Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 12:51   #4981
Ovrha - postupak

Ovrsni uhljebi nastavljaju s prokusanom stealth metodom cekanja 10 godina da se nabiju kamate. Friend mi upravo javio da je dobio opomenu pred ovrhu za parking kaznu iz 2007 god da plati 2500 kn. Lik se uopce ne sjeca da je ikada bila ikakva kazna i nikakve obavijesti nisu stizale u 10 god. Prikladan sistem prehranjivanja i strpljivog cekanja plijena taman prije zastare zar ne. Vjerojatno imaju foldere sortirane po roku trajanja.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:48   #4982
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Ovrsni uhljebi nastavljaju s prokusanom stealth metodom cekanja 10 godina da se nabiju kamate. Friend mi upravo javio da je dobio opomenu pred ovrhu za parking kaznu iz 2007 god da plati 2500 kn. Lik se uopce ne sjeca da je ikada bila ikakva kazna i nikakve obavijesti nisu stizale u 10 god. Prikladan sistem prehranjivanja i strpljivog cekanja plijena taman prije zastare zar ne. Vjerojatno imaju foldere sortirane po roku trajanja.
zastara je 5 godina ako nije pokrenuta prije ovrha...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:41   #4983
je baš bi slali opomenu pred ovrhu... prije da je dudek malo pozabil
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:17   #4984
Mozda je i sama ovrha. Problem je sto covjek nije vise u hr a sada cestitke pocele stizati nakon 10 god.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 05:55   #4985
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
stići će mi rješenje o ovrsi za račune koji su plaćeni . da li postoji mogućnost da se tuži ovršitelja zbog takvog postupka ?
Da, ali imaš malo sposobnih odvjetnika plus velika inerecija državnih odvjetništava.
Ne zaboravi obavezno podnijeti prigovor (a ne žalbu jer žalba ne odgađa izvršenje!).

Kaznena prijava zbog pokušaja prijevare, dovođenja u zabludu, ... ima još ali treba vidjeti kako je intrpretirano i živci na hozintregere. Naplatu "boli" i troškova ćeš najvjerojatnije naplatiti od države jer neće ništa poduzeti protiv vinovnika.
Problem je i iznos novca "u stilu" ma nema veze ako ju je udario samo jednom ...
Nadam se kako si ih upozorio posebno pisanim putem da griješe ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:06   #4986
Nisam sigurna gdje pitati..imamo ovrhu od b2 kapitala,otkupljen dug od pbz. Otplaćujemo na rate ali sad bi htjeli otplatiti u cjelosti. Moguće im je ponuditi cifru i da se dug smatra podmirenim. E sad,dug je 10.000 kn,ako ponudimo 7000,je li to dovoljno? Ili?
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:17   #4987
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna gdje pitati..imamo ovrhu od b2 kapitala,otkupljen dug od pbz. Otplaćujemo na rate ali sad bi htjeli otplatiti u cjelosti. Moguće im je ponuditi cifru i da se dug smatra podmirenim. E sad,dug je 10.000 kn,ako ponudimo 7000,je li to dovoljno? Ili?
ovo na rate plaćate po nahođenju, ili ima neki pisani dogovor?
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:54   #4988
Arrow

Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna gdje pitati..imamo ovrhu od b2 kapitala,otkupljen dug od pbz. Otplaćujemo na rate ali sad bi htjeli otplatiti u cjelosti. Moguće im je ponuditi cifru i da se dug smatra podmirenim. E sad,dug je 10.000 kn,ako ponudimo 7000,je li to dovoljno? Ili?
Trazi iznos duga, ali da ti navedu posebo iznose glavnice, kamata i troskova.
Kad to dobijes ponudi glavnicu, trosak u cijelosti i kamatu u iznosu od 50%. Lupi tako pa ces vidjeti reakciju i onda znati kako dalje...
Hypnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:02   #4989
Quote:
Hypnotic kaže: Pogledaj post
Trazi iznos duga, ali da ti navedu posebo iznose glavnice, kamata i troskova.
Kad to dobijes ponudi glavnicu, trosak u cijelosti i kamatu u iznosu od 50%. Lupi tako pa ces vidjeti reakciju i onda znati kako dalje...
Već smo pitali,rečeno je da će kamate otpisati u cjelosti,a iznos glavnice bi trebali platiti. Ali da probamo ponuditi svoju cifru,zato i pitam.
Kakvih 50%kamata ��..nedam!
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:04   #4990
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
ovo na rate plaćate po nahođenju, ili ima neki pisani dogovor?
Pisani dogovor o otplati duga u ratama,iznos smo sami odredili. Ako redovito otplaćujes,kamate neće naplatiti po otplati.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:10   #4991
[QUOTE=paprenjak;65847913]Već smo pitali,rečeno je da će kamate otpisati u cjelosti,a iznos glavnice bi trebali platiti. Ali da probamo ponuditi svoju cifru,zato i pitam.
Kakvih 50%kamata ��..nedam![/QUO




U svakom slucaju probaj, nemas sto izgubiti
Hypnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:30   #4992
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
stići će mi rješenje o ovrsi za račune koji su plaćeni . da li postoji mogućnost da se tuži ovršitelja zbog takvog postupka ?

