Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 13:37   #121
Quote:
Eva31 kaže: Pogledaj post
Ne znam dal je već neko postavio ovu temu jer ja nisam mogla ništ naći pa molim ako neko zna da mi odgovori na par pitanja:
Nakon 8 godina muž i ja smo se dogovorili oko sporazumnog razvoda braka i to je otprilike sve što smo se dogovorili. Od vjenčanja živimo u stanu u kući njegovih roditelja i tokom braka kuću su roditelji prenijeli darovnim ugovorom na njega ( ne na mene i njega zbog poreza nego samo na njega). Djece nemamo i od ostale imovine imamo samo svaki svoj auto. Mene sad zanima budući da smo tokom godina i on i ja nosili svoje plaće u tu kuću (u većini slučajeva moja je bila veća od njegove) i ulagali u adaptaciju kuće koja su sad moja prava. Postoji kredit od cca 10-tak tisuća EUR-a koji glasi na mene. S obzirom da je to zapravo kuća njegovih roditelja on će ostati u njoj, a ja bi trebala iseliti. Mene sad zanima da li je ta kuća bračna stečevina ( s obzirom da su ju njegovi roditelji darovali njemu) i da li postoji način da ja tražim od njega isplatu ( neću polovicu vrijednosti kuće- hoću samo da isplati ostatak kredita). On je pristao na isplatu polovice kredita što se meni čini nerealno i premalo. Ako podnesem tužbu da li postoji mogućnost da se ide na utvrđivanje njegovog i mog dohotka otkad smo u braku pa da se vidi ko je više doprinosio i da ga se na taj nači prisili na isplatu ili to nema baš puno smisla? U svakom slučaju ja sam ta koja mora otići, a kosa mi se diže na glavi kad se sjetim da bi još 7 godina morala svaki mjesec uplaćivati na ime kredita po 1000 kn i ne imati od tog ništa. Molim savjet
Kuca je njegova ako se radi o darovnom ugovoru, kredit je tvoj a sto se tice troskova, sud ce za svako ulaganje traziti dokument tj. racun na tvoje ime ali i tu ne vidim bas srece za tebe na sudu.

Sve u svemu, pusiona.

Stisnuti zube i pokusati se dogovoriti da preuzme kredit i SVAKAKO to ishoditi napismeno...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:58   #122
Unhappy

Problem glasi ovako:

Žena se sa dvoje djece odselila od muža nakon 24 godine braka (zbog nevjere, financijskih problema, zlostavljanja...). Djeca su punoljetna. Problem je u tome što muž ima užasno puno duga prema državi. Koji bi bio najbolji način rastave a da ti dugovi ne padnu na majku i djecu? Dali uopće dugovi od oca mogu pasti na djecu? Muž svakotoliko prijeti da će si nešto napravit - šta ako se to desi - oće li svi dugovi automatski pasti na ženu i djecu? Postoji li nekakav način da muž potpiše nešto pa da oslobodi ženu od plaćanja dugova (iako to i baš nije moguće pošto muž ne želi rastavu). Muž inače ima već mnogo godina (preko 10) otvoren obrt zbog kojeg je i napravljeno puno duga. Iako se zaposlio u nekoj firmi, nakon što njemu u obrtu nije išlo, on nikad nije zatvorio obrt, niti ga stavio u nikakvo mirovanje, tako da su dugovi samo rasli.
Koji je najbolji način rješavanja takve situacije?
Žena ne želi još početi sa postupkom rastave jer ne želi da na nju padne taj silni dug...
blue00rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:03   #123
molim pomoć ;

