Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2006., 14:39   #81
Slovenci su (članovi slovenačke Mense), nakon ove bombastične vijesti iz Srbije, lijepo pojasnili o čemu se tu radi .......... no takve vijesti i demantiji pojedinih blesavih vijesti sa istoka se ne linkaju

Ali dobro kompleski se nečim moraju i liječiti
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 14:46   #82
Quote:
Pallas kaže:
Ovo bi vrlo lako mogla biti istina.
Pa ovo i jeste istina ... mislim na rezultate testova, ali se oni namjerno pogrešno interpretiraju, tako da naslov teme "Srbi inteligentniji od Hrvata" nikako nemože ostati jer je ta tvrdnja u potpunosti zasnovana na lažnom tumačenju mensinih testova.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 23:22   #83
Čuo sam da se kao pandan Mensi sad osniva neka Milenija u koju mogu kak ti navodno ući samo 1 gornji promil najinteligentnijih, tj. nekakvih 150 u sd 16 ili 174 u sd24..
Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 23:48   #84
Dada. Dobro, šalu na stranu. Mene najviše smetaju ti "standardizirani" testovi kojim se određuje IQ. Zašto se bunim? Zato jer su svi sa ponuđenim odgovorima, 4 ili 5 ili koliko već. I sad uzmimo da ja krenem pisati taj test. Recimo 20 zadataka, 5 ponuđenih odgovora. I sad ja na blef riješim skoro cijeli test i ispadne da sam većinu pogodio. I sad ja po tom testu imam visok IQ? Na koju foru. (Ovdje ne tvrdim da sam glup nego uzimam primjer ) Da se mene pita, ako bi se uopće testiralo nešto takvo apstraktno kao iq, ja bio onda stavio zadatak i ostavio prazninu pa neka riješavač sam napiše/nacrta/štajaznam odgovor. Mislim da bi to bilo puno bolje i da bi eliminiralo element sreće.
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 00:17   #85
Quote:
Sheky kaže:
Dada. Dobro, šalu na stranu. Mene najviše smetaju ti "standardizirani" testovi kojim se određuje IQ. Zašto se bunim? Zato jer su svi sa ponuđenim odgovorima, 4 ili 5 ili koliko već. I sad uzmimo da ja krenem pisati taj test. Recimo 20 zadataka, 5 ponuđenih odgovora. I sad ja na blef riješim skoro cijeli test i ispadne da sam većinu pogodio. I sad ja po tom testu imam visok IQ? Na koju foru. (Ovdje ne tvrdim da sam glup nego uzimam primjer ) Da se mene pita, ako bi se uopće testiralo nešto takvo apstraktno kao iq, ja bio onda stavio zadatak i ostavio prazninu pa neka riješavač sam napiše/nacrta/štajaznam odgovor. Mislim da bi to bilo puno bolje i da bi eliminiralo element sreće.
upravo ta milenija ima takve vremenski neograničene testove kod kojih sam ucrtavaš rješenje..evo odi vidi..

http://milenija.generiq.net/

pod qualifications imaš neke spcijalne, kao navodno jako teške testove
Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 00:45   #86
I Večernjak je o tome izvijestio pod naslovom: "Srbi i Slovenci među najinteligentnijima na svijetu", pa je Slovenska Mensa to demantirala jer se ne može na osnovu uzorka onih koji su izašli na test (očekujući da će proći) zaključivati o cijeloj naciji.

"Nedavno" je u medijima bilo da su Srbi najsamouvjerenija nacija, pa bi ja ovo interpretirao kao pokazatelj da većina ipak nije toliko samouvjerena da bi pristupila IQ testu. U anketama skoro svi govore da su sposobni, a na test izlaze samo oni koji to stvarno i jesu.
majmun81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 01:38   #87
Čini mi se da su Srbi pokazivali bolje rezultate na međunarodnim takmičenjima iz prirodnih nauka od bilo koga na Balkanu.
Ali, fudbal je ogledalo nacije.
Uvek smo imali dobre pojedince, ali nismo imali dobar tim!

P.S.
Sasvim slučajno sam napisala "imati" u prošlom vremenu, ali sasvim slučajno je ispalo ispravno. Svi "štreberi" koje sam poznavala su otišli s pasošem.
žaoka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 08:37   #88
Quote:
žaoka_ kaže:
Čini mi se da su Srbi pokazivali bolje rezultate na međunarodnim takmičenjima iz prirodnih nauka od bilo koga na Balkanu.

Uvek smo imali dobre pojedince, ali nismo imali dobar tim!
Ne znam na koja natjecanja mislis, ali ako ciljas na natjecanja ucenika srednjih i osnovnih skola, koliko se prisjecam - to je tocno. Medjutim, valja imati i u vidu da su imali i mnogo bolje izgradjen sustav rada s darovitom/zainteresiranom djecom. Daleko bolje nego u Hrvatskoj.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 08:40   #89
kad su toliko inteligentniji, kako to da su ušli u i izgubili tolike ratove, da ne spominjemo da im ni granice još nisu zagarantirane....

možda budu one od beogradskog pašaluka...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 09:45   #90
Ma MENSA je za šonje. Pravi muškarci idu u Mega ili Pi Society.

