Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 15:32   #3981
Bolnica Sv. Rafael – Strmac

Pozdrav! Ne mogu nigdje pronaći odgovarajuću temu za informacije koje me zanimaju pa otvaram ovu, ako nešto ne štima neka me moderatori premjeste..

Naime, imam sljedeće dijagnoze, nakon posljednjeg boravka u bolnici:
F 43.0 - Reakcija na težak stres i poremećaji prilagođavanja
F 20.0 - Paranoidna shizofrenija
Z 65.8 - Drugi specificirani problemi u vezi sa psihosocijalnim okolnostima

Nakon boravka u bolnici dobila sam preporuku za nastavak lječenja u Strmcu pa me zanima ima li netko ovdje da je imao sličnu dijagnozu ili bilo kakvo iskustvo sa boravkom u toj ustanovi? Zanima me kakvi su doktori, kućni red i sve te pojedinosti koje nemam trenutno koga pitati..eto ako se nađe netko da podijeli kakve informacije tj iskustva bila bi mu jako zahvalna. Puno hvala unaprijed!
addic7ed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:35   #3982
Quote:
addic7ed kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ne mogu nigdje pronaći odgovarajuću temu za informacije koje me zanimaju pa otvaram ovu, ako nešto ne štima neka me moderatori premjeste..

Naime, imam sljedeće dijagnoze, nakon posljednjeg boravka u bolnici:
F 43.0 - Reakcija na težak stres i poremećaji prilagođavanja
F 20.0 - Paranoidna shizofrenija
Z 65.8 - Drugi specificirani problemi u vezi sa psihosocijalnim okolnostima

Nakon boravka u bolnici dobila sam preporuku za nastavak lječenja u Strmcu pa me zanima ima li netko ovdje da je imao sličnu dijagnozu ili bilo kakvo iskustvo sa boravkom u toj ustanovi? Zanima me kakvi su doktori, kućni red i sve te pojedinosti koje nemam trenutno koga pitati..eto ako se nađe netko da podijeli kakve informacije tj iskustva bila bi mu jako zahvalna. Puno hvala unaprijed!
Ja nemam ni jednu od tih dijagnoza. Najbliža je F41.1 Opći anksiozno-depresivni poremečaj. Dolazim na kontrolne preglede na Strmac svaka dva mjeseca kod doktorice Marijane Bogadi. Nedavno sam saznao da je na Strmcu ležala neka žena iz Dubrovnika. Vjerojatno su tamo ležali više pacijenata iz krajeva diljem Hrvatske. Što znači da bolnica nije loša.

Ljeti je tamo sve jako tiho. Kraj je baš jako pitoreskan. Ako ideš pješice do te bolnice jako je lijepo čuti šumetlicu kako šumi.

Kućni red je navodno dosta strog i nekim pacijentima može biti teško pratiti ga.

Idem tek od lipnja tamo, svaka dva mjeseca. Dr. Bogadi je prosječna psihijatrica. Može proč. Ali ako si slučajno iz Brodsko-posavske Županije i nije ti problem iči u bolnicu u Brod, kao što je meni problem zbog udaljenosti i ovisnosti o javnom prometu... onda ti najtoplije preporučujem dr. Fadilu Kulenović. Ona tamo radi negdje od 2009.

Ako nije tajna... koji doktor je preuzeo tvoje liječenje na Strmcu?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:40   #3983
Quote:
fors@ken kaže: Pogledaj post
Molim vas preporuku nekog dobrog psihijatra u Zgu. Privatnog!

Išla sam već i kod psihologa i kod soc. psihijatra i ništa mi nije pomoglo. Sada sam u lošoj fazi životnoj i trebam nešto napraviti sa sobom i pričat s nekim. Glavni problem: jaka jaka anksioznost, teška prilagodba na posao i općenito sniženo raspoloženje. Help
U čemu je razlika izmešđu socijalnog psihologa i socijalnog psihijatra?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:43   #3984
Quote:
Runeberg kaže: Pogledaj post
koliko seansi tjedno mogu dobiti na uputnicu (imam dopunsko) ?
1 seansa, 1 uputnica.

I ne možeš ići tjedno osim možda prvih nekoliko ili prvih desetak puta. Poslije ideš jednom mjesečno ili jednom u dva mjeseca ovisno o tećžini tvog stanja, a procjenu donosi psihijatar.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 03:00   #3985
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ja nemam ni jednu od tih dijagnoza. Najbliža je F41.1 Opći anksiozno-depresivni poremečaj. Dolazim na kontrolne preglede na Strmac svaka dva mjeseca kod doktorice Marijane Bogadi. Nedavno sam saznao da je na Strmcu ležala neka žena iz Dubrovnika. Vjerojatno su tamo ležali više pacijenata iz krajeva diljem Hrvatske. Što znači da bolnica nije loša.

Ljeti je tamo sve jako tiho. Kraj je baš jako pitoreskan. Ako ideš pješice do te bolnice jako je lijepo čuti šumetlicu kako šumi.

Kućni red je navodno dosta strog i nekim pacijentima može biti teško pratiti ga.

Idem tek od lipnja tamo, svaka dva mjeseca. Dr. Bogadi je prosječna psihijatrica. Može proč. Ali ako si slučajno iz Brodsko-posavske Županije i nije ti problem iči u bolnicu u Brod, kao što je meni problem zbog udaljenosti i ovisnosti o javnom prometu... onda ti najtoplije preporučujem dr. Fadilu Kulenović. Ona tamo radi negdje od 2009.

