Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2005., 20:02   #141
Majstore za chat i prazno i besciljno mudrovanje, još ti moraš mnogo toga da uvrđuješ...
Samo naprijed, imaš moju iskrenu podršku.

Samo ti je način pogrešan, jer se do Boga ne dolazi intelektualnim mudrovanjem, eventualno možeš doći u dilkarnicu kao tvoj idol Niče.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 20:50   #142
Quote:
Dusˇan kazˇe:
Majstore za chat i prazno i besciljno mudrovanje, josˇ ti morasˇ mnogo toga da uvr?ujesˇ...
Samo naprijed, imasˇ moju iskrenu podrsˇku.

Samo ti je nacˇin pogresˇan, jer se do Boga ne dolazi intelektualnim mudrovanjem, eventualno mozˇesˇ doc´i u dilkarnicu kao tvoj idol Nicˇe.

Ova ti je valjana, Trazitelju Istine - "da se do Boga ne dolazi intelektualnim mudrovanjem".

Al' JEDNOM KAD DO BOGA DODJES, Dushane Silni, razumjet ces kako perolako je "intelektualno mudrovati" potom.

Da bi kakvoga Dushana razbucao i njegove "intelektualne mudrolije" stoo su jos BEZ BOGA, rasturio.

Sto se ovoga "samo naprijed" tice, Trazitelju Istine - ta kako ce MAJSTOR Ivan s tobom naprijed kad od odgovaranja BJEZIS?

Evo jos jednom, Dusane Silji i Posilni:

"Kad se vec tako hitro razvijas, otkud znas da ti je ovo zadnja STANICA, Dule Nikud Putujuci?"
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 22:12   #143
Nikad u ovom životu ne bijah kod stanice, niti sam sada. Svakako da ono što sada zastupam će se i dalje usavršavati, ili kako ti kažeš utvrđivati...
Jer se niko ne rađa sa potpunim znanjem i ispravnim shvatanjem.
Osim naravno parsifala i još mnogih kojima ti dijeliš ordene takozvanih majstora...
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 22:45   #144
parsifal:

Quote:
SAMO STO TI NISI DORASTAO ONOM O CEMU SE TAMO GOVORI.
nego si na razini brige za skoljke i postanja svinje kao svog avatara.
Da li ovakve reči pokazuju uljudan poziv na konstruktivnu debatu ili su tu samo da po mogućstvu izazovu i razgore ono ljudsko i negativno?! Da li su ove reči samo u službi sebičnog dokazivanja i nadmenog potcenjivanja drugog ...?


__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 23:19   #145
Quote:
Dusˇan kazˇe:
Nikad u ovom zˇivotu ne bijah kod stanice, niti sam sada. Svakako da ono sˇto sada zastupam c´e se i dalje usavrsˇavati, ili kako ti kazˇesˇ utvr?ivati...
Jer se niko ne ra?a sa potpunim znanjem i ispravnim shvatanjem.
Osim naravno parsifala i josˇ mnogih kojima ti dijelisˇ ordene takozvanih majstora...
Dusane Trazitelju, majke ti, ne vrdaj.

Kad si onomad hvalospjevio islamu, je li to isto bilo u tu tvoju svrhu usavrsavanja?
A kad si "usavrsio" to sto si imao, ostavi si se islama ko Mujo krmetine.

De, reci ti ovome MAJSTORU sto dijeli ordene budalama, dokad cesh ti to jos "utvrdjivati" ovu tvoju zadnju opciju?

Te, kad ces brata Vasu ostaviti da grca u suzama?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 23:28   #146
Quote:
Aurora Aurea kaže:
parsifal:



Da li ovakve reči pokazuju uljudan poziv na konstruktivnu debatu ili su tu samo da po mogućstvu izazovu i razgore ono ljudsko i negativno?! Da li su ove reči samo u službi sebičnog dokazivanja i nadmenog potcenjivanja drugog ...?



a zasto ti ne odgovaras na srz pitanja nego napadas farizejski formu mog upisa...

1) UKAZAO SAM DA JE LICEMJERNO BRINUTI ZA ZIVOTINJE , a istovremeno ih koristiti kao avatar-poruge tj svinju koristiti da se naruga muslimanima a sto je dusan -zagor TVOJ NOVI UCENIK ucinio kada se sa svog obozavanja islama prebacio na novi film u svojoj glavi kojim si ga ti zarazio ..jer si ti poznati ljubitelj SVETLA,LJUBAVI I SJAJA BOZJEG na recima osim za podrucja pogodjena potresom,poplavom i vatrom koja nedvojbeno ukazuju da je tvoj bog jako ljut i prstom ukazuje na greh.

ti si jedini covjek koji se bavi religioznim kod kojeg sam naisao na pristup da JEDNU CIJELU VELIKU svjetsku RELIGIJU NAZIVA SOTONSKOM.

