Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 23:04   #721
imam mučnine, podrigivanje. Ali, ja imam i GERb, dijagnosticiran gastroskopijom
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:22   #722
Question Tupa bol na desnoj (donjoj) strani stomaka

eo ovako problem je kao sto naslov kaže u donjem djelu trbuha s dense strane ,pozicija slijepog crijeva.Trebam nekog s iskustvom , naime jučer sam cijepao drva i najviše sumljam na bruh .Inace bol je pocela jucer 3.12 navecer kad smo preskali ograde radi dosade i pregodali oko 5-6 km a prije toga smo malo aktivni sto se tice rekreative , zadnja 4 tjenda do danas sam imo probavne smetnje proljev pa sam pio sinersul i spasomex sto je dalo rezultata ali, nije totalno stvrdnuto nego je kao mokro .Znači konktetno bi molio samo nekog s iskustvom oko ovoga ponavljam ispod desnog reba nije nego jos nize otprilike kod pocetka debelog crijeva i slijepog crijeva bol nije jaka ali je iritantna i moram mislit .

yode is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:55   #723
Quote:
yode kaže: Pogledaj post
eo ovako problem je kao sto naslov kaže u donjem djelu trbuha s dense strane ,pozicija slijepog crijeva.Trebam nekog s iskustvom , naime jučer sam cijepao drva i najviše sumljam na bruh .Inace bol je pocela jucer 3.12 navecer kad smo preskali ograde radi dosade i pregodali oko 5-6 km a prije toga smo malo aktivni sto se tice rekreative , zadnja 4 tjenda do danas sam imo probavne smetnje proljev pa sam pio sinersul i spasomex sto je dalo rezultata ali, nije totalno stvrdnuto nego je kao mokro .Znači konktetno bi molio samo nekog s iskustvom oko ovoga ponavljam ispod desnog reba nije nego jos nize otprilike kod pocetka debelog crijeva i slijepog crijeva bol nije jaka ali je iritantna i moram mislit .

Napišite više podataka.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 16:26   #724
dizem temu zbog boli lijevo, 3-4cm od kuka, zna mijenjati lokaciju ali uvijek boli lijevo bol je stalno prisutna, ne jaka
ali konstantna. ako se grije to mjesto bol popusti ali se javi nakon budnjenja .
pojavila se nakon sto sam se okupala u moru krajem 10.mjeseca , moguce da sam se prehladila ali da li onda boli samo lijevo?
uzv jajnika je uredan, ginekoloski je takodjer sve ok.
prije godinu dana je uradjena kolonoskopija zbog prethodne operacija ca dojke (50godina, operirana s 45).
trebam li ju ponavljati?
prije mjesec dana uzv abdomena takodjer uredan.


sto moze biti i sto da napravim dalje?
hvala
(d)evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 11:05   #725
Vidim da ima dosta nas s tim problemom
Moja priča je slična. Već mjesec i pol me boli desno od pupka, bol je izdržljiva, zapravo više onak podmukla. Dovoljno da osjetim da je tu i da je prisutno. Nekad malo "štreca", a nekad bude malo jače. Vrlo čudno zapravo. Al u globalu svaki drugi dan je tak Mislila sam prvo da je žuć, jer mi se malo upalila prije 6 mjeseci. Bila sam kod doktora, još čekam nalaze krvi i urina, ali na uzv-u abdomena mi je rekao da ništa ne vidi, jetra uredna, crvuljak nije upaljen, zapravo sve ok. Kome god kažem za to ispadam hipohondar i da stalno nekaj dramim. Kaj se zdravlja tiče, nekad znam pretjerat u smislu da na prvi znak nečeg se uplašim i odma idem doktoru, ali ovo osjetim i nije na psihičkoj bazi kak bi moja mama rekla Čekam još te nalaze, ali ako je i to ok, onda fakat ne znam kaj je na stvari. Bioenergija i pozitivni način razmišljanja
__________________
♥ Thank you to all the people who walked into my life and made it outstanding, and to all the people who walked out of my life and made it fantastic ♥

Zadnje uređivanje wulong5 : 23.01.2012. at 11:11.
wulong5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 17:13   #726
Bok svima. Imam pitanje. Vec nekoliko dana mi se pojavljuje bol oko pupka, tocnije s desne strane pomalo prema dolje. Podrucje boli je velicine otiska prsta. Bas na taj pritisak prsta osjetim probadajuci bol ponajvise. Obzirom da sam imala i imam problema sa zelucem, ne znam sto da vise mislim.