Problem je kompliciran , riječ je o mom svekru , već sam pisala o tome na Rastavama , pa su me poslali i tu , nova sam pa se nisam snašla . Prva žena mog svekra , odnosno majka moga muže je umrla kad mu je bilo 3 godine , živjeli su u državnom stanu na koji je ona imala stanarsko pravo , a nakon njene smrti , na početku njegovog drugog braka stan je otkupio i glasio je na njegovo ime . Nakon 20 godina braka sa drugom ženom želi se razvesti . U braku je rođeno dvoje djece 16 i 19 godina . Ona je godinama alkoholičarka , sa bezbrojnim pokušajima liječenja , policijskim dosjeom , i enciklopedijom nalaza , liječničkih mišljenja o njenom poremećaju osobnosti i alkoholizmu . Nikada nije radila , samo je svekar uzdržavao , o djeci se brinula ovisno o tome koliko je pijana bila , trenutačno je na zabrani pristupa djeci na 6 mjeseci jer je nakon njenog posljednjeg razbijanja po kući , mlađe dijete zamalo počinilo samoubojstvo jer više ne može podnijeti takav život . Sada svekar želi razvod , međutim ne zna kako ni odakle početi , mislio je sporazumno s obzirom da ona ne živi tu , da ima ljubavnika s kojim je već dugo i s kojim stanuje , međutim ona kaže da ona ima pravo na dio stana , i da će se vratiti kući nakon 6 mjeseci . On je bez prebijene pare , već 3 mjeseca je na bolovanju , plaća mu je manja za 50 % , jedva pokrije troškove s tim da mu svi pomažemo koliko možemo . On nema love za odvjetnika niti joj ima namjere nešto isplaćivati , ona u stan nije uložila ništa , sve što je i dan danas u tom stanu pripadalo je mojoj pokojnoj sverkvi , stan je otkupljen na svekrovo ime , a nedavno je prebačen na ime moga muža . Ne znam dali ona ima nekakvo pravo , djeca nisu upitna , oni napokon imaju mir otkako je otišla , žele pomoći ocu i uz njega su , dali postoji mogućnost da na kraju on mora nju uzdržavati s obzirom da je nezaposlena , i kako uopće početi , molim vas pomagajte , svaki savjet je dobrodošao !
kokolo moj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 17:37   #124
Prava van(bračnog) druga

Čitajući pravne savjete na drugim forumima, naišla sam na ovo pitanje i odgovor pa Vas molim da pročitate i na kraju pojasnite nejasnoće.

---> pitanje :

"Prije 4 godine postala sam vlasnik stana podignuvši kredit na 15 godina. U međuvremenu sam se prije 1,5 godinu udala. kredit je još preostalo vraćati 11 godina. Pošto ja više nisam u mogućnosti vraćati kredit, a oba jamca su mi roditelji, uz moju suglasnost oni su voljni plaćati kredit. Međutim mene zanima postoji li mogućnost da moji roditelji postanu dijelom vlasnici tog stana (to bi bila moja želja) s obzirom da će ga oni u većem dijelu otplatiti ili bi se stan i dalje tretirao kao isključivo moje vlasništvo, a samim tim u slučaju eventualnog razvoda da li bi moj suprug polagao prava na taj stan bez obzira što ga vraćaju moji roditelji. Mogu li se takvi imovinski odnosi riješiti nekavim ugovorom između mene i roditelja ovjeren od strane javnog bilježnika i ako može treba li i moj suprug dati suglasnost ili ne? Unaprijed hvala!

-----> odgovor :

Vi kao vlasnik stana možete s istim raspolagati kako god želite. Navedeno znači da možete cijeli stan ili jedan njegov dio ustupiti majci i ocu i to darovnim ili kupoprodajnim ugovorom. No ako ne potpišete nikakav ugovor, sama činjenica da Vaši roditelji vraćaju kredit ne čini ih vlasnicima stana, odnosno on se pravno tretira kao Vaš.
Što se tiče Vašeg supruga, on bi na stan polagao prava samo ako je isti stečen radom za vrijeme trajanja braka. Obzirom da je stan stečen prije braka, ne smatra se bračnom stečevinom te Vaš suprug nema nikakvih potraživanja prema vama niti Vašim roditeljima u pogledu vlasništva nad nekretninom. Eventualno može potraživati novac na ime sudjelovanja u plaćanju rata kredita. Ukoliko želite možete prenijeti cijeli stan ili dio na roditelje, a oni mogu Vama taj stan oporučno ostaviti, ili možete sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju (ukoliko vam namjeravaju ostaviti taj stan odnosno njegov dio). Uputno bi bilo da na roditelje prenesete ½ stana, tako da ipak ostanete vlasnik barem polovine stana. Za isto je potrebno sastaviti odgovarajući ugovor (darovanje, kupoprodaja) te morate ovjeriti potpis kod javnog bilježnika. Vaš suprug ne mora dati suglasnost za takav ugovor. "


