Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2014., 15:21   #81
nije vezano uz vjeru, al kad je Lei potegla:

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Inace, kod nas je po pitanju one moje dileme da li malog prebacit u sportski ili ne totalni kaos Zna se sa sigurnoscu jedino da se nista ne zna - eto tako ukratko izgledaju upisi u Rijeci.
ja sam u Glalebu, malog prošle godine nisam mogla upisati u sportsku grupu (dijete treba napuniti 4 g do kraja prosinca da bi kretalo u sportsku)

sad sam se isto predomišljalo što i kako, dal mu mijenjati djecu/tete, odlučila sam se ipak za sport

kod nas je jedna dvorana u koju djeca idu ako je kiša, i sportske grupe imaju prednost. moguće je i do teta, ali moj je čitave ove zime proveo u jednoj sobi, kako je stalno bila kiša, uopće nisu imali fizičke aktivnosti tijekom dana u vrtiću

evo to mi je presudilo

isto mi je malo napeto kako će proć adaptacija, ali mali je društven, komunikativa, kad se snađe mislim da će biti sasvim ok, tj i bolje nego do sad
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 19:10   #82
mi za bozic punimo 4 godine tako da mozemo odmah. predali smo danas papire i sad cekamo kako ce se sve rasplest
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:06   #83
kod nas nema dobne granice za sportsku grupu. mislim, jasličari tu ne idu već se ona formira nakon jaslica i klinci su u njoj do škole. mi smo klinca s 3 god. upisali u vrtić i upao je u sportsku jer su taman predškolce otpratili u školu. u njoj su klinci od 3-4 god. ne znam hoće li se kasnije pretvoriti u mješovitu prema potrebi ili bu ovak ostalo do kraja. 3x tjedno prije podne imaju sportske aktivnosti koje vodi jedna njihova teta. imaju i školu tenisa van vrtića, ali i to spada u program i niš se dodatno ne plaća. sa sportskim programom sam jako zadovoljna.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:30   #84
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
ne kužim ovo
upišeš dijete na nešto i onda ga uvjeravaš cijelo vrijeme kako to nije važno, vjera usporediti s winxicama
da sam ja dijete pitala bih se tko je tu luđi, vjeroučiteljica koja tako nešto uči mene i ostale, mama koja me šalje da to slušam ili ja?
ako kreneš tako s prvim razredom, tj. vrtićem, gdje je onda granica, mislim kad recimo NE želiš da nešto dijete proba samo da bi saznalo da mu se ne sviđa, tipa, to je samo jedna tabletica extasya, to je samo malo pipkanja s zgodnim osmašem...
iskreno pitam, ne izrugujem se, samo me sve to čeka, pa me zanima kako takav pristup funkcionira, kad recimo dijete samo ne želi se izdvajati pa je spremno na svašta radi prihvaćanja od strane vršnjaka, i tako mama i tata misle da treba probati prije nego odlučiš
Tvoje usporedbe nuđenja vjeronauka sa drogom te pipkanjem prvašice i osmaša su degutantne, u najmanju ruku...pa ako trebam objasnit, objasnit ću, davanje droge djetetu šteti a preispitivanje sadržaja predmeta vjeronauk dijete uči da misli svojom glavom...Ako ne uviđaš razliku, ne mogu ti pomoći, žao mi je