Ako mi moze netko reci sto bi to moglo biti, ili nekakav savjet dati, bila bih jako zahvalna.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 17:22   #727
ja već duže vrijeme, a sve je počelo s nekim životnim stresovima, osjetim nekakvu tupu bol, više pritisak u gornjem dijelu abdomena, u sredini.
a ponekad me i probode u želucu nekoliko puta.
inače imam dosta blagi ibs.

bi li ovo mogao biti gastritis?
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:17   #728
mene povremeno uhvati neka tupa bol malo iznad pupka i malo lijevo. nije konstantna, nego dolazi u kratkim razmacima.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 13:02   #729
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Naime imam problema u lijevom dijelu trbuha cca 10 cm od pupka na lijevu stranu i cca 15cm iznad prepone. E sad doktor mi ništa nije znao reć nego mi je rekao da popijem nešto protiv bolova. Popio sam cafetin i smirilo se međutim idući dan u vožnji kad sam ušao u zavoj (lijevi) kao da mi je netko zabio nož u taj dio. Primjetio sam da mi je i trbuh kao napuhan, međutim nema nikakvih masnica ili kvrga. Još sam primjetio pri velikoj nuždi da me užasno boli i u situacijama gdje napinjem trbuh... Za bilo kakve informacije bio bih jako zahvalan.

Hvala
Lijep pozdrav
tako su počeli davnih dana moji problemi, no na žalost nitko se nije sjetio napraviti kolonoskopiju.. predlažem ti da napraviš pregled debelog crijeva, da nemaš sporadične divertikle koji uzrokuju upravo ovakve simptome. Sretno
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 04:28   #730
Poštovanje,
ne znam da li se obraćam na pravo mjesto jer je moje pitanje malo kompliciranije,dakle ovako dobio sam mononukleozu prosle godine u 3. mjesec koju je uzrokovao ebstein bar virus(ebv),situacija se smirila do 6. mjeseca kad su mi se nalazi krvi vratili u normalu,te sam zapoceo sa aktivnim zivotom i bavljenjem sportom,kada sam dosao na kontrolu u 8. mjesec,nalazi su se pogorsali te su otkrili da opet iman mononukleozu ali ovaj put uzrokovani citomegalovirusom(cmv),tako da sam se opet vratio na mirovanje,pravilnu ishranu i strogo mirovanje,i to traje sve dosad tj. do dan danas,imao sam kontrolu prije dva tjedna i nalazi su uredni..sve je na mistu opet i doktorica je rekla da je sad sve u redu,ali da jos 2. mjeseca nista ne radin i da mirujen,pa koliko vidite meni to traje vec skoro godinu dana ukupno i jos cu morat dva mjeseca odmarat i sve bi to bilo u redu da nema boli u desnoj strani ispod rebra koja me psihicki ubija,a pojavila se kad i mononukleoza,svugdje trazin odgovor sta bi to moglo bit..ali nigdje pravog odgovora.Doktorica kaze da je to do crijeva..ali ja ne virujen jer mi se to tek nakon mononukleoze javilo,ultrazvuk je uredan,jetra,slezena,abdomen i probavni trakt,sve je ok i uredno.Bio bih jako zahvalan ako neko zna odgovor sto uzrokuje ovu tupu bol ispod desnog rebra..i jeli ko imao slicnu situaciju da mu se tokom mononukleoze javila ta bol i da li mu je prestala nakon nekog vremena sam od sebe,ili ste otkrili da nešto drugo uzrokuje to. Velika hvala unaprijed.
na be is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:05   #731
neobjašnjivi bolovi u abdomenu!! help

Već tri mjeseca svakodnevno imam neobjašnjive bolove u donjem desnom abdomenu. Bol je locirana oko pupka i ispod pupka prema desnoj strani. Bol ne jenjava i uvijek je istog intenziteta - srednje jaka. Bol je pulsirajućeg karaktera. Bol ne reagira na promjenu ishrane (nisam primjetio da je vezano za ishranu), kao niti na naprezanja (kašljanje, defekacija, fizička aktivnost). Stolica uredna, svaki dan, bez krvi, sluzi ili bilo šta slično. Nepušač sam, a do pojave bolova volio sam popiti pivo (možda sam čak i pretjerivao s pivom).