(za one koji ne znaju AURORA AUREA SMATRA da su potresi u iranu dokaz kako islam vasinom bogu jako smeta ,a budizam u tajlandu isto nije neka religija kada je bog tamo poslao tsunami)

**

NA takove svoje ludorije ti i dusan trebate odgovoriti a ne na to da sam rekao da takovo vashe govno smrdi a to se ne smije tako reci.

kako ti nije jasno da u ocima drugih ljudi ne mozes biit shvacen kao ozbiljan sugovornik KADA CIJELO VRIJEME KOPI-PASTIRAS NEKE PRASNJAVE SPISE i podatke i fantazije , A KADA NAPISES NESTO SVOJE ONDA COVJEK NE ZNA DA LI BI TI SE SMIJAO ILI PLAKAO nad tobom.

BAS STE LICEMJERI ,drzite se forme i svake kvacice zakona i vjerujete VISE PRASNJAVIM SPISIMA NEGO SEBI SAMOM



jer mogao sam reci kao politicari i moralisti :''

'' neki ljudi i neke zene u odredjenom dijelu grada rade odredjene stvari koje ne mozemo spomenuti '' ''
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 05.09.2005. at 00:53.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 10:34   #147
Quote:
Dušan kaže:
Nije grijeh duhovno napredovati pa tako odbaciti prijašnja shvatanja.
Quote:
Dušan kaže:
Ja sam često bio baniran na raznim forumima jer sam jasno osuđivao nacionalističke zločine i one koji ih podržavaju. Takav je nekada bio i ovaj forum. Znaš li zašto me je banovao wiena? Zbog toga što je u prošlosti bio samo običan korisnik kome sam se zamjerio u to vrijeme jer mu se nisu sviđale satirične priče o hrvatima, muslimanima i srbima koje je pročitao na mom sajtu. To je jedan običan nacionalista i znaš da mi se fućka mnogo kada me neko banuje zato što mu smeta istina i sloboda ispoljavanja.
Pozdrav PROFESSORU, Luciferu, Zagoru, Dušanu, (sorry zaboravih ti nick iz doba tvojeg napredovanja u islamskoj znanosti)!
Zar zaista misliš da mijenjajući hlače možeš imati čiste gaće?
Zar zaista misliš da je pet godina tako dugačak period u životu ljudskom da više nikoga na forumu ne imade koji te poznade?
Ako Starog foruma i nema više, a Viena više i nije na (N)ovom forumu, ne znači da možeš pisati baš što hoćeš, a da ti pri tome nitko ne veli da pričaš bajke.
Satirički sajt?
Daj, nemoj, molim te!
Moglo bi mi pozliti od smijeha.
Evo, baš sad moram na WC.

Mogu razumjeti i shvatiti da ti je od malih nogu troreligijsko okruženje išlo na onu stvarčicu, pa si se pravio sotonistom.
Mogao sam razumjeti i shvatiti zašto si se pravio muslimanom.
Mogu razumjeti i to da sad zajebavaš sirotog Vasketa. No, ne mogu razumjeti zašto ga tako podlo zajebavaš.
Vjerojatno ću i to moći, jednoga dana kada dostignem tvoj današnji stupanj napredovanja nazadovanjem.

P(riznanje).S(atirovo).:
Mislim, ono, svaka ti čast!
Ako i nisi najbolji, među nosiocima medalja si svakako.
U svojoj disciplini, dakako.
A, ona se zove – raditi u korist štete naivcima koji pomisle da si im se pridružio.
Samo nastavi tako, daleko ćeš se vratiti.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 15:31   #148
Dušan nije moj nadimak već ime pa ako koga zanima volio bih da mi se takvim tonom i "uživo" obrati. Lako je iz anonimnosti pljuvati i baviti se drugima.

Ako sam podržavao dobre stvaru u islamu, ne znači da sam bio musliman, kao što nisam sotonist ako sam kritikovao takozvano hrišćanstvo, ali to je ljudima pltikog razmišljanja vrlo teško shvatiti.

Osobama sa plitkim razmišljanjem i shvatanjem, neshvatljivo je kako je neko mogao da se usudi da napreduje i promijeni se. Njima je promjena neshvatljiva upravo zbog toga što se lično identificiraju sa društvenim shvatanjima sredine u kojoj su odrasli. Zbog toga promjenu shvataju kao gubitak svoje ličnosti i ljubomorni su na one koji se drznu da konstantno preispituju svoja shvatanja i da teže Svjetlosti.

A ovo je odgovor za mog druga Ivana, samozvanog majstora:

PROMJENA

1. Onaj koji ne želi promjenu i po svaku cijenu se tvrdoglavo drži svojh stavova, neće moći napredovati u duhovnom razvoju.

2. Da bi duhovno napredovali, moramo se mijenjati, postati bolji.

3. Čovjek bez svog stava i razmišljanja, od rođenja ispranog mozga, koji vjeruje u nešto zbog tradicije i porodice, nema istinski osjećaj za vjeru niti želi da se mijenja, da napreduje u duhovnom razvoju; mora nastojati da se mijenja prema pozitivnom.

4. Čovjek se mora mijenjati. Shvati da je svaki stav nepostojan i da nikada ne možeš reći da "znaš" i da nećeš promijeniti mišljenje.

5. Onaj koji nema svoj stav, ne može ga ni promijeniti i da hoće.

6. Promjena na bolje, to je ono što nas mora svakodnevno motivisati.

7. Onaj ko ima svoje mišljenje i stav, on ga može i promijeniti kao što se noć mijenja u dan, ili zima u proljeće. Onaj ko ga nema, ili od rođenja slijedi tuđe nametnuto, on se ne može promijenti jer i nema svoje mišljenje i stav.

