Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 13:32   #601
a što vama zapravo nije jasno?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:56   #602
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a što vama zapravo nije jasno?
Sve je jasno kao dan, jesi slijep??
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:00   #603
danas je vec oko 620kn..nadam se da bu cobi ostao u zelenom do kraja tj...

Zadnje uređivanje Flo : 14.10.2008. at 17:35.
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 17:11   #604
Stvari su se malo popravile
Vrijednost udjela
14.10.2008 - 638.58 Kn
13.10.2008 - 608.37 Kn
10.10.2008 - 584.39 Kn
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 19:51   #605
ma jesu vraga...sutra bu opet na 600kn..to vise nije normalno kako se ide gore dole...
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:36   #606
Danas su 2 milijarde kuna ušle u Fond branitelja

Kako to da sad nema porasta vrijednost udjela ???


Branitelji dobili 2 milijarde kuna

Zadnje uređivanje Putnik : 17.10.2008. at 12:50.
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:10   #607
Quote:
Putnik kaže: Pogledaj post
Danas su 2 milijarde kuna ušle u Fond branitelja

Kako to da sad nema porasta vrijednost udjela ???


Branitelji dobili 2 milijarde kuna
a čudnih ludi u pm... odakle ti novci? jeli ih neko donira ili je fond proda inu? sad je trenutno fondu vridnost ista ki šta bi bila d anije proda inu i da je ina sad na 2800 kn...šta znači da je zapravo proda i da je sadašnja cjena ine, udjel bi ima 10-15% manju vridnost... sad će o ulaganju tih dvi miljarde ovisiti daljnje kretanje fonda... a sad ga jedino ht pomiče, gori doli...
Duh_ratnika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:19   #608
Quote:
Putnik kaže: Pogledaj post
Danas su 2 milijarde kuna ušle u Fond branitelja

Kako to da sad nema porasta vrijednost udjela ???


Branitelji dobili 2 milijarde kuna
Quote:
"Pričekat ćemo da se situacija na tržištu kapitala stabilizira kako bismo mogli ulagati u dionice. Zasad ćemo konzervativno spremiti novac u bankovne depozite, i to u nekoliko najvećih banaka, te državne vrijednosnice, obveznice i trezorske zapise Ministarstva financija", rekao je Josip Glavaš, jedan od čelnika Fonda.
Malo češ se načekati da se situacija stabilizira.
A ovo ''konzervativno spremiti novac u nekoliko najvećih banaka''??, jel to ono kao Zagorac što je konzervirao dijamante i sad im više nitko ne može ući u trag...

Dok ne napišu točno :
XXX kuna smo uložili u XYZ banku, u ovoju državi više nikome ne vjerujem..

Na svojim stranicama daju nekakva izvješća poslovanja u .pdf formatu, koja se, naravno, ne mogu otvoriti..
Koji će mi k u pdf formatu, zašto ga jednostavno ne možeš pročitati na internetu i gotovo?

Quote:
Vrijednost udjela
13.10.2008 - 608.37 Kn
14.10.2008 - 638.58 Kn
15.10.2008 - 624.84 Kn

__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 08:49   #609
Vrijednost udjela
27.10.2008 - 587.59 Kn
24.10.2008 - 595.61 Kn
23.10.2008 - 610.47 Kn

AND IT GOES DOWN AGAIN!!
danagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 09:40   #610
meni je priznato samo 45 dana:-S(u uredu HV-a u Pregradi)a u Karlovcu u 137. brigadi bio sam 6 mj....pa me zanima zna li netko mozda kome se obratiti....dali moram zbog toga u KA?....
Hvala
...Drazen... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:03   #611
Jel netko podizao dividendu i na koji način i gdje?!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:46   #612
Poštovanje! Ispričavam se ako smetam, ali ako mi možete pružiti savjet....
Otac mi je umro 01.12.2008., sudjelovao je u ratu kao dobrovoljac i ima negdje oko 3000 bodova, tj 30 udijela u BF. Da li ti udijeli idu u nasljedstvo? Ukoliko je moj otac primio obavijest o stanju (o količini bodova, tj. udijela po danima) a da nakon primitka te obavijesti nije učinio apsolutno ništa, da li su ti udijeli njegovi uopće? Da li je trebao dok je bio živ nešto učiniti, neku formalnost ili ne? Kome da se obratim za savijet u vezi tih udijela (na FINU ili...)