Od pretraga je urađeno sljedeće:
- analiza krvi i urina ponovljena tri puta - svi nalazi uredni (jetreni enzimi uredni, sve je u granicama ref. vrijednosti, hepatitis markeri u redu - sve ok!)
- UZV abdomena - nalaz uredan
- gastroskopija - nalaz uredan
- RTG želuca sa pasažom tankog crijeva - nalaz uredan
- kolonoskopija sa biopsijom tankog crijeva - nalaz uredan

Imate li ideju šta mi je raditi sljedeće? Bolovi su takvi da me često sprječavaju u obavljanju svakodnevnih aktivnosti i siguran sam da negdje postoji njihov uzrok. Koje bi još pretrage mogao uraditi da bi se utvrdio uzrok mog problema, što mi savjetujete? Hvala lijepa!
geronimove mudrolije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:19   #732
Quote:
geronimove mudrolije kaže: Pogledaj post
Već tri mjeseca svakodnevno imam neobjašnjive bolove u donjem desnom abdomenu. Bol je locirana oko pupka i ispod pupka prema desnoj strani. Bol ne jenjava i uvijek je istog intenziteta - srednje jaka. Bol je pulsirajućeg karaktera. Bol ne reagira na promjenu ishrane (nisam primjetio da je vezano za ishranu), kao niti na naprezanja (kašljanje, defekacija, fizička aktivnost). Stolica uredna, svaki dan, bez krvi, sluzi ili bilo šta slično. Nepušač sam, a do pojave bolova volio sam popiti pivo (možda sam čak i pretjerivao s pivom).

Od pretraga je urađeno sljedeće:
- analiza krvi i urina ponovljena tri puta - svi nalazi uredni (jetreni enzimi uredni, sve je u granicama ref. vrijednosti, hepatitis markeri u redu - sve ok!)
- UZV abdomena - nalaz uredan
- gastroskopija - nalaz uredan
- RTG želuca sa pasažom tankog crijeva - nalaz uredan
- kolonoskopija sa biopsijom tankog crijeva - nalaz uredan

Imate li ideju šta mi je raditi sljedeće? Bolovi su takvi da me često sprječavaju u obavljanju svakodnevnih aktivnosti i siguran sam da negdje postoji njihov uzrok. Koje bi još pretrage mogao uraditi da bi se utvrdio uzrok mog problema, što mi savjetujete? Hvala lijepa!
pozdrav..evo čitajuči tvoj članak kao da opisuješ moje simptome od otprilike 4 godine..sve je krenulo kao i tebi neobjasniva bol s lijeve str abdomena isto kao i tebi,prošla sam skoro sve pretrage koje si i ti prošao i ništa nije bilo nađeno dok se nisam namjerila na jednog doktora koji mi je rekao neka posjetim kardiologa jel bi u tome mogao biti ključ riješenja...nakon posjeta kardiologu diagnosticirana mi je urođena srčana mana..doktori su mi objasnili da kad slabi srce,pogotovo njegova desna strana dolazi do bolova u abdomenu..evo tolko od mene pitaj ako te što još zanima..nadam se da če se nači uzrok tvoje boli..
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:24   #733
Slijepo crijevo ili sta?

