Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 15:25   #1781
0,03 do 0 08 centi
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 15:30   #1782
@diabolica: odakle ti ta informacija? Zarada ti ovisi o milijun faktora i mislim da je nemoguće znati. To može biti od 1 centa pa sve do nekoliko eura ili nekoliko desetaka eura (da moguće je, ja sam imao više puta po jedan klik vrijedan nekoliko eura ali jako rijetko). Ovisi ti doslovno o svemu: tip sajta, jezik, sadržaj, kvaliteta sadržaja, pozicija oglasa, boja oglasa, posjeta, odakle dolazi posjetitelj, kako je dospio na tvoj site, di je kliknuo, koji oglas je kliknuo, što je radio i koliko se zadržao na toj stranici itd itd. Jedino što možeš je neku statistiku si napraviti nakon nekog vremena pa onda eventualno eksperimentirati s oglasima.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 16:36   #1783
U pravu si, moja stranica je na rvatskom i sve se vrti oko poljoprivrede, vrlo uska niša, ja dobijem max 10 centi po oglasu. A i to ovisi što onaj koji dolazi na stranicu googla prije, pregledava i sl. Znam po tome kad ja surfam po mojoj stranici kakvi mi se oglasi pojavljuju.
Ali godišnja zarada pokriva održavanje stranice, server, domenu i domenu firme, tako da ne brinem previše.
I svakako bi trebalo pisati jako puno i to najmanje jedan članak na tjedan, a kome se da na engleskom onda je na konju.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:10   #1784
Ja sam imao gaming i zabavne stranice na hrvatskom i tu sam isto imao dosta loše, uglavnom po nekoliko centi po kliku. Međutim, nema baš pravila u AdSense-u. Evo ja sam bio prije godinu i pol napravio bezveze jedan blog na blogspotu. Na engleskom je ali ima samo 2 posta se ne baš puno teksta. Čisto jer sam u to vrijeme istraživao jednu stvar oko HDMI-a i teško sam nalazio informacije po internetu pa kad sam se već namučio i našao, nabacao blog. On danas ima čak nešto posjete, ne puno ali ima. Međutim zaradio je 102 € do sada i klikovi na njemu su dosta vrijedni. Imao sam klikova vrijednih 5,06 €, 2,28 € 1,29 € itd. Imao sam dosta često klikove skuplje od 1€, a ukupni prosjek mi je 0.41 € po kliku Za blog na bloggeru koji ima 2 posta. Zapravo nisam ni znao za to, tek sad sam išao pogledati i ugodno me iznenadio ovaj 5€ vrijedan klik
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:47   #1785
Hvala puno na odgovoru, što se tiče google adsensa totalni sam laik, evo imam blog već gotvo dvije godine i sad sam uspijela postaviti oglase tako da sam jako sretna zbog toga, jel netko možda zna koji je naćin isplaćivanja, meni na mom google adsense accountu piše da način isplate mogu odabrati tek kada mi zarada dosegne 10 €, a najmanji iznos za podizanje love je 70€, na koje načine isplaćuju novac (direktno na račun u banci, čekovi.....) i koliko zapravo treba da se dođe do recimo prvih 10 €? Znam da je to dosta relativno i kao što si već reako ovisi o dosta faktora no jel postoji neko otprilike vrijeme u kojem se dosegne određena zarada, evo ja recimo imam oko 3000-4000 posjeta mjesečno (radim na tome da povečam tu brojku).
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:52   #1786
Kako je zarada relativna, tako je i vrijeme dosega praga relativno, gotovo pa je nemoguće odrediti. To i nije neka velika posjeta, ali opet ovisi puno o temi i o sadržaju, o posjetiteljima itd koliko će se zarađivati. Osim cijene po kliku postoji i nešto što se zove CTR a označava koliko posjetitelja zapravo klikne. Mislim da se računa kao broj klikova na 1000 impresija. To isto dosta varira i ovisi o puno faktora.

Načini isplate su ček i Western Union. Preporučam Western Union, jer ček se treba čekati dok stigne + meni je banka uzimala do 50 kn po čeku provizije dok mi za WU ne uzimaju ništa. Dobiješ podatke, s time odeš u poštu/banku i dobiješ cash u ruke (u kunama).
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 22:55   #1787
Hvala puno na odgovoru, da vidjela sam da ima dio na kojem piše CTR ali nisam bila sigurna što to znači. Onda ću sigurno preko Western Uniona.
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 13:42   #1788
Jel ima netko objašnjenje što znači onaj RPM??
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:44   #1789
Revenue per mille. Prosječan dohodak na tisuću pojavljivanja reklama.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:27   #1790
Dakle na zarađujem samo ako mi netko klikne na reklamu već i samim njihovim prikazivanjem na mom blogu?
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:32   #1791
Ne, samo klikanjem. Prosjek se uzima zato što svi oglašivači u svim državama ne plaćaju isto za reklamiranje.

Čista orijentacija to ne ulazi u zaradu, klikovi ulaze u zaradu.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 00:52   #1792
aha ok ok ma još mi je bilo čdno kako samo pojaviljivanjem dobijem nešto sad mi je jasno iz nekog osobnog iskustva koliko vi ovdje imate posjeta i koliko zarađujete?
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 12:06   #1793
Ja ti to sigurno necu rec... Zaradim sasvim dovoljno.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 16:24   #1794
Može li mala pomoć, zanima me gdje mogu vidjeti koliko sam do sada zaradila
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 05:02   #1795
Odmah na početnoj stranici google adsensa. Ako te zanima za više mjeseci, klikni u desnom gornjem kutu na link "prikaz plačanja".
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 08:51   #1796
Jel to ono di piše tipa last 7 days ili last 28 days, pod last 28 days mi piše određena svota pa prpetpostavljam da je to što sam zaradila u poslijednja 28 dana
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 04:19   #1797
Tako je. A taj link kojeg sam spomeneo prikazuje zaradu iz prošlih mjeseci.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 18:27   #1798
Pozdrav, zanima me koliko bi po vašim nekim prosjecima trebalo imat posjetitelja na sajtu za zaradu od npr. 1000kn. Ne mislim na klikove na reklame nego na čiste posjetitelje. Znam da to zavisi od dosta stvari ali htio bi saznat neki vaš opći prosjek da mogu neku kalkulaciju napravit, inaće sajt bi bio o autima pa ako netko ima nešto iz slične branše još bolje za usporedbu.
Dax1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 21:40   #1799
Kod mene, otprilike nekakvih 700 uniqua dnevno (ali ovdje stvarno igra veliku ulogu tema stranice i pozicioniranje reklama)
bad- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 00:33   #1800
Quote:
Dax1602 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me koliko bi po vašim nekim prosjecima trebalo imat posjetitelja na sajtu za zaradu od npr. 1000kn. Ne mislim na klikove na reklame nego na čiste posjetitelje. Znam da to zavisi od dosta stvari ali htio bi saznat neki vaš opći prosjek da mogu neku kalkulaciju napravit, inaće sajt bi bio o autima pa ako netko ima nešto iz slične branše još bolje za usporedbu.
TO ti nitko ne moze unaprijed rec. Puno ovisi o izgledu stranice, rasporedu reklama i tematici stranice.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.