Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2015., 11:13   #41
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne jer to nije stvar sreće, nego izbora. Ako negdje nisi sretan odi dalje. Netko je spomenuo da ne postoji undo, pa eto postoji- ako ti brak ne štima rastaneš se i ili živiš sama ili se ponovo udaš za onog s kim si sretna, ovisno o kako kažeš osobnoj "potrebi". Nismo svi isti, nema za sve jednakog recepta za sreću. Btw. predrasude o svakodnevnim brigama i svađama su plod neiskustva ili jednog lošeg iskustva, kao i predrasude o nemogućnosti putovanja, provoda itd zato jer si ubračen
Zato ne valja generalizirati
Mislim da se taj undo odnosio na djecu. Tu odluku baš i ne možeš poništiti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:19   #42
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
meni se jako svidja ovo sto si rekla..ja točno tako razmisljam,da je ta velika ljubav tiha,nenametljiva i nesto sto se nadopunjuje i gradi...
sve je to lijepo u teoriji. ali takav brak znam točno jedan - moje bake i djeda. teško ćeš to danas naći, jer danas su ljudi orijentirani sami na sebe, egoizam i hedonizam je prevladao.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:20   #43
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Da, ova tema je baš aktualna u zadnje vrijeme.
Rekla bih da je to zbog paradoksa izbora u kojem su se ljudi našli u današnje vrijeme.
Prevelika mogućnost izbora izaziva stres, jer kad odabereš jedno, automatski si 'izgubio' drugo.
Istina.
Uglavnom, dobro je da se promišlja nešto što se nekad podrazumijevalo i uzimalo zdravo za gotovo.
Ali da se stvarno promišlja i iskreno govori, a ne stalno jedno te isto.

Što se tiče mogućnosti izbora, iz nekog razloga ljudi uopće ne izaberu ono što ih usrećuje i ono što stvarno žele.
Razloga za to, naravno u ljudskim glavama, je bezbroj.
Očito mogućnost izbora i sloboda nisu iste stvari.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:21   #44
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
sve je to lijepo u teoriji. ali takav brak znam točno jedan - moje bake i djeda. teško ćeš to danas naći, jer danas su ljudi orijentirani sami na sebe, egoizam i hedonizam je prevladao.
Ako si orijentirana samo na sebe i egoistična si, a osvijestila si to, što si do sada poduzela da to promijeniš? Misliš li da možeš postati bolja osoba?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:22   #45
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Istina.
Uglavnom, dobro je da se promišlja nešto što se nekad podrazumijevalo i uzimalo zdravo za gotovo.
Ali da se stvarno promišlja i iskreno govori, a ne stalno jedno te isto.

Što se tiče mogućnosti izbora, iz nekog razloga ljudi uopće ne izaberu ono što ih usrećuje i ono što stvarno žele.
Razloga za to, naravno u ljudskim glavama, je bezbroj.
Očito mogućnost izbora i sloboda nisu iste stvari.
Više izbora donosi i više odgovornosti za stajanje iza tih izbora, više odgovornosti neminovno povećava i stres.
Sad, kako se tko snađe u tom cirkusu, tako će mu biti.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:27   #46
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ako si orijentirana samo na sebe i egoistična si, a osvijestila si to, što si do sada poduzela da to promijeniš? Misliš li da možeš postati bolja osoba?
ja to i nisam. uvijek sam ja lošije prošla u svojim vezama. čak mi je jedan to kasnije priznao, da sam bila s njim u najtežim trenucima života, ali on mi nije uzvratio jednakom mjerom.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:31   #47
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
ja to i nisam. uvijek sam ja lošije prošla u svojim vezama. čak mi je jedan to kasnije priznao, da sam bila s njim u najtežim trenucima života, ali on mi nije uzvratio jednakom mjerom.
Dakle ti nisi egoistična, ali si tu došla reći da smo svi drugi egoistični i sebični?