Pozz, ima li neko da zna nesto o hirurgiji mozda, boli me sa desne strane, iznad bruha,tacno na mjesto gdje bi trebalo biti slijepo crijevo. Bio sam u bolnici dva dana, izvadili krv, leukociti 9 hiljada, kaze da nije toliko strasno, temperatura mi je u redu i dolje i gore, smirilo mi se posle dva dana i pustili me kuci. Opet poslije 5 dana cim sam prestao da pijem terapiju, neki antibiotik, pocelo me boljeti uvece. Ne mogu da se ispravim ,nije preveliki bol ali ne mogu da spavam. Nemam mucnine, ne boli me desna noga. Kad pritisnem boli me bas. Nisam isao na ultrazvuk, nisu mi to radili. Kaze da moze biti kamen u bubregu pa se spustio , to kaze doktor preko telefona, ja ne znam sprdaju li se oni ... Ko zna ocu li veceras spavati opet... Moze li biti slijepo crijevo a da nemam mucnine ,da ne povracam i da me ne boli noga ?
superfund32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:59   #734
I mene boli trbuh s desne strane, i to od petka ujutro. Bol je bila koliko-toliko izdržljiva, uspjela sam biti u školi do pola 4, ali je navečer počelo puno jače boljeti. Imam problema i s menstrualnim grčevima godinama pa nije da cvilim od malo boli, ova je gora jer boli stalno na užem mjestu, morala sam popiti ketonal da mogu zaspati. I uz prekide i smirenja boli me i danas, a nisam mogla prije kod doktorice kad je vikend pa eto čekam ponedjeljak. Je li moguće da mi je pukla cista u desnom jajniku ili da sam cijeli vikend trpila bol upaljenog crvuljka (što ne vjerujem jer je većinom to užasna bol) ili je pak nešto treće? Mislila sam doduše da imam opstipaciju, međutim imšla sam na wc tijekom bolova.
Aira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:13   #735
Quote:
superfund32 kaže: Pogledaj post
Pozz, ima li neko da zna nesto o hirurgiji mozda, boli me sa desne strane, iznad bruha,tacno na mjesto gdje bi trebalo biti slijepo crijevo. Bio sam u bolnici dva dana, izvadili krv, leukociti 9 hiljada, kaze da nije toliko strasno, temperatura mi je u redu i dolje i gore, smirilo mi se posle dva dana i pustili me kuci. Opet poslije 5 dana cim sam prestao da pijem terapiju, neki antibiotik, pocelo me boljeti uvece. Ne mogu da se ispravim ,nije preveliki bol ali ne mogu da spavam. Nemam mucnine, ne boli me desna noga. Kad pritisnem boli me bas. Nisam isao na ultrazvuk, nisu mi to radili. Kaze da moze biti kamen u bubregu pa se spustio , to kaze doktor preko telefona, ja ne znam sprdaju li se oni ... Ko zna ocu li veceras spavati opet... Moze li biti slijepo crijevo a da nemam mucnine ,da ne povracam i da me ne boli noga ?
1.Dob ?
2.Dijagnoze iz bolnice?
3.Rtg nativnog abdomena?
4." Neki antibiotik" vama su svi AB isti,pa sad ja nek pogađam da li se radi o i pogađam cefazolinu,metronidazolu,ciprofloksacinu,gentamici nu i sl.

Quote:
Aira kaže: Pogledaj post
I mene boli trbuh s desne strane, i to od petka ujutro. Bol je bila koliko-toliko izdržljiva, uspjela sam biti u školi do pola 4, ali je navečer počelo puno jače boljeti. Imam problema i s menstrualnim grčevima godinama pa nije da cvilim od malo boli, ova je gora jer boli stalno na užem mjestu, morala sam popiti ketonal da mogu zaspati. I uz prekide i smirenja boli me i danas, a nisam mogla prije kod doktorice kad je vikend pa eto čekam ponedjeljak. Je li moguće da mi je pukla cista u desnom jajniku ili da sam cijeli vikend trpila bol upaljenog crvuljka (što ne vjerujem jer je većinom to užasna bol) ili je pak nešto treće? Mislila sam doduše da imam opstipaciju, međutim imšla sam na wc tijekom bolova.
Nije vam moguće dati savjet preko foruma,već se trebate javiti dr. opće med ili ginekologu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 16:24   #736
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Dob ?
2.Dijagnoze iz bolnice?
3.Rtg nativnog abdomena?
4." Neki antibiotik" vama su svi AB isti,pa sad ja nek pogađam da li se radi o i pogađam cefazolinu,metronidazolu,ciprofloksacinu,gentamici nu i sl.


Nije vam moguće dati savjet preko foruma,već se trebate javiti dr. opće med ili ginekologu.
1 . 32 godine
2 . Dijagnoza je bol u donjem dijelu stomaka sa desne strane , slijepo crijevo upaljeno ali nisu UZ radili. Poslije terapije se smirilo
3. nije radjen rtg
4. Antibiotik sam pio 5 dana nesto na c ciprocinal, ima li tako nesto?
superfund32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 21:04   #737
Quote:
superfund32 kaže: Pogledaj post
1 . 32 godine
2 . Dijagnoza je bol u donjem dijelu stomaka sa desne strane , slijepo crijevo upaljeno ali nisu UZ radili. Poslije terapije se smirilo
3. nije radjen rtg
4. Antibiotik sam pio 5 dana nesto na c ciprocinal, ima li tako nesto?
Trebalo bi učiniti Rtg nativnog abdomena i/ili UZV.
ABT-je vj. bila Ciprinol-kinolon. Malo mi je pristup nelogičan.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 20:16   #738
imam vec više od tjedan dana bol ispod lijevog zadnjeg rebra, na samom rebru praktički

kada me pocelo boljeti u to vrijeme sam bio bolestan i jako sam kašljao zbog grla pa vjerjujem da je to od kašlja, isto tako znam da sam se dan ili dva pije toga penjao po užetu pa se mozda nesto istegnulo

boli me na dodir i kada zakašljem (mada više nemam problema sa kašljanjem)

da je neka upala mišića bila od treninga to bi vec proslo, ovak mi preostaje istegnuće ili mozda me živac hebe

jel moguce da istegnuce traje vec više od tjedan dana?