Svako dijete kojemu zabranjuješ neki izborni predmet (a pogotovo onaj na koji SVI iz njegovog razreda idu), će se pitati, veruj mi, priznalo ti to dijete ili ne, što to tamo oni "uče" i zašto je ono tako različito..Ponavljam, dijete kojemu je nešto zabranjeno, ne može izabrat....ono koje zna o čemu se radi, izabrat može... i kad izabere, ne osjeća se zakinuto, jer je izabralo samo..
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 22:56   #85
Quote:
štrumfeta2010 kaže: Pogledaj post
Bilo bi lijepo da obitelji koje dijele multikulturalne običaje djeci također objasne što su Hanuka, da slave bar micvu i bat micvu za djevojčice i dječake, tako da djeca imaju party s 12 godina jer je to zabavno, zašto ne bi cijela obitelj otišla jednom u Meku, jer zašto bi samo muslimani odlazili tamo jednom u životu? To je zabavno. Ne razumijem jednu stvar. Poštivam jednako sve vjere i rase, ali ne shvaćam polumuslimane, polukatolike, polužidove. Imam prijatelje koji su ateisti, ali oni ne kite s djecom bor jer ne slave Božić, jer ne vjeruju u Isusovo rođenje. Ne boje jaja za Uskrs jer ne vjeruju u Isusovo uskrsnuće. Slave Novu godinu i tada kite bor. Također, djeca nisu krštena u crkvi i nisu se vjenčali u crkvi samo zato što se njoj nosila vjenčanica i šetalo do oltara jer je to zabavno. Svi se zgražaju nad vjerskim programom u vrtiću kao da je to u najmanju ruku Hitlerov program progona, ali ćemo zato proslavit Božić i vjenčat se u crkvi jer je to zabavno. Pa dajte onda ne budimo licemjerni i djeci pokažimo primjere i drugih religija u Hrvatskoj, pa sve je to, na kraju krajeva, zabavno. Morala sam. Inače, dijete sam upisala u vrtić s vjerskim programom. Djeca se mole prije ručka i to je jedina razlika između običnoga programa. Za Božić i Uskrs posjećuju Dječji odjel na Firulama i dijele igračke vršnjacima, posjećuju Dječji dom za nezbrinutu djecu, a najveći je domet drukčijeg ponašanja od ostale djece pjevanje u katedrali za Božić.
potpis
necu vas kvotat pojedinacno, neda mi se, jer ne zelim niti citati sve ovo ,meni je to strasno.ali dobro,,,
evo, ja sam pjevala u crkvenom zboru cijelu osnovnu skolu ,u srednjoj sam odbila ic na etiku a vjeronauka nije bilo.,
pogadate,nisam zavrsila tu skolu iz protesta

dakle,vi kojima smeta vjerski program u vrticima,upisite svoju djecu u neki drugi vrtic i fajrund
i da, licemjer kiti bor, slavi Bozic i Uskrs ,a nije vjernik.prestrasno.ali opet...fajn
toliko
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 07:35   #86
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
dakle,vi kojima smeta vjerski program u vrticima,upisite svoju djecu u neki drugi vrtic i fajrund
i da, licemjer kiti bor, slavi Bozic i Uskrs ,a nije vjernik.prestrasno.ali opet...fajn
toliko
nije problem kad biraš vrtić. imaš vjerske imaš gradske sa programom ovim onim.

ali kad u postojeći vrtić koji si odabrao koji inicijalno nije imao tetu u vjeri, najednom se uvodi teta u vjeri, rasturavaju grupe, onda je to problem.
pa mislim, jesi uopće pročitala temu (sa razumijevanjem)?

kićenje bora je samo forklor. kao i maškare. kao i navika da se petkom jede riba. kao što je nekima daleko ljepše iskustvo koračati po okićenoj crkvi uz zvuk orgulja nego u matičnom uredu nabaciti par potpisa.
ne moraš se zbog tog nervirati uvijek bilo i bit će.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 07:50   #87
U vrtiću moje male su imali vjerske grupe (kao i engleske ili talijanske) ali su se u njih upisivala djeca od početka i sve je štimalo. Ali već formiranu grupu prebacivati u posebni program je stvarno glupo.
Ja bi na tvom mjestu dijete premjestila. U novi vrtić (isto je netko dobro rekao da to predstaviš kao novo mjesto za veću curu).
Čitam da ti mala radi prinove u obitelji ima problema pa joj novi ne trebaju, ali kao što je već netko rekao, dijete od 4 godine bi za mjesec-dva moralo bez problema prihvatiti novu tetu i nove prijatelje. Ja se više bojim prevelikog privikavanja djece koja od godine dana kreću u jaslice/vrtić na tete. Na kraju ti teta dođe ko mama koja se igra i posvećuje samo djeci a mama ko popodnevna teta koja je umorna i ima sto stvari za napraviti u kući ..

