Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2010., 10:55   #2061
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
Sretan Božić svima!
Moj nije najsretniji jer sam stradala u prometnoj.
Pa sad uz RA imam i kompresivni prijelom kralješka i druge ozljede.

O draga, baš mi je žao....
Što se dogodilo? Di se liječiš?

btw. mislila sam po nicku da si muško
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 11:23   #2062
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
Sretan Božić svima!
Moj nije najsretniji jer sam stradala u prometnoj.
Pa sad uz RA imam i kompresivni prijelom kralješka i druge ozljede.
Ajme baš mi je žao,znam da si uz Ra imala i drugih zdrastvenih problema a sad još i to .Kako si sada je li ti šta bolje?
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 10:10   #2063
Hvala vam drage moje.
Možda se sjećate iz tiska 17.12 lančanog sudara u Dubravi. Ja sam vozila polo koji je zbog udara u stražnji dio odletio preko 2 suprotne trake i 2 visoke stepenice u izlog trgovine. Nije mi se otvorio prednji zračni, samo bočni. udar je bio strašan, lupila sam glavom i prsima u volan.
Imam prijelom 3 lumbalnog kralješka i teško nagnječenje prsnog koša i nosne kosti. Otpuštena sam iz bolnice u korzetu iz kojeg ne smijem 3 mjeseca.
Boli još uvijek jako uz sve ono što je boljelo do sad.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 10:37   #2064
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
Hvala vam drage moje.
Možda se sjećate iz tiska 17.12 lančanog sudara u Dubravi. Ja sam vozila polo koji je zbog udara u stražnji dio odletio preko 2 suprotne trake i 2 visoke stepenice u izlog trgovine. Nije mi se otvorio prednji zračni, samo bočni. udar je bio strašan, lupila sam glavom i prsima u volan.
Imam prijelom 3 lumbalnog kralješka i teško nagnječenje prsnog koša i nosne kosti. Otpuštena sam iz bolnice u korzetu iz kojeg ne smijem 3 mjeseca.
Boli još uvijek jako uz sve ono što je boljelo do sad.
Baš mi je žao što vam se uz sve ostale zdrastvene probleme još i to događa. Samo hrabro i nemojte se predati, znam da nije lako kad gadno boli.
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 12:42   #2065
Hvala svima na podršci.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 15:34   #2066
Eto ja kupio bezveze sebi power balance narukvicu koju sam vidio da nose vrhunski sportaši koja u sebi ima neke hologram diskove. i tak , ja ju nosio tjedan dana i dosadila mi , pa sam ju odlučio dat majci koja boluje od artritisa u zglobovima ruke najviše. I sad ne znam jel to placebo efekt ali njoj je postalo toliko bolje da sam naručio još jednu narukvicu za drugu ruku. Nije baš da joj je bol skroz nestala ali joj je puno bolje nego prije dok nije mogla ruku pomicat skoro
Ništa vam ne košta da probate, prek e-bay imate za 15-ak kuna za nabavit.
Također mislim da i korištenje power balla pomaže za smanjivanje bolova u zglobu šake, tako piše i na proizvodu- dovoljno je 5-10 min dnevno ga koristit. On vam je malo skuplji- ja sam ga 200 kn platio prek e-baya.
I tako, ako mislite da je ovo bezveze zaboravite što sam napisao, al vas ne košta puno da probate.
Evo vam linkovi ako nekog zanima :
http://www.powerbalance.com/international/?hl=hr

http://www.powerball.com.hr/prednosti/rehabilitacija/
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:41   #2067
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
Hvala svima na podršci.
A jadna moja,čuvaj mi se puno.Znam ja da si ti jaka pa da ćeš sve ovo izdržati.Sretna ti Nova godina.Javi se koji put
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:42   #2068
Svima sretna Nova godina uz najljepše želje
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:44   #2069
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Eto ja kupio bezveze sebi power balance narukvicu koju sam vidio da nose vrhunski sportaši koja u sebi ima neke hologram diskove. i tak , ja ju nosio tjedan dana i dosadila mi , pa sam ju odlučio dat majci koja boluje od artritisa u zglobovima ruke najviše. I sad ne znam jel to placebo efekt ali njoj je postalo toliko bolje da sam naručio još jednu narukvicu za drugu ruku. Nije baš da joj je bol skroz nestala ali joj je puno bolje nego prije dok nije mogla ruku pomicat skoro
Ništa vam ne košta da probate, prek e-bay imate za 15-ak kuna za nabavit.
Također mislim da i korištenje power balla pomaže za smanjivanje bolova u zglobu šake, tako piše i na proizvodu- dovoljno je 5-10 min dnevno ga koristit. On vam je malo skuplji- ja sam ga 200 kn platio prek e-baya.
I tako, ako mislite da je ovo bezveze zaboravite što sam napisao, al vas ne košta puno da probate.
Evo vam linkovi ako nekog zanima :
http://www.powerbalance.com/international/?hl=hr

http://www.powerball.com.hr/prednosti/rehabilitacija/
Kao šta si rekao valja pokušati,ja ću pokušati pa šta bude
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:25   #2070
Quote:
jaizza kaže: Pogledaj post
Dragi moji.