8. Bježite od onog čovjeka koji tvrdi da je svet i da sve zna. Jer nema istinskog vjernika koji konstantno ne uči i ne mijenja svoj stav i mišljenje.

9. Čak i najbolji i najveći vjernik se može još poboljšati i težiti ka promjeni na boljem.

Zadnje uređivanje Blaise : 05.09.2005. at 17:40.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 16:50   #149
Quote:
Dusˇan kazˇe:
Dusˇan nije moj nadimak vec´ ime pa ako koga zanima volio bih da mi se takvim tonom i "uzˇivo" obrati. Lako je iz anonimnosti pljuvati i baviti se drugima.

Ako sam podrzˇavao dobre stvaru u islamu, ne znacˇi da sam bio musliman, kao sˇto nisam sotonist ako sam kritikovao takozvano hrisˇc´anstvo, ali to je ljudima pltikog razmisˇljanja vrlo tesˇko shvatiti.

Osobama sa plitkim razmisˇljanjem i shvatanjem, neshvatljivo je kako je neko mogao da se usudi da napreduje i promijeni se. Njima je promjena neshvatljiva upravo zbog toga sˇto se licˇno identificiraju sa drusˇtvenim shvatanjima sredine u kojoj su odrasli. Zbog toga promjenu shvataju kao gubitak svoje licˇnosti i ljubomorni su na one koji se drznu da konstantno preispituju svoja shvatanja i da tezˇe Svjetlosti.

A ovo je odgovor za mog druga Ivana, samozvanog majstora:

PROMJENA

1. Onaj koji ne zˇeli promjenu i po svaku cijenu se tvrdoglavo drzˇi svojh stavova, nec´e moc´i napredovati u duhovnom razvoju.

2. Da bi duhovno napredovali, moramo se mijenjati, postati bolji.

3. Cˇovjek bez svog stava i razmisˇljanja, od ro?enja ispranog mozga, koji vjeruje u nesˇto zbog tradicije i porodice, nema istinski osjec´aj za vjeru niti zˇeli da se mijenja, da napreduje u duhovnom razvoju; mora nastojati da se mijenja prema pozitivnom.

4. Cˇovjek se mora mijenjati. Shvati da je svaki stav nepostojan i da nikada ne mozˇesˇ rec´i da "znasˇ" i da nec´esˇ promijeniti misˇljenje.

5. Onaj koji nema svoj stav, ne mozˇe ga ni promijeniti i da hoc´e.

6. Promjena na bolje, to je ono sˇto nas mora svakodnevno motivisati.

7. Onaj ko ima svoje misˇljenje i stav, on ga mozˇe i promijeniti kao sˇto se noc´ mijenja u dan, ili zima u proljec´e. Onaj ko ga nema, ili od ro?enja slijedi tu?e nametnuto, on se ne mozˇe promijenti jer i nema svoje misˇljenje i stav.

8. Bjezˇite od onog cˇovjeka koji tvrdi da je svet i da sve zna. Jer nema istinskog vjernika koji konstantno ne ucˇi i ne mijenja svoj stav i misˇljenje.

9. Cˇak i najbolji i najvec´i vjernik se mozˇe josˇ poboljsˇati i tezˇiti ka promjeni na boljem.

Dusane, drugaru, svaka ti je na mjestu ako si VJERNIK i VJERNIKU se obracas.

Zna MAJSTOR Ivan da jesi i dobro te razumije.

Sad sve to sto si ispiso dobro promuckaj i prolij.
Aki i dalje neces "mijenjati hlaca da ti gace ostanu ciste".

VJERA je ono sto te davi i ne da ti do Istine, drugaru.
I sto ti gace na stapu prlja.

Zadnje uređivanje Blaise : 05.09.2005. at 17:41.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 21:20   #150
parsifal:

Quote:
a zasto ti ne odgovaras na srz pitanja nego napadas farizejski formu mog upisa...
Zato što bez rešenja tog pitanja nema afirmativne duhovne debate.

Quote:
nedvojbeno ukazuju da je tvoj bog jako ljut i prstom ukazuje na greh.
Tek će se o Strašnom Sudu izliti Božiji Gnev na ogrehovljeni svet. I ne hiljade ljudi, kao u Nju Orleansu, već na milijarde će biti odneto iz života.

I Bog prstom ukazuje i stavlja prst na ranu greha.

»Tada vračari reknu faraonu: "To je prst Božji!" Ali je faraonovo srce bilo okorjelo, pa nije poslušao Mojsija i Arona, kako je Jehova i kazao.« (Izlazaak, 8:15)

Quote:
kada se sa svog obozavanja islama prebacio na novi film u svojoj glavi kojim si ga ti zarazio
Da, naše mistično-prahrišćansko učenje uvek je za ljude sveta bilo 'zaraza', 'kuga'...