Ja sam mislila da čovjek takve izjave može dati samo za sebe. Možda jednostavno loše biraš?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:39   #48
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pogledaj link koji sam stavila.
Ljudi danas i jesu pod pritiskom da moraju izabrati najbolje. Često ni ne znaju što je za njih najbolje i takve stvari izazivaju stres. Ja znam da osjećam posljedice tog paradoksa u životu, svi moji izbori su isključili neke druge izbore i mogu se jedino samouvjeravati i/ili samozavaravati da sam uvijek izabrala najbolje.
Ma nije to stvar pritiska, svatko sebi želi najbolje, pa to je normalna stvar. A to što neki ne znaju što je za njih najbolje, to je stvar nepoznavanja samog sebe, a tek onda drugih ako govorimo u kontekstu teme. Ja ne mogu reći da sam uvijek izabrala najbolje ali sam imala tu namjeru, uvijek sam išla za tim da biram dobro a ne zlo, i već samim tim sam načisto sa samom sobom, ali mi ne možemo biti odgovorni za tuđe osobine i/ili izbore, tako da ne vidim potrebu za stresom. Kad ideš s najboljom namjerom, prepustiš se i bit će kako će biti, tu više ne odlučuješ samo ti.

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ja. U kontekstu djece, ne braka.
Neki i za to imaju undo. Nažalost.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:40   #49
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Potome pusti me ovoga pusti me onoga, zapravo bježu od svih mogućih obaveza
Nema ti to smisla, zasto smatras da svi moraju odabrati iste obveze, zasto bi to morali svi zeljeti, nema mi to smisla... I onda ako ne odaberu svi iste stvari koje odabires ti, su automatski sebicni, ne vidim poveznicu koja bi imala smisla.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:43   #50
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
danas su ljudi orijentirani sami na sebe, egoizam i hedonizam je prevladao.
Koji ljudi? Možda neki i jesu, ali ima i onih koji nisu takvi pa ako kod partnera i primijete natruhe navedenog, ili gledajući njega uvide i sami kod sebe takve negativnosti, tu su da to kod sebe i/ili svojim primjerom to kod njega promijene. Ništa nije tako snažno kao ljubav ma kako to kičasto nekima zvučalo. A oni kod kojih je prevladalo to o čemu pišeš, možemo ih samo žaliti. To su nesretni ljudi.
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
ja to i nisam. uvijek sam ja lošije prošla u svojim vezama. čak mi je jedan to kasnije priznao, da sam bila s njim u najtežim trenucima života, ali on mi nije uzvratio jednakom mjerom.
Pa s tim bolje ako ti nisi imala takve najteže trenutke da bi ti mogao uzvratiti jednakom mjerom.
(koja je mjera za ljubav, čime vi to ljudi mjerite "reciprocitet")

Ljudi prestanu tražiti ljubav od drugih tek onda kad je sami počnu nesebično davati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:47   #51
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Dakle ti nisi egoistična, ali si tu došla reći da smo svi drugi egoistični i sebični?

Ja sam mislila da čovjek takve izjave može dati samo za sebe. Možda jednostavno loše biraš?
Nije rekla ništa novo ni krivo.
Sebični i egoistični ljudi mogu biti i oni ubračeni.
Jednostavno biraju partnere koje mogu zajebavat i ponašaju se k'o stoka...

Sebičnih i egoističnih ljudi je bilo oduvijek, ali nekad te je život svako malo podsjetio da nisi u središtu svemira.
Danas ego divlja do neslućenih razmjera.
A skupa sa njim, i njegove iluzije.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:47   #52
Naziv teme jako je kompleksan, odnosno odgovor na njega.

Postoje ljudi koji su samodostatni i ja im se divim.
Većina mojih prijateljica solira, putuju, uživaju ugađajući sebi. Tako su svoje i vidi se da su zadovoljne. Imale su neke veze, ali nisu bile ni blizu braku.
Uživam u razgovorima s njima, otkrivaju mi nove horizonte, a li to nisu horizonti u kojima bih ja mogla uživati.