Za što bi ga tužio?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 23:46   #4993
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4841

osim rekognitalnih poteškoća slijede te i takvi zaključci ... nisi ni pročitao što je forumaš pitao, a ovaj sepeam baljezga o lihvarenju

ako ne može pomoći više sebi da nadoknadi štetu koja mu je tužena učinila može spriječiti da ne napravi štetu nekom u budućnosti
Bravo.

Upravo zbog takvih kao ti, ova tema ima bezbroj stranica i sve više liči na pdf politiku.

Najmanje trebam tebi objašnjavat, ali ovo pitanje je česti slučaj iz prakse.

Osim jednog forumaša koji je odgovorio na ovo pitanje (iako bi se dalo polemizirat), nitko drugi ni A ni B, a ubrzo nakon toga su uslijedile kvazipravne eskapade i zaključci koji su već u bezbroj navrata demantirane, no i izgubljene u raspravama koje zapravo tu i ne spadaju.

Postoji u logici nešto što se zove negiranje prednjaka, a tvoji postovi su školski primjer.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 00:05   #4994
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


srž prijevare je obmana, direktna ili indirektna, uglavnom latentna zbog ovih ili onih namjera , no razumljivo je kako nisi sposoban razumjeti ili kojim slučajem procesuirati kompleksnije stvari da ne bi došao do istine.





pa sud i postoji radi iznošenja i verifikacije dokaza, ne čini li ti li se da je tako? Ili je to tvoj usud?




nisu ti pročitali ha? Likvidnost nije solventnost i baš te briga za "nju". Naravno kako uvijek postoji poslovni rizik. No,bitan je ugovor i zašto ili kako je sklopljen. Uvijek ima nekoliko putića do izvora no niti to ne razumiješ. Krivci će se uvijek braniti nogama i rukama kao i korom od banane i tako 7 puta ... i najvažnije tražiti da se primjenjuje zakon ... kojeg su prekršili



Ovdje se piše ako nisi primjetio sepeam, /l. calami/ ... riječi imaju svoj put ...a ne konfabulatorni pamfleti iz matrice kojom se izdvajaš u svojoj jednostavnosti (primitivnost isto znači, no istina boli)
A kada naučiš čitati, možda ćeš shvatiti da nisi znao niti misliti, jer čemu paziti što govoriš. Takve navike dolaze dobrim odgojem i školovanjem, a ne strogim motrenjem na skroman izbor zvukova kojim se glasaš.



Jesi li ti uopće shvatio što su ti pročitali i kako je oštećena strana ovdje upitala za mišljenje, bokte kakav lihvarski ugovor?

evo ponovo inicijalni post pa zamoli nekog da ti pročita:



sasvim slučajno 50 .... nije serijska prevarantica





zna se ...
http://knjigovodstvo-racunovodstvo.b...la-oblici.html

ima još ali količina infantilnog diletantiznma u tebe je jednako potencijalnoj šteti koju stvaraš



singular i plural bokte kome si ti "savjetnik" ili je možda odjek
''Srž'' () kaznenog djela prijevare je namjera. Ako ne znaš što je namjera u kaznenom pravu imaš knjige ili ako imaš viška vremena pravni fakultet. Koje istine? Latentne ili materijalne?

Moj usud je kako treba dokazat namjeru. Izravnu. A takav je i usud suda i Zakona. A sud će verificirat ili ocjenit u smislu utvrđivanja istine samo ono što mu je predloženo. Iako bi u ovom bastardu od zakona mogao iskorisiti inkvizitorno načelo. Ali ne u slučaju oštećenika kao tužitelja, tu on mora predložit. Ništa jasno, jel' da?

Likvidnost i solventnost nije isto, niti ja to tvrdim nigdje i nikad. Ali ti ne shvaćaš da upravo ta razlika ima utjecaja na namjeru.

''Konfabulatorni pamfleti iz matrice primitivnosti''. Prihvaćam. Iako ne shvaćam razliku između pamfleta i konfabulacije u kontekstu naše rasprave.