»Našli smo da je ovaj čovek k u g a,...« (Dela ap. 24:5)

Quote:
ti si jedini covjek koji se bavi religioznim kod kojeg sam naisao na pristup da JEDNU CIJELU VELIKU svjetsku RELIGIJU NAZIVA SOTONSKOM
Tama nema ništa zajedničko sa Svetlom. Islam je satanska religija, utemeljena od Satane i sataniziranih duša. Onaj ko se predstavlja kao Bog, a nije Živi Bog, jeste Satana i njegovi robovi iz Onostranog. I svaka druga religija je satanska koja nije utemeljena od Boga preko proročkog Duha, religija u kojoj ne postoji jezgro svetog življenja.

Quote:
za one koji ne znaju AURORA AUREA SMATRA da su potresi u iranu dokaz kako islam vasinom bogu jako smeta ,a budizam u tajlandu isto nije neka religija kada je bog tamo poslao tsunami
Ni protestanizam mu se ne dopada, pa evo Amerikance trese uraganima.

Religija bitno određuje čovekov moralni život, a prema moralnom življenju dolazi i sankcija i odgovarajuća plata od Boga u Zakonu poravnjavanja i ispaštanja.

Quote:
kako ti nije jasno da u ocima drugih ljudi ne mozes biit shvacen kao ozbiljan sugovornik KADA CIJELO VRIJEME KOPI-PASTIRAS NEKE PRASNJAVE SPISE i podatke i fantazije , A KADA NAPISES NESTO SVOJE ONDA COVJEK NE ZNA DA LI BI TI SE SMIJAO ILI PLAKAO nad tobom.
Za duhovne stvari treba imati duhovni Hristov um. Telesnim ljudima je Hristova istina 'ludost'.

Učenost se ogleda i u poznavanju drevne literature, i u ilustrovanju mnogih tvrdnji iz drevnih spisa. U cilju takve promotivne edukacije i na sajtu Vera.org postoji sekcija Antika koja će dobiti još mnoštvo prezentacionih tekstova:

http://vjera.org/antika.php

Quote:
i vjerujete VISE PRASNJAVIM SPISIMA NEGO SEBI SAMOM
Verujemo više Bogu:

»Boga treba slušati više nego ljude.« (Dela ap. 5:29)

Ivan:

Quote:
Te, kad ces brata Vasu ostaviti da grca u suzama?
Dušan je mlad čovek i ako ostane na Hristovom Putu narednih godina će puno napredovati i puno još toga naučiti ...

Oni koji su izabrani od Boga, njih će i Gospod izvesti i uvesti u Život. Ako zastrane, ako ne ide drugačije da ih opomenu, Sveti će im se javiti i lično, kao što je se fariseju Savlu javio Hrist na putu za Damask. Za one koji nisu predodređeni i koji se ne preispituju, i ne mare za Hristov Zakon, ni Mojsije da im siđe, ni Bog da im se javi, - neće koristiti ...
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 22:59   #151
Quote:
Aurora Aurea kaže:

Tek će se o Strašnom Sudu izliti Božiji Gnev na ogrehovljeni svet. I ne hiljade ljudi, kao u Nju Orleansu, već na milijarde će biti odneto iz života.
Hoće se onda bolesni Vasa radovati.

Reko sam vam !

Zar vam nisam reko ?








Quote:
Ni protestanizam mu se ne dopada, pa evo Amerikance trese uraganima.
Reko sam vam !



Quote:
Religija bitno određuje čovekov moralni život, a prema moralnom življenju dolazi i sankcija i odgovarajuća plata od Boga u Zakonu poravnjavanja i ispaštanja.
Aha Kako ne. Uzdaj se u to


Quote:
»Boga treba slušati više nego ljude.« (Dela ap. 5:29)
A bolesnog čovika. Knjiga od Boga - a ljudi...?

Quote:
Dušan je mlad čovek i ako ostane na Hristovom Putu narednih godina će puno napredovati i puno još toga naučiti ...
Čuješ ti, Dušane ?
Kaže Vasa da ćeš napredovati

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 09:07   #152
Mi smo klatno iznad vaših glava
Mi smo ruka oko vašeg vrata
Naša sjena vaš je mrak
Korak naš, vaš je strah
Vaša tijela, naša su hrana
Vaša krv, naš je nektar
Grabimo vas, koliko nam treba
Grabimo vas bez milosti i žala.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 21:42   #153
Quote:
Hoće se onda bolesni Vasa radovati.
Obuzela je tebe opaka bolest nesrećniče... Ti već nosiš Propast u sebi i na sebi. Tvoja Bolest te je već žigosala.

Quote:
Kaže Vasa da ćeš napredovati
Neki će JOŠ više napredovati a neki će još više ostati u dubinama Pakla i Ludila.
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 21:56   #154
Quote:
Aurora Aurea kaže LAME DEEEERU :
Obuzela je tebe opaka bolest nesrećniče... Ti već nosiš Propast u sebi i na sebi. Tvoja Bolest te je već žigosala.