Molim da mi objasnite slijedeće nejasnoće. Ovaj dio mi nije jasan " Što se tiče Vašeg supruga, on bi na stan polagao prava samo ako je isti stečen radom za vrijeme trajanja braka. Obzirom da je stan stečen prije braka, ne smatra se bračnom stečevinom te Vaš suprug nema nikakvih potraživanja prema vama niti Vašim roditeljima u pogledu vlasništva nad nekretninom" . Ono šta me zbunjuje jest to šta zakon kaže se nakon 3 god. zajedničkog života- imovina stečena u braku dijeli na pola. E sad ovdje je naglašeno kako suprug nema pravo na imovinu obzirom da je stan stečen prije braka &%$&&%$ Nije mi jasno kako je stan stečen prije braka, ako do konačne isplate stana treba proći još 11.godina, tj. oni će ga zajedniči isplaćivati za vrijeme trajanja braka.

Može li to itko pojasniti ?! Da li se u ovom konkretnom slučaju smatra da stan nije bračna stečevina, iz razloga jer je stan kupljen(a nije jos otplaćen), prije sklapanja braka ? I kako se na to pravno gleda, ako se recimo rate za stan plaćaju putem trajnog naloga supruge, a ovdje se navodi da bi suprug "eventualno mogao potraživati novac na ime sudjelovanja u plaćanju rata kredita"

Hvala
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 18:30   #125
Htjela bi se samo jos nadovezati na gore napisan post.

Naime u fazi sam kupvine stana, a jedan dio planiram dati u gotovnini (1/3), a drugi dio ću otplaćivati iducih 15.god.
Nakon šta kupin stan, planiram započeti zajedničkii život sa dečkom, pa me zanima slijedeće-u slučaju da dodje do prekida bračne/ vanbracne zajednice nakon 3 god. zajedničkog života, na koji način ide podjela imovine ?

Dal suprotna strana ima pravo i na dio novaca dat u kešu i prije početka zajedničkog života)

Hvala.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:14   #126
Zar nitko nema odgovor ?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:15   #127
Samo sam oprezna..

Ako se ja kao "vlasnik stana" (ako se to tako moze reci, jer vlasnik je banka do pune isplate kredita), koji je kupljen kreditom prije zajednickog zivota i braka, nakon x godina razvedem od supruga, da li on polaze pravo na stan na koji sam ja upisana kao vlasnik?

Razumijem da moze potrazivati povrat novca u ulozen stan, al dal se i sam stan dijeli pola pola il je stan i dalje moje vlasnistvo?

Stan je jednim vecim dijelom isplacem u kesu, a za ostatak je dignut kredit za koji mi jedan od roditelja jamac.
Ako zelim zastiti svoju imovinu, za ne daj Boze, dal je moguce napraviti neki ugovor ?

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:22   #128
Vec 100 puta receno, sve kupljeno prije braka nije bracna stecevina. Da, mozete napraviti bracni ugovor kojim cete podijeliti imovinu kako god zelite.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:32   #129
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Vec 100 puta receno, sve kupljeno prije braka nije bracna stecevina. Da, mozete napraviti bracni ugovor kojim cete podijeliti imovinu kako god zelite.
Isto tako se daju i oprečni odgovori, a i iskustva iz prakse su drugacija.
Malo mi je glupo da neko polaze pravo na nekretninu a da prije kupovine u nju nista nije ulozio.
Ma da- postoje i slucajevi (prema usmenoj predaji) da su se i neki dugo sudili da bi dokazali sta im pripada.
U svakom slucaju, hvala na odgovoru. Moje pitanje vecini vjerovatno zvuci jadno, al ako se svaki 2 il 3 brak razvede, onda je valjda jasno zasto me to zanima.
i rest my case.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:40   #130
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
a i iskustva iz prakse su drugacija.
Svaki slucaj je prica za sebe, tu moze biti razlika, no sto se tice odredjivanja sto je bracna stecevina sto ne, tu je zakon jasan

Cinjenica da se ljudi sude za ono sto im po svakoj logici pripada, nazalost, nije cudna. Pravni sistem omogucuje svakom da podigne tuzbu ukoliko smatra da mu je neko pravo povrijedjeno.

