Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2014., 22:38   #2661
Quote:
jaksicstjepan kaže: Pogledaj post
Flohmarkt.at
da,imam hrpu stranica gdje tražim smještaj. ovdje sam se obratila u slučaju da netko iznajmljuje ili pozna nekog tko iznajmljuje stan
Snježna0512 is offline  
Old 03.12.2014., 11:21   #2662
Podrav ljudi trebam pomoc...ja sam makedonac
imam italijanske stalne papire zena mi je slovenka djete isto ima slovenacki pasos radio sam za jednog talijana u Dorbirnu do sad..zelim vas pitat dal iko zna dali je moguce da se radi u austriji sa talijanskom vizom ili trebam prvo zeni da nadzem posao pa da ona meni napravi papire ili kako to funcionise...hvala unaprjed svima...bok
SudTirolS is offline  
Old 03.12.2014., 11:30   #2663
jel ti shvacas sta si napisao?
napisao si da ti imas talijanske papire a zena slovacke(ili slovenske....neznam na koju drzavu si mislio pod tim)

i ti onda pitas dali ti treba talijanska viza? pa jel neznas da su italia i slovenia u EU i da nemaju nikakvih restrikcija???
Mortiis is offline  
Old 03.12.2014., 17:18   #2664
Zena mi je slovenka iz slovenije...
ja imam italijanske papire znaci italijansku vizu UMBEFRISTET sto znaci stalni boravak a ne italijansko drzavljanstvo ja sam radio u Dornbirn za italiansku firmu ali nisam siguran dali mogu da radim u austriji ako bi sam dosao recimo i patam za posao u AMS u Dornbirn...neznam kakav je dogovor izmedzu austrije i italije o tom pitanju...
SudTirolS is offline  
Old 03.12.2014., 19:12   #2665
Bitno je ciju imas putovnicu, pa toj kategoriji pripadas
putovnica is offline  
Old 04.12.2014., 20:53   #2666
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
meni se cini da su u njemackoj za iste poslove ipak dosta vece place,a proporcionalno tome,standard u njemackoj nije toliko skuplji/veci(ako je uopce skuplji) nego u austriji
Bas sam danas razgovarao s jednim mladim laborantom na svom faxu koji je dobio posao, seli uskoro u Austriji, i po njegovoj priči, austrijske plaće nimalo ne zaostaju za njemačkim.
A i momak je živio kao klinjo u Austriji 7-8 godina.
Društvo nam je pravio i jedan mladi doktorant koji to isto tvrdi, koji je zbog znatiželje gledao što mu se nudi od poslova u Austriji i kakva bi financijska primanja mogao očekivati da bi otišao.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 07.12.2014., 21:32   #2667
http://www.hrvatskicentar.at/
Hrvatski centar - 4., Schwindgasse 14

pod events

8.12., 18.00h božićni koncert

Zbor / Chor OTVORENA SRCA  (HGKD-Beč)
Adventski koncert / Adventkonzert

Hrvatske i medjunarodne jačke za advent i božićno vrime
Kroatische und internationale Lieder zur Advent- und Weihnachtszeit
Nada Majnarić, klavir
dirigent: Matija Fortuna
ulaznina: dobrovoljni dari
Eintritt: freie Spende

i Hrvatski centar - 4., Schwindgasse 14
božićni koncert / Weihnachtskonzert : DUBROVAČKI KAVALJERI
ovaj je uvijek super, dalmatinske pjesme i slavonska kola
DrSigmundFreud is offline  
Old 09.12.2014., 19:05   #2668
Pozdrav,

student sam u Beču i u potrazi za poslom. Sve informacije i ponude su dobrodošle
andar is offline  
Old 13.12.2014., 13:40   #2669
Malo informacija o poreznoj reformi.

http://images.derstandard.at/2014/12...euertarife.jpg
osibk is offline  
Old 13.12.2014., 16:24   #2670
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Malo informacija o poreznoj reformi.

http://images.derstandard.at/2014/12...euertarife.jpg
steram ih sve u mp3
sigurno će povećat porez na poslovna auta koji se privatno koriste tako da sigurno spadam u gubitnike te jebene tzv. reforme
DrSigmundFreud is offline  
Old 13.12.2014., 21:52   #2671
Profesionalni sam vozač kamiona i strojar za rad na strojevima... Može li mi netko reći dali su ova zanimanja tražena u Austriji i koliko su u prosjeku neto plaće za ova zanimanja?
dabi is offline  
Old 14.12.2014., 13:25   #2672
Quote:
SudTirolS kaže: Pogledaj post
Zena mi je slovenka iz slovenije...
ja imam italijanske papire znaci italijansku vizu UMBEFRISTET sto znaci stalni boravak a ne italijansko drzavljanstvo ja sam radio u Dornbirn za italiansku firmu ali nisam siguran dali mogu da radim u austriji ako bi sam dosao recimo i patam za posao u AMS u Dornbirn...neznam kakav je dogovor izmedzu austrije i italije o tom pitanju...
hmm da mislim da talijanska viza ne znači ništa u austriji, ali pošto slovenci imaju slobadan pristup radnom tržištu u austriji, mislim da bi na temelju braka sa slovenkom i ti imaš pravo rada u at... neka se javi netko tko se bolje razumije u to
Lalu6 is offline  
Old 16.12.2014., 21:17   #2673
Radne dozvole