Naravno da je novac imovina. Račun u banci bivšeg hrvatskog predsjednika, to samo Sokolu nije jasno. Ali te postove u kojem ja to tvrdim se nisi sjetio, imao vremena ili u procesu logičkog zaključivanja zanemario iskopati. Ja tebe pamtim iz vremena te teme, ti mene očito ne. Stil je isti.

Što se tiče lihvara:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...kad-nije-vidio

https://ezadar.rtl.hr/dogadaji/20407...milijune-kuna/

http://www.hazud.hr/presude-kreditni...jek-blokirana/

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-...movinu-lihvara

To ti je zapravo isti izvor. A najsmiješnije od svega je da je sudska praksa u pogledu utvrđenja kako se radi o lihvarima vrlo različita.

Živio ti meni.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice

Zadnje uređivanje sepeam : 12.10.2017. at 00:29.
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 02:04   #4995
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Bravo.

Upravo zbog takvih kao ti, ova tema ima bezbroj stranica i sve više liči na pdf politiku.

Najmanje trebam tebi objašnjavat, ali ovo pitanje je česti slučaj iz prakse.

Osim jednog forumaša koji je odgovorio na ovo pitanje (iako bi se dalo polemizirat), nitko drugi ni A ni B, a ubrzo nakon toga su uslijedile kvazipravne eskapade i zaključci koji su već u bezbroj navrata demantirane, no i izgubljene u raspravama koje zapravo tu i ne spadaju.

Postoji u logici nešto što se zove negiranje prednjaka, a tvoji postovi su školski primjer.
Po običaju ne razumiješ, jasno je što je vjerodostojna isprava a nešto potpuno drugo što u istoj piše. A o opće poznatoj činjenici možemo dugo pisati tako da ponovo nisu u pravu.Sa "mojih" slučajeva micani su i suci zbog sličnih poteškoća koje ti svesrdno dokazuješ. Možeš ti negirati stražnjak, a tvoji postovi su upravo predškolski primjer.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 02:14   #4996
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Dovođenje u zabludu u pogledu likvidnosti ili solventnosti nekako bi se koslilo s načelom dispozitivnosti, tako da pričaš gluposti,ponovno.
Možeš sada izravno u Todorićev team ...

Ako te netko pita za savjet ili preporuku, informaciju ti sepeam širiš poput pauna rep, uz glas poput paunovog. Ti ćeš dobivati po 200 "bodova" od svojih klijenata umjesto da dobiješ proces, nesumnjivo. Ali otkud lihvarenje u slučaju pitanja dugovanja odnosno pokušaja naplate duga ili računa ... pa nije to "Miro".

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4931
:klap:
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:37   #4997
Klasika.

I ovu temu, koja pokazuje tendenciju oporavka, uništavaš.

Niti jedan pravni argument, objašnjenje ili osvrt koji ima pravno smisla. Čak ni pokušaj odgovora, ukazivanja i objašnjenja zašto je moje pitanje predškolsko? Također, tvoje etiketiranje pitanja kao predškolskog je dosta dvojbeno uslijed zakona na koji se pozivaš sa opaskom Zna se.

Ja nisam prvi spomenuo lihvare.

P.s. Ja ne radim s bodovima, odnosno bodovi meni ništa ne znače. Nekad jesu, ali nikad primarno. Zato s njima više i ne radim.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:23   #4998
Kao što sam ti napisao ovrhama dovoljno znam da i "hanžekovići" pišu žalbe ... momentalno čekam da ih sud kazni što sam predložio u podnesku ...
Koja je tvoja referenca osim prodaje defetizma i nihilizma uslijed sposobnosti da nemaš mogućnost prilagođavnja novim zakonima?
Možda će ti "moćni" zatrebati pa ćeš utopiti svog klijenta?
Kad dođe netko za željom za uputama vidjeti ćemo tko još uvijek ima dudu u usnama ...

ps jesi li shvatio napokon što je vjerodostojni dokument ... /piše u ZO/
pa i što treba sadržavati ....
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:30   #4999
Upit,blokiran mi je račun a da nisam ni znao(radim vani),Tele2 iz 2012. navodno neki računi i naravno kamate.

Nikad nisam dobio ni primio riješenje o ovrsi ili nešto slično.

Ima li tu lijeka pravnoga ili mi nema pomoći?
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:56   #5000
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Upit,blokiran mi je račun a da nisam ni znao(radim vani),Tele2 iz 2012. navodno neki računi i naravno kamate.

Nikad nisam dobio ni primio riješenje o ovrsi ili nešto slično.

Ima li tu lijeka pravnoga ili mi nema pomoći?
ako nemas dokaz da si platio vec, odrat ce te ko macku....

Sent from my MI MAX using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.