Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2014., 10:39   #41
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Film zaslužuje nominaciju za oscare..
Ozbiljna drama o životu..

I onda je stvarno očajno, poslije gledanja filma, doći na ovaj podforum, na ovaj topic o filmu, i naletit na postove ovog forumaškog odličnika imena klodovik, koji nije ni pogledao film..
Teško je i komentirati ono što je nadrobio..

Da se vratim filmu, meni osobno glavni akter izgleda i previše "određen" odraditi dobar posao oko uloge..Čini mi se da je možda i previše izgubio kila za ulogu..Potrudio se oscarski..
pogledao film i stojim kod svakog komentara kojeg sam napisao

film je odličan MM i leto na oscar razini. mislim da bi ga obojica mogla uzet. odlično prikazana borba pojedinca protiv sustava i predrasuda koje prate tu bolest pogotovo u samim početcima izbijanja "epidemije" (da se tako izrazim)

8,5/10
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 12:41   #42
7/10
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 08:46   #43
Sinoć sam pogledao film i ono, nekako još skupljam dojmove... Ne znam ni sam, McConaughey i Leto fantastično, za Oskare. No s druge strane film mi je bio već dio dosadnjikav i možda sam očekivao da će biti više borbe u sudnici i možda nekih žešćih podmetanja od strane farmaceutske industrije...

McConaughey i Leto 10/10

Film 6/10


__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 11:17   #44
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
...
sa druge strane, FDA je licemerna institucija koja će na kraju nesumnjivo odobriti te strane preparate, ali oni će stajati daleko iza na listi prioriteta od nekih lošijih američkih preparata i procesirane hrane, jer će američke farmaceutske i prehrambene kompanije lobirati i potplaćivati da njihovi proizvodi ranije dođu na red. to nije samo nepristojno i nepošteno, to je opasno po ljudske živote.
To je olako prozivanje FDA za licemjerje. Razumijem da zbog dramaturgije filma netko mora biti s druge strane. Ali, prozivati službene institucije gdje radi na tisuće znanstvenika i davati prednost alternativcu bez ikakve škole je vrlo diskutabilno razmišljanje. I vrlo opasno.

U Mexicu i dan danas cvjetaju alternativne klinike za terminalne bolesnike. Nikome nije za zamjeriti borbu za život do zadnjeg trena. Posebno su brojne klinike u gradu Tijuani i većinom sve rade na bazi tzv. "Issels Treatmant" - jačanje imunološkog stanja organizma - baš kao u filmu. Niti jedna od tih klinika nikad nije dala svoje rezultate na istraživanja. Meksičke vlasti te klinike u suradnji a Amerikancima često zatvaraju. Ali, možda ih ne trebaju zatvarati već trebaju dopustiti da svatko kako se sjeti otvori takvu alternativnu kliniku gdje god hoće. Što će nam regulatori? Usput se svi mogu praviti blesavi i govoriti kako ne liječe ljude već samo prodaju članarinu.

Priložit ću ovdje link s jednog drugog foruma gdje jedan mladi znanstvanik i liječnik opisuje što se dogadja kad roditelji povjeruju da je alternativa na strani dobra dok su po njihovu mišljenju doktori sumnjivi tipovi, korumpirani od zločeste farmaceutske industrije. Često se javlja takvo pojednostavljenje i razmišljanja na rubu teorija urote i potpunog odbacivanja stručnjaka. Kad već spominješ što je opasno po ljudske živote, možda možeš pročitati tu jednu sudbinu iz ugla liječnika i zamisliti kako bi neki budući film mogao izgledati s obratnim ulogama.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:08   #45
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
To je olako prozivanje FDA za licemjerje. Razumijem da zbog dramaturgije filma netko mora biti s druge strane. Ali, prozivati službene institucije gdje radi na tisuće znanstvenika i davati prednost alternativcu bez ikakve škole je vrlo diskutabilno razmišljanje. I vrlo opasno.
mislim da srž problema (s kojim se ovaj film bavi) leži u traumama oboljelih kojima se u biti teško pomiriti s gorkom činjenicom da im služe kao pokusni kunići.

to je jedan jako teški psihološki uteg koja još dodatno uništava ionako osjetljivi i načeti organizam. treba se čovjek znat pomiriti s tim teškim činjenicama, jer umjesto da ti ta "kemikalija"/taj lijek pomogne još više te u biti dokosuri.

a ta alternativa ti produži život, kako tako al produži.

to je poanta, ta dilema oboljelih. da li je bolje živjeti malo duže ili riskirati.

nije lako ni doći u poziciju da uopće riskiraš, i to je luksuz jebote.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:05   #46
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
To je olako prozivanje FDA za licemjerje. Razumijem da zbog dramaturgije filma netko mora biti s druge strane. Ali, prozivati službene institucije gdje radi na tisuće znanstvenika i davati prednost alternativcu bez ikakve škole je vrlo diskutabilno razmišljanje. I vrlo opasno.