.
univerzum je u ravnotezi pa gdje je bolest tu je i lijek

molimo brata vasu da nam svima predoci tocnu dijagnozu TE OPAKE bolesti od koje boluje lamee deer pa ce konzilij na celu s dr parsifalom pomoci nesrecniku

mi smo na forumu jedna velika obitelj i trebamo se medjusobno pomagati sto ne samo da je krscanski nego ''ljudski i komunisticki '' (kako se nekad govorilo ) a sto verujem da brat vasa prihvaca

***

evo dr parsifal je nedavno otvorio temu o duhovnom poimanju bolesti koja je zreo plod sa stabla njegove spoznaje

tema je po parsifalovom dobrom obicaju i stilu

-sveobuhvatna
- multidimenzionalna
- dugo pripremana
- i fino zacinjena blagim zrncima duhovitosti

molimo brata vasu da komentarise jer su i njegove zablude spomenute na ovoj temi ciji link evo ovdje nudim za vasu duhovnu hranu

BOLEST - I odnos duhovnih,religioznih i filozofskih skola prema bolesti
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 03:53   #155
Optužuješ me da sam provocirao muslimane slikom malog tek rođenog praseta.
Reci mi na koji način slika malog praseta vređa muslimane?
Koliko znam i židovi, pa i mnogi hrišćani i hindusi ne jedu svinje pa ih ne vređa slika. Isto tako ja kao vegetarijanac ne jedem svinje pa me ne vređa slika malog praseta.

Je li ti i ovo izmaklo kao kada si rekao da je bolje zaklati zeca nego rezati paradajz?

Izgleda da se ipak ne držiš svog potpisa jer tračaš, optužuješ, i baviš se drugima iako nemaš pojma o njima i kriješ se iza anonimnosti.

Vidim da se sablaznjavaš Vasinom izjavom o tcunamiju i zemljotresu, ali nikako da objasniš zašto misliš da Vasa pogrešno misli?
Zašto se sablaznjavaš kada istovremeno odobravaš odsjecanje glave vezanim i zarobljenim muškarcima od strane Muhameda, čovjeka za koga tvrdiš da je prosvjetljen. Ili pak odobravaš bacanje atomskih bombi i destrukciju dva Japanska grada.
Pogledaj sad, povuci parelelu, i shvati da odobravaš isto ono što osuđuješ.

Što se tiče zemljotresa, uragana i sličnog, zašto planeta ne bi kaznila one koji je kao paraziti uništavaju?
Destrukciju planete jedino Bog može spriječiti razornim prirodnim nepogodama. Do sada ljudi nisu ništa naučili i nastavljaju po starom.

Ne moraš se truditi odgovarati, vjerovatno nećeš ništa od ovoga shvatiti. Barem čitaju drugi pa mi nije žao utrošenog vremena.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 14:17   #156
Quote:
Dušan kaže:
Optužuješ me da sam provocirao muslimane slikom malog tek rođenog praseta.
Reci mi na koji način slika malog praseta vređa muslimane?
pa zar si zaboravio da su ti oni sami to prigovorili vjerovatno te nije bilo puno briga jel da ?


Quote:
Je li ti i ovo izmaklo kao kada si rekao da je bolje zaklati zeca nego rezati paradajz?
to nisam rekao i ne slazem se s tom izjavom. konstruiras i mesaris moje tekstove

Quote:
Izgleda da se ipak ne držiš svog potpisa jer tračaš, optužuješ, i baviš se drugima iako nemaš pojma o njima i kriješ se iza anonimnosti.
-bavim se onim sto drugi pisu i sto je javno objavljeno.ne objavljujem tudje podatke i ne spijuniram kao nick mirvama.
privatno me ne zanima.
pisem o tvom JAVNOM DJELOVANJU OVDJE I TVOJIM LUDORIJAMA

TI ocito ne SHVACAS DA TI parsifal KAO COVJEKU DUSANU ZELI SVAKO DOBRO ,mir i realizaciju tvojih stremljenja.
i sam znam i pisao sam ti prije da si mi bio zbog neceg simpatican i jos nekako jesi.

ALI CE PARSIFAL NEUMORNO ukazivati na pogreske i nedosljednosti i bugove tvog software-a. tj na tvoje ideje koje konfuzno iznosis i svako malo ih mijenjas.

NA CINJENICU KOJA JE ZNALCU OCITA. DA NEMAS ERUDICIJE I POZNAVANJA KOMPARATIvnih RELIGIJA .
istina je da se intelektualno ne moze dospjeti do STVARNOSTI, ali to ne znaci da razmisljanje na planu razuma treba odbaciti i da je ono ''pogresno'' i stoga svako znanje odbaciti. sve su to probni/odskocni kamenovi realizacije.

i ukazujem na ludorije u tvom forumskom ponasanju kroz ovih 4-5 godina sto se online poznajemo.

- ovdje su pravila igre takova da je vecina ljudi anonimna.
UPRAVO TA ANONIMNOST POKAZUJE I DOKAZUJE DA PARSIFAL
ne reklamira svoju firmu,knjigu,web stranicu,roman,samog sebe ,
parsifal nista ne zeli i ne trazi od bilo koga ovdje.