Samo jedan brzinski savjet, nemam sad vremena ta tipkanje. Neće vas koštat puno: izbacite mlijeko i mliječne proizvode u potpunosti apsolutno totalno na bar 3 mjeseca.
Mislim da ovo ne pali, to nikom ne bih preporučila; izbacivanje svega mliječnog na tako dugo vremena? Mlijeko i tako pijem svakih 2 mj. jednu čašu, i što....izbacim sve mliječno s jelovnika i u roku keks dobijem kandidu i sl. Baš sam si pomogla....ono.... To mi uopće nema smisla!!, barem ne u mom slučaju, a tko voli nek izvoli.
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 23:49   #2071
Već neko vrijeme čitam vaše razgovore i interesuje me da li neko ima dijagnozu Morbus Still to je vrsta reumaatskog artritisa koji mi je dijagnosticirana prije nekih pet mjeseci i sve vezano za ovu bolest mi je velika nepoznanica. Zapravo ne znam kao organizovati svoj život šta smijem a šta ne, jako bih volio sa nekim razmijeniti iskustva obzirom da je ovo po mojim saznanjima rijetka bolest. Trenutno koristim Pronizon a do skora sam pio i Azatioprim ( sorry ako griješim u nazivima) međutim konstantno imam gripozne bolove u mišićima i kostima i od nedavno se vratio i osip.
damper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:42   #2072
ja bih vas htijela nesto pitati imam 15 god a RA imam vec 10, jel ima ko od vas problema sa žljezdama na vratu, odnosno limfnim žljezdama?
malaadama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:39   #2073
Quote:
damper kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme čitam vaše razgovore i interesuje me da li neko ima dijagnozu Morbus Still to je vrsta reumaatskog artritisa koji mi je dijagnosticirana prije nekih pet mjeseci i sve vezano za ovu bolest mi je velika nepoznanica. Zapravo ne znam kao organizovati svoj život šta smijem a šta ne, jako bih volio sa nekim razmijeniti iskustva obzirom da je ovo po mojim saznanjima rijetka bolest. Trenutno koristim Pronizon a do skora sam pio i Azatioprim ( sorry ako griješim u nazivima) međutim konstantno imam gripozne bolove u mišićima i kostima i od nedavno se vratio i osip.
O ovoj bolesti znam samo da je rijetka i javlja se kod djece, a kod odraslih još manje često i zbog tog ostaje nedijagnosticirana kod mnogih pacijenata jako dugo vremena. Pretpostavljam da se liječi slično kao i ostale reumatološke bolesti.U svakom slučaju hrabro naprijed i nemoj se predavati bolesti.
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:44   #2074
Quote:
malaadama kaže: Pogledaj post
ja bih vas htijela nesto pitati imam 15 god a RA imam vec 10, jel ima ko od vas problema sa žljezdama na vratu, odnosno limfnim žljezdama?
Osobno nemam problema sa limfnim žlijezdama ali znam da se uz reumatološke bolesti zna javljati oticanje tzv. pljuvačnih žljezda koje se nalaze odmah iza uha u sklopu sjogrenovog sindroma. Ako imaš suha usta i oči u zadnje vrijeme to bi moglo biti dio tog sindroma, malo si na netu pročitaj o tome i naravno obvezno otiđi do svog liječnika da utvrdiš točno što ti je. Sretno
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 21:53   #2075
Ovaj post se odnosi na starosni (auto-imuni) artritis. Često je mišljenje kako za to nema lijeka. E pa, ima.

Želim vam prenesti iskustvo moje mame (67 g.). Imala je strašnih problema sa artritisom u prstima šake. Zglobovi šake su se strašno deformirali i boljeli. Probala je svakakve terapije, konvencionalne i alternativne, sa vrlo slabim rezultatima.

