Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 00:45   #1
Buhe u stanu- pomozite

Kako da se hitno rijesim buha u stanu. Nalaze se posvuda. Muz i ja smo podstanari i dosli smo u novi stan. Njega buhe ne grizu ali mene scakodnevno izgrizu jako po nogama od cega imam crvene ugrize. Uzasss. U stanu nema usisivaca ne znam sto da radimo
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 06:40   #2
Ja koristim Neopitroid u prahu kad mi macka donese buhe, ali vjerojatno postoje i bolji insekticidi.
juo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 08:53   #3
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Kako da se hitno rijesim buha u stanu. Nalaze se posvuda. Muz i ja smo podstanari i dosli smo u novi stan. Njega buhe ne grizu ali mene scakodnevno izgrizu jako po nogama od cega imam crvene ugrize. Uzasss. U stanu nema usisivaca ne znam sto da radimo
Usisavač. Pranje svega. Zastora posebno, tepiha također.

Nakon toga biokill recimo iz DM-a. Sve pošpricat. Ak imate mačku ili psa, paralelno s tim rješit i buhe na njima. Trebalo bu vjerojatno 2-3 puta sve ponovit, al da ih se eliminirat.

Kaj se griženja tiče, nikad nisam shvatio zakaj ne grizu sve.
__________________
"Društveni mediji daju pravo govora legijama imbecila koji su dosad govorili samo u gostioni, nakon čaše vina, ne mogavši oštetiti zajednicu. U tijeku je invazija imbecila/glupana"
prof. Ivanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:20   #4
Hvala svima na savjetima. Evo pospricala sam prvo s nekim sprejem iz ofertisime sve cijeli stan i nakon toga sa prahom sve posipala, posteljinu oprala jos cu zavjese. Nadam se da se nisu zavukle u jastuke (buhe) , uzas nedaj Boze nikome ovo
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 18:06   #5
Ovdje opisane akcije samo im privremeno reduciraju broj.

Dimna bomba je jedino pravo rješenje. Konačno rješenje, bolje reći.
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:21   #6
Ne bih ti voljela bit u koži, to mi je pošto imam psa baš noćna mora. Lako ih se riješiti sa ljubimca, ali iz stana... Srećom, nemam iskustva, al ono šta sam čitala je biokillom tretirat stan do 1 metra visine i usisavati i usisavati i usisavati... Obavezno odmah baciti vrećicu van iz stana.
__________________
Don`t be racist.
Hate everyone.
JoleneJW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:54   #7
Najbrži i najefikasniji način da se brzo i zauvijek riješiš buha je parni čistač. Usisaš cijeli stan/kuću i onda prođeš sve podove, krevte i kaučeve parnim čistačem. ima ih zbilja hrpa u ponudi sada na tržištu.

Mi smo uvijek imali pse i bio je to strašan problem kad bi se pojavile. Što buhe, što ona crna sitna njihova jajašca. Okani se kemije koja nije dobra ni za ljude ni za životinje te ne djeluje dugo. Lijepo ti njih sve parom uništi.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:14   #8
Posebnu pažnju obrati na čišćenje tepiha i podova (naročito fuge i pukotine u parketima).

Buhe se razvijaju iz jajašaca (btw jajašca mogu mirovati i godinu i više i čekati povoljne uvjete da se iz jajašca razvije ličinka. Buha je u stadiju ličinke cca 7 - 14 dana, pa se onda opet zakukulji što traje opet cca 7 dana, pa se tek onda iz kukuljice pojave buhe u svom "pravom" obliku.

Imaj na umu da insekticidi NE djeluju na jajašca ni na ličike koje su zakukuljne tako da "pipsanje" i prašenje moraš ponoviti barem 4 puta svakih cca 1 tjedan da budeš siguna da si sve potamanila.

Naravno temeljno usisavanje tepiha i pukotina parketa, kaučeva, fotelja... i dizinficiranje. Največi broj jajašca je u tepsima i podovima. Ne zaboravi nakon toga vrečicu usisavača baciti da ne bi poslije bilo

Sretno i dobru zabavu
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 18:10   #9
Nemoj zaboraviti i dobro dobro proći košaricu/krevetić od kućnog ljubimca. Tamo najviše vole obitavati.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.