Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 23:22   #61
Quote:
zoran88 kaže: Pogledaj post
Pošto je rečeno u

1.Korićanima 11:14-16
Ne uči li vas i sama priroda da je muškarcu na sramotu ako ima dugu kosu, a da je ženi na čast ako ima dugu kosu? Jer kosa joj je dana umjesto pokrivala. A ako se tko želi prepirati oko toga i nametnuti neki drugi običaj, mi drugog običaja nemamo,a niti ga imaju skupštine Božje.

Nije za očekivati da je Isus nametnuo drugi običaj. Kakvim ga rado prikazuju u ekranizaciji Biblije. Imao je kratku kosu. Bavio se tesarstvom, radom drvima, tako da nije izgledao kao slabić. Pomažem vam da si ga točnije predočite.

Naravno, važnija su njegova djela.

Hm, ovo je Pavao dao savet Korinćanima, vernicima u gradu Korint, iz verovatno razumljivih razloga. To nije pravilo koje je univerzalno za sve hrišćane, ali princip koji se krije iza njega - on jeste. Sad, u čemu je razlika između nekog pravila i principa koji se krije iza toga pravila?

Drugim rečima, iz ovih textova koje je on napisao, ja ne vidim da bi Isus mogao imati dugačku kosu (ne vidim da je uopšte reč o Isusovoj kosi), i da bi se mi morali šišati, ne puštati dužu kosu, etc.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 10:19   #62
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Hm, ovo je Pavao dao savet Korinćanima, vernicima u gradu Korint, iz verovatno razumljivih razloga. To nije pravilo koje je univerzalno za sve hrišćane, ali princip koji se krije iza njega - on jeste. Sad, u čemu je razlika između nekog pravila i principa koji se krije iza toga pravila?

Drugim rečima, iz ovih textova koje je on napisao, ja ne vidim da bi Isus mogao imati dugačku kosu (ne vidim da je uopšte reč o Isusovoj kosi), i da bi se mi morali šišati, ne puštati dužu kosu, etc.
Quote:
zoran88 kaže: Pogledaj post
1.Korićanima 11:14-16
Ne uči li vas i sama priroda da je muškarcu na sramotu ako ima dugu kosu, a da je ženi na čast ako ima dugu kosu? Jer kosa joj je dana umjesto pokrivala. A ako se tko želi prepirati oko toga i nametnuti neki drugi običaj, mi drugog običaja nemamo,a niti ga imaju skupštine Božje.
__________________
Nema sumnje, odanost Bogu i jest izvor velikog dobitka kad je čovjek zadovoljan onim što ima.
zoran88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 11:36   #63
Quote:
hihotić kaže: Pogledaj post
Ja kad pomislim na Isusa pred očima mi je glumac Robert Powell koji je glumio Isusa u 70-tima



E ovaj iz sedamdesetih je ok lijep, a može proć i pod Židova.

Inače, grozno mi je kaj su napravili s onim darvinističkim foto-robotom. Nema sumnje da su namjerno išli poružnjivat Boga pa izgleda ko neki divljak iz paleozoika. Neš ti znanosti. Pa baš da su i ljudi tak izgledali prije svega pedesetak generacija, što nisu sigurno, vidi se da im je namjera bila zla
motorcycleboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.