Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2003., 01:52   #101
Quote:
illegale kaže:
Stvar je jednostavna. Prihvati da je ovaj zivot sve sto imas. Ako ga ne zelis, imas jednostavno rjesenje. Svaka pak vjera u nesto poslije covjeka odvlaci od onoga jedinog i stoga je vrlo nakaradna. Naravno, ta je vjera isto ko i svaka druga religija. Bazirana je na DOGMI. A DOGME su lose.
Zašto da prihvatim da je ovaj život jedino što imam, kad ja vjerujem da ima više života? Kad vjerujem u vječan život? To je ko da ja tebi kažem: "Prihvati da je crkva sranje. Uči te krivo." Kužiš? To je moje mišljenje da je crkva sranja i zašto bi ja trebala uvjeriti tebe u to, kad ti vjeruješ da te crkva uči pametnim stvarima? To je tvoja vjera. Moja vjera je drugačija.

Quote:
illegale kaže:Suoci se sa time da se moras potruditi pocet cjeniti ovaj zivot. I to ovakav kakav jeste. Nesto jedino
To je ta potpuno pogresna koncepcija. Ne zivis radi sutra, vec radi sada. Sada je sve sto imas. Prihvati to.[/B]
Ja znam da živim radi sada. I ja živim sada. Ne govorim o tome da ne živim ili da ne želim živjeti sada. Govorim o tome kako ljudi spajaju 2 suprotnosti u cjelinu i onda dobiju nelogično rješenje.
Kao: nema drugih života i brzo iskoristi ovaj jer nemaš vremena. Me kužiš? Zaš bi ga ja il bilo tko drugi morao iskoristiti? Tj. hoću reći da iskoristiš ili ne, svejedno ti je, tj. NEMOŽEŠ IZGIBITI Ja ga recimo iskorištavam, jer tako mi odgovara, iskorištavam ono što želim, što mislim da trebam iskoristiti i za što mislim da ima svrhe za mene.

Quote:
illegale kaže:

Sto se tice nivoa ciste duhovnosti, ne zanos se. To ti je sranje. No ako vec brijes na takva sranja, mogao bih ti preporuciti terapiju, koja je na zalost illegalna. Brzo bi skuzila neke bitne stvari. [/B]
Evo, tebi je duhovnost sranje. Meni nije. Koje bi bitne stvari skužila? Ja sam skužila da meni duhovne discipline pomažu i meni to odgovara.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 01:59   #102
Quote:
grizli kaže:
Pa ni je isto da li će ti biti potrebno još 5 ili 5000 reinkarnacija da dođeš do savršenstva.

Nije isto. Ali ti sada ne možeš znati koliko će ih trebati. A nećeš znati ni kad ćeš se ponovno reinkarnirati, jer se nećeš sjećati. Ti samo, ako vjeruješ u reinkarnaciju i promociju na više nivoe, možeš nastojati doseći što viši nivo, kako bi bliže došao k cilju.


Quote:
grizli kaže:
O tome sa li se prenosi nešto od ega ili ne dalo bi se diskutirati , ako se ne prenosi ništa od kuda nekim ljudima onda znanje o prošlim životima , kako neki ljudi onda pomoću određenih tehnika spoznaju svoje prošle živote.
Pretpostavljam da pod pojmom ega mislite na ljudsko biće, tj. na osobu, ne gledano iz perspektive duše.
Ja mislim da ljudi koji imaju sposobnosti saznanja o tome što su bili u prošlom životu, imaju dosta visok stupanj duhovnog razvoja, tj. dosta su se udubili u svoju dušu, pa iz nje mogu očitati mnoge stvari. I mislim da je u tome uloga ega iliti ljudskog oblika potpuno nevažna.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 02:13   #103
Quote:
Baphomet kaže:

Za mene postoji velika mogućnost da ona postoji. I to ne zbog moje vjere nego zbog svjedočanstva mnoštva ljudi i medija. Da li mi možeš opisati neki sličan način za provjeru postojana duše?
Mogu. Sigurno si čuo puno o kliničkoj smrti ili o astralnom putovanju. Uostalom, čuo si i o nirvani, no nju rijetko ko dosegne.
Kliničku smrti i astralno putovanje nije imao ogroman broj ljudi, ali opet mnogo ljudi je imalo. Oni su tada spoznali/shvatili/uvjerili se da duša postoji.