Što se tiče vjeronauka u školi - nemojte djete upisivati u njega reda radi. To što će se osjećati izdvojeno - pa i treba ako je drukčije . Samo treba s njim razgovarati o tome. Kao što će dijete muslimana njegovi roditelji upoznati s time da je musliman i da, jasno, zbog toga neće ići na katoliči vjeronauk već u džamiju, tako i djetetu ateista/agnostika/votever treba reći da nije katolik. Pa ako to znači odvajanje - a što sad, nisu isti.
Srećom u školi moje male su imali od početka složen raspored u kojem je vjeronauk ili prvi ili posljednji blok sat. Tako da neko djete ostane još na vjeronauku, neko na informatici, neko na talijanskom...
Tu stupaju na snagu roditelji putem izabiranja člana u školsko vijeće a koji se za takvo stanje trebaju izboriti.

Što se tiče Anasibinog čuđenja iz prvog posta o tome što vjeronauk uopće radi u državnim vrtićima i školama, o tome razmislite 2021. godine, pri popisu stanovništva - što ćete upisati u rubriku vjeroispovjesti.
Ukoliko niste praktični katolici (a zna se što to znači, npr. molitva u kući i obavezna misa nedjeljom) onda se nemojte tako izjasniti.
Jer dok god se mi izjašnjavali kao vjernici (iako smo to tek po nekim davnim već zaboravljenim sakramentima) statističkim brojem vjernika će se baratati u vjerske svrhe. Jer što ne bi imali vjerski odgoj u vrtićim i školama ako nas ima 80 i nešto posto katolika?
Ja sam 2011. odlučila da, bez obzira što ja u sebi osjećala, ne želim da mojim glasom barataju u statističke svrhe i izjasnila se ko agnostik.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 16.05.2014. at 07:57.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 08:28   #88
evo još info:
ravnatelj je jučer drugom roditelju na sastanku rekao da misli da od ovog svega neće biti ništa, jer prema njegovim riječima, odbija na silu uvoditi nešto s čim smo mi tako protiv.
danas im je još jedna mama na razgovoru (četvrtu nisam čula pa ne znam jel danas ili u pon).
ja se nadam da je nakon ovih razgovora to stvarno to, te da će osnovati novu grupu i ponuditi zainteresiranim roditeljima (što smatram da su od početka i trebali).
vidit ćemo nakon još ove dvije mame

edit: ekipica, don't feed the troll
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 08:56   #89
ovdje smo da bi prodiskutirali vjerski, kao i bilo koji drugi dodatni program u vrticima, a ne da bi razvlacili razlicite stavove prema religiji. ovo nije tema o zancenju Bozica i Uskrsa, ima prigodnijih tema ne pdf-u religija.
i kao sto je vec netko spomenuo, postoje vjerski vrtci u koje svatko slobodno moze upisat djecu, a ovako forsirano mijenje postojecih programa u gradskom vrticu zbilja nije nikome od koristi.
Anasib, super da je ipak prevladao glas razuma, ili se barem tako cini! drzim fige
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 09:31   #90
ja do ove teme uopće nisam znala da vjerski program može ići u rang sa sportom/jezikom/informatikom, odnosno da se vjera izjednačuje sa usvajanjem vještina/znanja.

i kao što je netko napisao, ne znam kako je to uopće prošlo, kad se prilikom upisa u vrtić ne zaokružuje vjerska pripadnost roditelja, da bi se grupe slagalo na način "tamo nek idu katolici, a u drugu grupu ćemo smjestiti ateiste/pravoslavce/muslimane/jehovine".



