Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 13:08   #4581
Onda ili nas četvero imamo vrlo niski metabolizam, ili ima veze što nismo postavili kvadrate i kvadrate staklenih stijena, pazimo na insolaciju (rolete), i fasada je bijela.
ZloPrase is offline  
Old 17.02.2017., 07:07   #4582
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
+1

A i da ne zagriju nešto značajno, potroše kisik, pa se prozori moraju otvarati.

Dakle, ove godine svakako ide ugradnja klime u dnevni boravak.
Pa kisik dobiješ iz ventilacijskog sustava, to mu je i poanta. Rekuperacija topline je sekundarna tome da stalno imaš dolazak svježeg vanjskog (filtriranog) zraka.

A ako imaš TP, hlađenje može i preko tzv fancoila, tj ventilkonvertera kako ih zovu. Oni imaju izmjenjivaš voda/zrak. Vodu za njih hladi TP. Zanimljiva stvar. trebalo bi biti jeftinije od klime, moram to još istražiti.
davorradman is offline  
Old 17.02.2017., 11:24   #4583
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Pa kisik dobiješ iz ventilacijskog sustava, to mu je i poanta. Rekuperacija topline je sekundarna tome da stalno imaš dolazak svježeg vanjskog (filtriranog) zraka.

A ako imaš TP, hlađenje može i preko tzv fancoila, tj ventilkonvertera kako ih zovu. Oni imaju izmjenjivaš voda/zrak. Vodu za njih hladi TP. Zanimljiva stvar. trebalo bi biti jeftinije od klime, moram to još istražiti.
Ja govorim o praksi, ne o teoriji. Imam TP, ali samo podno grijanje/hlađenje što nije najsretnije (za hlađenje). Dnevna soba ima puno stakla i strop koji de sa 3,5 na 5,5 metara. Rekuperacije nema. Fasad je svjetla.
dlasic is online now  
Old 17.02.2017., 15:10   #4584
I pored TP staviti ces klimu?
Ma da to je ono sto ja tvrdim, kod NE kuca problem je kako ih rashladit tj.kako sprijeciti pregrijavanje prostora. Ja isto gledam da ove godine ugradim klimu jer inace ce biti ajme-ajme ko proslo ljeto.
bruce80 is offline  
Old 17.02.2017., 19:09   #4585
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Ja govorim o praksi, ne o teoriji. Imam TP, ali samo podno grijanje/hlađenje što nije najsretnije (za hlađenje).....
Ajde napokon netko da i to kaže u vezi hlađenja
Ajde molim te malo detaljnije jer meni ne ide u glavu hlađenje preko poda. Hladni zrak pada dole, hladno ti je oko nogu a tamo gdje dišeš je toplije. To mi je kao da radijator stavim na plafon
bager666999 is offline  
Old 18.02.2017., 09:01   #4586
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
I pored TP staviti ces klimu?
Ma da to je ono sto ja tvrdim, kod NE kuca problem je kako ih rashladit tj.kako sprijeciti pregrijavanje prostora. Ja isto gledam da ove godine ugradim klimu jer inace ce biti ajme-ajme ko proslo ljeto.
Ništa ne pomaže, luftanje cijelu noć snizi temperaturu na prihvatljivu razinu, no do podneva je opet vruće. Problem sa ovakvim hlađenjem je i u nedostatku odvlaživanja. Klima u dnevni ove godine, rekuperacija za kat u nekoj budućnosti.
dlasic is online now  
Old 18.02.2017., 09:03   #4587
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
Ajde napokon netko da i to kaže u vezi hlađenja
Ajde molim te malo detaljnije jer meni ne ide u glavu hlađenje preko poda. Hladni zrak pada dole, hladno ti je oko nogu a tamo gdje dišeš je toplije. To mi je kao da radijator stavim na plafon
Nije idealno, ali bolje nego da ga nema. Nisu molekule zraka zabetornirane na neku visinu, stalno ima neke cirkulacije.
dlasic is online now  
Old 23.02.2017., 10:46   #4588
Građevinska!!!!!

