Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 20:58   #10201
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Tynaa aaa to je odjelce, a kako se zove onda ono cudo s hrpom drukera oko nogu?

Blackie mozda smo se i vidjele :klap: mi uzeli kinderbet i te neke sitnice tipa nepropusnu podlogu za ispod plahte, plahte i one kutije za odlaganje svega i svacega sta idu u ormar..


Zna li neko gdje ima za kupiti onaj neki "jastuk" tj ne znam kako se tocno zove al ima oblik trokuta i stavlja se ispod madraca da dijete bude u blago povisenom polozaju
Patronazna na tecaju nam je to spominjala kao dobru stvar radi prevencije SIDSa(i)

P.s planiram da curka spava u tom nekom bodiju, hlacicama il u tom odjelcu pa u vrecu za spavanje (IKEA). Poplon ni ne planiram kupovati.
Jel imas kakvu sliku?
Puno drukera imaju bodi benkice, ali ne oko nogu.

Imas tih jastuka mislim u bubamari ili babycentru.
Al ne isolati se to kupovati jer ispod madraca stavis neku vecu knjigu i to je to..bitno da ga povisi. Mi smo to imali kad se prvi put prehladila pa su nam to preporucili
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 01.09.2017., 20:59   #10202
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Jel imas kakvu sliku?
Puno drukera imaju bodi benkice, ali ne oko nogu.

Imas tih jastuka mislim u bubamari ili babycentru.
Onda to valjda te bodi benkice. Znam da se kopcaju od grla pa do stopala ak bas izmedju nogu imaju milion drukera.


Bubamara, bravo! :klap:
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 01.09.2017., 21:02   #10203
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Onda to valjda te bodi benkice. Znam da se kopcaju od grla pa do stopala ak bas izmedju nogu imaju milion drukera.


Bubamara, bravo! :klap:
Aha, to su onda kao ta odijelca koja se kopcaju cijelom duzinom.imam i tih par
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 01.09.2017., 21:04   #10204
Ta odijelca s drukerima izmedju nogu su ti super kad presvlacis bebu. Ne moras sve skidati, samo to otkopcas i promijenis pelenu.
Ako imas onaj klasicni kombinezon sto se samo na ramenima kopca moras ga skroz skinuti. Meni je bilo lakse kad nisam morala preko glavice nista previse skidati
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 01.09.2017., 21:06   #10205
jastuk

bacardi ako si na to mislila. Al isto postizes s nekom knjigom ispod madraca.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 01.09.2017., 21:15   #10206
Bacardi ja sam taj jastuk kupila u Bubamari. Da, dobro je da je madrac povisen zbog disnih puteva i bljuckanja, ali mi smo ispod stavili knjige, s jastukom se ne napravi dobar nagib. Jastuk mi je bio ok kada je s nama spavao. Za ispod madraca ti nije dobar.


http://www.bubamara.in/djecja-oprema...03830032059007
Cepin40 is offline  
Old 01.09.2017., 21:22   #10207
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Tynaa aaa to je odjelce, a kako se zove onda ono cudo s hrpom drukera oko nogu?

Blackie mozda smo se i vidjele :klap: mi uzeli kinderbet i te neke sitnice tipa nepropusnu podlogu za ispod plahte, plahte i one kutije za odlaganje svega i svacega sta idu u ormar..


Zna li neko gdje ima za kupiti onaj neki "jastuk" tj ne znam kako se tocno zove al ima oblik trokuta i stavlja se ispod madraca da dijete bude u blago povisenom polozaju
Patronazna na tecaju nam je to spominjala kao dobru stvar radi prevencije SIDSa(i)

P.s planiram da curka spava u tom nekom bodiju, hlacicama il u tom odjelcu pa u vrecu za spavanje (IKEA). Poplon ni ne planiram kupovati.

ja sam ona najvisa zena u ikei sa crn9m haljinom na zcijezdu
Blackie is offline  
Old 01.09.2017., 21:24   #10208
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Bacardi ja sam taj jastuk kupila u Bubamari. Da, dobro je da je madrac povisen zbog disnih puteva i bljuckanja, ali mi smo ispod stavili knjige, s jastukom se ne napravi dobar nagib. Jastuk mi je bio ok kada je s nama spavao. Za ispod madraca ti nije dobar.


http://www.bubamara.in/djecja-oprema...03830032059007
Znaci ne valja ako se stavi ispod madraca?
Radje da stavim neki jastuk?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 01.09.2017., 21:33   #10209
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Ja sam uzela 15, ali to cu rec m da donese jos...ne stane mi vise u kofer. I tako sam i sebi uloske uzela cirka njih 5 + vir paket pa ce mi i to nosit po potrebi jer mi se neda teglit te ogromne pakete.E vidis, u vz nejde doma u autosjedalici (tj. Ide, ali do auta ide u dekici ili jastuku) sto je meni totalno glupo. Mislim da cu se i ja napravit glupa i nek m dode s jajetom, a ne s jastukom. Ali moram jos provjerit tu info s curom koja je nedavno rodila. Mada i na popisu koji smo dobili na tecaju pise jastuk ili dekica...a sva druga rodilista koriste jaje!!!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk


Mislim da ti to nije istina za jastuk.
Ja kad sam zbog određenih problema cesto bila dolje kod ambulanti, ljudi kad su isli doma s bebama, svi do reda su ih nosili u jaju.
vienne is offline  
Old 01.09.2017., 21:34   #10210
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Znaci ne valja ako se stavi ispod madraca?
Radje da stavim neki jastuk?
Ne znam. probaj! Nama je bilo dobro tek kada smo stepenicasto poslozili debele knjige. Tek onda smo dobili dobar pad i da nije nagnuto na jednu stranu.
Cepin40 is offline  
Old 01.09.2017., 21:38   #10211
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Cudno mi jenda beba ispadne ako je pravilno vezana. Nesto mi tu ne stima
Nas nije ispao, ali sam kasnije po slikama shvatila da nam je medicinska sestra krivo vezala dijete u AS. Ne znaju ni one. Zato treba to sam napraviti.
Ona mu je remenje koji trebaju ici preko ramena stavila ispod ruku.
Cepin40 is offline  
Old 01.09.2017., 21:44   #10212
Quote:
Novartis kaže: Pogledaj post
Bio je premiran i nije se dovoljno micao, onako vise ravna crta bez puno brijegova. Otkucaji su isli od 118 do 150
Ali bez previse aktivnosti i uzlaznih putanja kako je inace uvijek do sada imao.

Budili su ga pa se nije htio probuditi.
A na ponovljenom ctg je ispocetka bilo dobro pa onda opet lose.

Zato moram opet u utorak, cetvrtak i petak u bolnicu na ctg i pregled.

Tjesim se da nema mjesta dovoljno i zato spava.


3900 auuu za bebu divno, ne moras se brinuti za nju.
Za tebe mozda malo teze, ali ne mora znaciti.

Bila samnom danas zena tamo i ona je dosla roditi sa trudovima. I kazu oni njoj da je dijete preko 4 kg i preporucili bi joj carski. Kaze ona na to da su joj prethodni troje isto bili preko 4 kg i sve je prirodno rodila bez problema i da ce i ovo. A zena normalne gradje i velicine.


Moj uvijek spava prvih pola sata na ctg-u, onda se razbudi i isto ne bude previše oscilacija (brijegova). Moj svaki ctg traje sat vremena. Kod nas se redovno ide svaka dva dana od 37 tjedna.
Jel pojedeš čokoladu prije ctg?

Ja sam 173 cm i 60 kg imala kad sam ostala trudna...stvarno nisam velika žena..prvi je bio procijenjen na 3500,a rođen sa 3860 g.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 01.09.2017., 21:50   #10213
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Ma sve ce biti ok vjerojatno je beba i manja malo obzirom na procjene doktora pomocu uzv-a, nikad ne pogode skroz u gram jel tebi ovo 3.bebica ako se ne varam? Il sam te zamjenila s nekime ? Bas sam se pitala gdje ste ti i Lentil, nase terminuse, a rijetko nam se javljate
Doduse Lentil je postala aktivnija sad pred kraj


Druga bebica, treća trudnoća. Ma ja vas redovno i pobožno čitam, ali nekad nemam vremena pisati ili dođem kad je tema već završena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 01.09.2017., 22:01   #10214
ma lijepo da nam se javiš tu i tamo želim da sve prođe u najboljem redu i da porod bude što lakši, koliko on može biti!

Wauu, kod mene traje 15min ctg i ide se svakih tjedan dana barem dok ne preneseš, mislim. Bila sad u 37tt, pa idem u 38tt. Baš me zanima kaj budu rekli sad kad ću opet ići.
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 01.09.2017., 23:08   #10215
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Onda to valjda te bodi benkice. Znam da se kopcaju od grla pa do stopala ak bas izmedju nogu imaju milion drukera.


Bubamara, bravo! :klap:
Ti opisuješ jednodjelne pidžame? Meni je to nešto najpraktičnije, ispod vidi ootkošulja i za spavanje jao metak. Moji od početka spavaju obavezno u pidžamama.
kepasa is offline  
Old 02.09.2017., 04:37   #10216
Moji samo te tutice (odelca/pidžamice) na drikere i nose do puzanja. Ne posedujem drugu odeću za bebe. Udobno i prakticno.

O nepravilnom stavljanju bebe u jaje bolje da ne komentarišem.
Bebu u jaje smo uvek kod kuce ( ili gde vec) stavljali i nosili u auto. Daleko je zgodnije nego to raditi u autu dok su bas mali.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 02.09.2017., 06:32   #10217
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
Mislim da ti to nije istina za jastuk.
Ja kad sam zbog određenih problema cesto bila dolje kod ambulanti, ljudi kad su isli doma s bebama, svi do reda su ih nosili u jaju.
Nadam se da je tako jer bi mi vise odgovaralo da to napravi netko tko stavlja bebu tisuciti put u jaje, nego ja prvi. Ili da bar imam vremena na miru u bolnici to obavit kak treba i dat si vremena pa makar i 15 minuta, nego u skucenom autu. Ja sam isto vidjela da su ljudi koristila jaja, ali oni koji su dolazili u bolnicu, a ne oni koji su odlazili
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 02.09.2017., 07:27   #10218
Dobro jutro!
Iza mene opet neprospavana noc. I sad procitam u njemackoj grupi za trudnice uzasan dogadjaj jednoj koja je 39+6
I sad se bas brinem. Bas mi to nije trebalo.

I jos skuzim da nemam tableta za stitnjacu vise jer kutija za koju sam mislila da je puna je zapravo prazna.
A subota i nitko ovdje ne radi.

Ma joj.
Novartis is offline  
Old 02.09.2017., 08:09   #10219
Ma nije problem od 2 dana bez tableta meni se to isto zadnje dogodilo, mislila da u kutiji ima jos,a bila prazna
Snow Fairy is offline  
Old 02.09.2017., 09:39   #10220
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Cudno mi jenda beba ispadne ako je pravilno vezana. Nesto mi tu ne stima
Vjerojatno nije bila vezana u jaju a on je nekako nakosio čitavo jaje.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.