Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2012., 12:54   #3781
Quote:
Lasta83 kaže: Pogledaj post
Ej Curke, evo ja ulazim u 37.tj i spremam se na zadnji pregled u Merkur prije carskog. Imam dog. carski rez, nemam posebni strah (za sada) i nadam se da će sve proći ok.
Tješi me činjenica što sam pročitala na forumu da se većina cura jako brzo oporavila, iako mi svi govore da je duži oporavak sa carskim nego kada se ide prirodnim putem. Zanima me samo ,koliko ste ostale u bolnici nakon carskig??
Ja sam izašla 5. dan, s tim da je dan kad rodiš nulti, znači 6 dana s porođajem.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 21:18   #3782
Ja (na Novom Zelandu) sam imala carski ponedjeljak popodne, izasla u petak popodne.
Mogla sam i u cetvrtak, osjecala sam se dobro, ali sam eto ostala jos jednu noc da jos malo naucim o dojenju, okupam bebu pod nadzorom primalja u bolnici itd.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 00:06   #3783
ja (karlovac) sam izašla 4ti dan, a šesti išla vadit konce...

nego pitanje za carice, jeste vi imale problema s količinom mlijeka?
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:26   #3784
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
ja (karlovac) sam izašla 4ti dan, a šesti išla vadit konce...

nego pitanje za carice, jeste vi imale problema s količinom mlijeka?

Kak mislis s kolicinom, previse ili premalo?
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 15:40   #3785
Quote:
Lasta83 kaže: Pogledaj post
Ej Curke, evo ja ulazim u 37.tj i spremam se na zadnji pregled u Merkur prije carskog. Imam dog. carski rez, nemam posebni strah (za sada) i nadam se da će sve proći ok.
Tješi me činjenica što sam pročitala na forumu da se većina cura jako brzo oporavila, iako mi svi govore da je duži oporavak sa carskim nego kada se ide prirodnim putem. Zanima me samo ,koliko ste ostale u bolnici nakon carskig??
...izašla sam 7. dan. Najgore ti je prvih 4-5dana, a kasnije je puuuno lakše. Ne može se usporediti što je bolje carski ili prirodni porod jer to ovisi od osobe do osobe i o samom tjeku poroda.


...meni je mlijeko došlo kad sam izašla iz bolnice i jako je loše, pa nadohranjujem malca. Većina cura u sobi su dobile mlijeko odmah i bilo je super (pod ovim mislim da se beba mogla najesti, što moja ne može).
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 15:46   #3786
Curke koje ste imale carski jel koristite izdajalicu, jel vam uopće treba i koliko je od pomoći?
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 17:43   #3787
Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
Curke koje ste imale carski jel koristite izdajalicu, jel vam uopće treba i koliko je od pomoći?
ja sam ju koristila isključivo da si napunim aventove posudice, u slučaju da moram negdje otići, ako mi se nešto dogodi, da ima maelni mog mlijeka... al samo prvih mjesec dana, kasnije mi nije trebala
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 18:57   #3788
Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
Curke koje ste imale carski jel koristite izdajalicu, jel vam uopće treba i koliko je od pomoći?
Pocela sam je koristiti tek kad sam pocela povremeno izlaziti bez bebe da joj ostavim obrok, to je bilo s 4-5 mjeseci.

Ako mislis je li mi trebala na pocetku za uspostavljanje produkcije, ne. Mlijeko mi je doslo normalno 3. dan po porodu (porod u pon popodne, doslo u cetvrtak ujutro) i imala sam ga uvijek dosta, dijete mi je odlicno napredovalo i dojila sam je jako dugo.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:08   #3789
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
ja (karlovac) sam izašla 4ti dan, a šesti išla vadit konce...

nego pitanje za carice, jeste vi imale problema s količinom mlijeka?
meni je curio kolostrum pomalo, a mlijeko mi je nadošlo treći dan od carskog. nikad nisam imala problema s dojenjem, a dojila sam 21. mjesec.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:22   #3790
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
ja sam ju koristila isključivo da si napunim aventove posudice, u slučaju da moram negdje otići, ako mi se nešto dogodi, da ima maelni mog mlijeka... al samo prvih mjesec dana, kasnije mi nije trebala
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Pocela sam je koristiti tek kad sam pocela povremeno izlaziti bez bebe da joj ostavim obrok, to je bilo s 4-5 mjeseci.