U Mexicu i dan danas cvjetaju alternativne klinike za terminalne bolesnike. Nikome nije za zamjeriti borbu za život do zadnjeg trena. Posebno su brojne klinike u gradu Tijuani i većinom sve rade na bazi tzv. "Issels Treatmant" - jačanje imunološkog stanja organizma - baš kao u filmu. Niti jedna od tih klinika nikad nije dala svoje rezultate na istraživanja. Meksičke vlasti te klinike u suradnji a Amerikancima često zatvaraju. Ali, možda ih ne trebaju zatvarati već trebaju dopustiti da svatko kako se sjeti otvori takvu alternativnu kliniku gdje god hoće. Što će nam regulatori? Usput se svi mogu praviti blesavi i govoriti kako ne liječe ljude već samo prodaju članarinu.

Priložit ću ovdje link s jednog drugog foruma gdje jedan mladi znanstvanik i liječnik opisuje što se dogadja kad roditelji povjeruju da je alternativa na strani dobra dok su po njihovu mišljenju doktori sumnjivi tipovi, korumpirani od zločeste farmaceutske industrije. Često se javlja takvo pojednostavljenje i razmišljanja na rubu teorija urote i potpunog odbacivanja stručnjaka. Kad već spominješ što je opasno po ljudske živote, možda možeš pročitati tu jednu sudbinu iz ugla liječnika i zamisliti kako bi neki budući film mogao izgledati s obratnim ulogama.
ne kužiš me, ne pozivam na alternativu. iako hospice-centri imaju bolje rezultate u tretmanu raka nego agresivne terapije, a bolesnicima bazično daju opijate i puštaju ih da se oproste od života. to opraštanje od života je i duže i kvalitetnije nego borba za život putem kemoterapije.
druga stvar, ako hoću ja sam na sebi da radim eksperimente, nemoj mi vezivati ruke. kao okoreli liberal, smatram da je moje ljudsko pravo da pušim, pijem, biram da li idem kod lekara ili vrača, ili sam sebe šopam lekovima. dokle god to ne uključuje druge, ili ne uključuje nametanje mog mišljenja drugima, sam sa sobom mogu da radim šta mi je volja.
dalje, po kojoj "božanskoj" logici se vodi FDA kada im je prioritet progurati na tržište procesiranu hranu, a ne strane medikamente ili koktele vitamina i minerala. čisto sumnjam da je njihova etika jača od uticaja lobi grupa, a posebno sumnjam da je etika FDA ili bilo koje vladine ili nevladine organizacije u americi bila na visokom nivou 80-ih godina.
zato i insistiram na tome da su u pitanju japanski i francuski medikamenti i preparati, odobreni u te dve zemlje koje imaju pristojan zdravstveni sistem i dobre obrazovne institucije i stručna regulatorna tela. zašto bi bio problem proveriti njihovu dokumentaciju, sprovesti dodatna istraživanja i pustiti lekove na tržište. ponavljam, to su industrijski proizvodi iz visokorazvijenih zemalja, zasnovani na naučnoj metodologiji, a ne koktel koji je smućkao neki doktor dabić u kućnoj varijanti.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:03   #47
Film je odličan. Sve štima i nemam apsolutno nikakvu zamjerku. Dapače, ovo je jedini od nominiranih od kojeg nisam očekivala apsolutno ništa, a dobila sam mnogo.

Nego, jel se to meni čini ili ima još ljudi koji misle da su FDA, kao i čitavoj farmaceutskoj industriji na prvom mjestu bolesnici i njihovo zdravlje?

Novac. Novac. I ponovno novac. Pa to je takva umrežena mašinerija da si mi to ne možemo niti zamisliti.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:15   #48
@nadopouna prehrani
a možda su japanske i prancuske agencije ili neka druga tijela za odobravanje ljekova kupili farmaceutski lobiji
a možda su u šumi

to je od slučaja do slučaja. negdje je bolja "alternativa" negdje nije. i treba, kako si rekao, ljude pustiti da probaju nešto drugo ili treće ako prvo ne daje rezultate
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 19:23   #49
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post

to je od slučaja do slučaja. negdje je bolja "alternativa" negdje nije. i treba, kako si rekao, ljude pustiti da probaju nešto drugo ili treće ako prvo ne daje rezultate
SPOILER

U filmu je jasno vidljivo da ga službenik FDA pušta s preparatima u zemlju - ako su za "osobnu upotrebu". Nema problema, izvoli, uz upozorenje da ne dilaš. Problem nastaje kad pod maskom članarine dolazi do dilanja neodobrenih preparata.

