Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 11:47   #1
Angry troumljenje razvedenog

Danas imam razgovor za posao za odlazak u Njemačku.
e sad:
opcija 1. ostanak U RH:
- pozitivno: jedino što me drži - DJECA i imam dobar posao u ugodnoj atmosferi. A možda se i zaljubim
- negativnosti: kad platim sve (blokada za kredit) + alimentacija ostane mi 2000kn za život s tim da su klinci kod mene svaki dan (0,5km od mene imaju dva doma) pa je to u biti za mene i za njih. Osjećam se zarobljen, nemoćan da išta popravim. Ucjene od bivše ako dam manju alimentaciju za par sto kuna koji mjesec, koje opet potrošim na klince jer mi nekad bude punk k.... da im ne mogu kupiti ništa. Djeca rastu....godine prolaze brzo...ovakvo životarenje će me dovesti do toga da ću im moći priuštiti eventualno izlet na nasip
Da idem na izmjenu sudske odluke...opet nebi ništa postigao u konačnici...

opcija 2. Odlazak:
-Negativnosti : ne viđanje djece
- pozitivno: Opet djeca i micanje iz ove države. Stvaranje neke nove perspektive. A možda se i zaljubim

Opcija 3. POkušati ostati u RH, biti sa djecom, odjebati negativnosti i uživati u malim stvarima. Ući u kolotečinu posao - stan - djeca - hobiji. i Bez para.
Pa ak mi se smiluju iz banaka i otpišu dug a bivša se urazumi i prihvati stvarno zajedničko skrbništvo i budemo sretna razvedena obitelj di ćeš većeg veselja.
Pokušati napredovati u poslu dobiti veću plaću pa sa tom većom plaćom dogovoriti se sa bankama....bla bla bla bla......A možda se i zaljubim
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:50   #2
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Pokušati napredovati u poslu dobiti veću plaću .....
Ili ovo ili otići na kraće vrijeme.
Nije baš da će te odbiti s jednim iskustvom više; možda ćeš čak biti lakše zapošljiv kad se vratiš.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:55   #3
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Danas imam razgovor za posao za odlazak u Njemačku.
e sad:
opcija 1. ostanak U RH:
- pozitivno: jedino što me drži - DJECA i imam dobar posao u ugodnoj atmosferi. A možda se i zaljubim
- negativnosti: kad platim sve (blokada za kredit) + alimentacija ostane mi 2000kn za život s tim da su klinci kod mene svaki dan (0,5km od mene imaju dva doma) pa je to u biti za mene i za njih. Osjećam se zarobljen, nemoćan da išta popravim. Ucjene od bivše ako dam manju alimentaciju za par sto kuna koji mjesec, koje opet potrošim na klince jer mi nekad bude punk k.... da im ne mogu kupiti ništa. Djeca rastu....godine prolaze brzo...ovakvo životarenje će me dovesti do toga da ću im moći priuštiti eventualno izlet na nasip
Da idem na izmjenu sudske odluke...opet nebi ništa postigao u konačnici...

opcija 2. Odlazak:
-Negativnosti : ne viđanje djece
- pozitivno: Opet djeca i micanje iz ove države. Stvaranje neke nove perspektive. A možda se i zaljubim

Opcija 3. POkušati ostati u RH, biti sa djecom, odjebati negativnosti i uživati u malim stvarima. Ući u kolotečinu posao - stan - djeca - hobiji. i Bez para.
Pa ak mi se smiluju iz banaka i otpišu dug a bivša se urazumi i prihvati stvarno zajedničko skrbništvo i budemo sretna razvedena obitelj di ćeš većeg veselja.
