Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2013., 11:32   #61
Ma neka mi drzava polize jaja. Gdje god je neki novac u obrtaju, evo nje poput najodvratnijeg lesinara. Umjesto da idu u susret ljudima koji se snalaze u ovako gadnoj situaciji, oni ih oderu porezima kao stoku. Pa ljudi izvana donose novac u hrvatsku, drzava bi ih za to trebala nagraditi, a ne oporezivati! Sve u svemu, poserem se na drzavu, nije mi dosad bilo niti na kraj pameti da im dam i jednu jebenu lipu pa necu ni odsad. Pogotovo ne odsad.
superfuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:41   #62
Quote:
superfuzz kaže: Pogledaj post
Ma neka mi drzava polize jaja. Gdje god je neki novac u obrtaju, evo nje poput najodvratnijeg lesinara. Umjesto da idu u susret ljudima koji se snalaze u ovako gadnoj situaciji, oni ih oderu porezima kao stoku. Pa ljudi izvana donose novac u hrvatsku, drzava bi ih za to trebala nagraditi, a ne oporezivati! Sve u svemu, poserem se na drzavu, nije mi dosad bilo niti na kraj pameti da im dam i jednu jebenu lipu pa necu ni odsad. Pogotovo ne odsad.
Apsolutno se slažem sa svime napisanim!

Ova država te jednostano tjera da radiš na crno!

Bilo bi puno bolje da su racionalniji nameti i onda bi gotovo svi prijavili svoju djelatnost, ali doista ne razumijem tu tvrdoglavost ljudi koji vode financije i na koji način oni razmišljaju?!

Pa jel bolje imati recimo 1000 ljudi koji će prijavit porez ili nekoliko desetaka tisuća?

Pa smanjite gospodo porez pa će biti puno više para u državnoj kasici prasici!

Ali takvu filozofiju koriste i naši trgovci dižući cijene u nebesa i onda se čude što posao ne ide. Smanjite cijenu bit će više prodaje! I na kraju naravno više para pa bolje prodati recimo 1000 komada neke robe za nešto jeftiniju cijenu nego 100 komada po full cijeni...

Ali ne možeš nekim ljudima neke stvari dokazati!
elektroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:51   #63
Odi se molit Bogu za posao.. ili na burzu..
shaolin_fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:44   #64
Quote:
shaolin_fist kaže: Pogledaj post
Odi se molit Bogu za posao.. ili na burzu..
mislim da je to dvoje skoro isto
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:04   #65
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Hvala, raspitat ću se još.