Ostavio je duga od 45 000kn (neplačene režije, minus na tekučem i kredit) pa samo zbog toga se interesiram, jer sam nasljedila taj dug, a kako još nije bila ostavinska rasprava htjela bi saznati svoje mogučnosti (jer za sad taj dug ja nikako ne mogu platiti). Ti udijeli i stari automobil su mu jedina imovina.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:36   #613
Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
www.mobms.hr
Info telefon: 01 3040 730

Na ovaj broj telefona se možeš informirati o svom slučaju,
ali mislim da prije ostavinske rasprave ništa ne možeš postići..
Ipak nazovi da dobiješ pravu informaciju..
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:11   #614
Hvala. nazvala sam . rekli su mi da ću ih naslijediti i da se trebam javiti s papirom sa ostavinske rasprave i domovnicom kod njih pa će isto kao i ocu poslat potvrdu o vlastništvu nad udijelom i da s njim mogu na FINI podić dividendu ili xy.....Ne znam koliko se čeka na tu ostavinsku raspravau. Gledala sam po internetu i googlala, ali nisam nigdje pronašla neki xy broj dana koji se čeka (tjedan, dva, tri mjeseca, godinu xxxxxxxxx) jel bi vridilo da odem na sud zamolit da ubrzaju ili je to gubljenje vrimena?
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 02:03   #615
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Hvala. nazvala sam . rekli su mi da ću ih naslijediti i da se trebam javiti s papirom sa ostavinske rasprave i domovnicom kod njih pa će isto kao i ocu poslat potvrdu o vlastništvu nad udijelom i da s njim mogu na FINI podić dividendu ili xy.....Ne znam koliko se čeka na tu ostavinsku raspravau. Gledala sam po internetu i googlala, ali nisam nigdje pronašla neki xy broj dana koji se čeka (tjedan, dva, tri mjeseca, godinu xxxxxxxxx) jel bi vridilo da odem na sud zamolit da ubrzaju ili je to gubljenje vrimena?
Ti podnosiš zahtjev za ostavinskom raspravom i navodiš podatke o čemu je riječ(u tvom slučaju-udjel u fondu, auto, i sva imovina koja je glasila na oca). Nisam osobno imao nikad ostavinsku raspravu ali mislim da kad podneseš zahtjev, treba proči neko određeno vrijeme(cca15 dana) i ako nitko drugi ne uloži zahtjev za istu imovinu, ili žalbu na tvoju, ti dobijaš presudu u svoje ime. Tako nekako ti to ide, al ti to sve provjeri u nadležnom sudu, a možda bi mogla i ubrzati da si nekog odvjetnika nađeš da to odradi u tvoje ime. Naravno, ako ne traži puno love da ti to odradi.
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 12:11   #616
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Hvala. nazvala sam . rekli su mi da ću ih naslijediti i da se trebam javiti s papirom sa ostavinske rasprave i domovnicom kod njih pa će isto kao i ocu poslat potvrdu o vlastništvu nad udijelom i da s njim mogu na FINI podić dividendu ili xy.....Ne znam koliko se čeka na tu ostavinsku raspravau. Gledala sam po internetu i googlala, ali nisam nigdje pronašla neki xy broj dana koji se čeka (tjedan, dva, tri mjeseca, godinu xxxxxxxxx) jel bi vridilo da odem na sud zamolit da ubrzaju ili je to gubljenje vrimena?
Prijava na sud za pokretanje ostavinske rasprave ide po službenoj dužnosti od strane Matičnog ureda. Kada budete išli raditi smrtni list, tada ćete prijaviti i svu pokretnu i nepokretnu imovinu koju je pokojnik posjedovao, te moguće nasljednike (supruga pokojnika, djeca). Poziv sa suda dođe relativno brzo. Sud može ostavinsku raspravu preraspodijeliti jednom od javnih bilježnika ovlaštenih za provođenje ostavinskih rasprava. Na raspravu je najbolje ponijeti sve dokumente kojima se dokazuje vlasništvo nad pokretninama i nekretninama. Znači i spomenutu Potvrdu o vlasništvu nad udjelima u Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Po okončanju ostavinske rasprave, preslikati redom:

Rješenje o ostavini
Potvrdu o vlasništvu udjela
Iskaznicu branitelja koju je pokojnik primio iz MOBMS-a
Osobne iskaznice svih u Rješenju navedenih nasljednika (samo onih koji naslijeđuju udjele)
Ako je u pitanju nova OI bez MBG preslikati i stari rodni list, Domovnicu gdje je vidljiv MBG ili i staru osobnu.
Sve to poslati u MOBMS, Zagreb.

Preporučam isto odnijeti i u Ured za obranu koji je pokojnika vodio u evidenciji, jer tako će i oni provesti činjenicu smrti, a i u bazi sudionika Domovinskog rata koju moraju redovno ažurirati, će upisati kao kontakt osobu onoga koji je naslijedio udjele.

Nadam se da sam pomogao.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 12:31   #617
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Prijava na sud za pokretanje ostavinske rasprave ide po službenoj dužnosti od strane Matičnog ureda. Kada budete išli raditi smrtni list, tada ćete prijaviti i svu pokretnu i nepokretnu imovinu koju je pokojnik posjedovao, te moguće nasljednike (supruga pokojnika, djeca). Poziv sa suda dođe relativno brzo. Sud može ostavinsku raspravu preraspodijeliti jednom od javnih bilježnika ovlaštenih za provođenje ostavinskih rasprava. Na raspravu je najbolje ponijeti sve dokumente kojima se dokazuje vlasništvo nad pokretninama i nekretninama. Znači i spomenutu Potvrdu o vlasništvu nad udjelima u Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Po okončanju ostavinske rasprave, preslikati redom:

Rješenje o ostavini
Potvrdu o vlasništvu udjela
Iskaznicu branitelja koju je pokojnik primio iz MOBMS-a
Osobne iskaznice svih u Rješenju navedenih nasljednika (samo onih koji naslijeđuju udjele)
Ako je u pitanju nova OI bez MBG preslikati i stari rodni list, Domovnicu gdje je vidljiv MBG ili i staru osobnu.
Sve to poslati u MOBMS, Zagreb.

Preporučam isto odnijeti i u Ured za obranu koji je pokojnika vodio u evidenciji, jer tako će i oni provesti činjenicu smrti, a i u bazi sudionika Domovinskog rata koju moraju redovno ažurirati, će upisati kao kontakt osobu onoga koji je naslijedio udjele.

Nadam se da sam pomogao.
Super! Stavila post na print da je sve stand by ready kad krene.... Pravo mi je muka kad se sjetim da ću kad tad i ja ovo priuštit svojoj kćeri. Najradije bi joj savjetovala da me se odrekne i riješi se briga.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 23:06   #618
Koliko je danas stvarna i točna vrijednost udjela??
NENSI25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 08:11   #619
Quote:
NENSI25 kaže: Pogledaj post
Koliko je danas stvarna i točna vrijednost udjela??
Imaš na erste link s grafom i stanjem u posljednja tri dana Stanje udjela

Nije baš lijep graf (vizualno je ali onim što prikazuje Stanje udjela svježe ali....
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:02   #620
Zašto fond branitelja kad je prodao naše dionice od Ine ne podjeli naš novac nama vlasnicima ili da mogućnost vlasnicima da rade sa tim novcem što žele. Radi se o novcu po svakom branitelju prema mom izračunu oko 20.000 kn, a sa preostalim novcem nek formiraju vrijednost udjela.
pljusak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.