Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 12:31   #161
Njegov životni elan. Čim se probudi već priča ko navijen. Mozak mu non stop radi. Nikad mu nije dosadno. Koliko uživa u svemu da čak i spavanje izbjegava koliko god može. "Ja ću biti budan cijelu noć..." ... I onda ga nađem kako spava pokriven dekom preko glave. To čitavo sretno djetinjstvo i te oči koje radoznalo sve gledaju i usta koja non stop pitaju. Fascinacija mi je to. Podsjeća me kakvi smo mi ljudi u našoj esenciji i koliko potencijala imamo samo da nas život ne ubije. Djeca su alarmi koji nas bude iz monotonije života. S njima nikad nije dosadno. Koliko god fizičke snage uzimali toliko emocionalne na n-tu potenciju daju.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:50   #162
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Njegov životni elan. Čim se probudi već priča ko navijen. Mozak mu non stop radi. Nikad mu nije dosadno. Koliko uživa u svemu da čak i spavanje izbjegava koliko god može. "Ja ću biti budan cijelu noć..." ... I onda ga nađem kako spava pokriven dekom preko glave. To čitavo sretno djetinjstvo i te oči koje radoznalo sve gledaju i usta koja non stop pitaju. Fascinacija mi je to. Podsjeća me kakvi smo mi ljudi u našoj esenciji i koliko potencijala imamo samo da nas život ne ubije. Djeca su alarmi koji nas bude iz monotonije života. S njima nikad nije dosadno. Koliko god fizičke snage uzimali toliko emocionalne na n-tu potenciju daju.
Ovdje se nema sto nadodati
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 18:28   #163
maloprije smo nas dvoje skupa vjezbali yogu.
ma obozavam ga kad on kaze: mamo, sad moramo ono... i onda mi on svojim djecijim trapavim pokretima pokaze polozaj iz yoge.. i kad kao mrvica kraj mene stoji ili lezi i oponasa me vjezbajuci...

obozavam kad mi "pravi frizuru"... iako me naravno vise pocupa nego sto to lici na bilo kakvu frizuru...
ili dok po obicaju nekad lezim na tepihu potrbuske dok citam, on mi skoci na ledja... jest da u prvi tren zaboli ako je malo grublji... ali taj neki blazeni osjecaj mi kroz cijelo tjelo struji dok se po meni valja...

sunce mamino secerno.
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 06:36   #164
Doa Odlicno si to napisala

Biljcice, stvarno njihov dodir lijeci i dusu i tijelo

Boo boo

Mb bravo bravo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:30   #165
I dalje, njih dvoje kad se igraju skupa.
Kad sinčić viče "Mava!!" (Mara) i kad mu ona odvoji pola čokolade kinderjaje za njega.
Kad ona (21 kg) sjedne na njegov kamion igračku a on (12 kg) je gura ili kad ona njega vuče na deki.
Kad mu ona kaže "Gdje je moja maza?" a on je trči zagrliti.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:35   #166
Jutros se vučem na posao. Bolesna. Praznik. A ja moram raditi... Muž me ljubi na odlasku, a ona se zaleti prema meni i kaže: Ja ću mamu ljubiti. Ja čučnem, a ona me čvrsto zagrli i poljubi u obraz, odvoji se od mene, pogleda me sjajnim okicama, opet me čvrsto zagrli i poljubi me u drugi obraz, onda se odmakne od mene i nježno mi kaže: Pa - pa, mama.
Sunce moje mi je spasilo/uljepšalo dan.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 13:59   #167
Sad kako je malo veća počela me je grliti, maziti, ljubiti. Dobivam komplimente Lijepa mama, pametna mama.
Kada nešto uspijem napraviti od kockica ona plješće i govori mi Bravo mama, super si to napravila, pa mi daje peticu.

Ono rastop totalni mi je svaki dan , kako raste, kako se razvija, kako postaje mali čovjek. Jednostavno nema tih riječi kojima bi se moglo opisati majčinstvo.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:03   #168
Veseli me njeno veselo vristanje, lamatanje rukicama i nogicama, smijanje, osmijesi, pogledi... Ne mogu je se nagledati. Volim je promatrati kad spava. Prva mi je bebica. Obozavam je.
SlatkaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:21   #169
Obožavam mog malog sinčića od 20 mjeseci, ali me zadivljuje mašta moje kćeri od skoro 5 godina. Stalno je u projektima, idejama, eksperimentima, u potrazi za konopcem/elastičnom trakom/ljepilom... piše priče, radi knjige, pravi namještaj za lutke, sebi nakit... ne da je ne trebam ja animirati, nego ne mogu pratiti njezin tempo, što joj sve padne napamet da bi mogla napraviti i isprobati.