Još nešto, planiram svakako do banke kad nađem vremena, ali možda i netko ovdje zna. Koliko mi je isplativo radi toga otvarati devizni račun? Imam kunski žiro koji mi je inače povezan s PayPalom, za njega imam i IBAN i SWIFT i vjerujem da bih mogla i na taj račun primati uplate, samo što bi banka odmah konvertirala eure u kune.
Ajde molim te ak nešto saznaš podijeli to s nama što se tiče porezne! Ja isto sve što sam saznala je iz onog priručnika za kojeg je stavljen link! I ako netko zna za taj status na burzi jel ga gubimo ili kaj? Jer po mojem mišljenju logično da će nas odmah brisat s burze čim vide uplatu na mirovinsko! Jedva čekaju samo da bi smanjili broj nezaposlenih!
Žuja9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:57   #66
Quote:
Žuja9 kaže: Pogledaj post
Ajde molim te ak nešto saznaš podijeli to s nama što se tiče porezne! Ja isto sve što sam saznala je iz onog priručnika za kojeg je stavljen link! I ako netko zna za taj status na burzi jel ga gubimo ili kaj? Jer po mojem mišljenju logično da će nas odmah brisat s burze čim vide uplatu na mirovinsko! Jedva čekaju samo da bi smanjili broj nezaposlenih!
to je u redu, i ja bih ga smanjio da mogu
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:11   #67
Ponavljam, porez se moze izbjeci tako da lova direktno ide na tekuci. Mozda cak i ako ide na prepaid karticu. Zajebite ziro i devizni.
superfuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:35   #68
Porez NE MOŽEŠ izbjeć ako lova ide na tekući, možeš jedino dobit finu paprenu kaznu od porezne za to.
ivanmkci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:42   #69
Quote:
Žuja9 kaže: Pogledaj post
Ajde molim te ak nešto saznaš podijeli to s nama što se tiče porezne! Ja isto sve što sam saznala je iz onog priručnika za kojeg je stavljen link! I ako netko zna za taj status na burzi jel ga gubimo ili kaj? Jer po mojem mišljenju logično da će nas odmah brisat s burze čim vide uplatu na mirovinsko! Jedva čekaju samo da bi smanjili broj nezaposlenih!
Pitala sam nekog mog tko tamo radi, sutra bih trebala dobiti odgovor.
Da, ma ja ni ne želim izbjegavati porez, platit ću ga, jedino mi se ne sviđa što vjerojatno gubim status nezaposlene osobe.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 18:17   #70
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Pitala sam nekog mog tko tamo radi, sutra bih trebala dobiti odgovor.
Da, ma ja ni ne želim izbjegavati porez, platit ću ga, jedino mi se ne sviđa što vjerojatno gubim status nezaposlene osobe.
Ok ako ga dobiješ javi molim te! Ni ja ne želim izbjegavat porez onak platit ću ga jedino mi je fakat to problem ak me maknu s burze, a trebala bih uskoro počet volontirat za Mrsićevih bijednih 1600kn, a za to moram bit barem 30 dana na burzi! Ova država i njezini zakoni i sve u...
Žuja9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 18:24   #71
sa svime se slažem ali budi sretna što "volontiraš" a plaćaju te
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 19:41   #72
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
sa svime se slažem ali budi sretna što "volontiraš" a plaćaju te
Da kad sam prisiljena jer vježbenici više ne postoje na žalost! Velika je razlika dobit 70% plaće ili bit volonter tj. stručno se osposobljavati za rad bez zasnivanja radnog odnosa za 1600 kn!
Žuja9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 19:45   #73
Quote:
Žuja9 kaže: Pogledaj post
Ok ako ga dobiješ javi molim te! Ni ja ne želim izbjegavat porez onak platit ću ga jedino mi je fakat to problem ak me maknu s burze, a trebala bih uskoro počet volontirat za Mrsićevih bijednih 1600kn, a za to moram bit barem 30 dana na burzi! Ova država i njezini zakoni i sve u...
A što se toga tiče, nećeš imati problema. Jer Lionbridgeova prva uplata ide tek nakon 60 dana. Znači najmanje 3 mjeseca ništa od para (i plaćanja poreza), dotad ćeš valjda već raditi.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:27   #74
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
A što se toga tiče, nećeš imati problema. Jer Lionbridgeova prva uplata ide tek nakon 60 dana. Znači najmanje 3 mjeseca ništa od para (i plaćanja poreza), dotad ćeš valjda već raditi.
I ja se iskreno nadam da hoću!
Žuja9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 21:24   #75
Quote:
ivanmkci kaže: Pogledaj post
Porez NE MOŽEŠ izbjeć ako lova ide na tekući, možeš jedino dobit finu paprenu kaznu od porezne za to.
Pa evo, ja ga uredno izbjegavam vec preko godinu dana.
superfuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 23:33   #76
Quote:
ivanmkci kaže: Pogledaj post
Porez NE MOŽEŠ izbjeć ako lova ide na tekući, možeš jedino dobit finu paprenu kaznu od porezne za to.
Kakve veze ima tekući sa poreznom? Znači roditelj ti uplati na tekući a porezna fino misli da si zaradio?

Koliko ja znam zato i postoji žiro račun i on se oporezuje...