UPRAVO TA ANONIMNOST JAMAC JE DA CEMO RAZGOVARATI O NAJVISIM I NAJTEZIM STVARIMA A NE GUBITI SE U TRIVIJALNOSTIMA IZ OSOBNOG ZIVOTA

Quote:
Zašto se sablaznjavaš kada istovremeno odobravaš odsjecanje glave vezanim i zarobljenim muškarcima od strane Muhameda, čovjeka za koga tvrdiš da je prosvjetljen.Ili pak odobravaš bacanje atomskih bombi i destrukciju dva Japanska grada.
ne odobravam odsjecanje glave vezanim muskarcima .
jos mi nije dokazano i pokazano da je muhamed to ucinio.
mnostvo nemuslimanskih izvora koje sam konzultirao tvrde i jasno mi pokazuju da je muhamed dozivio i objavio NESTO POSEBNO sto bi smo mogli nazvati visim stanjem svijesti i/ili prosvjetljenjem

uspjeh je covjekov dokaz tj stablo se poznaje po plodovima

islamska kao i krscanska teologija kao i svaka teologija tkivo je lazi tj prepuna je fantazija i ''wishful thinkinga ''

ali ne treba odbacivati dijete sa prljavom vodom teologije i fundamentalizma velikih religija A STO JE POGRESKA KOJU ATEISTI I AGNOSTICI RADE

krscanstvo i islam i hinduizam tj religije ''bhakti pristupa'' (obozavanje viseg bica)
imaju svoje dragulje ,realizatore tj ''zdravu djecu''

to su krscanski mistici i/ili sufiji u islamu

O TOME SAM PISAO DRUGDJE

nadajmo se da ce krscani i muslimani prevazici fundamentalizam i linearno tumacenje svojih religija i postici veliki svoj cilj

realizaciju kraljevstva nebeskog ovdje i sada

i ili
u sufizmu

FANA
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 15:40   #157
Quote:
parsifal kaže:
pa zar si zaboravio da su ti oni sami to prigovorili vjerovatno te nije bilo puno briga jel da ?
Prigovorili jesu ali nisu rekli zašto im smeta, a pošto mi i ti to prebacuješ bilo bi fino da najzad nešto kažeš zašto muslimanima smeta slika malog praseta.
Ili ako ti ne znaš, mogao bi neko od njih da se javi.


Quote:
to nisam rekao i ne slazem se s tom izjavom. konstruiras i mesaris moje tekstove
U tom slučaju primi moje iskrene ispirke.

Quote:
-bavim se onim sto drugi pisu i sto je javno objavljeno.ne objavljujem tudje podatke i ne spijuniram kao nick mirvama.
privatno me ne zanima.
pisem o tvom JAVNOM DJELOVANJU OVDJE I TVOJIM LUDORIJAMA
A zašto pišeš o mom djelovanju kada to nije tema razgovora? Zar na taj način ne bježiš o teme i okrećeš se bavljenju ličnosti drugog sagovornika?
To što smo sagovornici na forumu ne znači da smo javne ličnosti kao Isus, Buda ili Muhamed.
Kada kažeš ludorije, hoćeš reći da sam lud, pa hajde barem reci zbog čega...

Quote:
ALI CE PARSIFAL NEUMORNO ukazivati na pogreske i nedosljednosti i bugove tvog software-a. tj na tvoje ideje koje konfuzno iznosis i svako malo ih mijenjas.
Ako ti je nešto konfuzno to znači da ne razumiješ ono što zagovaram, nisi pažljivo čitao, niti si saslušao sagovornika već si sam donio odluku i stav koji ti najbolje odgovara.
Svaki software se povremeno mijenja i prolazi kroz update.

Quote:
NA CINJENICU KOJA JE ZNALCU OCITA. DA NEMAS ERUDICIJE I POZNAVANJA KOMPARATIvnih RELIGIJA .
istina je da se intelektualno ne moze dospjeti do STVARNOSTI, ali to ne znaci da razmisljanje na planu razuma treba odbaciti i da je ono ''pogresno'' i stoga svako znanje odbaciti. sve su to probni/odskocni kamenovi realizacije.
Opet griješiš, na primjer moje zanimanje za islam je rezultiralo time da mnogo znam o toj religiji, dva puta sam pročitao Kuran, mnoge hadise, istoričare itd...
Bavio sam se filozofijom, Niče mi je bio idol, proučavao Hrišćanstvo, Budizam...

Ne možeš znati čovjeka preko foruma, jer ne znaš šta istražujem sve ove godine i kako je teška, mukotrpna i iscrpljujuća bila moja borba i razvoj od labavog vjernika do vjernika. Iskreno sam se molio i svakodnevno istraživao, i sada sam tu, krećem se prema boljem.

Optužuješ me za islam, već sam ti rekao da nije nikakav grijeh promijeniti vjeru-religiju, dok u mom slučaju nije nikada došlo do prihvatanja islama jer sam zbog zlobnika na ovom forumu najmanje pet puta rekao da nisam musliman i ne želim da me bilo ko smatra muslimanom.
I zašto uprkos tome se forumom šire tračevi i na taj način se nastoji diskreditovati ono što zagovaram?
Moje zanimanje za islam je došlo nakon mog nadnaravnog iskustva i to što sam se zanimao za islam i ukazivao na svijetle strane islama, ne znači da sam automatski bio musliman.
Ni sada ne poričem dobre strane islama, ali to je sve nedovoljno i slabo, kao što je nedovoljno i slabo ovo naše takozvano hrišćanstvo rascijepljeno u milion crkvi.

I tada sam muslimane kritikovao radi pokrivanja žene, ishrane nedozvoljenim haram mesom, zbog hadisa itd...