Došo je i taj dan! Dobio sam jebenu građevinsku dozvolu!!!
Sad još moram čekat 3-4 tjedna da postane pravomoćna.
Emmet is offline  
Old 23.02.2017., 14:02   #4589
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Došo je i taj dan! Dobio sam jebenu građevinsku dozvolu!!!
Sad još moram čekat 3-4 tjedna da postane pravomoćna.
Da cujem, koliko je vodni doprinos, a koliko komunalni

I da, cestitke

Ja dovrsavam glavni projekt trenutno i onda kao ti po gradevinsku.
Mekto is offline  
Old 23.02.2017., 14:16   #4590
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Da cujem, koliko je vodni doprinos, a koliko komunalni

I da, cestitke

Ja dovrsavam glavni projekt trenutno i onda kao ti po gradevinsku.
Hvala!!!

Što se komunalnog i vodnog doprinosa tiče, kad mi dozvola postane pravomoćna, onda oni (u mom slučaju ured na Pešćenici) šalju na grad obavijest i izračun temeljem kojeg onda grad (naravno neki poseban odjel za komunalno i vodno gospodarstvo ili kako već) dostavlja na kućnu adresu rješenje sa cifrom i uvjetima plaćanja (na rate bez popusta ili odjednom sa popustom)... Tako da za sada još ništa od toga. Po mom izračunu to će biti oko 36.000,00 kn.
Emmet is offline  
Old 03.03.2017., 22:01   #4591
Quote:
Wertherdea kaže: Pogledaj post
Donatela,
molim vas mozete li mi poslati na PM ili na forumu objaviti, a za sto ne vidim negativnog razloga zasto ne, tko vam je napravio ponudu za MK?
Imam potrebu za gotovo istu kvadraturu pa me zivo interesira.
Thx i Lp
Ivanjica iz srbije
donatela is offline  
Old 04.03.2017., 06:26   #4592


postovani,zanima me gradnja montazne kucice cca 42m2,stambenoga.ovo je idejni za zidanu kucu,međutim sad sam u dilemi,nezz da li građevnu ili zidanu??? jer bi volili napraviti krov na dve vode ali da bude sakriven,jer u nasoj opčini ne dozvoljavaju ravan krov.da li se montazna kucica moze ovako napraviti ???nisam jos tako vidjela osim standardnih kosih krovova..da li ste zadovoljni gradnjom,i montaznim kucicama,koliko je isplatljivije od zidanih osim brze izvedbe to znam,ovo je kucica za odmor za rentanje u turizmu,plan gradnje je u rujnu,ako ide sve po planu,a rentanje je za 2018.ako je zidana znam da ce to uzet vise vremena,a ovi koji bi gradili montaznu kazu da je ova gotova u 7-10 dana,jucetr u razgovoru sa firmom koja bi gradila,napomenuo je ove sakrivene gurle,nez kako vi to zovete,kaze da je problem ako je iznutra jer da se moze nakupiti voda,predlaze da se lice kuce napravi ovako kao na ovom mom (vizualizaciji) a sa strane i straga normalno odvod izvana,sad nezz kako ce to izgledati??

Zadnje uređivanje donatela : 04.03.2017. at 07:18.
donatela is offline  
Old 04.03.2017., 07:38   #4593
Sve su to kuce, a ne kucice

I sve se moze napraviti, nije nikakav problem sa krovovima, radi se. Da li si pogledala na stranicama nasih proizvodaca sto sve rade i kako rade? Sve je lijepo dokumentirano.

Sto se tice izvedbe, zidana vs montazna, cijenom je to tu negdje. Vremenski nikako. Tvoja odluka. Kod montazne je prednost sto u kunu vidis koliko ce te ugovorena verzija izvedbe kostati pa je osjetno lakse pratiti troskove.
Sama kuca je montirana i pod krovom za oko 2 dana no finalno unutarnje uredenje, glazure i ostalo ce uzeti barem jos mjesec dana.
Mekto is offline  
Old 04.03.2017., 08:42   #4594
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Sve su to kuce, a ne kucice

I sve se moze napraviti, nije nikakav problem sa krovovima, radi se. Da li si pogledala na stranicama nasih proizvodaca sto sve rade i kako rade? Sve je lijepo dokumentirano.

