Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 17:48   #741
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
danas sam provjeravala sa svojom socijalnom ginićkom kada mogu otvoriti porodiljni (45 dana pred termin)

ono što mi je čudno, kako je taj datum 3 dana kasnije od datuma očekivanog poroda prema zadnjoj menstruaciji i kod ginekologa kod kojeg vodim trudnoću (privatnik) i prema svim živim i neživim kalkulatorima koji postoje na netu za izračun termina.

dakle, ne mislim sad na to što mi je po uzv termin i ranije, jasno mi je da to HZZO ne zanima, nego samo ZM. ali kako može biti takva razlika?

naravno pitala sam sestru, ali nije imala volje raspravljati oko toga.
tako je i meni. meni dokica piše datum poroda tri dana poslije nego što mi svi kalkulatori na netu računaju. pitala sam sestru, rekla je da i oni imaju nekakav kalkulator. tako da i tvoja dokica sigurno ima kalkulator kao i moja.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:52   #742
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
tako je i meni. meni dokica piše datum poroda tri dana poslije nego što mi svi kalkulatori na netu računaju. pitala sam sestru, rekla je da i oni imaju nekakav kalkulator. tako da i tvoja dokica sigurno ima kalkulator kao i moja.
radije bi 3 dana više dobivala svoju satnicu nego ovo od HZZO-a, ali dobro, skužila sam da nema raspravljanja.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:36   #743
I moj je 3 dana poslje nego po svim kalkulatorima. Soc. Dr. koriste na kompu za rad program koji su dobili od hzzo-a i sve moraju biljeziti u tom programu pa izgleda da imaju i takav kalkulator na koji ne mogu utjecati.
__________________
My FF
pixii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:15   #744
Koliko ono nakon porodiljnog treba minimalno raditi da bi se stekli uvjeti za prosjek plaće za novi porodiljni? 3 ili 6 mjeseci?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:46   #745
3 mj. odn 2 place iz kojih se moze izracunat prosjek (ne mora bit ni pun mjesec, dosta da se moze izracunat satnica)
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:59   #746
Do kad ono treba predat doznake na hzzo? Do 1. il 5.?
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:01   #747
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Do kad ono treba predat doznake na hzzo? Do 1. il 5.?
mislim da do 5.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:23   #748
vezano za temu povrata poreza i objašnjenja par forumašica kako se to računa...imam upitnike nad glavom, kao i par drugih cura na chat temi

naime, po objašnjenju s prošle stranice, ispada da smo trebali dobiti sav uplaćen porez, ili prosječno uplaćen porez puta broj mjeseci koliko smo na komplikacijama/ porodiljnom, kako je koja forumašica pisala....

e pa meni nije tako, ni približno.

dobila sam povrat poreza u iznosu cca jednog prosječno uplaćenog poreza, a na komplikacijama sam 4 mjeseca. dakle recimo da mi je kroz 8 mjeseci u kojima sam radila prosječno uplaćen porez bio 1000 kn, danas sam dobila samo 1000 kuna povrata. ne ni 8 000 ni 4 000, kako se dalo iščitati.

meni sve ono što se pisalo i jest zvučalo too good to be true, ali eto, čovjek se polakomi
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:35   #749
Ovo me sad razocaralo. Ja racunala kupit novu vesmasinu
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:36   #750
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
vezano za temu povrata poreza i objašnjenja par forumašica kako se to računa...imam upitnike nad glavom, kao i par drugih cura na chat temi

naime, po objašnjenju s prošle stranice, ispada da smo trebali dobiti sav uplaćen porez, ili prosječno uplaćen porez puta broj mjeseci koliko smo na komplikacijama/ porodiljnom, kako je koja forumašica pisala....

e pa meni nije tako, ni približno.

dobila sam povrat poreza u iznosu cca jednog prosječno uplaćenog poreza, a na komplikacijama sam 4 mjeseca. dakle recimo da mi je kroz 8 mjeseci u kojima sam radila prosječno uplaćen porez bio 1000 kn, danas sam dobila samo 1000 kuna povrata. ne ni 8 000 ni 4 000, kako se dalo iščitati.

meni sve ono što se pisalo i jest zvučalo too good to be true, ali eto, čovjek se polakomi
Mozda nisi sve mjesece imala niti uplaceni porez, ako si mozda bila na bolovanju ili nesto.... mozda nisi dobru rubriku poreza gledala...
ako kazes da ti je prosjek poreza 1000kn mjesecno znaci placa ti je oko 7.000kn.

Mislim da nitko nije piso da dobijes iznos poreza pomnozen sa brojem mjeseci na komplikacijama jer to nema nikakve veze jedno s drugim.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:37   #751
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Ovo me sad razocaralo. Ja racunala kupit novu vesmasinu
Mozda ces ju i moci kupiti, ovisi koliko kosta ta koju gledas?!
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:44   #752
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ajmo mi ovak....