Pokušati napredovati u poslu dobiti veću plaću pa sa tom većom plaćom dogovoriti se sa bankama....bla bla bla bla......A možda se i zaljubim
Odaberi ono što će ti u konačnici donijeti psihičko rasterećenje i osjećaj zadovoljstva životom. U teškoj si situaciji, razmotri sve tri varijatne i dobro odvagaj što ti je bitno u životu i toga se drži. Djeca će odrasti i propušteno vrijeme s njima nećeš moći nikada vratiti, alimentacija će doći kraju, kredit će se vratiti.. ja osobno bih otišao van jer mi je financijska komponenta života jako važna, ili bolje rečeno nikad se ne bih doveo u tvoju situaciju, raspao bih se po šavovima da moram tako živjeti jedan jedini dan.
Nemoj slušati druge kako bi trebao živjeti, slušaj sebe, i ne dopusti da te itko ucjenjuje na bilo koji način.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:09   #4
Mogući scenario: odem, sve super, super plata, zaljubim se...ona prekrasna, ja pun maraka vozim mercedes, pustio brkove. Putujemo svuda, djeci šaljem pare, viđamo se svaka tri mjeseca, ...IDILA.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:49   #5
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Mogući scenario: odem, sve super, super plata, zaljubim se...ona prekrasna, ja pun maraka vozim mercedes, pustio brkove. Putujemo svuda, djeci šaljem pare, viđamo se svaka tri mjeseca, ...IDILA.
Da li tome težiš i to te čini sretnim, pa idi za tim brate, ako imaš cilj ispred sebe težit ćeš da ga i ostvariš. Samo se nemoj kajati za koju godinu što si se odlučio... dakle jednom kada odlučiš ne osvrći se natrag, jer od toga nema nikakve koristi. Al vidim da si neodlučan pa kontam da si tome sklon, možda griješim..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:23   #6
Jesam neodlučan sam....ali eto bio u norge....prolazio muku..i taman kad sam mislio super ...navikao sam se...STATOIL me zajebao....znam kaj je to biti vani...i znam koja je to muka....Čovjek bez straha nije hrabar ..nego glup. Tako ti je to negde isto i sa odlukama...moraš odvagati i kad odlučiš... biti spreman živjeti sa tim.. jebiga.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:44   #7
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Mogući scenario: odem, sve super, super plata, zaljubim se...ona prekrasna, ja pun maraka vozim mercedes, pustio brkove. Putujemo svuda, djeci šaljem pare, viđamo se svaka tri mjeseca, ...IDILA.
privilegija je biti s djecom
napisao si preko
onda mani pare i budi s djecom
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:04   #8
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
privilegija je biti s djecom
napisao si preko
onda mani pare i budi s djecom
Možda. Sa druge strane privilegija je i nešto im stvoriti. Recimo kad budu starije imat barem nešto love da im dam da recimo odu na papuk na tri dana. ILi sa društvom da odu se spuštati sa velebita pješke....
Pa ako odu i na faks....recimo da studiraju promet ili takvu neku perspektivnu znanost.......ne bi htio da uče i misle o nekim minimalnim egzisstencijalnim pitanjima. A i kad počnu pit i drogirat se.....neću biti jedini otac koji će im uvaljivati ljepilo i vrećicu....hoću i ja da to bude kul....ak me kužiš.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:15   #9
Ono prvo je jedina realna opcija.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:41   #10
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
A možda se i zaljubim
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
A možda se i zaljubim
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
A možda se i zaljubim
A možda nije možda već sigurno zaljubljen
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 14:16   #11
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Možda. Sa druge strane privilegija je i nešto im stvoriti. Recimo kad budu starije imat barem nešto love da im dam da recimo odu na papuk na tri dana. ILi sa društvom da odu se spuštati sa velebita pješke....
Pa ako odu i na faks....recimo da studiraju promet ili takvu neku perspektivnu znanost.......ne bi htio da uče i misle o nekim minimalnim egzisstencijalnim pitanjima. A i kad počnu pit i drogirat se.....neću biti jedini otac koji će im uvaljivati ljepilo i vrećicu....hoću i ja da to bude kul....ak me kužiš.