bol je po mojoj procjeni, više površinska
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:41   #739
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
to predivno stanje zove se sindrom iritabilnog crijeva-psihosomatsko stanje, dakle, nije bolest ali ometa život sve u šesnaest. Ima sva sila lijekova tj pomoćnih sredstava u saniranju simptoma, ali se izliječiti i ne može baš, ja ga imam od 1992 - potenciran ratom, stresom, životom. Nekada mi je bolje nekada gore. Prateći simptomi su bolovi u leđima, krstima a ta se bol zna prebacivati i u noge, bolovi u prsima, odnosno nešto kao pritisak, pojačana regurgitacija, olakšanje dolazi s pražnjenjem i podrigivanjem te nakon vjetrova. Stolica je voluminozna, izmjenjuju se proljevi i tvrda stolica. Mene je znalo strefiti tako da neodložno moram na wc inače kao da ću pasti u nesvijest a nakon stolice - kao rukom odneseno! Oblije te hladan znoj, drhtavica, mučnina, užasno loš osjećaj a kada stolica, koje, čini se, ima na tone, iziđe, .....Ozdraviš u sekundi!
Jednom sam jela grašak i nisam mogla osloboditi se vjetrova - ujutro, valjda nakon nakupljenih plinova i otrvoa, pala sam u nesvijest. Nakon toga sam odmah išla na veliku nuždu, trajalo je to dobrih pola sata ili i više, a nakon toga kao da nikad ništa nije ni bilo.
Vrag je taj SIC.

ne pusim doktorske fore da je to psihosomatski. nije, nego doktori ne znaju uzrok. a kad doktori ne znaju uzrok onda sve pripisu stresu ili psiholoskom stanju.

ove napadaje hladan znoj drhtavica mucnina, skoro gubljenje svijesti i sve nestane kad sva stolica napokon izadje sam imao povremeno od malih nogu, od osnovne... najcesce ujutro, recimo ustanem i prije nego operem zube budem zedan i popijem hrpu soka od narance iz frizidera... i u roku 5 minuta umirem na wcu, a nakon 10 minuta se spremam za skolu i idem dalje ko da se nista nije desilo.. to je postojalo godinama i povremeno se desavalo..
kasnije mi se cesce desavalo usred noci. obicno bi imao osjecaj da su mi se otkrila/nahladila ledja(donji dio) i da je to uzrok.

zatim unazad dvije godine sam poceo imati sve losiju stolicu.. doslo je do faze da sam 2-3 puta dnevno, ponekad i 4 puta isao na wc a stolica je postajala uglavnom sve proljevastija i nakon nje me pekao rektum do tusiranja. takodjer je bio i vidno iziritiran i crven cesto s tragovima sukrvice na papiru. stolica cini mi se nikad nije bila krvava. dosao sam u fazu da sam mazao kreme po rektumu da mi stolica manje iritira kozu - i to je kolko tolko funkcioniralo.

zatim sam uglavnom zbog neki drugih razloga(koji bi se isto pripisivali stresu) promjenio dijetu, presao na low carb. u roku par dana stolica mi se pocela stvrdnjavat opet, tu i tamo sam imao masni proljev, skuzio sam da me odredjeni suplement(vitamin c) protjeruje, nakon sto sam ga eliminirao vise nisam imao proljev, evo sad vec 3 mjeseca. u medjuvremenu sam poceo lijeciti stitnjacu(hipo - ali nije bas sigurna dijagnoza, kod privatnog doktora sam je dobio, drzavni mi nikad ne bi dao dijagnozu zbog relativno ok lab. vrijednosti ). dakle pijem hormone stitnjace. stolica mi je u zadnjih tjedan dana pocela bit bas onako tvrda kao nekad davno, dugo nisam imao takvu da onako polako ide van, da je poradjas. nije ono sad bolno ni nista...