Zamisi da imas ugovorenu placu u britto iznosu 8000kn, zivis u zagrebu i nemas niejdnu olaksicu osim sebe. Znaci svaki mjesec ti je ista brutto placa u neto 5663,68kn tu imas ukupno placenog poreza na dohodak 624,00kn.
Zamisli da si radila od 1.1.-31.07.2017. bez prekida i bolovanja znaci 7mj ukupno u 2017.godini.

Pomnozis broj 7 sa iznosim poreza, a to je 624 i dobijes koliko ti povrata poreza treba sjesti.



To je najlaksi nacin izracuna za najidealnije uvjete (ako je placa svaki mj istavi ako nisi imala bolovanje. Ako je placa svaki mj razlicita, ako imas regres, uskrsnicu, bonuse.... sta ja znam sta vec se kod vas u firmi oporezuje onda ti inplaceni porez varira od mjeseca do mjeseca i jednostavno trebas imati SVE ISPLATNE liste doma da si zbrojis porez sa svake liste i da dobijes ukupno.
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Mozda nisi sve mjesece imala niti uplaceni porez, ako si mozda bila na bolovanju ili nesto.... mozda nisi dobru rubriku poreza gledala...
ako kazes da ti je prosjek poreza 1000kn mjesecno znaci placa ti je oko 7.000kn.

Mislim da nitko nije piso da dobijes iznos poreza pomnozen sa brojem mjeseci na komplikacijama jer to nema nikakve veze jedno s drugim.
mi smo shvatili kad smo te pitali da ćeš ako si na bolovanju duljem od 42 dana dobiti sav uplaćen porez nazad. tako si napisala na prethodnoj stranici. sizors samo kaže da nije dobila sav, nego samo povrat za jedan mjesec. puno, puno manje od ukupnog iznosa koji je uplatila.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:48   #753
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Mozda nisi sve mjesece imala niti uplaceni porez, ako si mozda bila na bolovanju ili nesto.... mozda nisi dobru rubriku poreza gledala...
ako kazes da ti je prosjek poreza 1000kn mjesecno znaci placa ti je oko 7.000kn.

Mislim da nitko nije piso da dobijes iznos poreza pomnozen sa brojem mjeseci na komplikacijama jer to nema nikakve veze jedno s drugim.
Imala sam sve mjesece uplaćen porez, nisam imala nikakva duga bolovanja.

Ovo za 1000 kn sam karikirala, jer mi se ne iznosi točan iznos moje plaće javno.

Ali definitivno dobiveni iznos ne odgovara uplacenom porezu za mjesece u kojima sam radila. Ni približno. Radi se o nekoliko puta manjem iznosu, ali bas onako, značajno manjem broju. Doslovno ko relacija 2000 kn naspram 16 000 kuna
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:10   #754
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
mi smo shvatili kad smo te pitali da ćeš ako si na bolovanju duljem od 42 dana dobiti sav uplaćen porez nazad. tako si napisala na prethodnoj stranici. sizors samo kaže da nije dobila sav, nego samo povrat za jedan mjesec. puno, puno manje od ukupnog iznosa koji je uplatila.
Jel tebi vec sjela uplata od poslodavca pa znas da sam i tebi krivo rekla ili...?


Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Imala sam sve mjesece uplaćen porez, nisam imala nikakva duga bolovanja.

Ovo za 1000 kn sam karikirala, jer mi se ne iznosi točan iznos moje plaće javno.

Ali definitivno dobiveni iznos ne odgovara uplacenom porezu za mjesece u kojima sam radila. Ni približno. Radi se o nekoliko puta manjem iznosu, ali bas onako, značajno manjem broju. Doslovno ko relacija 2000 kn naspram 16 000 kuna
Nema veze dugo/kratko bolovanje jer bolovanje je bolovanje.
Nazalost, nemam ispred sebe tvoje ispaltne liste da tocno pogledam tu stavku koja je vazna, a sama si napisala na drugoj temi da na isplatnoj listi imas 30 stavki i da ne znas koju da gledas pa kako da ja onda budem sigurna da ti dobru gledas i da se argumentirano raspravljas?
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:20   #755
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Jel tebi vec sjela uplata od poslodavca pa znas da sam i tebi krivo rekla ili...?




Nema veze dugo/kratko bolovanje jer bolovanje je bolovanje.
Nazalost, nemam ispred sebe tvoje ispaltne liste da tocno pogledam tu stavku koja je vazna, a sama si napisala na drugoj temi da na isplatnoj listi imas 30 stavki i da ne znas koju da gledas pa kako da ja onda budem sigurna da ti dobru gledas i da se argumentirano raspravljas?
Da, napisala samda ima 30 stavaka, karikirajuci.

Zato jer mi se iznos koji bi dobila po toj računici iznos uplaćenog poreza * broj mjeseci u kojima sam radila, činio nestvarno velik, i to mi je zvučalo nevjerojatno.

Imam sve obračune plaće kod sebe, tako da znam 100% da mi je firma uplaćivala porez, i koliko.