Ja mislim da je pogrešno napustiti svoje snove i planove, želje i namjere, samo da bi češće bio s djecom. To treba izbalansirati, nekako raspodjeliti teret. Rastava nije idealna i teret je za sve, ali nema je smisla platiti svojim životom. Mora postojati budućnost, prihvatljivo za sve, kompromis koji će ti omogućiti da opet raširiš krila, a budeš i korektan otac.
Vidiš, surovo je, ali za desetak ili manje godina oni će poodrasti i sve manje ćeš im trebati i biti važan u smislu svakodnevnice. Ovako ili onako to će se desiti, ali tebi će možda vrijeme proći za išta značajnije.
Uvjerena sam da bi trebao pokušati, kolikogod uopće nisam fan inozemstva bez prijeke potrebe, i vani ako ne vidiš bliže realne šanse. Snažan, moćan i zadovoljan otac nije tako malo, makar ti baš i ne obrisao osobno nos svaki puta. Bar se meni tako čini.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:33   #12
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Možda. Sa druge strane privilegija je i nešto im stvoriti. Recimo kad budu starije imat barem nešto love da im dam da recimo odu na papuk na tri dana. ILi sa društvom da odu se spuštati sa velebita pješke....
Pa ako odu i na faks....recimo da studiraju promet ili takvu neku perspektivnu znanost.......ne bi htio da uče i misle o nekim minimalnim egzisstencijalnim pitanjima. A i kad počnu pit i drogirat se.....neću biti jedini otac koji će im uvaljivati ljepilo i vrećicu....hoću i ja da to bude kul....ak me kužiš.

Ja sam tip roditelja koji je više okrenut podršci, ljubavi, provođenju vremena sa djecom. Naravno da su osnovne egzistencijalne potrebe zadovoljene, što u tvom slučaju je tako. Mislim da nijedno dijete nebi izabralo da odeš vani i šalješ eure u zamjenu za puno manje novca ali imati roditelja pored sebe, naravno do određene dobi djeteta.
Ništa ne može zamjenit osjećaj da imaš oslonac u roditelju dok odrastaš.
__________________
Uređen potpis
marija.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:48   #13
Koliko su stara djeca?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:56   #14
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je pogrešno napustiti svoje snove i planove, želje i namjere, samo da bi češće bio s djecom. To treba izbalansirati, nekako raspodjeliti teret. Rastava nije idealna i teret je za sve, ali nema je smisla platiti svojim životom. Mora postojati budućnost, prihvatljivo za sve, kompromis koji će ti omogućiti da opet raširiš krila, a budeš i korektan otac.
Vidiš, surovo je, ali za desetak ili manje godina oni će poodrasti i sve manje ćeš im trebati i biti važan u smislu svakodnevnice. Ovako ili onako to će se desiti, ali tebi će možda vrijeme proći za išta značajnije.
Uvjerena sam da bi trebao pokušati, kolikogod uopće nisam fan inozemstva bez prijeke potrebe, i vani ako ne vidiš bliže realne šanse. Snažan, moćan i zadovoljan otac nije tako malo, makar ti baš i ne obrisao osobno nos svaki puta. Bar se meni tako čini.
Imaš li ti djece..?
Dakle kada nakotiš djecu, onda istu ne možeš predati u ruke drugarici Šefiki da ih ona odgaja. Ne možeš trčati za karijerom i očekivati da će ta djeca po nekakvom duhu svetom izrasti u zdrave, odgovorne i uspješne ljude. Oprosti, glup sam, naravno da možeš otići, mi sve u životu možemo slobodni smo ljudi, možemo ih posjesti pred tv čitav dan i tako ih odgajati, možemo ih ugurati starom babi i dedi da im skaču po glavi, možemo ih strpati u sobu, vrtić, školu, pičku ličku ali se onda nemamo pravo pitati zašto su nam djeca ispala onakava kakva su ispala.
