Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 21:53   #1
Na čemu škrtarite?

Odnosno, na koje stvari ne volite trošiti puno novca ili trošiti uopće? Ja navodno slovim za škrtu osobu (priča se, haha), pa me podržite u mišljenju da sam samo razumna u trošenju. Kad se odvažim, napisat ću i ja....
stroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:00   #2
na drugima
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:07   #3
Na stalne troskove:
- rezije
- hranu (radije manje a bolje iako realno nemam potrebe stedjeti ba hrani)
- usluge koje placam
I sve ostalo sto me 'kamatari' na redovnoj bazi.

Povremeno (ili mozda cak cesto) radim rosade u cilju racionalizacije. Zadnja na tapeti su bila osiguranja: masu osiguranja ti ne treba ako financijski mozes podnijeti rizik koje neimanje istog nosi. Tj ako imas rezervacije i promisljene mehanizme 'u sucaju da'.

Povremene (rijetke) ekstravagancije nisu mjerodavne.

Nikada ne stedim na zivotinjama i ljudima do kojih mi je stalo (tim redosljedom, da )
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:15   #4
Super topic, zanimljivo, taman sam ga i ja razmišljala postaviti!

Škrtarim na nepotrebnoj novoj odjeći (ako imam staru koja mi je dobra i sviđa mi se, bez obzira na modne trendove). Na novom namještaju, ako mi je stari još uvijek funkcionalan. Na nepotrebnim skupim stvarima na otplatu koje uvaljuju agenti preko raznih promocija i sl. - nema šanse da mi se nešto uvali uvjeravanjem, ako mi ne treba i ne želim to. Na novim gadgetima, ako stari funkcioniraju i u skladu su s mojim potrebama. Na skupoj kozmetici koja nije ništa bolja od jeftine, ali ima cijenu zahvaljujući brandu. Na dizajnerskoj odjeći, radije nosim jednostavne stvari ili sama dizajniram što želim. Na bilo kakvoj robi na akciji odnosno sniženjima, ako mi je nepotrebna.

Ne škrtarim na kvalitetnoj i udobnoj obući. Na očuvanju zdravlja (vlastitog i svojih bližnjih), ako je investicija stvarno potrebna. I ako si to mogu bezbolno priuštiti, na ispunjavanju želja do kojih mi je vrlo stalo.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:19   #5
Jebote, ako je škrtarenje nekupovanje stvari koje ti ne trebaju, ja cijeli život živim u zabludi u vezi značenja te riječi.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:29   #6
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Jebote, ako je škrtarenje nekupovanje stvari koje ti ne trebaju, ja cijeli život živim u zabludi u vezi značenja te riječi.
Također.

Mislim da ne škrtarim na ničemu, umjerena sam u većini stvari, a za one koje su mi osobito važne, ne škrtarim nikako.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:42   #7
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Jebote, ako je škrtarenje nekupovanje stvari koje ti ne trebaju, ja cijeli život živim u zabludi u vezi značenja te riječi.
Znam dosta ljudi koji potroše značajan dio financija i čak se uvale u dugovanja i kamate, zbog kupnje superskupog posuđa, neudobnih antialergijskih jastuka i posteljina (a nitko doma nije alergičan), masažera i sl. I onda te stvari nemaju gdje držati, ne koriste, i pokušavaju uvaliti drugima, a još uvijek ih otplaćuju.

Ili pak na skupe haljine i cipele koje im se dopadnu u trenutku, i nikad ih ne obuku.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:18   #8
Kozmetici i robi. Prvo ne kupujem uopce, a drugo samo najosnovnije komade uzimam postenije, ostalo tipa u Lidlu.
Pazim na struju i vodu. I megabajte na mobitelu


Ne skrtarim na hrani za sebe i zivotinje. Ni na cvijecu. Ni na prijevozu sto idem stalno vamo/tamo. Za kino/kazalste/koncerte mi nikad nije zao dat novce, ali izbjegavam random izlaske i tipa jedenje po restoranima i sl. Nije moj đir ionako

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:53   #9
Škrtarim na glupostima koje mi žele uvaliti, jer mi trebaju... Da, baš prodavačica zna da meni to treba, kao da je bila je kod mene u stanu i na osnovu toga zaključila bez čega ne mogu... Uf, grozim se takvih shoppinga, najčešće se radi o specijaliziranim dućanima u kojima izmišljaju dodatnu opremu, ali uvijek se nađe netko s dovoljno love u čarapi da si to sve kupi.

