Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 18:33   #10241
Moja je dok je bila mala lako ostajala sama, u smislu da lezi u kreveticu dok odem na wc, kasnije na puzlama u baby gymu ili samo na puzlama.
I dok kuham i sl.
Kasnije je bio problem da me ne vidi stalno, al je bila veca i imali smo hranilicu s tri polozaja pa je od 5-6 mj sjedila u njoj dok bih kuhala.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 02.09.2017., 18:35   #10242
Tynaa, svakakvih ljudi ima nazalost
Nadam se da ces brzo to zaboravit

Ja sam uzela baby bjorn viper, ali ne mislim ga drzat unutra predugo. Definitivno ne ako taj dan idemo negdje autom da se ne akumuliraju sati u jajetu i viperu.

Sto se voznje u jajetu u kolicima tice postala sam prava baba tracerica
Kad god da idem s muzem u setnju ili shopping centar, vecina ljudi bebu navozavaju u jajetu ili sjede na kavi dok beba spava u jajetu u kolicima. Svaki put muzu govorim kako su grozni ti starci sto bebu u jajetu drze

Mi cemo ili kosaru i kolica u gepek ili nosiljku, u jajetu ce bit od stana do auta i nazad.
Lentil is offline  
Old 02.09.2017., 18:43   #10243
Post

Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post

Mi cemo ili kosaru i kolica u gepek ili nosiljku, u jajetu ce bit od stana do auta i nazad.
Tako smo i mi. Mozda smo i do doktora isli u as jer nam je ukupno od kuce do ordinacie 5 min pa nismo nosili nista.
As je samo za voznju i toga se drzim.

Meni na kraju nije viper ni trebao bas. Bila je tih par puta u njemu.bilo mi je jednostavnije da je na podu.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 02.09.2017., 18:47   #10244
Ja sve to u cemu se nose djeca zovem klokanica, tako da neznam. Neki easy rider infantino (budem guglala). Al svida mi se sto nisam morala kupovat sama pa ako mi nece trebat super, a ak ce nam se svidat taj nacin onda lako kupim nesto bolje.

Za "viper" to nisam nigdje nasla kako se zove, ali neka najobicnija njihalica, nit ima kakve zvukove, nit vibririnja, samo ono osnovno za privezat je dok kuham. A ako cu imat srece onda ce bit u svom kinderbetu ionako.

I to sto tynaa veli da ce za par godina rec da ovo i ono nije dobro. Ja se sjecam da sam ja bila u hodalici (stovise, mama veli da sam je obozavala) i svi ostali vrsnjaci, a danas je hodalica najvece zlo

@tynaa, sto iz cista mira se samo najmjerila na tebe? Ako velis da ima mentalnih problema, onda samo lijepo zaboravi komentar, vjerujem da te pogodilo, ali i sama razumijes onda da osoba vjerojatno nije ni svjesna sto govori.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 02.09.2017., 18:51   #10245
Kod nas nitko nije bio u hodalici jer se znalo da je lose, al i danas kad se zna puno ljudi u to stavlja svoje dijete.

Ako vec znam da je stetno, onda necu raditi to. To je bar moje misljenje.
Ako ne znam, nisam namjerno cinila stetu.

Da, to ti je viper. I nas je tako obicni. A nosiljka je stetna ako je medju nogicama uska takl da noge samo vise.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 02.09.2017., 19:00   #10246
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Da, to ti je viper. I nas je tako obicni. A nosiljka je stetna ako je medju nogicama uska takl da noge samo vise.
Da, sad sam skuzila po slici da bi nogice trebale bit dosta rasirene da im i koljena budu poduprta.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 02.09.2017., 19:00   #10247
Lentil i Eneida hvala, nadam se da bum brzo to potisnula. Je vidi se da ima mentalnih problema, derala se i pricala sama sa sobom cijelo vrijeme no opet mi nije svejedno kad ti nes tak veli bez razloga, iz cistog mira. Samo sam prolazila pored nje...nadam se da ce moj trudncki zaboravni mozak ucinit sto treba cim prije

Tnx profesorka na savjetima, no ne znam kak bude beba reagirala ak sama budna ostane u kreveticu daj boze da bude mirna i da voli ostati u kreveticu. Viper cemk imati vise u slucajnu nuzde. Isto cemo ga dobiti na poklon, bez vibracija, samo melodija i polozaji. .a kad vec bude na puzlama, e tad bu onda pretpostavljam i puzala vec, kaj ne? Pa bu me pak bilo strah ostaviti ju da se ne ozljedi morat cu onda smisliti neki drugi nacin, neku ogradicu ili stogod tipa vrtica ali na ravnoj cvrstoj podlozi. Nekak mi se ne svidjaju oni vrtici povisenog tipa jer mi se ta podloga cini nestabilnom, nezgodnom ako se dijete oce podici na noge il tak nekaj...