Vidiš Violeta i ti ćeš za 10 godina biti stara, i zašto bi ti imala veće pravo raširiti krila od vlastitog djeteta od 2,3,5 ili 10 godina? Ti si svoje proživjela, nije fer da guza roditelja bude ispred djeteta, niti je to prirodnu, a priroda se znaš kako pobrine da te vlastita djeca kazne onda kada ti budu najpotrebnija...Dok ne promjeniš razmišljanje nemoj razmišljati o djeci, nisi još za tebe..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:35   #15
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Imaš li ti djece..?
Dakle kada nakotiš djecu, onda istu ne možeš predati u ruke drugarici Šefiki da ih ona odgaja. Ne možeš trčati za karijerom i očekivati da će ta djeca po nekakvom duhu svetom izrasti u zdrave, odgovorne i uspješne ljude. Oprosti, glup sam, naravno da možeš otići, mi sve u životu možemo slobodni smo ljudi, možemo ih posjesti pred tv čitav dan i tako ih odgajati, možemo ih ugurati starom babi i dedi da im skaču po glavi, možemo ih strpati u sobu, vrtić, školu, pičku ličku ali se onda nemamo pravo pitati zašto su nam djeca ispala onakava kakva su ispala.
Vidiš Violeta i ti ćeš za 10 godina biti stara, i zašto bi ti imala veće pravo raširiti krila od vlastitog djeteta od 2,3,5 ili 10 godina? Ti si svoje proživjela, nije fer da guza roditelja bude ispred djeteta, niti je to prirodnu, a priroda se znaš kako pobrine da te vlastita djeca kazne onda kada ti budu najpotrebnija...Dok ne promjeniš razmišljanje nemoj razmišljati o djeci, nisi još za tebe..
Ka ne mozes? Moja bivsa je tocno to napravila. Rodila dvoje djece, mene izbacila i uzela mi sve zivo i uvalila svojoj staroj djecu da cuva i brine o njima dok ona putuje i trci za karijerom.
To se desava puno cesce nego mislimo. Moja baka je takdodjer svojoj mami lifrala dijete jer je njoj dvoje vec bilo valjda previse.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:41   #16
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Imaš li ti djece..?
Dakle kada nakotiš djecu, onda istu ne možeš predati u ruke drugarici Šefiki da ih ona odgaja. Ne možeš trčati za karijerom i očekivati da će ta djeca po nekakvom duhu svetom izrasti u zdrave, odgovorne i uspješne ljude. Oprosti, glup sam, naravno da možeš otići, mi sve u životu možemo slobodni smo ljudi, možemo ih posjesti pred tv čitav dan i tako ih odgajati, možemo ih ugurati starom babi i dedi da im skaču po glavi, možemo ih strpati u sobu, vrtić, školu, pičku ličku ali se onda nemamo pravo pitati zašto su nam djeca ispala onakava kakva su ispala.
Vidiš Violeta i ti ćeš za 10 godina biti stara, i zašto bi ti imala veće pravo raširiti krila od vlastitog djeteta od 2,3,5 ili 10 godina? Ti si svoje proživjela, nije fer da guza roditelja bude ispred djeteta, niti je to prirodnu, a priroda se znaš kako pobrine da te vlastita djeca kazne onda kada ti budu najpotrebnija...Dok ne promjeniš razmišljanje nemoj razmišljati o djeci, nisi još za tebe..
Ničja guza, po meni, nema neku suštinsku, a priori, prednost pred drugima. Svijet je svačiji podjednako, a glavna mu je mudrost umjerenost, balans, dovoljno ispred najviše i tako to.
Dan traje 24 sata, pa ako malo smanjimo spavanje, ostaje 18 punih sati. Po mome, iako sam iskustvo skupljala samo na nećaci, jer joj je mama naknadno studirala, to je sasvim dovoljno i za posao i za partnera, obitelj, djecu, te za zabavu.
Ako to malo opuštenije promotriš od svojih isključivih teza.