Jedina moja zabluda je što sam muhameda (baš kao i ti) smatrao poslanikom ili prosvjetljenim, jer sam bio obmanut nadnaravnim iskustvom i raznim drugim iskustvima i uticajima o kojim ne bih detaljno govorio na forumu.

Quote:
UPRAVO TA ANONIMNOST POKAZUJE I DOKAZUJE DA PARSIFAL
ne reklamira svoju firmu,knjigu,web stranicu,roman,samog sebe ,
parsifal nista ne zeli i ne trazi od bilo koga ovdje.
Anonimnost ne treba koristiti da bi druge tračali i optuživali.
Reklamira se ono što se prodaje, dok ja samo pozivam ljude na web sajt gdje mogu pročitati dosta zanimljivih tekstova. Sve je besplatno i nema reklama.

Quote:
UPRAVO TA ANONIMNOST JAMAC JE DA CEMO RAZGOVARATI O NAJVISIM I NAJTEZIM STVARIMA A NE GUBITI SE U TRIVIJALNOSTIMA IZ OSOBNOG ZIVOTA
Istina, trebali bi razgovarati i temama a manje o parsifalu, dušanu, vasi ili ivanu.

Quote:
ne odobravam odsjecanje glave vezanim muskarcima .
jos mi nije dokazano i pokazano da je muhamed to ucinio.
Nijedan musliman ne negira taj događaj, pa zašto ga ti negiraš?
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 16:31   #158
Quote:
Tek će se o Strašnom Sudu izliti Božiji Gnev na ogrehovljeni svet. I ne hiljade ljudi, kao u Nju Orleansu, već na milijarde će biti odneto iz života.



EVO I DUŠANU i SLAPU

osnovni pokretač VJERE I ZNANJA

brata VASE

STRAH STRAH STRAH i SAMO STRAH


STRAHOM LJUBI STRAHOM SUDI STRAHOM POSTOJI


o KUKAVICE KUKAVNE

BEZ STRAHA TKO STE ?????
__________________
svaki dan je dobar dan i
svaka noč je dobra noč

SO SO TO TO
soto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 21:44   #159


Quote:
molimo brata vasu da nam svima predoci tocnu dijagnozu TE OPAKE bolesti od koje boluje lamee deer
Lek je : Izvadi najpre balvan iz vlastitog oka.
A dijagnza je: mehanizam projekcije i ego-odbrane: ono negativno što čovek ima u sebi a to ne prepoznaje i ne priznaje, on to projektuje na druge, kako bi se mogao boriti protiv drugih a ne protiv sebe.

Quote:
jasno mi pokazuju da je muhamed dozivio i objavio NESTO POSEBNO sto bi smo mogli nazvati visim stanjem svijesti i/ili prosvjetljenjem
Ništa posebno: na svoj način je obnovio samo postegzilski judaizam i paganske kultove vezane za lunarnog boga. Ko je Muhamed trezven čovek može vidti samo iz jedne kuranske rečenice:

"... UBIJAJTE mnogošce gde god in nađete, zarobljavajte ih, opsedajte i na svakom prolazu dočekajte." (9,5)

“ENES IBN MALIK EL-ENSARI prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., na dan Uhuda, uzeo jednu sablju i upitao: "Ko će ovo uzeti od mene?" - Svi su ljudi pružili ruke i svaki je govorio: "Ja, ja." - Poslanik, s.a.v.s., upita: "A ko je u stanju da se oduži za nju?" - Odustaše ljudi, a Ebu-Dudžanet, r.a., reče: "Ja ću je odužiti." On je uzeo i njome sjekao glave nevjernika.

( Rijadussalihin, broj/stranica - 0091, MUSLIM”

Znameniti teolog Jovan Damaskin (umro 750. g.) nešto posle Muhameda u svome spisu 'O ismailćanskoj veri' ukazuje za Arape, odnosno Saracene koje je omađijao i zaveo Muhamed:

»... Služahu idolima i klanjahu se zvezdi Danici i Afeoditi koju su svojim jezikom i Havar nazivali, što znači velika. Do vremena cara Heraklija, pak, otvoreno idolima služahu. A od tog vremena pa do sada kod njih uzraste lažni prorok po imenu Maomed koji je, razgovarajući sa Jevrejima i sa hrišćanima, tojest sa arijanima i nestorijanima, odasvud crpeo zlo: od Jevreja pak - jednonačalstvo, a od arijana - Logos /Hrist/ i Duh /Sveti/ - oba stvorena: od nestorijana čovekolatriju. A poštuju Stari i Novi zavet. Tako, razgovarajući sa nekim arijaninom monahom, stvori svoju jeres. I pod izgovorom da se drži bogoverja, prisvojivši saracenski narod, pripovedaše da je Pisanije s Neba od Boga sneseno na njega. A spisi kakve je u njegovim knjigama ispisao dostojni su smeha.«

Vidi se odakle je Muhamed dobio 'ideju' i 'pouku' da Hrist nije Bog: od hrišćanskih jeretika arijana koji su odbacivali Hristovo Boštvo i to da su Otac i Sin jednosuštni.