Po ovom iznosu kojeg sam dobila, ako ga podjelim s brojem mjeseci koliko sam radila prije komplikacija, ispadne da mi je mjesečno uplaćivan iznos koji je skoro deset puta manji od onog koji zaista jest. Nemam mala primanja, tako da mi ni prosječan mjesečni porez sigurno nije 200 kn.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:34   #756
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Da, napisala samda ima 30 stavaka, karikirajuci.

Zato jer mi se iznos koji bi dobila po toj računici iznos uplaćenog poreza * broj mjeseci u kojima sam radila, činio nestvarno velik, i to mi je zvučalo nevjerojatno.

Imam sve obračune plaće kod sebe, tako da znam 100% da mi je firma uplaćivala porez, i koliko.

Po ovom iznosu kojeg sam dobila, ako ga podjelim s brojem mjeseci koliko sam radila prije komplikacija, ispadne da mi je mjesečno uplaćivan iznos koji je skoro deset puta manji od onog koji zaista jest. Nemam mala primanja, tako da mi ni prosječan mjesečni porez sigurno nije 200 kn.
A ok, ne mogu ti ja nista reci napamet. Ja znam teoriju kako se porez racuna. Uostalom nisam ti ja jedina pisala o porezu, pisala je jos jedna cura.
Tesko je to na nevidjeno reci.
Ti skroz karikiras, a ja ne vidim papir. Bez papira je covjek nemocan. Dobit ces u svakom slucaju obracun od svoje firme pa ces vidjeti.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:45   #757
Karikiram brojke, jer mi se ne iznosi javno moj iznos plaće, sto je razumljivo.

Samo kažem da sam doslovno dobila jedan iznos uplaćenog poreza natrag, ne 8. Provjerila sam s jos jednom mamom na bolovanju, ona je nesto kraće od mene, ali svakako preko 42 dana, i dobila je jos i manje od jednog prosječnog uplaćenog poreza natrag.

Mene je vise zanimala zakonska osnova, pojašnjenje (npr mišljenja i tumačenja koja na svojoj stranici objavljuje porezna uprava) ili tako nešto slično, tvrdnje da se dobiva sav uplaćeni porez natrag. Da nadjem tako nešto, onda bih bila sigurna da se tako računa, znala koji iznos trebam dobiti i nazvala svoje računovodstvo i pozvala se na nepravilnost.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:54   #758
Evo tu je pojasnjenje.
Ovo da je pun iznos uplacenog poreza je i meni iskreno nebulozno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:57   #759
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Karikiram brojke, jer mi se ne iznosi javno moj iznos plaće, sto je razumljivo.

Samo kažem da sam doslovno dobila jedan iznos uplaćenog poreza natrag, ne 8. Provjerila sam s jos jednom mamom na bolovanju, ona je nesto kraće od mene, ali svakako preko 42 dana, i dobila je jos i manje od jednog prosječnog uplaćenog poreza natrag.

Mene je vise zanimala zakonska osnova, pojašnjenje (npr mišljenja i tumačenja koja na svojoj stranici objavljuje porezna uprava) ili tako nešto slično, tvrdnje da se dobiva sav uplaćeni porez natrag. Da nadjem tako nešto, onda bih bila sigurna da se tako računa, znala koji iznos trebam dobiti i nazvala svoje računovodstvo i pozvala se na nepravilnost.

Evo s obzirom da si rekla da imas sve isplatne liste pjeske si izracunaj iznose koji su potrebni za upisati u tabelu (jer IP obrazac jos nemas, njega ti je firma duzna dati do 28.2.2018.) i dobiti ces tocan iznos koliko ti treba iti vraceno poreza.
Onda ces znat jel su ti obracunali tocno ili ne


https://isplate.info/kalkulator-godi...i-prireza.aspx



A ovdje je sve objasnjeno u kojim uvjetima, tko i koliko

https://isplate.info/godisnji-obracu...i-prireza.aspx
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 23:40   #760
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Jel tebi vec sjela uplata od poslodavca pa znas da sam i tebi krivo rekla ili...?
ne, sjest će idući tjedan pa ću vam reć točno

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Evo ovako:

ja sam sve to lijepo zbrojila

Uplatila sam nešto sitno preko 4000 poreza i prireza u ovoj godini, a vratit će mi 2600. Što je otprilike puno puta više nego sam se nadala.

Jasno, ako je moj izračun točan

sve brojke sam vadila sa isplata s e-građani, tako da valjda to sve valja.

a kalkulator s ovog linka. https://isplate.info/kalkulator-godi...i-prireza.aspx

problem je što je ovo za 2016, a ne nađem za 2017, a znam da se nešto mijenjalo vezano za porez, pa ako znate di da nađem ovogodišnji kalkulator, vičite.
po ovom kalkulatoru za 2016 ispalo mi je da će mi vratiti 2600 kn.

po ovom novom kalkulatoru od ancy za 2017 ispada mi povrat 1000. uplatila sam sitno preko 4000 poreza i prireza. tih 1000 mi se čini puno vjerojatnije, to je otprilike 25 posto ukupno uplaćenog poreza i prireza, ali javim točno idući tjedan.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.