Ja sam recimo kao klinka dosta vremena provodila s bakom i uvjerena sam kako me to značajno obogatilo i pomoglo mi, taj jedan miran, iskusan i višestruko provjeren ženski stav i um.
I s ocem kome sam neko vrijeme bila zamjenski sin, kada je shvatio da pravog neće imati. Možda nekada u društvu i situacijama ne baš tipičnim za curice. Mnogo toga dugujem tom razdoblju, puno šire vidike prvenstveno, te onog ostalog bitnog što me čini osobom kakva jesam.
Rado sam išla između toga i u vrtić, te na mnoge aktivnosti, neke ozbiljnije, neke tek da kušam.
Hoću reći, ja sam recimo uvjerena kako mi je to puno pomoglo, znatno me obogatilo, nego da sam čitave dane držala mamu za suknju.
Na koncu, njezina "prava" kćer, s volančićima i pažljivo upletenim pletenicama, je danas prilično ogorčena, razočarana, sama i pokatkad podosta zloćudna žena.
Za razliku.....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:44   #17
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ka ne mozes? Moja bivsa je tocno to napravila. Rodila dvoje djece, mene izbacila i uzela mi sve zivo i uvalila svojoj staroj djecu da cuva i brine o njima dok ona putuje i trci za karijerom.
To se desava puno cesce nego mislimo. Moja baka je takdodjer svojoj mami lifrala dijete jer je njoj dvoje vec bilo valjda previse.
Pretpostavljam ničim izazvana se riješila savršenog oca i muža, ha?! Tek tako, iz zloćestoće?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:06   #18
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam ničim izazvana se riješila savršenog oca i muža, ha?! Tek tako, iz zloćestoće?
Nije se ona mene rijesila nego sam se ja rijesio nje i otisao s drugom zenom. Rastali smo se zato kaj sam se ja zaljubio i htio nesto vise s tom drugom zenom
Koji je tvoj problem?
Pod izbacila sam mislio na dio nikad rijesene bracne imovine za koju sam krvavo radio. Njoj ne pada na pamet isplatiti meni moj dio pa cemo morati na sud radi toga ali i to ce se rijesiti.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:13   #19
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Nije se ona mene rijesila nego sam se ja rijesio nje i otisao s drugom zenom. Rastali smo se zato kaj sam se ja zaljubio i htio nesto vise s tom drugom zenom
Koji je tvoj problem?
Pod izbacila sam mislio na dio nikad rijesene bracne imovine za koju sam krvavo radio. Njoj ne pada na pamet isplatiti meni moj dio pa cemo morati na sud radi toga ali i to ce se rijesiti.
Pročitaj što si napisao višlje. Tebi to zvuči da sam trebala pretpostaviti da si ti nju ostavio?
A imovina, pa očito se ne slažete oko pojedinačnog doprinosa. To je često i sud i služi da riješi takve nesporazume i razmimoilaženja. Subjektivne procjene na objektivniji način.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:23   #20
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pročitaj što si napisao višlje. Tebi to zvuči da sam trebala pretpostaviti da si ti nju ostavio?
A imovina, pa očito se ne slažete oko pojedinačnog doprinosa. To je često i sud i služi da riješi takve nesporazume i razmimoilaženja. Subjektivne procjene na objektivniji način.
Pa nemamo se kaj slagati ili ne slagati oko toga kada smo zajedno u jednakom omjeru pridonosili.
Kaj nije po defaultu da supruznici u jednakom omjeru sudjeluju ako to nije definirano nekim drugim ugovorom?
Naravno da nema veze kaj je godinu dana njezina porodiljna naknada bila ispod rate kredita, nema veze kaj sam ja kasnije zaradjivao ravno duplo vise od nje i tak
Pa onda valjda barem pola zasluzujem sto je garantirano i onome tko nema ni minute radnog staza ali se smatra da je na neki drugi nacin doprinjeo toj zajednici.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.