Sto se tice izvedbe, zidana vs montazna, cijenom je to tu negdje. Vremenski nikako. Tvoja odluka. Kod montazne je prednost sto u kunu vidis koliko ce te ugovorena verzija izvedbe kostati pa je osjetno lakse pratiti troskove.
Sama kuca je montirana i pod krovom za oko 2 dana no finalno unutarnje uredenje, glazure i ostalo ce uzeti barem jos mjesec dana.
ako i je mjesec dana do finisha onda je to super,za razliku od zidane koja je vjerovatno duze.a kad mislim kučica ,jer sve su neke velike,ja bi nesto skromnije pa je zato zoven kućica.arhitektica koja je radila idejni nije nikad radila glavni za montazne tu statiku,ja se ne razumijem previse,ali nije bas bila odusevljena kad sam spomenula da bih montaznu
donatela is offline  
Old 04.03.2017., 09:31   #4595
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
ako i je mjesec dana do finisha onda je to super,za razliku od zidane koja je vjerovatno duze.a kad mislim kučica ,jer sve su neke velike,ja bi nesto skromnije pa je zato zoven kućica.arhitektica koja je radila idejni nije nikad radila glavni za montazne tu statiku,ja se ne razumijem previse,ali nije bas bila odusevljena kad sam spomenula da bih montaznu
To sto ona nije odusevljena samo pokazuje koji rang strucnosti doticni arhitekt posjeduje i koliko je kvalitetan, pa si razmislite

Sto se tice njenog projektiranja i montazne verzije ona s tim nema apsolutno nikakve veze jer u cijeni montazne kuce je komplet projektna dokumentacija, dakle i arhitekt, i ostali strucnjaci, i izrada idejnog rjesenja, i glavnog projekta te ostalo.
Mekto is offline  
Old 04.03.2017., 10:37   #4596
idejni sam vec platila...tako da tu nemogu nista,a izvošđaci su iz Srbije te oni salju domacu zadacu njoj te ona ima samo zadatak prepisati statiku.i kraj priče.ako bude trebalo promjenit gu glavni kod drugog.ova kucica me izađe oko 16-17 tis eu sa pdv.
donatela is offline  
Old 04.03.2017., 10:45   #4597
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
idejni sam vec platila...tako da tu nemogu nista,a izvošđaci su iz Srbije te oni salju domacu zadacu njoj te ona ima samo zadatak prepisati statiku.i kraj priče.ako bude trebalo promjenit gu glavni kod drugog.ova kucica me izađe oko 16-17 tis eu sa pdv.
Pa naravno da ce ona reagirati negativno na vasu ideju o montaznoj gradnji kad pojma nema kako pristupiti takvom projektu

I dalje ne razumijem problem, imate arhitekta, a vec imate izvodace koje ce ocito IZVESTI objek, dakle sve ste rijesili, imate cijenu i sve. Gdje je dvojba? Kakvu konkretnu detaljnu statiku ona ima raditi u idejnom?
Mekto is offline  
Old 04.03.2017., 11:22   #4598
arhitektica je moja susjeda,sve je bio plan do sad za zidanu kucu,no dobila sam ponudu za montaznu za par tis eu manje,sad je meni malo neugodno zbog tog glavnog projekta da mi ne zamjeri,iako bi ga njoj platila.
donatela is offline  
Old 04.03.2017., 14:40   #4599
Tesko se moze kompletirati sve u mjesec dana. Puno je tih zavrsnih detalja koje sve treba uskladiti.
A da ne kazemo da se samo glazura treba mjesec dana susiti. Postoje glazure koje su suhe za tjedan dana ali one i kostaju. Kostaju toliko da u principu ljudi ih i ne koriste.
Zatim tu je i gletanje zidova koje po mom iskustvu treba odraditi nakon sto se kuca malo "primiri". Iskustva ljudi je da prvu godinu popucaju spojevi i sl. Ja nisam imao takvih iskustava ali nisam isao odmah u gletanje zidova.
Teoretski je sve moguce ali mislim da je realno da od montaze kuce do useljenja govorimo od cca.6mj.
bruce80 is offline  
Old 04.03.2017., 17:21   #4600
meni je bitno da ju sagradim do kraja 2107.tj da se poslika i iznajmi u maju.mislim da ce to biti taman.Nemam bas puno iskustva u vezi montaznih kuca ,zato bi mi svaki savjt dobro dosao
donatela is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.