Naravno znamo i zašto Parsifal manje-više glorifikuje Muhameda: zato što ga je kao 'logosa' uzdizao i Alister Krouli, kome je se u Sahari pod šatorima dopala 'muževnost' tamošnjih muslimana, i koji je napamet učio Kuran i hvalio 'muževnost', borbenost islama.



Pet najvažnije stare crkvene historije (engl.) na Antici Vjere.org čije poznavanje je nužno za razumevanje tokova hrišćanstva:
Eusebije: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/eusebije_istorija_crkve.php
Sozomen: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/sozomen_istorija_crkve.php
Sokrat Sholastik: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/sokrat_istorija_crkve.php
Teodoret Kirski: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/teodoret_istorija_crkve.php
Evagrije Sholastik: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/evagrije_istorija_crkve.php
Jovan iz Efesa: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/jovan_istorija_crkve.php
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 22:43   #160
Quote:
Aurora Aurea kazˇe:




Lek je : Izvadi najpre balvan iz vlastitog oka.
A dijagnza je: mehanizam projekcije i ego-odbrane: ono negativno sˇto cˇovek ima u sebi a to ne prepoznaje i ne priznaje, on to projektuje na druge, kako bi se mogao boriti protiv drugih a ne protiv sebe.



Nisˇta posebno: na svoj nacˇin je obnovio samo postegzilski judaizam i paganske kultove vezane za lunarnog boga. Ko je Muhamed trezven cˇovek mozˇe vidti samo iz jedne kuranske recˇenice:

"... UBIJAJTE mnogosˇce gde god in na?ete, zarobljavajte ih, opsedajte i na svakom prolazu docˇekajte." (9,5)

“ENES IBN MALIK EL-ENSARI prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., na dan Uhuda, uzeo jednu sablju i upitao: "Ko c´e ovo uzeti od mene?" - Svi su ljudi pruzˇili ruke i svaki je govorio: "Ja, ja." - Poslanik, s.a.v.s., upita: "A ko je u stanju da se oduzˇi za nju?" - Odustasˇe ljudi, a Ebu-Dudzˇanet, r.a., recˇe: "Ja c´u je oduzˇiti." On je uzeo i njome sjekao glave nevjernika.

( Rijadussalihin, broj/stranica - 0091, MUSLIM”

Znameniti teolog Jovan Damaskin (umro 750. g.) nesˇto posle Muhameda u svome spisu 'O ismailc´anskoj veri' ukazuje za Arape, odnosno Saracene koje je oma?ijao i zaveo Muhamed:

»... Sluzˇahu idolima i klanjahu se zvezdi Danici i Afeoditi koju su svojim jezikom i Havar nazivali, sˇto znacˇi velika. Do vremena cara Heraklija, pak, otvoreno idolima sluzˇahu. A od tog vremena pa do sada kod njih uzraste lazˇni prorok po imenu Maomed koji je, razgovarajuc´i sa Jevrejima i sa hrisˇc´anima, tojest sa arijanima i nestorijanima, odasvud crpeo zlo: od Jevreja pak - jednonacˇalstvo, a od arijana - Logos /Hrist/ i Duh /Sveti/ - oba stvorena: od nestorijana cˇovekolatriju. A posˇtuju Stari i Novi zavet. Tako, razgovarajuc´i sa nekim arijaninom monahom, stvori svoju jeres. I pod izgovorom da se drzˇi bogoverja, prisvojivsˇi saracenski narod, pripovedasˇe da je Pisanije s Neba od Boga sneseno na njega. A spisi kakve je u njegovim knjigama ispisao dostojni su smeha.«

Vidi se odakle je Muhamed dobio 'ideju' i 'pouku' da Hrist nije Bog: od hrisˇc´anskih jeretika arijana koji su odbacivali Hristovo Bosˇtvo i to da su Otac i Sin jednosusˇtni.

Naravno znamo i zasˇto Parsifal manje-visˇe glorifikuje Muhameda: zato sˇto ga je kao 'logosa' uzdizao i Alister Krouli, kome je se u Sahari pod sˇatorima dopala 'muzˇevnost' tamosˇnjih muslimana, i koji je napamet ucˇio Kuran i hvalio 'muzˇevnost', borbenost islama.



Pet najvazˇnije stare crkvene historije (engl.) na Antici Vjere.org cˇije poznavanje je nuzˇno za razumevanje tokova hrisˇc´anstva:
Eusebije: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/eusebije_istorija_crkve.php
Sozomen: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/sozomen_istorija_crkve.php
Sokrat Sholastik: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/sokrat_istorija_crkve.php
Teodoret Kirski: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/teodoret_istorija_crkve.php
Evagrije Sholastik: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/evagrije_istorija_crkve.php
Jovan iz Efesa: 'Istorija Crkve'
http://vjera.org/jovan_istorija_crkve.php

Brate Aurora, pri dushi ce ti biti malo zbunjenije kaze li ti MAJSTOR Ivan da on "licno" toga "Alister Kroulija" ne drzi PROBUDJENIM.

Al' zato drzi MAJSTORA Parsifala.

Facit perolaki - toga "Alistera Kroulija" ti "RAZUMES", al' MAJSTORA Parsifala nikako.
Nit ces jos zadugo moci.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.