u ta zadnja 2-3 mjeseca imam najvece kolicine stresa u zivotu. posao je postao drama, rokovi, politika, radim subote i nedjelje cijeli dan vec zadnjih mjesec i pol i morat cu tako iducih 2 godine. imam i problema sa stresom na vecinu dana, lako postanem iritiran i nervozan, imam neki problem, vjerojatno poremecaj na liniji nadbubrezne, hipotalamus, hipofiza, nesto imam i uzasno se mucim sa i obicnim stvarima vecinu vremena, normalan sam tek u 10 navecer(cini se kad je razina kortizola najmanja)... uz to - zenim se sad u subotu... tako da razmislite kako se osjecam kad moram radit subote i nedjelje svih mjesec dana prije svadbe. i eto bas sad imam mozda najbolju stolicu unazad 10 godina. zadnja 3 mjeseca nisam imao nijedan napadaj onog bolnog proljeva gore. iako jesam psiholoski istresiran, ljudi su me vec poceli zaobilazit na poslu, grizem ko lud, razbijam stvari itd. a stolica odlicna.
takodjer, low carb prehranu sam prestao prije mjesec dana jer sam previse smrsao, pogotovo kad sam krenuo piti hormone stitnjace, morao sam vratiti nazad dio ugljikohidrata, zapravo sad uopce vise ne biram sta jedem, samo izbjegavam sokove.

ne vjerujem u stres kao uzrok bolesti.

stres je kao i hodanje. ako ti je iskrivljen glezanj, hodanje ce te boljeti i glezanj ce ti biti u sve gorem stanju sto vise hodas. no ne mozemo reci da hodanje uzrokuje iskrivljenje gleznja. u svakom slucaju se glezanj inicijalno moze iskriviti za vrijeme hodanja. takodjer i daljnje hodanje nakon toga ce pogorsati stanje. ali opet nikad necemo reci da hodanje generalno treba izbjegavati niti cemo reci da netko zdrav ne bi trebao hodati.

ista stvar je sa stresom. stres je kao i hodanje. moze ti 'ozlijediti glezanj'... i nakon sto ti je glezanj ozlijedjen dodatni stres ga samo jos vise unistava. ali zdrav organizam bi trebao podnositi stres kao i hodanje. imao sam fazu od 20 dana koju sam nekako zapoceo sa tom dijetom i tih 20 dana sam hendlao stres kao veliki... bilo je 'bring it on'... nazalost nesto se desilo nakon 20 dana(pad stitnjace ili nesto, u 5 minuta sam izgubio svu snagu, temperatura mi pala na 35 i jedino sam mogao lezati u blejat onda sam se oporavljao iduca tri dana) i izgubio sam to.. ali sam doslovno u 2 dana uspio iz temelja promijeniti kako mi organizam hendla stres... i trajalo je 20ak dana prije nego sam imao onaj pad.. dakle moze se, i to brzo... i to je bilo dovoljno cak i nesto tako jednostavno kao drasticna promjena prehrane.

stres je glavno zrtveno janje doktora... nacin da ti kazu da zapravo ne znaju sta ti je ali da ne ispadne da ne znaju... neki su cak toliki egomanijaci da su uvjereni da ako oni ne znaju sta ti je da ti sigurno nije nista pa te posalju psihijatru kao hipohondra... a antidepresivi i anksiolitici ti u svakom slucaju uvijek pomognu da se osjecas bolje... happy pills... sto ne znaci da je pravi uzrok rijesen... ali se osjecamo bolje... sto sigurno na neki nacin i pomaze ozdravljenju... ali nije pravi lijek. sigurno da postoje i hipohondri...



da, i cesto sam imao bol ispod lijevog rebra... .. sta ja znam, valjda je slezena ili zuc.. ja sam bio skloniji tome da je slezena... tak mi je neki filing, slican ko ono kad nisi u kondiciji pa trcis pa te pocne slezena mucit... i sad imam nekad te neugode, ne znam sta je to...

Zadnje uređivanje racija : 31.05.2012. at 09:53.
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 16:03   #740
E ovako... mene boli ,pecka ,pika (kako kad) u jetri. Splašila sam se naravno zato jer sam pila alkohol često. Išla sam doktoru ,a nalazi jetre su mi u redu. Poslala me je na ultrazvuk,a ja se pak bojim da mi ne otkriju nekakav rak ili tumor To me dosat dugo muci...
irenkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.