Ne brini, sigurna si sto se zakonske strane tice
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:48   #131
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Svaki slucaj je prica za sebe, tu moze biti razlika, no sto se tice odredjivanja sto je bracna stecevina sto ne, tu je zakon jasan

Cinjenica da se ljudi sude za ono sto im po svakoj logici pripada, nazalost, nije cudna. Pravni sistem omogucuje svakom da podigne tuzbu ukoliko smatra da mu je neko pravo povrijedjeno.

Ne brini, sigurna si sto se zakonske strane tice
Ajde da je bar nesto u ovoj drzavi jasno
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 13:00   #132
Nasljedstvo vs. Bracna stecevina

Imamo ovakvu situaciju:
muz i zena zive u stancicu koji je muz sagradio prije braka dok su jos bili u vezi novcem svoje majke a ulazuci svoj fizicki rad i onoliko novca koliko je mogao. Nakon toga muz, zena i majka grade veliki stan na nekretnini njegove majke. Majka umire dok je stan u roh-bau fazi. U nasljedstvo MAJKA SINU ostavlja taj mali stancic u koji je on doveo zenu i veliki stan u izgradnji. Nasljedsvo je prihvaceno te muz i zena dovrsavaju veliki stan u koji se sele. Nakon 2 godine se rastaju.
Pitanje za pravnike, suce i one koji su prošli sličnu situaciju:
1. Zena trazi pola malog stancica jer se gradio dok su bili u vezi pozivajuci se na predbracnu ekonomsku zajednicu
2. Zena trazi pola velikog stana jer se on gradio za njih tijekom trajanja bracne zajednice i velikim dijelom njihovim novcem
Pitanje je kakvu tu ulogu ima to što su oba stana NASLJEĐENA od pok. majke te je to nasljedstvo i prihvaceno(s cim je bila upoznata i tadasnja supruga) ?
Dali bivsa supruga ima ikakvog osnova potrazivati ta dva stana ili tek ima vrlo gladnog odvjetnika buduci u Obiteljskom zakonu pise ovako:

Članak 253.

(2) Vlastita imovina je i imovina koju je bračni drug stekao tijekom bračne zajednice na pravnom temelju različitom od navedenoga u članku 248. ovoga Zakona (nasljeđivanje, darovanje i sl.).
beethoven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:30   #133
Sin je sagradio stan koji mu onda majka ostavlja u nasljedstvo? Taj stan je od pocetka bio na majku?

Sve sto je naslijedjeno nije bracna stecevina i zena nema pravo na polovicu, ali ima pravo na dio koji je ulagala.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:18   #134
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Sin je sagradio stan koji mu onda majka ostavlja u nasljedstvo? Taj stan je od pocetka bio na majku?

Sve sto je naslijedjeno nije bracna stecevina i zena nema pravo na polovicu, ali ima pravo na dio koji je ulagala.
Stan je sagrađen na katu kuće u vlasništvu majke (građevinska dozvola izdana za kucu na 2 kata je na nju te je na njoj cijela kuca bila i u gruntovnici). Tijekom sinovog braka majka je dala dopustenje da sin izgradi taj drugi kat na njezinoj kuci koji ce mu ona poslije ostaviti u nasljedje. Novac su ulozili sin (veci dio) i majka s tim da je sin ulozio i fizicki rad jer je majci zdravlje vec bilo debelo naruseno (u vrijeme gradnje bivsa supruga je 2 g. radi posla zivjela u drugom gradu i vodila drugo domacinstvo) . Kada je majka umrla sve sto je ostavila iza sebe islo je njezinome sinu. I u ostavinskom rjesenju pise da njemu ostavlja 2 stana (mali i veliki u izgradnji).
Ako bi bivsa supruga isla na to da joj se vrati ulaganje u tudju nekretninu trebala bi tuziti moju pok. majku ?! A zastara za povrat takvog ulaganja je koliko sam cuo 5 g.
Naravno, po nekoj logici njoj bi isla isplata samo polovice ulaganja od preuzimanja u nasljedstvo stana u roh-bau fazi ili grijesim? Samo da nadodam da je nakon preuzimanja nasljedstva stan u gruntovnici prebacen na mene i da je sve sagradjeno prije stupanja na snagu novog obiteljskog zakona...
beethoven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:40   #135
pozdrav!