Koliko sam shvatila iz iscitavanja clanaka da hodalice i viper nisu stetne na isti nacin. Viper je stetan kao i AS ako je dijete predugo u njemu. Dok su hodalice opcenito stetne i usporavaju razvoj motorike kod djece, stovise unazadjuju ga.
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 02.09.2017., 19:02   #10248
Moj je obožavao viper i sad će ga imati. Sviđale su mu se igračke koje su visile. Još malo pa bude sve štetno.
Mislim da u normalnim vremenskim okvirima sve bude ok. Moj je bio i na podu, i u kindiću, viperu, i sve ok. Samo treba paziti da je viper namijenjen baš toj dobi, ima ih svakakvih

Meni se jedino ne sviđaju nosiljke gdje bebe gledaju naprijed, stalno se pitam koja je za to ispravna, a koji roditelji tak stave bebu da vidi ispred sebe, nevezano jel smiju il ne
Snow Fairy is offline  
Old 02.09.2017., 19:05   #10249
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ma što oni vama imaju odbiti staviti dijete u AS? Prije bi trebali odbiti staviti u bilo što drugo nesigurno. Mogli bi ih ljudi malo u zakon uputiti

Meni je generalno neprihvatljiv taj momenat upravljanja i "vlasništva" nad bebom bilo kakve vrste od trećih lica.
Ok, ja sam tu posebno osetljiva i najveći horor mi je da neko odvoji bebu od mene.

Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Novartis, ako su te pustili doma vjerovatno nije toliko strasno



A sad si vec u terminu, ako misle da je nesto krivo, ne vjerujem da ce cekat sluzbeni termin :*



Mrzim kad naletim na te price da se u terminu nesto strasno dogodilo, izbezumim se cijela

Sad jedva cekam porod, da on izadje vani i da bude ziv i zdrav. Nekako se uopce ne bojim poroda, samo da bebac bude dobro, ja cu valjda nekako zacijelit ma sto god da se dogodilo

Strahote i fatalne stvari se mogu dogoditi svakog dana našeg zivota. Dok šetamo parkom, jedemo perece, vozimo se do bake, putujemo... Ne moze se živeti u stalnom strahu iako, moram priznati da u nekoj meri postoji kao konstanta od kada sam mama.
Ima ona poznata: da ti se ne dogodi ono sto ti mama pomisli.

Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Tako smo i mi. Mozda smo i do doktora isli u as jer nam je ukupno od kuce do ordinacie 5 min pa nismo nosili nista.

As je samo za voznju i toga se drzim.



Meni na kraju nije viper ni trebao bas. Bila je tih par puta u njemu.bilo mi je jednostavnije da je na podu.

I kod nas je tako nekako.

Na konto šetanja s bebom u jajetu: ono je kao oklop i u njemu je toliko vruće da je to strasno. Opet, naši klimatski uslovi su specifični ali su i deca uvek gola i bosa. Dodatno se moji znoje čitave godine i nikada se ne pokrivaju. Ne mogu uopste zamisliti da šetamo u jajetu.

Izabrala sam nosiljku. Moram se pohvaliti.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 02.09.2017., 19:58   #10250
tynane mora puzati da bi bila na podu. Moja je i kasno propuzala, ali svejdno. Bila je na podu od 3.mj sigurno. Na podu i treba biti sto vise da se nauci okretati, treba im ta tvrda podlogu da ss nauci okretati, dizati glavicu i sl
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 02.09.2017., 20:12   #10251
@eneida, jeej, bas mi je drago da se beba ubucila, bit ce jos ona oko 3kg.

Hodalica, viper...i tko zna sto jos...ispada da je sve stetno i da beba na kraju ne smije nigdje biti. Mi smo odrasli po hodalicama od 7mj valjda i mnogi vec hodali sa 9, pa nikome nije nist. Za to kratko vrijeme kolko je beba u tim pomagalima joj nebu nist. Ak si sama u stanu, di ces ju stavit da se otusiras ili obavis wc, kuhanje....