Ako nije tajna... koji doktor je preuzeo tvoje liječenje na Strmcu?
Da, vidjela sam slike, svi kažu da je kao u hotelu, čula sam da imaju kamere svuda postavljene, da ne možeš slobodno otić zapalit kad ti se puši, okrenutiii su na tu duhovnost dosta, ii da imaju radionice.
ja imam preporuku za duže lječenje, tako da ne znam koliko ću tamo ostati uopće i čekam sad da prođu praznicii pa idem kod doktorice da mi vidi za mjesto hoće biti šta..brod mi je relativno blizu ali već je sve ovo dogovoreno tako da .. nemam pojma za doktora, netko u bolnici mi je spominjao nekakva imena koja sam naravno zaboravila ali to će mi reći valjda tek kad dođem tamo, ne?
addic7ed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:34   #3986
Koji psihoterapeut?

Pozdrav ljudi,koji je psihoterapeut u Zg dobar.Ima problema u odnosima s ljudima(ratujem i svadim se sa skoro svima)?Hvala.
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:37   #3987
Kako doc do popisa psihijatra u nekom gradu?
__________________
420
Ultra Subwoofer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:20   #3988
Quote:
Ultra Subwoofer kaže: Pogledaj post
Kako doc do popisa psihijatra u nekom gradu?
Mislim da ti je najjjednostavnije uguglati ovo:

psihijatar "psihijatrijski odjel" "psihijatrijska bolnica" i onda dopišešp ime grada. Ako se ime grada sastoji od dvije ili više riječi stavi ih u navodnike.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:52   #3989
Dal je moguce da u gradu od 60 tisuca stanovnika ima 8 privatnih psihijatra.
__________________
420
Ultra Subwoofer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:58   #3990
Quote:
Ultra Subwoofer kaže: Pogledaj post
Dal je moguce da u gradu od 60 tisuca stanovnika ima 8 privatnih psihijatra.
Mislim da je do prije koju godinu bio samo jedan privatni.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:00   #3991
Treba mi preporuka za privatnog psihijatra u Rijeci,do 300 kn sat,negdje blizu centra.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:28   #3992
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Treba mi preporuka za privatnog psihijatra u Rijeci,do 300 kn sat,negdje blizu centra.
Ako je neki ozbiljniji poremećaj, definitivno je najbolja dr. Tic. Na žalost na Čavlima, ali vrijedi i putovati jednom tjedno. 300kn.
Ako je nešto laganije tipa anksioznost, depresija i sl. dobar je dr. Tomljanović u Vukovarskoj. 250kn.
Ovo oboje govorim iz vlastitog iskustva.
Znam da se na forumu spominjao i neki Petris, par ljudi ga je preporucivalo.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:43   #3993
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Ako je neki ozbiljniji poremećaj, definitivno je najbolja dr. Tic. Na žalost na Čavlima, ali vrijedi i putovati jednom tjedno. 300kn.
Ako je nešto laganije tipa anksioznost, depresija i sl. dobar je dr. Tomljanović u Vukovarskoj. 250kn.
Ovo oboje govorim iz vlastitog iskustva.
Znam da se na forumu spominjao i neki Petris, par ljudi ga je preporucivalo.
Radi se o depresiji i anksioznosti.Kako se zove doktor da vidm broj telefona.I kamo je Vukovarska?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:10   #3994
Pozdrav svima, zna li netko za privatnog psihijatra, psihoterapeuta u Osijeku?
Hitno mi treba.
__________________
pamtit ću te cijelog života, pamtit ću te ja, srest ćemo se u životu opet ti i ja...........
slatkatajna111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:33   #3995
Molim preporuku za dobrog i nešto povoljnijeg psihoterapeuta u Zg.
Pere me anksioznost u zadnje vrijeme popraćena nekim promjenama koje se tiču meni dragih ljudi, a ja imam osjećaj da tapkam u mjestu i ne pomičem se s njega.
Iščitala sam skoro cijelu temu, ali uglavnom su preporuke za psihijatre, a ne želim lijekove.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:08   #3996
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za dobrog i nešto povoljnijeg psihoterapeuta u Zg.
Pere me anksioznost u zadnje vrijeme popraćena nekim promjenama koje se tiču meni dragih ljudi, a ja imam osjećaj da tapkam u mjestu i ne pomičem se s njega.
Iščitala sam skoro cijelu temu, ali uglavnom su preporuke za psihijatre, a ne želim lijekove.
Psihijatri mogu biti psihoterapeuti i ne moras nuzno dobiti farmakoterapiju
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 07:19   #3997
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Radi se o depresiji i anksioznosti.Kako se zove doktor da vidm broj telefona.I kamo je Vukovarska?


Da, dr. Petris je odlican, al ti je 400kn/h. On je prakticki u centru (iznad Zagrada).


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
My attitude isn’t bad. It’s in beta.
RootRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:05   #3998
Ima tko iskustva sa ordinacijom Girotto u Rijeci?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:12   #3999
Ima li tko iskustva sa psihijatricom Tamarom Šoškić? Zg
fors@ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:44   #4000
Imate li preporuku za psihijatra/psihoterapeuta koji se bavi poremećajima poput prisilnih i agresivnih misli?

Hvala unaprijed
__________________
Save the best for last
southside is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.