e ovako, imam pitanje...

zanima me nesto. Ovako zivim u izvanbracnoj zajednici, s imucnim muskarcem vec 3 godine. Nekako izbjegavam brak, ovako mi je ok, ja studiram i ne radim, uzivam. Znci sve troskove, putovanja, sva ulaganja, nekretnine,ma sve on plača... zanim me jedna stavar, koliko godina moram bit s njim, da bi nakon prekida dijelili imovinu, negdje procitah 6god ili dolaskom djeteta na svjet... ?

jedna frend mi jerekao da mora bit svjedoka, da smo zivili skupa, i da je to procedura, no dali nije dovoljan dokaz zajednička adresa stanovanja ?

Znima me kako se dijeli imovina, dali sve steceno tokom tih godina ili i prije djelimo (da se razumijemo imam i ja sta djelit s svoje strane ali ipak on je poprilicno imaucan)

ako mi netko moze odgovorit. bila bih zahvalana...
sonja princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 16:52   #136
Quote:
VonTi6 kaže: Pogledaj post
Molila bih savjet od vas koji ste upuceni da mi neko odgovori, radi se o tome da sam u postupku prodaje stana koji sam prije braka kupila i na meni je vlasnistvo 1/1. Muz i ja pravimo zajednicku obiteljsku kucu i u nju bismo ulozili i sredstva od prodaje mog stana a muz bi bio vlasnik dijela te kuce, drugi dio je njegovog brata.
Interesira me, na sve covjek mora misliti ali nedaj boze u slucaju razvoda braka, kada bi doslo do podjele bracne stecevine, da li i ja raspolazem dijelom zajednicke imovine i da li je na uvid dovoljno sacuvati i primjerak ovog vlasnickog lista za stan kojeg posjedujem kako bih dokazala da sam i ja imala ucesca u pravljenju objekta ili tu jos treba i dokaz od racuna i prijenosa novaca???

Molim za savjet i hvala najljepsa.

To je greška koju ćeš napravit zato jer da se razvodiš nebi dobila nego dio kuće 1/4 po pravilu,a da se razvodiš prije nego što ste išli kupit kuću dobila bi svoj stan jer si ga kupila od svojih novaca bez muža

Quote:
sonja princeza kaže: Pogledaj post
e ovako, imam pitanje...

zanima me nesto. Ovako zivim u izvanbracnoj zajednici, s imucnim muskarcem vec 3 godine. Nekako izbjegavam brak, ovako mi je ok, ja studiram i ne radim, uzivam. Znci sve troskove, putovanja, sva ulaganja, nekretnine,ma sve on plača... zanim me jedna stavar, koliko godina moram bit s njim, da bi nakon prekida dijelili imovinu, negdje procitah 6god ili dolaskom djeteta na svjet... ?

jedna frend mi jerekao da mora bit svjedoka, da smo zivili skupa, i da je to procedura, no dali nije dovoljan dokaz zajednička adresa stanovanja ?

Znima me kako se dijeli imovina, dali sve steceno tokom tih godina ili i prije djelimo (da se razumijemo imam i ja sta djelit s svoje strane ali ipak on je poprilicno imaucan)

ako mi netko moze odgovorit. bila bih zahvalana...

Prvo pitanje jel on sve to steka prije nego šta je tebe upoznao, vidim da i ti imaš svoje imovine ako je to stečeno prije njega onda to ostaje tvoje, tako i on ako ima imovine prije tebe onda je to samo njegovo to mu nijedan sud ne može oduzet, ako imate zajedničke imovine onda se to dijeli , postoji mogućnost da ti dobiješ dijete sa njim i onda odeš od njega i tražiš alimentaciju. Po pravilu za izvanbračne zajednice nema podijele imovine jer nema formalno sklopljena braka.

