Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2012., 18:02   #81
zamijesas pola preporucene doze (za pocetak) u vodu i u bazen s njom!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:06   #82
jedno pitanje poluvezano za topic. jel ima kakvih posljedica na wc-u nakon jedenja tih papricica? mimslim da li se noktima skidaju plocice i tako to..
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:16   #83
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje poluvezano za topic. jel ima kakvih posljedica na wc-u nakon jedenja tih papricica? mimslim da li se noktima skidaju plocice i tako to..
Nema s tim problema, jer tada pravi ljubitelji tih papričica stave rukavice na ruke.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:18   #84
nisi me shvatio da li sup.k pece nakon nuzde? hemoroidi i ostale radosti...
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:25   #85
Zanimljivo ali naknadno pecenje uglavnom nije proporcionalno ljutini, znao sam imati zesce probleme s nekim kupovnim (necu nikad zaboraviti one male zute od Done koji su instant busili rupu u zelicu) nego s ovim otrovima. Pretpostavljam da je stvar u kiseljenu posto ove konzumiram ili svjeze ili susene.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:26   #86
ja sam se nakon prvih nekoliko konzumacija (i praznjenja) pozelio spustiti niz jahorinu na goloj guzici, po snijegu, da se razumijemo.


kasnije se covjek navikne.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:29   #87
znaci ledeno mlijeko kod unosenja i kod iznosenja
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 18:10   #88
Najljuci otrovi ponekad znaju proci bez ikakvih posljedica ali ocat ili ulje u kojima se kupa pokoji primjerak uvijek primjetim

Inace zanimljiv je naziv capsaicina koji prezivi zelicane sokove i rasturi auspuh - homocapsaicin
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:19   #89
pošto mi se tokom dana papricice nagnu prema prozoru odnosno suncu, svako jutro ih okrecem za 180°
jel to pametno ili ne?
kekovz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:35   #90
Vise nego pozeljno, a slobodno ih malo protresi ili rukom prodi kroz njih kako bi stabiljka ojacala.

Novi poljoprivredni gadget na putu, cca. 180 kn s dostavom - jes puno za komad plastike ali mi se svida jednostavnost i cistoca izvedbe jer mi je pun kufer casica i sl.
Agralan Compact Plug Plant Trainer






http://vimeo.com/11767303
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 07:25   #91
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
nisi me shvatio da li sup.k pece nakon nuzde? hemoroidi i ostale radosti...
1. vazan je trening. ako redovito konzumiras, nema problema.
2. treba jesti u obliku umaka, paste, fino mljevene salse itd. jer se na taj nacin nacesce priprema i prodaje ( vidi ljute umake na netu ) tamo gdje se uzgajaju.
Konzumacijom zvakanjem sirovog ploda jake ljutine usitnjava se u male komadice koji cesto poluprobavljeni dolaze do debelog crijeva i do njegvog izlaza.
Zilavi ukiseljeni feferoni koje pojedemo na pizzi su najbolji primjer.
Fino usitnjene paprike scoville 350.000 + prouzrociti ce manje problema od Podravkinih feferona.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 08:57   #92
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Zanimljivo ali naknadno pecenje uglavnom nije proporcionalno ljutini, znao sam imati zesce probleme s nekim kupovnim (necu nikad zaboraviti one male zute od Done koji su instant busili rupu u zelicu) nego s ovim otrovima. Pretpostavljam da je stvar u kiseljenu posto ove konzumiram ili svjeze ili susene.
Potpisujem od slova do jauka! Tako da sam odmah odustao kada sam vidio ukiseljeni habanero kod Eko Severa!

A kada smo kod patnje, ovo na izlazu mi je puno lakše za podnijeti od čačkanja nosa prstom kojim sam netom prije povadio sjeme iz habanera...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 10:45   #93
Mislite da je za ovu godinu stvarno sadnja već zakasnila??
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 11:15   #94
definitivno!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:04   #95
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Mislite da je za ovu godinu stvarno sadnja već zakasnila??
Nije. Ako sad posiješ, slobodno presadi u vrt kad dođe vrijeme i iskopaj u prvoj polovici rujna te presadi u veću teglu ( 3-4 litre ) i stavi u stan na prozor. Imati ćeš cijelu poznu jesen lijepu berbu papričica a druga runda cvatnje slijedi iza Nove godine.

Dokaz :

17.10.2011.


03.03.2012.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 14:50   #96
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Potpisujem od slova do jauka! Tako da sam odmah odustao kada sam vidio ukiseljeni habanero kod Eko Severa!

A kada smo kod patnje, ovo na izlazu mi je puno lakše za podnijeti od čačkanja nosa prstom kojim sam netom prije povadio sjeme iz habanera...

Nisam cackala nos al sam posvrbila oko takodjer nakon vadjenja sjemena i to nakon barem 10 pranja ruku - mislim da je dovoljno rec da sam plakala cijeli dan
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 17:50   #97
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Nije. Ako sad posiješ, slobodno presadi u vrt kad dođe vrijeme i iskopaj u prvoj polovici rujna te presadi u veću teglu ( 3-4 litre ) i stavi u stan na prozor. Imati ćeš cijelu poznu jesen lijepu berbu papričica a druga runda cvatnje slijedi iza Nove godine.

Dokaz :

17.10.2011.


03.03.2012.
jel moze cijelo vrijeme ostati u tegli? uglavnom, imam raznih sjemenki. mali dio cu ostaviti ko rezervu za sijecan, a sad idem posaditi ipak nesto, natopiti najprije i kroz koji dan usaditi.
nadam se rezultatima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:03   #98
@ Inazuma : možeš uzgajati na balkonu u tegli, samo premjesti u sobu nakon što temperature padnu u jesen, pa imaš berbu u listopadu i još jednu u ožujku. Na proljeće izneseš opet van i dalje po planu. Paprika se u tegli može uzgajati kao višegodišnja biljka uz višestruke urode.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 16:42   #99
update 11.04.
cini se da (jos uvijek) rastu, razmjesteno svakako!




grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 19:57   #100
kako su ogromne.. moje su ful male. izgleda da se prvi macici bacaju u vodu. pogotovo kad se islo na sadnju onako preko k....
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.