Vecer svima.
Kako dobit radnu dozvolu za Austriju ove godine,jer mi se mucimo od 10 mjeseca a ovi na zavodu nas samo odbijaju,kao prednost imaju austrijanci,a oni nece da rade taj posao koji bi jedan hrvat uzeo bez problema???prosle godine smo ih dobili al ove neznam bas???toliko o EU?
hardworker31 is offline  
Old 19.12.2014., 20:53   #2674
Zanima me koliko je teško naći posao u Beču? ili nekom drugom većem gradu?
konkretno posao medicinske sestre i liječnika?
__________________
💜🐾
Letticija is offline  
Old 20.12.2014., 18:50   #2675
Quote:
hardworker31 kaže: Pogledaj post
Vecer svima.
Kako dobit radnu dozvolu za Austriju ove godine,jer mi se mucimo od 10 mjeseca a ovi na zavodu nas samo odbijaju,kao prednost imaju austrijanci,a oni nece da rade taj posao koji bi jedan hrvat uzeo bez problema???prosle godine smo ih dobili al ove neznam bas???toliko o EU?
Ovo se i ja pitam, jer jedna žena me htjela zaposlit, ali kad sam spomenuo
da mi treba valjda nekakva dozvola... ta žena mi se više nikad nije javila
stvarno je luzerski ak si dio faking EU a opet moraš ljude tražit da ti naprave dozvolu ko da si iz albanije, najradije bi otišo na crno i riješena stvar, pa nije
na meni da se sekiram oko dozvole, pogotovo ak sam već našo poslodavca
neobuzdan is offline  
Old 20.12.2014., 22:56   #2676
pa jel vi neznate da nam je austrija/njemačka itd onemogućile slobodan pristup tržištu na za sada 2god + mogućih +3 pa +2 =7?
Mortiis is offline  
Old 21.12.2014., 17:26   #2677
Kako to ide sa prelaskom granice kada se nose povece kolicine hrane? Koliko je dozvoljeno?
wanda101 is offline  
Old 21.12.2014., 21:48   #2678
Gewerbe u Austriji za dostavu i distribuciju robe

Pozdrav svima!Da Vas pitam, ima li nekoga tko nesto zna kako funkcionira da se otvori gewerbe za HR drzavljana za transport paketa,neke robe sa svojim kombijem,koje su to spedicije ili firme da im se obratis sa ponudom?Kakvi su uslovi?Koliko izadju troskovi mirovinsko,zdravstveno itd.Zarada neto otprilike itd?Da li moras kod otvaranja gewerbea odmah imati vozilo kao osnovno sredstvo za rad ili moze naknadno?Izvinite na puno pitanja ali ima li neko voljan podjeliti savjete i iskustva u vezi svega.Hvala unaprijed,pozz
binkyy is offline  
Old 22.12.2014., 10:37   #2679
Quote:
wanda101 kaže: Pogledaj post
Kako to ide sa prelaskom granice kada se nose povece kolicine hrane? Koliko je dozvoljeno?
???
ako si zaboravil: hrvatska je u eu
DrSigmundFreud is offline  
Old 22.12.2014., 10:43   #2680
Quote:
binkyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Da Vas pitam, ima li nekoga tko nesto zna kako funkcionira da se otvori gewerbe za HR drzavljana za transport paketa,neke robe sa svojim kombijem,koje su to spedicije ili firme da im se obratis sa ponudom?Kakvi su uslovi?Koliko izadju troskovi mirovinsko,zdravstveno itd.Zarada neto otprilike itd?Da li moras kod otvaranja gewerbea odmah imati vozilo kao osnovno sredstvo za rad ili moze naknadno?Izvinite na puno pitanja ali ima li neko voljan podjeliti savjete i iskustva u vezi svega.Hvala unaprijed,pozz
najbolje zaboravi to odmah u početku
uvijeti su katastrofalni, poslovni partneri nekorektni, cijene u qurcu.
radiš 12-14h za preživljavanje. zadnjih godina samo crnci, arapi, pakistanci i slični upadaju u taj posao jer nemaju druge šanse
DrSigmundFreud is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.