Prije dvije godine je počela piti kurkumin (lat. Curcuma Longa) i jedan pripravak. Potpun uspjeh. Zglobovi je više ne bole i ne deformiraju se dalje. Nažalost, dosadašnja deformacija je trajna, kao i smanjena mobilnost prstiju.

kurkumin je najjeftiniji preko ebaya:
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...All-Categories

pripravak koji pije se ne prodaje u Hrvatskoj:
http://www.lef.org/Vitamins-Suppleme...eaflavins.html
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=art....c0.m270.l1313

Starosni artritis je auto-imuni upalni poremećaj. Ovi prirodni pripravci djeluju.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:15   #2076
ajme, ja sam skroz skeptična prema tim novim proizvodima, možda je nešto i super ali uvik mislim da je marketing...
naime, Ako netko ima iskustva,koliko su vama rekli da se organizam treba čistit od mtx i rechohina prije trudnoće? i koliko ste pili kortića u trudnoći, ja sam nešto čula da u prvom tromjesječju treba max. smanjit? žene s RA pomažite!!
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:11   #2077
Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
ajme, ja sam skroz skeptična prema tim novim proizvodima, možda je nešto i super ali uvik mislim da je marketing...
Ja iznosim vlastito iskustvo i nikakav marketing nije u pitanju. Uostalom, linkovi koje sam napisao su na različite dobavljače iz SAD-a.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:59   #2078
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
Ovaj post se odnosi na starosni (auto-imuni) artritis. Često je mišljenje kako za to nema lijeka. E pa, ima.

Želim vam prenesti iskustvo moje mame (67 g.). Imala je strašnih problema sa artritisom u prstima šake. Zglobovi šake su se strašno deformirali i boljeli. Probala je svakakve terapije, konvencionalne i alternativne, sa vrlo slabim rezultatima.

Prije dvije godine je počela piti kurkumin (lat. Curcuma Longa) i jedan pripravak. Potpun uspjeh. Zglobovi je više ne bole i ne deformiraju se dalje. Nažalost, dosadašnja deformacija je trajna, kao i smanjena mobilnost prstiju.

kurkumin je najjeftiniji preko ebaya:
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...All-Categories

pripravak koji pije se ne prodaje u Hrvatskoj:
http://www.lef.org/Vitamins-Suppleme...eaflavins.html
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=art....c0.m270.l1313

Starosni artritis je auto-imuni upalni poremećaj. Ovi prirodni pripravci djeluju.
Je li misliš da joj je bolje pomoga kurkumin ili ovaj drugi pripravak.Kako bih mogla doći do ovog pripravka ako ga nema u Hrvatskoj.?taj pripravak jesu li to neki vitamini ili nešto za podizanje imuniteta ili nešto drugo.Ako imaš volje molila bih te da mi malo objasniš o ovom pripravku koji si napisao
hvala
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 22:04   #2079
Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
ajme, ja sam skroz skeptična prema tim novim proizvodima, možda je nešto i super ali uvik mislim da je marketing...
naime, Ako netko ima iskustva,koliko su vama rekli da se organizam treba čistit od mtx i rechohina prije trudnoće? i koliko ste pili kortića u trudnoći, ja sam nešto čula da u prvom tromjesječju treba max. smanjit? žene s RA pomažite!!
Sa mtx bi trebala prijeći na kortiće jer se oni mogu uzimati u trudnoći.Organizam bi ti se trebao čistiti najmanje tri mjeseca
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 10:48   #2080
Quote:
marinaaa kaže: Pogledaj post
Je li misliš da joj je bolje pomoga kurkumin ili ovaj drugi pripravak.Kako bih mogla doći do ovog pripravka ako ga nema u Hrvatskoj.?taj pripravak jesu li to neki vitamini ili nešto za podizanje imuniteta ili nešto drugo.Ako imaš volje molila bih te da mi malo objasniš o ovom pripravku koji si napisao
hvala
Koji pripravak je mojoj mami više koristio od dva navedena? Neznam. Uzima ih istovremeno pa je teško reći. Prvi pripravak, kurkumin, je dokazan za ublažavanje kroničnih upala u organizmu. Drugi pripravak, ArthroMax, se oslanja na glukozamin i MSM koji se često koriste i dokazano djeluju za artritis, a uz to sadrži i neke dodatne sastojke. Mislim da je drugi pripravak bolji za artritis.

Postoje i drugi proizvođači koji rade pripravke za artritis. Potražite sa ključnim riječima "glucosamine chondroitin msm" na eBayu. Međutim nemojte kupovati nepoznate marke jer kvaliteta može biti jako loša. Marke koje znam kao dobre su LIFEEXTENSION (najbolja za koju znam), NOW i NATROL.

Kako kupiti? eBay. Najjeftiniji je za male kupnje (dvije-tri bočice). Stavio sam vam dva linka sa eBaya baš da vidite. Kod kupnje treba paziti da deklarirana vrijednost pošiljke (uključujući i poštarinu) bude manja od cca. 20 USD jer će tada proći hrvatsku carinu bez PDV-a! U suprotnom će vam zaračunati cca. 100 KN carinskih troškova i 23% PDV. Deklarirana vrijednost je ono što piše na pošiljci, a ne koliko ste vi stvarno platili. Svi veći prodavatelji na eBayu pišu na pošiljku ili "poklon" ili neku malu vrijednost (npr. 12$), tako da su vam šanse dobre da nećete platiti PDV.

d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.