Ako mislis je li mi trebala na pocetku za uspostavljanje produkcije, ne. Mlijeko mi je doslo normalno 3. dan po porodu (porod u pon popodne, doslo u cetvrtak ujutro) i imala sam ga uvijek dosta, dijete mi je odlicno napredovalo i dojila sam je jako dugo.
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
meni je curio kolostrum pomalo, a mlijeko mi je nadošlo treći dan od carskog. nikad nisam imala problema s dojenjem, a dojila sam 21. mjesec.
Ovo sve zvuči ohrabrujuće
Ma meni su rekli s obzirom da idem na carski da bez izdajalice
E sad kako idem u bolnicu ranije, mm daleko i ostala svita ne bi htjela da trčkaraju i traže izdajalicu u zadnji čas pa se mislim oko ove pripreme stvari dal ju kupit ili ne
Imam bodova u dm-u pa ću ipak kupit ako meni ne bude trebala poslužit će valjda nekom drugom
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:53   #3791
Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
Ovo sve zvuči ohrabrujuće
Ma meni su rekli s obzirom da idem na carski da bez izdajalice
E sad kako idem u bolnicu ranije, mm daleko i ostala svita ne bi htjela da trčkaraju i traže izdajalicu u zadnji čas pa se mislim oko ove pripreme stvari dal ju kupit ili ne
Imam bodova u dm-u pa ću ipak kupit ako meni ne bude trebala poslužit će valjda nekom drugom
Izdajalica moze biti jako korisna za kasnije, meni je dobro dosla, iz cisto prakticnih razloga (kad zelis izaci vani bez bebe).
Zato, ako kupujes, nemoj kupovati bilo sto tek toliko da se nadje--imas tema po forumu konkretno o tome.
Btw, najbolji podrazaj za stvaranje mlijeka je beba, samo je stavljaj u prvim danima sto cesce na prsa.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:07   #3792
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Izdajalica moze biti jako korisna za kasnije, meni je dobro dosla, iz cisto prakticnih razloga (kad zelis izaci vani bez bebe).
Zato, ako kupujes, nemoj kupovati bilo sto tek toliko da se nadje--imas tema po forumu konkretno o tome.
Btw, najbolji podrazaj za stvaranje mlijeka je beba, samo je stavljaj u prvim danima sto cesce na prsa.
Vidjela sam temu o izdajalicama i sva ta divna čuda od tehnike i ručne i nekakve električne i svašta nešto
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 09:32   #3793
waterfall, ja nisam imala izdajalicu u bolnici nego svoje ruke i bebu, naravno vrlo brzo je došlo do ravnoteže između ponude i potražnje
a, sad, koja je izdajalica ''najbolja'', mislim da nije niti bitno. imaš ono kaj imaš. ja sam posudila jer nisam imala novaca za kupnju, i bila je sasvim ok i nisam iščitavala nikakve teme o izdajalicama.
ne razbijaj sad glavu s tim, nego kad dođe vrijeme. ak će ti trebati, vrlo ju lako kupiš
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 10:31   #3794
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Izdajalica moze biti jako korisna za kasnije, meni je dobro dosla, iz cisto prakticnih razloga (kad zelis izaci vani bez bebe).
Zato, ako kupujes, nemoj kupovati bilo sto tek toliko da se nadje--imas tema po forumu konkretno o tome.
Btw, najbolji podrazaj za stvaranje mlijeka je beba, samo je stavljaj u prvim danima sto cesce na prsa.
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
waterfall, ja nisam imala izdajalicu u bolnici nego svoje ruke i bebu, naravno vrlo brzo je došlo do ravnoteže između ponude i potražnje
a, sad, koja je izdajalica ''najbolja'', mislim da nije niti bitno. imaš ono kaj imaš. ja sam posudila jer nisam imala novaca za kupnju, i bila je sasvim ok i nisam iščitavala nikakve teme o izdajalicama.
ne razbijaj sad glavu s tim, nego kad dođe vrijeme. ak će ti trebati, vrlo ju lako kupiš
Zahvaljujem na savjetima i iskustvima
Nekakvu ćemo nabavit pa sad što bude-bude
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 11:45   #3795
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
nego pitanje za carice, jeste vi imale problema s količinom mlijeka?
meni je došlo tek peti dan. tih prvih 5 dana mi je bio užasno problem jer je mala bila gladna, borila sam se sa sestrama za bočicu, no kasnije ga je bilo puno i nismo imale nikakvih problema s dojenjem.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 11:53   #3796
Quote:
Lasta83 kaže: Pogledaj post
Ej Curke, evo ja ulazim u 37.tj i spremam se na zadnji pregled u Merkur prije carskog. Imam dog. carski rez, nemam posebni strah (za sada) i nadam se da će sve proći ok.
Tješi me činjenica što sam pročitala na forumu da se većina cura jako brzo oporavila, iako mi svi govore da je duži oporavak sa carskim nego kada se ide prirodnim putem. Zanima me samo ,koliko ste ostale u bolnici nakon carskig??
7 dana. Odnosno, ako je gužvara, a s bebom sve ok, puste te ranije, međutim 7. dan se vade konci.
Obzirom da Merkur ima rooming in, pripremi se na jedan paklen tjedan.
Na intenzivnoj je doduše super, sestre su stvarno ok, ali si tamo 1-2 dana, ovisi o komplikacijama.
Obično izvode operacije petkom, što je ok, jer se ti onako sva jadna, krvava, i teturajuća poslije operacije moraš dovući do wc-a u jednom trenutku, a wc je u hodniku, koji istovremeno služi kao čekaona i uvijek je gužva. Tako da je vikendom mir i tišina.
Uglavnom, fizički će biti sve ok, samo je potrebna jedna psihička priprema za "no sleep" tjedan u bolnici.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 14:28   #3797
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
7 dana. Odnosno, ako je gužvara, a s bebom sve ok, puste te ranije, međutim 7. dan se vade konci.
Obzirom da Merkur ima rooming in, pripremi se na jedan paklen tjedan.
Na intenzivnoj je doduše super, sestre su stvarno ok, ali si tamo 1-2 dana, ovisi o komplikacijama.
Obično izvode operacije petkom, što je ok, jer se ti onako sva jadna, krvava, i teturajuća poslije operacije moraš dovući do wc-a u jednom trenutku, a wc je u hodniku, koji istovremeno služi kao čekaona i uvijek je gužva. Tako da je vikendom mir i tišina.
Uglavnom, fizički će biti sve ok, samo je potrebna jedna psihička priprema za "no sleep" tjedan u bolnici.