Zadnje uređivanje Katrin : 06.11.2010. at 21:51.
nick praskaton1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:32   #137
Ma ja imam stan , starci su mi dali, on ima kuce, apartmane, kljeti itd (nebitno), i to mi je jasno da nesto sta imamo od prije ne djelimo, ali , mene zanima, ako zivimo skupa, i u tom vremenskom razdoblju neko kupi nesta od nas, nekretninu ili bilo sto, dali se to djeli nakon 6 godina, odnosno, od vremena kada se vodi kao bracna zajednica.. Jel malo je glupo, ipak obadvoje zivimo skupa, i ja recimo hocu otic nakon izvjesnog vremena, i kaj, meni nista? a mozda sam i ja nesto ulagala u odredjenu nekretninu, i pridonosila zajdnici. ne kuzim?
sonja princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:26   #138
Molila bih odgovor na ovo pitanje

Moja majka živi u izvanbračnoj zajednici sa čovjekom već 11 godina, do sad je trpjela njegova maltretiranja i gluposti ali tome je došao kraj, pa me interesira koja su njezina prava kao osobe koja je ulagala sve u kuću u kojoj sad žive:

Znači kad se majka doselila kod tog čovjeka kuća je bila samo jedan kat, bez krova, bez priključaka ( struja, voda, kanalizacija...) i sad u 11 godina podigli su drugi kat i digli krov, isto tako sproveli sve priključke i sve ostalo što treba za normalan život
Interesira me da li moja majka ima pravo na tu imovinu, jer svi računi, krediti koji su bili dizani za gradnju kuće su na njeno ime i ona je to otplačivala, pošto taj čovjek nema ni godinu radnog staža u tih 11 godina, jedino primanje je obiteljska mirovina 1000 i nešto kuna( nositelj je njegova kćerka iz prijašnjeg braka koja ide u srednju školu) moja majka je prijavljena na tu adresu

E sad koliko bi trajala ta procedura oko određivanja stečevine, i da li ona uopće ima pravo, pošto je čovjek psihički bolesnik ( ima nešto dokumentacije) koliko bi to trajalo, da li tko ima iskustva, jer ne želim da mi majka završi na stranicama crne kronike jer je sudstvo sporo, kad pogledam vijesti sve mi bude jasno...


Da li joj se uopće isplati upuštati u to, uložila je sav svoj novac i svoje živce i život u tu kuću molim savjet i iskustvo
nanydado is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:05   #139
Kada prestaje veza a počinje izvanbračna zajednica?

Pozdrav svima!
Moj sin je u vezi sa svojom djevojkom 6 godina. Svak je prijavljen kod svojih roditelja s tim da ona ponekad prespava kod nas i on kod njezinih. Ona je do prije godinu dana bila studentica i studirala je u drugom gradu te još uvijek radi samo sezonski. Čula sam priče da daje novac mom sinu koji sa mojim suprugom dovršava našu obiteljsku kuću te da je moj sin uredio u kući njezinih roditelja mali apartmančići da se imaju gdje sastajati (on je zaposlen i ima svoje prihode već 10 godina). Moja pitanja su:
1. Dali je to što oni imaju obična veza ili vanbračna veza?
2. U slučaju braka hoće li ona imati pravo na dio naše obiteljske kuće jer je navodno dala neki novac mom sinu koji ga je utošio na dovršetak gradnje (kuća je na mom suprugu)?
3. Budući je sin naš jedini nasljednik ako dođe do njihovog braka pa poslije razvoda dali ona ima pravo na dio još uvijek nadovršene naše nekretnine?
4. U slučaju prekida veze dali isto tako nešto dijele?
beethoven is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:10   #140
1. veza
2. nece
3. ne, a nasljedstvo ionako nije bracna stecevina
4. ne, s obzirom da ne postoji izvanbracna zajednica

Svakako savjetujem da procitate ovu temu, ima korisnih stvari
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.