Ja nisam samodostatna, sretna sam jedino u paru, ne zato što pošto-poto moram imati muža i obitelj, nego zato što ja ne mogu ni u čemu u potpunosti uživati ako to nemam s kim podijeliti.
Volim osjećaj zajedništva, dijeljenja. Oduvijek sam bila takva.
Ako nemam s kim prokomentirati film, podijeliti ručak, popiti kavu, prošetati - kao da me pola fali.

Ne kažem da mi u braku cvjetaju ruže. Daleko je to od kućice u cvijeću i obitelji koja se u svakom trenutku fantastično slaže.
Ali ja sam spremna na puno kompromisa radi tog zajedništva.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:47   #53
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Dakle ti nisi egoistična, ali si tu došla reći da smo svi drugi egoistični i sebični?

Ja sam mislila da čovjek takve izjave može dati samo za sebe. Možda jednostavno loše biraš?
nigdje ne piše svi. ali činjenica je da nisu ljudi više isti kao što su nekad bili.
pa je i broj onih koji bi meni odgovarali, to bi bio neki tradicionalniji tip muškarca, manji.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:50   #54
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
nigdje ne piše svi. ali činjenica je da nisu ljudi više isti kao što su nekad bili.
pa je i broj onih koji bi meni odgovarali, to bi bio neki tradicionalniji tip muškarca, manji.
A ti si tradicionalni tip žene?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:50   #55
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Kad malo bolje razmislite - čemu se uopće udavati i imati djecu?
Ona prva strast i velika ljubav brzo prođu i što ostane - svakodnevna briga, svađe itd.
Uopće se ne čudim ljudima koji se ne žele ubračiti, nego žive život... putuju, provode se i baš ih briga. U starosti će otići u starački dom i imati bar dobre živce
Ali to je jebena ljudska potreba da čovjek nekoga ima i narodi djecu. Samo rijetki su sretnici kojima baš sve štima u braku i sa djecom, a da su uz to zdravi i bogati / ili bar da imaju solidne financije.
Nisam li u pravu?

Post (kao i odgovori na njega) je izdvojen s druge teme. Ovu temu je otvorila moderatorica.
Nisi. Sreća se ne mjeri količinom novčanih jedinica, a kao što znamo, niti svi bogati nemaju sretan život.

Djeca su pak produženje, ne samo vrste, nego nas samih. Nismo besmrtni, a to je jedini način kojim možemo zaobići smrt.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:51   #56
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Mislim da se taj undo odnosio na djecu. Tu odluku baš i ne možeš poništiti.
Ne samo na djecu već na život kao takav. Možeš resetirati vezu koja traje par mjeseci ali kad izgubiš godine to je nenadoknadivo. Sve okolo skakućeš, biraš, ugađaš si a kad odjednom teniski lakat, nema više menge i tako. Gdje si bio, nigdje, što si radio, ništa.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 12:07   #57
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Djeca su pak produženje, ne samo vrste, nego nas samih. Nismo besmrtni, a to je jedini način kojim možemo zaobići smrt.
Smrt ne postoji, a nevezano uz to što u tko ne/vjeruje, ako je to razlog za imanje djece...
(bolje da ne napišem što mislim o tome)
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 12:07   #58
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A ti si tradicionalni tip žene?
u puno stvari jesam. ali ne smijem ni reći. zato što je to valjda danas primitivno.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 12:10   #59
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
u puno stvari jesam. ali ne smijem ni reći. zato što je to valjda danas primitivno.
Zašto bi bilo primitivno
Takva si kakva si, ali ako "ne smiješ reći" nego glumiš da si "moderna", nije ni čudo što nailaziš na muškarce koji su tkđ "moderni".
Budi to što jesi, baš te briga tko će što misliti i onda ćeš upoznati onog kojeg će to privući upravo zato jer je i on takav
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 12:20   #60
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Smrt ne postoji, a nevezano uz to što u tko ne/vjeruje, ako je to razlog za imanje djece...
(bolje da ne napišem što mislim o tome)
Hanibani, kaj ti se dogodilo?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.