Lista takvih udruženja:
http://www.polymath-systems.com/inte.../hiqsocs1.html
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 11:31   #91
Quote:
Sheky kaže:
Recimo 20 zadataka, 5 ponuđenih odgovora. I sad ja na blef riješim skoro cijeli test i ispadne da sam većinu pogodio.
netko očito nije (još) usvojio osnove kombinatorike i vjerojatnosti.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 13:49   #92
Quote:
Luđakinja kaže:
netko očito nije (još) usvojio osnove kombinatorike i vjerojatnosti.
mmda. Ne znam kako da ovo protumačim, kao sarkazam ili vrijeđanje... odlučujem se za sarkazam . Ugl. znam ja sve o vjerovatnosti i kombinatorici, ipak sam ja ferovac . Ugl. statistika nema veze s ovim, ja samo govorim da element sreće postoji i da uvelike diže/spušta realnu ocijenu. Evo, uzmi za primjer 2 čovjeka istih sposobnosti i obojica riješe pola testa za pravo, tj. obojica rijašavanjem zadataka dođu do riješenja i vide da im se riješenje podudara s ponuđenim pa ga zaokruže. No sad obojica uzmu još par zadataka za koje "misle" da je to odgovor, no zapravo neznaju ili nemogu objasniti zašto je to odgovor, ili jednostavno idu pogađati. Recimo da ih uzmu 5. Netko će pogoditi svih 5, netko fulati svih 5. Govorim o krajnjim slučajevima. Po testu obojica bi trebali imati isti rezultat 50%, jer su toliko znali. No ovaj što je imao više sreće ima 75% , a ovaj sa manje 50% (ili čak manje, neznam da li ima negativnih) . I ti sad kažeš da je to realno stanje? Ja kažem da je to sranje .
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 16:23   #93
Quote:
ljiga kaže:
Ma MENSA je za šonje. Pravi muškarci idu u Mega ili Pi Society.

Lista takvih udruženja:
http://www.polymath-systems.com/inte.../hiqsocs1.html
Šonje su osnivači tih udruga. Poznam jednog koji ima score za upad u obje udruge, pa kad im je podastro dokaz da ima (oni su stavili tako visok prag i mislili da nitko neće uspjeti) izmotavali su se da se ti testovi ponovo normiraju i da će u budućnosti (koje nikad neće biti) znati koliko je to točno za 1 od milijun dakle centil 99,9999. Konkretno 26/36 na Logima Strictica 36.
Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 17:50   #94
Kad imaju toliko sranja u državi za riješavati priroda se pomučila da ih učini malo inteligentnijima.
__________________
emotionally, other people didn't hurt you, you did it for your self
with people, you must be prepared for everything...stay calm, be alert
LSD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 19:14   #95
HAR HAR. hahah. Umirem od smijaha. Pa to je obično intelektualno preseravanje. Vezano za to, jednom u sedmom razredu me žena optužila da sam redardiran i poslali su me na IQ testiranje u Klaićevu i IQ je ispao primarni XXX a sekundarni >XXX. Jel itko zna što je primarni a što sekundarni IQ? Baba tamo od sestre nije bila raspoložena za odgovaranje, a ni nitko drugi koga sam pitao.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 19:33   #96
Quote:
Pallas kaže:
Daleko bolje nego u Hrvatskoj.
Mislim da je tekst govorio o svetskim razmerama MENSINOG istraživanja.
žaoka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 20:10   #97
ajmo ajmo. ova tema je podigla prasinu zato jer se radi o srbima, jelda, koji su nekima ovdje trn u oku. da su u pitanju nizozemci ili ameri ili kinezi, nikom nista.

a sad, JOHNSR: pitas tko je toliko nteligentan da bi mogao znati da su mensini testvi najpouzdaniji. pozdanost nekog testa se određuje slozenim statistickim metodama, a testovi inteligencije koje koristi MENSA su inace medju najpouzdanijim testovima koji postoje.

COOL: izabrao si uzasno nespretan naslov koji vrijeđa. Ne mozes reci "narod X je inteligentniji od naroda Y" ako se radi o uzorcima(u ovom slucaju pristupnicima testu) koji nisu reprezentativni za populacije. Kuzis, ti mozes jedino zakljuciti da su Srbi koji su pristupilo mensinom testu postigli bolje rezultate od Hrvata koji su pristupili mensinom testu. Ali to da su jedni GENERALNO pametniji od drugih je bullshit.
Saxophone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 02:16   #98
Evo još jednog dokaza da su Srbi bre pametniji od Hrvata

http://paulcooijmans.lunarpages.com/...s/lsstats.html (pri kraju stranice)
Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:12   #99
Quote:
hrkronos kaže:
A kaj, da onda napisem da sam clan mense ili ne u zivotopisu? Ili bolje da napisem da sam na testiranju napravio full ok rezultata, za top 1%
napiši sljedeće:
- nisam član Mense (prošla na testiranju ali se nisam htjela učlaniti)
♂♂♂♂ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:51   #100
Quote:
žaoka_ kaže:
Mislim da je tekst govorio o svetskim razmerama MENSINOG istraživanja.
Pricamo o razlicitim stvarima. Komenitrao sam tvoj upis o rezultatima natjecanja "na Balkanu".
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.