prevelika cekivanja za film, ili ti jednostavno po ukusu nije legao, a to je kao sta vec svi znamo nemoguce prilagoditi svakome.
U nastavku ce vrlo vjerovatno biti vise, vjerujem da cemo mozda imat prilike i vidjet neka nova bica, novi oblik prirode i sve sta je Cameron cuvao godinama.
Mozda to bude kao efekt 'secer na kraju' ili u ovom slucaju nakon prvog filma.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.