Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 12:44   #41
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ako Arapi u ime prijateljstva poklanjaju sablju, kaj poklanjaju neprijateljima?
isto

samo puno brže, usmjerenu prema vratu nevjernika
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 02:45   #42
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Turska se zbog borbe protiv terorizma u sjevernom Iraku mora primiti u EU
To nije i ne može biti razlog za eventualni primitak Tursku u Uniju. Tom logikom bi i Australija trebala postati članica Unije jer se autralski vojnici također bore u Iraku protiv terorizma.

Turska ili bilo koja druga zemlja veličinom slične demografske slike, povijesno-kulturnih posebitosti, vjerskih različitosti itd., Europi ne treba jer bi se samo otežala funkcionalna provedba zacrtanih ciljeva koji bi trebali isprofilirati Europu kao jedan od ključnih polova svjetske ekonomije i politike u ovom stoljeću.

S obzirom na vjerske izazove s kojima se Europa već suočila, najmanje je poželjno da jedna Turska postane punopravnom članicom. To uočava sve veći broj europskih država, a djelomično je to i razlog Sarkozyjeve ideje Mediteranske unije.

Turskoj u Europskoj Uniji nije mjesto.
WRITER1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 07:08   #43
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Turska se zbog borbe protiv terorizma u sjevernom Iraku mora primiti u EU
Eto i jucer su one pekokovce malo posisali avionima Terorizam se jednostavno ne isplati
Tamo branis Palestince....a sad bi pobio Kurde Eh....bas se Turci imaju necim ponositi. Stoljeca Kurda...pod Turcima...a ni danas-dan prava na svoje etnicke ustanove, skole, medije.

Sto se tice Turske i EU...ako moze Rusija....(koja je najvise u Aziji...i isto ima sve vise...i viiiiiiise muslimana) zasto ne mre Turska! U biti....mogli su osnovati rusko-turansku euro-azijsku uniju. I onako su i Turci i Rusi poznati po svojim milostivim stavovima prema Cecenima i Kurdima! Taman bi se sparili....krvoloci!
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:37   #44
Quote:
WRITER1989 kaže: Pogledaj post
Turska ili bilo koja druga zemlja veličinom slične demografske slike, povijesno-kulturnih posebitosti, vjerskih različitosti itd., Europi ne treba jer bi se samo otežala funkcionalna provedba zacrtanih ciljeva koji bi trebali isprofilirati Europu kao jedan od ključnih polova svjetske ekonomije i politike u ovom stoljeću.

S obzirom na vjerske izazove s kojima se Europa već suočila, najmanje je poželjno da jedna Turska postane punopravnom članicom. To uočava sve veći broj europskih država, a djelomično je to i razlog Sarkozyjeve ideje Mediteranske unije.

Turskoj u Europskoj Uniji nije mjesto.

Ne znam kako bi kulturna posebitost i vjerska različitost Turske negativno utjecala na evropsku ekonomiju, dok demografska slika može imati samo pozitivan učinak. Turska ima mlado i dinamično stanovništvo, što znači veće tržište i više radne snage - baš ono što Evropi treba.

Ali još i važnije od toga je uloga Turske u evropskoj sigurnosti. Svima je jasno da ako Turska ne bude u ujedinjenoj Evropi da će se prikloniti prije svega Rusiji, ili još gore ne daj bože, mogla bi ići sa Arapima u savez. Ili što bi u tom slučaju bilo još vjerovatnije, mogao bi se stvoriti blok koji bi uključivao Rusiju, Tursku, Iran i arapske zemlje. (To bi tek za evropsku ekonomiju bio pun pogodak - prstom u pakšu.)
Znamo da danas praktično sav plin koji dolazi u Evropu, dolazi iz ili preko Rusije i da to stvara nemale probleme mnogima. Trenutno je u realizaciji projekt Nabuko kojim bi se zaobišla Rusija a plinovod bi išao preko Turske. Francuska se svim silama trudila da učestvuje u tome ali sudeći po prašini koju Sarkozy diže izgleda da su odjebani.