Eh da, škrtarim i na struji i vodi, upalim mašinu kad svi već spavaju, ponekad mislim da me čeka poseban krug pakla zbog toga, ali nitko se još nije bunio, susjedi me uljudno pozdravljaju.. Vodu gasim kad perem zube ili šamponiram kosu, ne dam da nepotrebno teče. Ionako nas deru.

Zadnje uređivanje Bam Bee : 07.09.2017. at 23:47.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:02   #10
skrtarim na izlascima. to je prvo cega se mogu sjetiti, jednom sam dosla doma s izlaska laksa za sram me reci koliko stotina dolara i od tada uzasno skrtarim na tome.
inace nisam skrta i spickam placu u roku keks.
na odjecu mislim da razumno skrtarim, uvijek ganjam snizenja i popuste jer jednostavno danasnja odjeca ne opravdava tu cijenu apsolutno nikakvom kvalitetom.
previse trosim na kozmetiku i pse. i putovanja. ma previse trosim opcenito, nisam ja za ovu temu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:04   #11
Meni zao odnosno ne mogu se natjerati ic u restac i potrositi vise od 100kn za obrok.

Cesto pomislim zas ne bi isli nekad u neki fensi restac pa se pocastili, zasto uvijek pica/grill/pecenje/pivnica/bistro...

I onda odustanem na pomisao da je nonsens platiti jelo/pice za dvoje vise od 250kn ako za te pare takoreci jedemo cijeli tjedan (plac nabavka)...

Taj tip izlaska mi nije nis posebno.

Uglavnom,skrto do bola jer nije da si ne mozemo priustiti. A bas mi zao davat za to novce.


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:27   #12
Meni je isto to s restoranima, jako sam seljanka sto s toga tice. Ne osjecam se ni ugodno na takvim finim mjestima, neznam ja jesti to kak spada. Jednom u zivotu sam sa starim bila negdi i jela vani ribu neku, mislim nista fensi al kao riba sa zara, brate kad smo platili te dvije porcije cirka 500 kn a ono taj brancinić bidni, nit ga mogu uzet pa prstima jest nit ista. Prolazilo mi je cijelu vecer kroz glavu jediko kako sam za 500 kuna mogla kupit 10 kila kantora, bacit na gradele, nahranit cijelo selo i jest na stepenicama, u kupacem, prstima.

Dobar rostilj, pizza, janje, to mi je ok. Najedes se i aj bok.



Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:29   #13
Škartarim na hrani, zdravstvu i stanovanju i švercam se javnim prijevozom. Knjige kupujem samo one za 10 kn.
Ne škrtarim na odjeći, kozmetici i modnim dodacima. Posebno sam slaba na torbice i spremna sam dati i po par tisuća za jednu ako mi se svidi. Za sad kuna, ali možda jednom eura hihi. Volim i jesti vani i ne volim pečenjare i zalogajnice, ali kad kupujem za doma pazim da je sve povoljno i čekam iza 9 kad kreću popusti. Na more idem samo kod poznatih jer sam škrta platiti, a njima ionako nikad ne smetam. Iskreno, uvijek se pokušam dogovoriti kod nekoga za nedjeljni ručak. Malo po malo i skupi se, a svi misle škrta.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:48   #14
Skrtarim "na frizerkama", odmah u startu kazem da ne zelim feniranje nego samo da me posusi, doma se sam farbam i onda sisanje platim 40-50 kn sto mi je ok, prije sam isla u razvikane frizeraje i stvarno ne vidim razliku na glavi osim u novcaniku.
Sve kozmeticke tretmane kupujem preko ponuda,mislim da je to i realna cijena od masaza do pedikura i depilacija.

Skrtarim na posudu i glupostima sto ih kupujem u pepcu i sl ducanima, kad mi dojade taman se i rasture pa mogu po nove, to mi je neka vrsta ugode i koristi.

