Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 13:05   #1
RABADABA app- društvena mreža koja ti plaća da budeš društven

Rabadaba društvena mreža u Hrvatskoj je dostupna tek nekih 5 mjeseci, i kako sam ja korisnik ove aplikacije isto toliko, dozvolite mi da vam iznesem vlastita iskustva.
Odmah na početku želim napomenuti da više ne koristim ništa drugo, osim što povremeno odem na fb, i to samo radi nekih kontakata.
Dakle radi se o društvenoj mreži koja ti plaća da budeš društven i koja vrednuje tvoj izvorni sadržaj koji tamo postaš.
Bilo da ćeš tamo postavljati svoje smiješne videe, fotke, fotografije tvojih ljubimaca, ili one sa tvojih putovanja, naći ćeš put do svojih followera.
Meni osobno, tamo su ljudi ti koji su mi važni. Toliko topli, susretljivi i prijateljski raspoloženi da je gotovo nemoguće osjećati se nepoželjnim. Naravno, nisu svi takvi, ali većina je.
Kasnije ću opet o njima jer, kako živimo u lijepoj našoj, vjerujem da je zarada ta koja te najviše zanima.

Tamo je sistem glasanja taj koji ti donosi zaradu. Svaki put kad glasaš za postove svojih prijatelja, zarađuješ ti i oni. Zarađuješ i kad redabaš (šeraš) tuđe postove. Zarada je ovisna od toga koliko će tvoji postovi dobiti glasova.
Za isplatu moraš imati minimum 1 000 000 rabs-a što iznosi 10 dolara i PayPal račun.
Iako ova brojka izgleda nemoguća za ostvariti, itekako je moguća.
Naime, na Rabadabi su nedavno (prije cca 2 mj) uveli Live Contest i po meni, to ovu mrežu čini jedinstvenom. Ako ti fotka uđe u Live, možeš osvojiti 1, 5, 7 i 10 dolara. Ili ništa, haha Ovisno je o tome koliko će ljudi glasati za tebe. Ili protiv tebe. Da bi ušao u live tvoji prijatelji moraju nominirati tvoj post. Admini su susretljivi prema novim korisnicima, pa ti slika može završiti u natjecanju i bez nominacija.
Posljednja uvedena novost je Affiliate program! Što znači, ukoliko netko skine app putem tvog linka i napravi profil, zarada u Live-u ti se povećava za 25% Na kraju ovog teksta staviti ću moj, koji možeš, a i ne moraš koristiti. Ukoliko odabereš koristiti ga, hvala ti
Da bi izradio svoj profil moraš skinuti aplikaciju na svoj telefon ili tablet, a kasnije možeš koristiti i web verziju ove mreže.
Još jedna interesantna stvar tamo, a vezana je uz zaradu, postoji opcija tip, što znači, ukoliko tvoji followeri smatraju da tvoj post vrijedi više, dobiti ćeš napojnicu (bakšiš) od njih.

Također, tamo ljudi sami osmišljavaju razna zanimljiva natjecanja, tako da je to još jedan način gdje možeš zaraditi.
Što se tiče sadržaja postova, golotinja, ukradene slike sa Google-a i slike koje prikazuju bilo kakav oblik nasilja, nisu dozvoljeni. U zadnje vrijeme pojavili su se oni koji postaju Google slike i očekuju biti plaćeni za tuđi autorski rad. Ako mene pitate, to je najbolji način da otjeraš svoje followere, vjerojatno budeš blokiran od istih, a prije ili kasnije tvoj račun će biti blokiran. Dakle, moj savjet- nemojte gubiti vrijeme i energiju na to! Svima je jasno, ili bi trebalo biti, da slike sa Google-a mogu biti detektirane u sekundi.
Malo o glasanju- ispod svakog posta postoje crvena i plava strelica. One ne služe kako bi listao postove, već služe za glasanje! Klikom na plavu (UpVote) daješ glas za post i oboje (ti i autor posta) zarađujete, a klikom na crvenu (DownVote) smanjuješ rejting postu i zarađuješ samo ti. Većini tamo crvena strelica služi za neprimjereni (nedozvoljeni) sadržaj.

Još jedna, po meni vrlo važna stvar je da napraviš svoj vlastiti jedinstveni hashtag (#) koji ćeš stavljati na svaki svoj post. Naime, tamo osim ljudi možeš pratiti i njihove hashtag-ove, a ujedno je to i njihova galerija postova. Zašto je to važno? Zato što sve što postaš i redabaš (dijeliš) ide na tvoj zid, i vrlo brzo je gotovo nemoguće pronaći tvoje postove. Kad imaš vlastiti hashtag, svi su tvoji postovi na jednom mjestu. Listu tagova koje pratiš naći češ nas svom profilu u sekciji TAGS. Imaj poštovanja za tuđe osobne hashtagove i nemoj ih koristiti za svoje postove. To je još jedan dobar način da izgubiš followere. Ukoliko želiš nekog označiti na svoj post ili u komentare označavaš ga na način @xxxxx
Nakon što si izradio profil, prati Rabadaba Official (@rabadaba) kako bi bio upućen u zadnje novosti, i prođi kroz tutorial koji ćeš pronaći u glavnom meniju.

Ukoliko odlučiš pridružiti nam se, budi spreman na to da će ti ostale društvene mreže postati nezanimljive i da ćeš upoznati mnoštvo predivnih ljudi diljem svijeta.
Ovo je moj prvi post na ovom forumu, i da, napravila sam profil isključivo radi postavljanja ove teme. Volim Rabadabu, ta mreža raste, i ja želim da raste kako bi opstala i pružila još više lijepih mogućnosti svojim korisnicima.
Pridruži se i rasti s nama.
Mislim da sam napisala sve važnije stvari koje trebaš znati. U nastavku ću postaviti sve potrebne linkove.
Jedan od njih vodi na moj video gdje možeš vidjeti dokaz o mojoj zaradi.
Ukoliko imaš bilo kakva dodatna pitanja, tu sam.

Link na moj video: https://www.youtube.com/watch?v=CdLDwRzO10c

Moj Affiliate link: http://www.rabadaba.com/welcome/MegyBella

Dowload link za Android: https://play.google.com/store/apps/d...m.rabadaba.app

Download link za IOS: https://itunes.apple.com/us/app/raba...010620471?mt=8

Rabadaba na web-u: http://www.rabadaba.com/
MegyBella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.