Sent from my iPhone using Tapatalk
vienne is offline  
Old 02.09.2017., 20:12   #10252
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
tynane mora puzati da bi bila na podu. Moja je i kasno propuzala, ali svejdno. Bila je na podu od 3.mj sigurno. Na podu i treba biti sto vise da se nauci okretati, treba im ta tvrda podlogu da ss nauci okretati, dizati glavicu i sl


Potpisujem.
A kad se počne kretati, ograđivanje i zezalice nece puno pomoći. Baby gate ako imas bas neku zabranjenu zonu i baby prof stan. Moji su se svuda slobodno kretali. S prvim sam, naravno imala ideje razne a onda se oslobodis i svima je lakse. Isto a bez frustracija.
Secam se da mi je trebalo dosta da savladam spuštanje na pod.
A na podu su daleko sigurniji nego bilo gde. Ne moze ispasti. Udarci su s minimalne visine i bezopasni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 02.09.2017., 20:19   #10253
Trudnice zbor vol. 42

Dupli post
Smiling Helena is offline  
Old 02.09.2017., 20:26   #10254
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
@eneida, jeej, bas mi je drago da se beba ubucila, bit ce jos ona oko 3kg.

Hodalica, viper...i tko zna sto jos...ispada da je sve stetno i da beba na kraju ne smije nigdje biti. Mi smo odrasli po hodalicama od 7mj valjda i mnogi vec hodali sa 9, pa nikome nije nist. Za to kratko vrijeme kolko je beba u tim pomagalima joj nebu nist. Ak si sama u stanu, di ces ju stavit da se otusiras ili obavis wc, kuhanje....


Sent from my iPhone using Tapatalk


U krevetiću/na podu/viperu ili ogradici ko koristi.
To sta je kome je poprilicno široka tema. Ali sigurno nece nikome izrasti rep od toga ili neka vidna deformacija.

Viper sam imala i necu ga nabavljati sada. Nine mi nužno pomagalo. Uz to sam ga uklonila cim je beba pocela da se okreće jer vise nije bio siguran. Hodalicama ne vidim licno nikakvu svrhu. Kad treba da hoda, prohodace. Do tada treba da vežba oslonac, okrete, puzanje, sedenje. Sve u svoje vreme i s razlogom.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 02.09.2017., 20:41   #10255
Jeste li koristile baby gym?

Cini mi se kao super stvar, ali ne znam kad bi trebalo pocet s koristenjem.

Super su recenzije za Tiny Love baby gym, ima li ga netko?
Lentil is offline  
Old 02.09.2017., 21:06   #10256
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Jeste li koristile baby gym?

Cini mi se kao super stvar, ali ne znam kad bi trebalo pocet s koristenjem.

Super su recenzije za Tiny Love baby gym, ima li ga netko?
Pocne im biti zanimljivo od cca4.mj pa do 7.mj. Barem je takvo moje iskustvo, iako bi se moji koji su sada stari 6 god i2 god rado poigrali s time. I slozim im povremeno, ali sada ga saljem dalje.

U biti se kratko koristi i najbolje ga naruciti kao poklon ili posuditi.
Cepin40 is offline  
Old 02.09.2017., 21:20   #10257
Jesmo, u tome je bio na podu puno, i stvarno smo ga iskoristili. Evo sad čeka i seku, očuvan je

Imali smo baš Tiny Love, koji može postati i tunel. Sve preživjelo osim onog ogledala igračke, to je ubio jer se i poslije igrao s tim pa izgrebao i tako
https://www.magicbaby.hr/catalog/pro...ce/category/2/
Snow Fairy is offline  
Old 02.09.2017., 21:55   #10258
Mi smo imali tiny love gym. Posuđen pa moram uzet novi neki. U tom je bio od 6 tjedana i obožavao ga. Imao je i ogledalo i zvono i igračkice. Držala sam ga na tepihu.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 02.09.2017., 21:58   #10259
Viper nemam ali imam tatamia Hranilicu u kojoj je kao u viperu i u tome je isto bio od cca 6 tjedana. Ona je kao od 0+.
Mi sigurno nećemo šetati u jaju jer nam ne paše na kolica
Ova nosiljka je prekrasna. Jel to od tkane marame?? Ja sam se namjerila na one lenny lamb na note ali su sve rasprodane u tom dezenu. Ili možda uzmem Fredu jer je duplo jeftinija od ovih američkih

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 02.09.2017., 22:01   #10260
Mi nismo imali viper.
Al smo imali baby gym i to mi je bilo super.
Meni je dnevni spojen s kuhinjom, na sredini složilo tatamie i baby gym i uzivao je bas.
Gremblina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.