Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 11:49   #21

Žaba coprnjača
To smo ime trebali uvesti kao službeno. Kakav žuti ili crveni mukač. Ispravno je coprnjače
Pa krastače su obično povezivane sa vješticama

EDIT:
Herp, kakva si ti to herpička kad nemaš bar pol tuceta zmija doma:rolajz:
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 23:20   #22
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Uuups ja fakat nisam znala da je HERP moderatorica, netko je pisao o hrani za punoglavce i "da će HERP biti najpreciznija", ja čak zapisala HERP na popis za kupovinu (onaj pričvršćen magnetom na frižideru)
joooj sad znam o žabama više nego sam ikad mislila da ću znat... ovako: ipak ćemo uzeti nešto malo punoglavaca, neću poremetit ravnotežu na Žeravičevom Bregu jer ovdje ima, ljudi moji, milioni, ne: ZILIONI žaba, sve mi je bed hodat po cesti kolko ih je dvodimenzionalnih, a večernji koncert... zaglušujuć! I da, trebam ih nekoliko u Kuhinjskom vrtu jer ne koristim "kemiju" (otrove). A planiram ovo ljeto, koje je tako vruće započelo, napravit u dvorištu i neko jezerce, mlakicu, bazenčić, pa mi trebaju žabe da love komarce. Budem sve fotkala, vidjećete kak bu im dobro kod mene. A kad odrastu odskakutaće same kud hoće, ja ih bome nebum zadržavala.

Nego, kad ste već tu, žaboznanci, da vas pitam: rano ovoga proljeća, kada je ujutro bio zadnji mraz a danju malo ugrijalo (pred 15-ak dana) Mali je kod susjede pronašao ŽABU! To je zbilja bila prva-prvcata, čudo kak je rano izašla! Izgledala je ko obična zelena žaba krastača, ali bila je CRNE boje!!! Ono-trbuh žut, ali gore - crna. Odmah je susjeda dojurila sa lopatom vičući da je to vrsta, pazite:

ŽABA COPRNJAČA

i da ju treba ubiti. Mali je suzama namolio da ju ne ubiju, da će ju on uzet doma (to kao meni) al onda je sused žabu otjerao lupajući šibom iza nje, i bome je brzo i visoko skakala! Mali je sat vremena plakao i ridao jer ju nismo uzeli doma, ali sam mu (možda) slagala govoreći da je ova otrovnija od zelene, da ga njegova negdje u vrtu čeka i kad se probudi što će reći kad vidi novu, i utješila sam ga sa time da ćemo kasnije tražiti punoglavce. I kak sad da mu ne organiziram te punoglavce, recite mi?!

ma da, kakva je to crna žaba???? (žabus coprnjačus)

PRIMITIVCI
mrgixyz*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 17:58   #23
Ja sam kao klinac imao punoglavce... stvari su bile savršeno sretne na salati. Jedino, kada bi im otpao rep, nakon nekoliko dana bi uginuli. Pretpostavljam da im se onda prehrambene navike promijene.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 10:22   #24
Vjerojatno im, kada im otpadne rep, treba promijeniti stanište - van iz tegle i u baricu sa obalom. Planiram, kako je Herp rekla, u zemlju staviti stari lavor s vodom, uzgojiti malo komaraca , tako da mogu izlaziti po volji. Ali ova 2 dana Mali nije spominjao punoglavce, bio je zauzet drugim stvarima, pa ako ih se ne sjeti neću ih se sjetiti ni ja...
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 04:32   #25
Ja imam vrtno jezero i svake godine redovito donosim punoglavce šumske smeđe žabe, a ponekad i zelene žabe, i jednostavno mi sami prežive, pošto u jezeru ima i biljaka i svega, ja ga pustim da podivlja, i jednostavno sami pronađu ponešto za jelo, to je najbolje
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 16:13   #26
Smile

jedno pitajne, koliko vremena treba punoglavcima da izrastu u žabe ako su veliki oko 1 cm
kantrida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 17:08   #27
Quote:
kantrida kaže: Pogledaj post
jedno pitajne, koliko vremena treba punoglavcima da izrastu u žabe ako su veliki oko 1 cm
2-3 mjeseca
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 08:58   #28
Tazika, može li jedno pitanje? Poplave li te tvoje žabe u doba razmnožavanja, u rano proljeće? Ovo nije zafrkancija. U šumama Turopolja živi žabac koji u doba parenja poplavi i to samo kad je blizu ženke. Plav je ko šljiva i to traje svega par dana, valjda dok ne mazne komada. Ako ti mali tako zdušno lovi žabe možda je primjetio i tu pojavu ukoliko žabe u Vukomercu imaju slične običaje kao i turopoljke.

Nagradno pitanje: čime se zimi griju zagorci a počinje slovom z?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:00   #29
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
zabranjeno je uzimati punoglavce iz prirode
Kod mene je svaka lokvica na putu puna punoglavaca.
Prekjučer je bila ovakva



a danas je već sasušena, pa mislim da ne bi bilo štete da uzme te punoglavce koji bi ionako uginuli.
Svjetlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:28   #30
Smile

Imam malu sićušnu žabicu u akvariju .Da li ona može preživjeti ako je stalno u vodi a nema mogučnosti da izađe na površinu?
kantrida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 16:42   #31
ja sam imala 8 punoglavaca i sad sam opet u drugi akvari stavila još 5.
od ovih 8 mi je preživilo samo 4 (ostali su uginuli dok nisam znala što da im dam za hranu). i sada neki dan dok sam prala jedan mi je pao u zemlju a prije toga mi je jedan pao između kamene dok sam gledala je su li dobili noge.

trebaš im staviiti različite zemlje. sada nakon ovog pranja stavila sam šljunak-kamenje-zemlju.. oni ti iz zemlje uzimaju hranu tak da nemaš problema.. a sada kad budu male žabice kupit ču hranu za ribe..


i ako želiš kupi manji akvari i ostavi ga vani,nemoj stavit previše vode i stavi na pod kre nekog drveća.. to ti je to.. sretno ))


P.S.

nemoj šumske žabe stavljati u staklenke i akvarije.. one nisu previše za vodu.. meni je jedna uginula..
mala_55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.