Hvala na odgovoru i svim ostalim curkama
Znači tj. dana mi negine, a dobro pa i nije tako loše,samo neka sve prođe ok a onda polako šta ide.Čula sam dosta pohvala šta se sestara tiče i to mi je dosta bitno da se nemoram ustručavati zvoncat ih ako mi nešto treba. Zanima me kako kod klistiranja kod carskog jel se to radi ne radi??
__________________
Samo za tajjjjjj osjećajjjjjjj :-)
Lasta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 10:39   #3798
Quote:
Lasta83 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i svim ostalim curkama
Znači tj. dana mi negine, a dobro pa i nije tako loše,samo neka sve prođe ok a onda polako šta ide.Čula sam dosta pohvala šta se sestara tiče i to mi je dosta bitno da se nemoram ustručavati zvoncat ih ako mi nešto treba. Zanima me kako kod klistiranja kod carskog jel se to radi ne radi??
Ja sam imala i klistiranje i brijanje (ne znam što je brijala jer sam imala dogovoreni carski, al eto malo ).
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:12   #3799
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Kak mislis s kolicinom, previse ili premalo?
premalo...

Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
Curke koje ste imale carski jel koristite izdajalicu, jel vam uopće treba i koliko je od pomoći?
meni od nikakve jedva izdojim 10 ml..

Quote:
carrie23 kaže: Pogledaj post
meni je došlo tek peti dan. tih prvih 5 dana mi je bio užasno problem jer je mala bila gladna, borila sam se sa sestrama za bočicu, no kasnije ga je bilo puno i nismo imale nikakvih problema s dojenjem.
meni 4ti kad sam došla doma i bilo ga ko u priči.. sad 6ti tjedan slabo nekako... podoji su mi inače koma... mjesec dana sam se mučila s njom po 10 sati na prsima....

sad traje podoj oko sat vremena i nekad mi još bude gladna.. i pojede mi nakon podoja iz obje sise 80-90 ml...

a nije jako velika, 4 kg ima cca
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 09:01   #3800
Quote:
Lasta83 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i svim ostalim curkama
Znači tj. dana mi negine, a dobro pa i nije tako loše,samo neka sve prođe ok a onda polako šta ide.Čula sam dosta pohvala šta se sestara tiče i to mi je dosta bitno da se nemoram ustručavati zvoncat ih ako mi nešto treba. Zanima me kako kod klistiranja kod carskog jel se to radi ne radi??
Kad si tjedan dana u bolnici (ili više) onda si tamo već ko inventar jer žene većinom idu kući nakon 2-3 dana. Dakle, vrlo je vjerojatno da ćeš upoznati sve sestre i sve doktore a nisu svi krasni. Bez obzira na to, nemoj se ustručavati zvati i ne daj se smesti (neke su nacistički raspoložene prema dojenju, a nakon carskog se malo mučiš s dolaskom mlijeka).
Klistir je uistinu... neprimjetan Mislila sam da će biti bolan, ali samo neobičan feeling.
Kateter je malo bolan, ali pretpostavljam da ovisi o sestri koja ga stavlja.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.