I kako narod voli da se priča o vjerskim izazovima to je manipulatorima tipa Sarkozy olakšan posao. Ali šta mi tu možemo? S kim si - s njim si, a kakav si - takav si.
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:18   #45
novac radi čuda... no ON ako turska uđe u eu to znači oko osamdeset milijuna novih muslimana s slobodom kretanja u eu
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:27   #46
koliko ja znan u turskoj su suniti vecina...znaci moezes biti mirna nisu siiti ka u iranu...i imaju sekluarnu drzavu....nije na snazi bolesni serijatski zakon ka ca je u iranu ili saudiji...turska je moderna drzava u usporedbi sa zaostalim iranom ili saudijom...
BROTHERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:54   #47
ali ipak zaostala za europska pravila. ne brinem se samo smatram da europa treba ostati europa jer ionako se previše ljudi ''izvana'' doseljava.
mi još nismo na meti, ali i nama mortalitet je veći od nataliteta.
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:23   #48
slazen se ali su za neke druge islamske zemlje civilizacija....nece oni u europu bez brige...
BROTHERS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:13   #49
Osobno znam par Turcina i sjajni su ljudi. Jedan od njih je moj kucni prijatelj. Voli popit dobar Shiraz iako je msulimanski vjernik. Nema nista spram dobra herceg-bosanska prasetoidna cevapa.

Iako je tip osobno, po ljudskim kvalitetama ispred vecine Hrvata koje ja znam te sa mnom zna razgovarati jako otvoreno o recimo o problemima u BIH gdje mu ja otvoreno kazema da su nam trenutuno najveci problem uproavo BIH muslimani ili to da su Hrvati dugih 500 godina odoljevali navali njegove subrace, ostaje cinjenica da je daleko od toga da kriticki gleda na krvavi 'doprinos' svojih anadoloskih rodjaka razvoju europske civilizacije.

Govori o krizarima kao o neizavanom napadu Zapada, a ne kao odgovoru na stoljetne, nicim izazvane muhamedanske ( non-plisane) napade i janjicare i islamski genocid. Nekako sam mu uspio dokazati da se genocid nad Armenima dogodio ( nakon sto sam mu pokazao snimke svjedocanja Turaka i Kurda po prinicipu 'moj mi je djed govorio da su HOdze govorile da nije grijeh ubit Armenca'), ali razgovor prestane kada pocne goovoriti o tomu da je najveca crkva u Kristendomu 1453 padom Konstantinopolisa sacuvana a ne srusena.

Aja Sofija, najveca crkva je danas muzej..i nitko se u njoj ne smije ni moliti...da se krvavi osvajachi ne uvrede... Grci, starosjedioci prije svega zapadne Turske sustavno su izbacivani iz zemlje da bi 1921 i 1953 proces definitivno bio zavrsen. ( Citajte njihova(turksa) nobelovca Pamuka o zamasnom postotku 40% Grka 1953 u zapadnom Konstantinopolisu)...

U zadjnih par godina zaklano je dvoje katolickih svecenika ( ostatak nedoklana puka), armenijski novinar, proganjano na desetke knjizevnika i novinara koji su se usuduli pomenutiti genocid nad Armencima....

Jednostavno....suzivot sa muslimanima nije moguc. Na arapskom postoji izraz koji bi se mogao prevest nesto poput 'kaurluk' ( opisujucu status Krcana ili Zidova u muslimanskoj zemlji.)..ziviti kao second-class citizen...jer ravnopravnost..onakom kakom je mi, zapadnjaci i katolici shvatamo, a to da mjeru sopstvene slobode mjerimo slobodom manjine za njih ne postoji, vec je dapache protuvna principima islama...

Onako kako je Sv. Otac rekao citirajuci Bizantintinska kralja koji je zaklan sa svojom obitelji nakon sto se odbio predati... 'Ta religija nista dobra donjela nije...'.

Jer kao sto odvjednik jasno kaze...kriz meni u lice je negiranje mene..i tako ih vecina i misli od Dzakarke do Bugojna...

Iako je Turksa jedna razvijena i opcenito znacajna zemlja..njima mjesto u Europi nije...te se nadam da ce poput mog turskog prijatelja to shvatit i vecina Turaka-muslimana.

Nase se vrijednosti medjusobno iskljucuju.
Frankopan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 19:18   #50
Ako Arapi u ime prijateljstva poklanjaju sablju, kaj poklanjaju neprijateljima?

Trebao je papa dotičnome pokloniti križ.Bila bi zanimljiva rekacija.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.