Cekam obavezno vikend akcije u Bipi da popunim kucne zalihe, ubiti ne pamtim kad sam neki kozmeticki proizvod ili proizvod za ciscenje kupila a da nije
bio na akciji.

Skrtarim na struji jer palim masine kad je jeftina struja.
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:32   #15
na odjeći. iako zapravo ne škrtarim nego uštedim kupujem samo na sniženjima i second hand. ne sjećam se kad sam zadnji put kupila po punoj cijeni

na restoranima. u zadnja 2 tjedna sam bila 5x čak, nakon ne znam koliko, ali spletom okolnosti (bila nas je ekipa). doslovno sam imala predsneni stres kad bi razmišljala i sjetila se šta sam jela i koliko je to koštalo i koliko zapravo nije bilo fino. taj prvi put čak nisam pojela do kraja, zapravo ni pola. jednom od ta 3 je bila pizza. uvijek sam za pizzu, kebab, hamburger. nit je skupo, nit znam sama tako napraviti

ne štedim na obući, zapravo, trudim se kupiti na sniženju, ali nikad nisam kupila deichman ili nižu kvalitetu obuće.

na hrani i piću. zapravo pazim kako jedem. trudim se ne kupovati gluposti kao slatkiše, svakakva gotova jela (one bočice, smrznuto gotovo), sokove.. častim se finijim pivima i začnima (živjeli punch puran, curry i crni kim! živjeli!)ivo:

ne štedim na sredstvima za čišćenje i na parfemima.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:50   #16
Škrtost doživljavam kao štednju o tuđem trošku (tuširanje kod roditelja, kakanje kod Karla), drastičnu razliku u potrošnji ako osoba nešto plaća sama ili ako joj to plaća netko drugi, nepotrebno ugrožavanje kvalitete života i zdravlja zbog kratkoročne uštede.

Kako je ovaj topik krenuo, ispostavit će se da je škrtost izolirati potkrovlje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:19   #17
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Škrtost doživljavam kao štednju o tuđem trošku (tuširanje kod roditelja, kakanje kod Karla), drastičnu razliku u potrošnji ako osoba nešto plaća sama ili ako joj to plaća netko drugi, nepotrebno ugrožavanje kvalitete života i zdravlja zbog kratkoročne uštede.

Kako je ovaj topik krenuo, ispostavit će se da je škrtost izolirati potkrovlje.
A baš će netko priznati da je škrt. Ovo što si ti navela ne spominje se ni pod razno Škrte osobe najčešće kukaju kako nemaju (dovoljno). Rade ovo što si ti nabrojala plus očekuju da im drugi kupuju skupe stvari dok oni uzvraćaju jeftilenom. Skloni su naricati nad nesretnom sudbinom i prodavati jeftinu demagogiju da se vidi kako su oni duhovna bića, a ispod kreveta im vire smotuljci od čarapa s kešom. Uvale "prijatelje" i rodbinu koja im pomaže u dugove, a za par mjeseci ili godina kupe si novi auto ili stan.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:44   #18
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
A baš će netko priznati da je škrt.
Pa da, sigurno nitko neće napisati kako frendica nije dovoljno često nosila poklonjenu joj majicu pa je tražio da mu je vrati da je proda na krpicama, ni kako četkicu za zube koristi dvije godine, ni kako štedi na hrani tako što hranu plaća po pol s cimerom i onda skuplje artikle odvlači u svoju sobu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:43   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Škrtost doživljavam kao štednju o tuđem trošku (tuširanje kod roditelja, kakanje kod Karla), drastičnu razliku u potrošnji ako osoba nešto plaća sama ili ako joj to plaća netko drugi, nepotrebno ugrožavanje kvalitete života i zdravlja zbog kratkoročne uštede.

Kako je ovaj topik krenuo, ispostavit će se da je škrtost izolirati potkrovlje.
Ovo. Nisam škrta.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:50   #20
Volim klopati kao u restoranu, ali da ih obilazim bankrotirala bih Zna li tko neki dobar riblji restoran, a da te ne oderu? Isplati li se uopće na kontinentu ići po ribljim restoranima, kakva je kvaliteta ribe? Mislim isključivo na morsku ribu, riječna mi nije po mom guštu.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.