još mi je jednom drago da živim u Rijeci, gradu Srba i komunista

i majkemi smo zemlja koja voli indoktrinaciju, ako nije zemlja socijalističkog radnog čovjeka, onda nek smo zemlja najvećih vjernika
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 21:04   #91
epilog:
danas smo imali završnu predstavu sa djecom i javno je potvrđeno da grupu ne preuzima teta u vjeri
ravnatelj je ispoštivao da neće nametati i grupa ide zajedno dalje i nije vjerska

iskreno, koliko god sam sretna, toliko sam i ubijena u pojam jer stvarno ne znam jel to kraj ili će me opet iduću školsku godinu dočekati sa nekim ovakvim iznenađenjem
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 22:50   #92
anasib bravo bar znas da se iduce godine opet mozete boriti i izboriti

epilog nas: dobili smo sportski (iako su nam redom svi rekli da nema sanse ako nemamo vezu, a nemamo). a njegovu cijelu grupu su ostavili citavu i to kao jedinu njemesovitu da sam znala da ce ih ostavljat skupa ne bi ga uopce prijavljivala za sportski koji je u drugom objektu. tako da koliko god sam sretna sto smo upali u super program u kojeg je tesko upasti, toliko sam i nesretna jer nece nastaviti sa svojom ekipom
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 13:54   #93
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
epilog:
danas smo imali završnu predstavu sa djecom i javno je potvrđeno da grupu ne preuzima teta u vjeri
ravnatelj je ispoštivao da neće nametati i grupa ide zajedno dalje i nije vjerska

iskreno, koliko god sam sretna, toliko sam i ubijena u pojam jer stvarno ne znam jel to kraj ili će me opet iduću školsku godinu dočekati sa nekim ovakvim iznenađenjem


ja se nadam da je kraj
bar za vasu grupu...
mozda ponude nekoj drugoj sl godine
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 09:00   #94
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
anasib bravo bar znas da se iduce godine opet mozete boriti i izboriti

epilog nas: dobili smo sportski (iako su nam redom svi rekli da nema sanse ako nemamo vezu, a nemamo). a njegovu cijelu grupu su ostavili citavu i to kao jedinu njemesovitu da sam znala da ce ih ostavljat skupa ne bi ga uopce prijavljivala za sportski koji je u drugom objektu. tako da koliko god sam sretna sto smo upali u super program u kojeg je tesko upasti, toliko sam i nesretna jer nece nastaviti sa svojom ekipom
Nemoj biti nesretna. Bila sam u slicnoj nedoumici, a sad sam svjesna da mi je odabir sportske grupe bila jedna od boljih odluka u zivotu. Uostalom mijenjanje vrticke grupe ne znaci gubitak starih prijatelja nego dobivanje novih.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 10:53   #95
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
epilog:
danas smo imali završnu predstavu sa djecom i javno je potvrđeno da grupu ne preuzima teta u vjeri
ravnatelj je ispoštivao da neće nametati i grupa ide zajedno dalje i nije vjerska
Drago mi je što je sve prošlo na najbolji način.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 22:32   #96
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Nemoj biti nesretna. Bila sam u slicnoj nedoumici, a sad sam svjesna da mi je odabir sportske grupe bila jedna od boljih odluka u zivotu. Uostalom mijenjanje vrticke grupe ne znaci gubitak starih prijatelja nego dobivanje novih.

tako si i ja mislim samo me tete ubijaju u pojam jer su mi vec par puta nabilr na nos to da "cijela njegova grupa ostaje zajedno osim njega"
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 09:08   #97
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
tako si i ja mislim samo me tete ubijaju u pojam jer su mi vec par puta nabilr na nos to da "cijela njegova grupa ostaje zajedno osim njega"
ja ne znam jel ja to gledam naopako, al uopće mi nije strašno to mijenjanje grupe
koliko će mu trebat da se navikne, par tjedana?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:01   #98
vjerojatno jer tvoj nije vezan za prijatelje iz grupe, ja da moju maknem iz grupe mislim da bi to bio skandal stoljeca
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:49   #99
a da, moguće, moj ima par vrtićkih prijatelja koji se izdvajaju od ostalih, ali glavna ekipa su dvorištari.


ipak, gledam iz svoje pozicije, ja sam ko dijete mijenjala dva vrtića, mijenjala sam i osnovnu školu, na sve se čovjek navikne i svugdje nađe prijatelje.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:52   #100
a naravno da se navikne, nije to upitno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.