@Nadopuna prehrani. FDA ima službu i nekoliko desetaka službenika za odobravanje certifikata iz zemalja i klinika s kojima imaju suradnju i to ide u oba smjera. To je odlično i vrijeme se jako štedi. Ali, očito da je koji put potrebno dodatno vrijeme i tu je ozbiljna kvaka - jer ga terminalni bolesnik nema i mislim da tu film zbog neophodne dramaturgije manipulira našom neinformiranošću o čemu se točno radi. Ili kao što bi rekao prof. Dawkins - gdje prestaju dokazi i znanost (štovatelji alternative mogu pogledati alternativu svojim vjerovanjima i njegov dokumentarac "Enemies of reason") - tu nastupa vjera.

A onda znanost postaje bad guy.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 21:04   #50
na kraju njemu i odbre osbnu uporabu ako se ne varam

on je u filmu na kraju ispa misionar. je li bio takav i u stvarnom životu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 00:14   #51
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
SPOILER

U filmu je jasno vidljivo da ga službenik FDA pušta s preparatima u zemlju - ako su za "osobnu upotrebu". Nema problema, izvoli, uz upozorenje da ne dilaš. Problem nastaje kad pod maskom članarine dolazi do dilanja neodobrenih preparata.

@Nadopuna prehrani. FDA ima službu i nekoliko desetaka službenika za odobravanje certifikata iz zemalja i klinika s kojima imaju suradnju i to ide u oba smjera. To je odlično i vrijeme se jako štedi. Ali, očito da je koji put potrebno dodatno vrijeme i tu je ozbiljna kvaka - jer ga terminalni bolesnik nema i mislim da tu film zbog neophodne dramaturgije manipulira našom neinformiranošću o čemu se točno radi. Ili kao što bi rekao prof. Dawkins - gdje prestaju dokazi i znanost (štovatelji alternative mogu pogledati alternativu svojim vjerovanjima i njegov dokumentarac "Enemies of reason") - tu nastupa vjera.

A onda znanost postaje bad guy.
ne zaboravi na vremenski okvir i tadašnje stanje svesti nacije. tada nije bilo političke korektnosti. to su reaganova vremena, ultra-konzervativna i borderline rasistička. istraživanje AIDS-a je bilo usporeno, jer je bolest klasificirana kao pederska bolest, a pederi se nisu baš visoko kotirali.
jednu manju referencu na to ćeš naći i u filmu philomena, koji je britanski i bavi se zapravo drugim stvarima. (to navodim samo zbog činjenice da je etički upitan tretman AIDS-a tokom 80-ih common knowledge).
ne tvrdim da "zle korporacije skrivaju lek za rak jer ne mogu dovoljno da kasiraju na njemu", ili neku sličnu zaumnu teoriju. samo kažem da je medicinska etika jedne regulatorne agencije bila više nego upitna.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 01:28   #52
8/10

Bolji mi je od Vuka s Wall Streeta a o 12 godina ropstva da niti ne govorim. Ponajbolji film godine, Mathew izvrstan.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:21   #53
Odličan film. McConaughey odličan, ali za nijansu ispod Vuka.

8/10
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 23:14   #54
Lijep film, McConaughey i Leto rasturili.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 12:42   #55
Odličan film, ako Matthew i Jared ove godine ne dobiju Oscara za svoje uloge bit će to velika nepravda, jednostavno za dva koplja su bolji od ostale konkurencije.
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 15:42   #56
Sve rečeno MM i Leto impresivni, moja ocjena 8.5/10
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 21:16   #57
Film me ugodno iznenadio
Preach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 12:24   #58
Piši muške Oscare ovde.
Ajmo dalje.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 18:50   #59
Pogledao sam ga sinoć. Odličan film, MM je zaslužio nominaciju. I Leto je bio dobar. Od ostalih Oscar filmova trebam pogledati gotovo sve pa još ne mogu prosuđivati tko će što osvojiti.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk
good kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 21:26   #60
Odličan. McConaughey zaslužio nominaciju. Moram priznat kako nisam od njega toliko očekivala, na kraju me oduševio. Transformacija samo takva!
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.