Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.09.2017., 20:32   #1
Razlika između SS i SA

Želim ovdje samo vidjeti jesam li u pravu. Kao što znamo,ekonomski program NSDAP je napisao Gotfried Feder u svojem djelu "manifest o zabrani lihve" tako nešto ima na netu pdf što sam pročitao samo dio. Uglavnom SA divlja,likvidirani su u Noći dugih noževa. Čitao sam negdje da je Feder potisnut. Hitler ima većinu,vojska daje ultimatum,ili se rješava SA koji je imao ekonomski program smanjenja države,primarna emisija novca,slobodna trgovina unutar jedne države ili pak radničku samoupravu (bilo je primjera fašista za vrijeme Franka koji je likvidiran zvao se Ramiro Ledsema tako nekako) a SS je bio za očuvanje kroni kapitalizma kojem je samo trebao netko da ih zaštiti od komunista,oni nikad nisu bili likvidirani ali su uložili napore u likvidaciji SA koji su se htjeli obračunati sa liberalima koji su postali nacional-socijalisti. Čitao sam negdje da je SS bila više patricijska vojska. Znamo da je Hitler ubio Ernesta Roma za optužbe da je homoseksualac,da kuje zavjeru protiv Hitlera i da su SAovci pristaše SSSRa. Hitler je nasjeo na trik kroni kapitala koji bi najvjerojatnio bio slomljen jačanjem komunizma.Komentar?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.