Praksa do sada je pokazala da porezna ne gleda male iznose, a i da gleda vrlo je teško dokazati te prihode od strane porezne jer većina poslova preko interneta zahtjeva i ulaganja tako da čisto sumnjam da ljudi vode svu tu papirologiju izuzev slučajeva gdje se doista radi o većim iznosima.

Ali doista još nisam čuo da je netko staž stekao radom na internetu...
elektroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 23:52   #77
Quote:
elektroman kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima tekući sa poreznom? Znači roditelj ti uplati na tekući a porezna fino misli da si zaradio?

Koliko ja znam zato i postoji žiro račun i on se oporezuje...

Praksa do sada je pokazala da porezna ne gleda male iznose, a i da gleda vrlo je teško dokazati te prihode od strane porezne jer većina poslova preko interneta zahtjeva i ulaganja tako da čisto sumnjam da ljudi vode svu tu papirologiju izuzev slučajeva gdje se doista radi o većim iznosima.

Ali doista još nisam čuo da je netko staž stekao radom na internetu...
Moj prijatelju, isprepadanim ovcama je jako tesko objasniti neke stvari. Ne zelim vrijedati nikoga, ali je ziva cinjenica da smo u kurcu upravo zbog ove sutljive vecine koja se uvijek naguzi pred drzavnim aparatom zbog patoloskog straha od iste. Ne mozes ti tu sada nista, oni su culi da TREBAJU platiti porez i oni ce ga nazalost i platiti. Pri tom naravno pojma nemaju kako funkcioniraju banke, sto je tekuci, a sto ziro. Ja vec preko godinu dana iz inozemstva na tekuci dobijam u prosjeku 3,5 tisuce kuna i ne pada mi na pamet trcati u poreznu kao ovca na klanje jer ZNAM da mi ne mogu nita i da nisam duzan polagati racune o svom tekucem racunu nikome zivome, a pogotovo ne ljigavstini od drzave.
superfuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:26   #78
vec tri godine primam oko 250 eura mjesecno na devizni ziro racun od Google Adsensa i josuvijek nisam lesinarima platio ni lipe poreza. jucer sam od Lionbridge-a dobio mail da zadovoljavam njihove uvjete, i uskoro cu poceti rjesavati one ispite. ko sta ne placam za Adsense ne planiram porez platiti niti za Lionbridge dokle god se nešto ne promjeni jer tih 40 - 50% koje bi lesinarima trebo dat je malo previse...

sada sljedi moje pitanje, dali ce se ista promjeniti kada uđemo u EU sta se tice ovakvih primanja iz inozemstva? Lionbridge i Google imaju poslovnice u irskoj koja je isto u EU zato me zanima. ja sam voljan odvojiti maximalno do 30% za lesinare, sve preko toga nema govora
__________________
potpis
V3rt3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 15:13   #79
treba porez platit ali ako paypal plaća porez zašto bih ga i ja platio pri povlačenju?
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 17:33   #80
Imam pitanje vezano za Lionbridge. Naime, napisala sam nedavno da su mi odbili prijavu, jer kao da ne zadovoljavam uvjete. Bila sam iznenađena, jer imam aposlutno sve uvjete, plus bacc. diplomu. Na kraju sam saznala da su me odbili, jer sam GLUPAČA, navela u životopisu, da sam studirala godinu dana u inozemstvu, prošle godine. I naravnoo, nisam provjeravala jer sam samo uploadala životopis. A trebam biti 5 godina zaredom u HR. Anyway, glupa sam. E sad, mene zanima, da li se sada moj dečko može prijaviti ali na moju karticu? Jer naime, on nema nikakve kartice niti ih ne može otvoriti (blokada), pa da li može koristiti moju? Jer se sjećam da je bilo pitanje u prijavi da li posjedujem račun na svoje ime. Eto, ako netko zna odgovor... Hvala
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.