I energija.
Neki dan nakon bazena, šetnje, dječjeg rođendana, je još željela ići na dječje igralište.. doduše, kad je došla je sjela na klupu, i iz torbice izvadila bilježnicu i bojalice (koje nisam ni vidjela da je spremila) i pisala i crtala priču

PRiča je išla:

Mrave, pazi se ptice! (nacrtan mrav)
Ptico, pazi se.. ničega! (nacrtana ptica)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 12:22   #170
ponekad, iz čista mira, gledajući ih recimo kako se igraju u pijesku, pomalo iznenađena i puna neke neobjašnjive sreće i ponosa pomislim: to su moja djeca.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 10:38   #171
@kakadu:
To i meni prođe glavom svaki put kada se igra ili gleda crtic.
Uz to često mi dođe misao "Ja sam mama! Njegova mama!"....onako iznenađena kada ga gledam.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:08   #172
Počele su pričice iz vrtića
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:22   #173
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
@kakadu:
To i meni prođe glavom svaki put kada se igra ili gleda crtic.
Uz to često mi dođe misao "Ja sam mama! Njegova mama!"....onako iznenađena kada ga gledam.
Ja sam mislila da samo mene operu takvi trenutci.
Sljedeća misao bude, isuse, pa ja sam nečija mama. Tako samu sebe iznenadim kao da sam minutu prije mislila da sam još tamo na drugoj godini faksa.
Jutros me našao u krevetu (nismo se vidjeli od jučerašnjeg jutra) i to ga je tako razveselilo da mi se smijao, ljubio me i skakao mi po glavi. Ne možeš se ni naljutiti na buđenje kad je takvo. :klap:
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 12:49   #174
Obožavam gledati kako šeće po vani. U onoj jaknici i slatkoj kapici, obavezno sa nekakvim štapom u ruci. Istražuje, gleda, uči. Poznaje svaku travku u svom susjedstvu, svaku životinju, kamenčić... Ali on i dalje neumorno šeće onim svojim malenim nožicama i izgleda istinski sretan. Dijete prirode i friškog zraka...
Obožavam kad dođe iz jaslica i počne pjevati, a ja iz tepanja prepoznam pjesmicu i zapjevam s njim. To neviđeno čuđenje i veselje, kako mama zna tetine pjesmuljke?
Obožavam kad dočeka seku, strpljivo stoji na vratima i čeka da skine jaknu i torbu i da se izuje. Onda potrči k njoj, s tolikom srećom vikne KEEEKAAA!!!, izgrli, izljubi. Govori joj da je lijepa, mazi joj se ko zadnji priljepak. Baš sam sretna s njih dvoje...
__________________
Bolje ispasti glup, nego ispasti iz aviona.
Cikla Oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 13:29   #175
Ovo kako su slatki kada istražuju svijet, potpis.

Ja vec 2god ne mogu vjerovati da sam necija mama....ali zato njegovo "mamkanje" milijun puta na dan me uvjeri.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:16   #176
I ja to obožavam: mama
A kad ga netko pita tko ti je to nešto kupio, a on kaže: mama. moja mama :rastop na kvadrat:
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:24   #177
Njihovi topli dlanovi kad mi ih stave na obraz, zategnuti obrascici koje je prekrasno ljubiti, zvonki smjeh od srca kako se samo djeca znaju smijati...i kad mi se sklupcaju u krilu kad trebaju utjehu, a ja osjecam koja je glavna svrga mog postojanja :klap:
I ja se jos uvijek nakon cetiri godine cudom cudim da sam tako sretna da im budem mama!
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 15:59   #178
Kad je onako snen, pa nasloni glavu na moje rame i s rukicama petlja oko moje brade i vrata.
Sve se vise onako na glas smije, bas iz srca i to mi je tako smijesno i medeno.
Kad napravi neku novu vjestinu (okret, gugutanje..) preponosna sam
I kad kazem neke slogove, tipa ku-ku ili slicno, kao da ponovi to uz ono svoje "brbljanje"..
A tek mu je 4mj!
Ljubav do neba i natrag!
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 23:04   #179
Volim je gledati s njezinim prijateljima. Čini me ponosnom kad svoje godinu dana starije prijatelje vodi na veliki tobogan držeći ih za ruku i govoreći im da se ne boje. Onda ih promatram u kućici kod tobogana kako su se stisli jedno pored drugog, brbljaju nešto što samo njima ima smisla i svako malo padnu neki poljupci i zagrljaji. Podignem ruku i dodam svojoj maloj kiflu sa sirom, a ona je samoinicijativno istrga na više komada i podijeli svakom djetetu, ostavljajući sebi tek jedan majušni komad.
Poslije mi prepričava sve što je radila, iako sam ja bila tamo.

Fascinira me njezina ljubav prema svima.

I fascinira me njezin najbolji drug od nepune tri godine koji zna ime svakog roditelja iz cijele jasličke grupe. I koji ispravlja sve što moja cura nepravilno kaže, ali na jedan tako nježan i nimalo podrugljiv način. Recimo: M., ne trebaš govoriti pape, to su cipele, znaš?

Preeeeslaaatkooo!
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 04:59   #180
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Volim je gledati s njezinim prijateljima. Čini me ponosnom kad svoje godinu dana starije prijatelje vodi na veliki tobogan držeći ih za ruku i govoreći im da se ne boje. Onda ih promatram u kućici kod tobogana kako su se stisli jedno pored drugog, brbljaju nešto što samo njima ima smisla i svako malo padnu neki poljupci i zagrljaji. Podignem ruku i dodam svojoj maloj kiflu sa sirom, a ona je samoinicijativno istrga na više komada i podijeli svakom djetetu, ostavljajući sebi tek jedan majušni komad.
Poslije mi prepričava sve što je radila, iako sam ja bila tamo.

Fascinira me njezina ljubav prema svima.

I fascinira me njezin najbolji drug od nepune tri godine koji zna ime svakog roditelja iz cijele jasličke grupe. I koji ispravlja sve što moja cura nepravilno kaže, ali na jedan tako nježan i nimalo podrugljiv način. Recimo: M., ne trebaš govoriti pape, to su cipele, znaš?

Preeeeslaaatkooo!
Da, to je super, meni je uvijek teško suzdržati se da ih ne prisluškujem što razgovaraju.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.