Quote:
Baphomet kaže:
Neću vjerovati. Taj ću odgovor spremiti u "ladicu" kao jedan od mogućih odgovora. A ako je praktičan možda ga i iskoristiti.
A kada ćeš vjerovati? I hoćeš li uopće?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 09:13   #104
Quote:
GothicA kaže:
Mogu. Sigurno si čuo puno o kliničkoj smrti ili o astralnom putovanju. Uostalom, čuo si i o nirvani, no nju rijetko ko dosegne.
Kliničku smrti i astralno putovanje nije imao ogroman broj ljudi, ali opet mnogo ljudi je imalo. Oni su tada spoznali/shvatili/uvjerili se da duša postoji.
Ma svašta sam ja čuo, i o čudnijim stvarima nego što je astralna projekcija, ali to meni ništa ne dokazuje.

Nikakav dokaz mi nisi dala. Za sve se to može naći znanstveno objašnjenje. Mozak je za mene jako čudnovata i još neistražena stvar.

Simptomi kliničke smrti su nedavno "umjetno" proizvedeni stimuliranjem određenih dijelova mozga (mislim da je čak i monitoru bio link na taj eksperiment), astralna projekcija se može objasniti nekim poremećajima u spavanju (imaš dosta centara za proučavanje snova gdje opisuju slične stvari, samo potraži sa nekom internet tražilicom).

Nirvana? Prosvjetljenje?...samo prazne riječi bez smisla...sve dok ih sam ne doživim i iskusim. Ali i to neće biti nikakav dokaz za postojanje duše.

Quote:
GothicA kaže:
A kada ćeš vjerovati? I hoćeš li uopće?
Navjerojatnije nikada. Iako u neke stvari, kao što rekoh, vjerujem iz čisto praktičnih razloga da si ne bih previše preopterećivao mozak .
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 09:34   #105
Solaris kaže:
OK, ne kažem ja da mora, mislim da svatko ima pravo potratiti svoj život na gluposti ako misli da mu je to dobro. Kako Vještac kaže, nije važno kojom tehnikom, ali važno je da radimo na sebi.
A to možeš jedino ako si priseban i svjestan ovoga što sad jesi, i onoga što sad imaš.
--------------------------------------------------------------------------------



Gothica:
Ne radi se o gluposti. Radi se o problemu. O problemu koji me, na žalost, toliko zna opterećivati, da me jako jako boli. Radi se o problemu zbog kojeg se ograničavam i zbog kojeg se znam povlačiti u sebe. To nije glupost. Ali je glupost da se tim problemom ne trebam baviti- to je rekla moja GP. Jer problemom se treba baviti, da bi ga se rješilo.

************************************************


Oprosti ako si pomislila da ja tvoj problem smatram glupošću, nije tako, primjer "gluposti" je bio općenit, i nije se odnosio na nikoga posebno.

naravno da problem koji te ograničava nije glupost. nego prvi imperativ za riješiti.
Ne znam koji je problem, i nije mi jasno kako ti je dr. mogla reći da se njime ne baviš, kad je toliko očito da te smeta.

Možda pomoć trebaš potražiti na drugoj strani.....

Ali važno je da si u sadašnjosti, i da se baviš problemom, da ga prepoznaješ kao takvog i želiš rješiti. U takvim stvarima slušaj sebe, neka te ne zbunjuju drugi
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 13:21   #106
Quote:
Baphomet kaže:
Nikakav dokaz mi nisi dala. Za sve se to može naći znanstveno objašnjenje. Mozak je za mene jako čudnovata i još neistražena stvar.
Ne mogu ti dati dokaz kad se taj dokaz ne može opipati, niti vidjeti. On se može osjetiti.

Quote:
Baphomet kaže:
astralna projekcija se može objasniti nekim poremećajima u spavanju (imaš dosta centara za proučavanje snova gdje opisuju slične stvari, samo potraži sa nekom internet tražilicom).


Nije poremećaj. Ja sam doživjela astralno putovanje tijekom kristaloterapije. Bila sam potpuno budna i svjesna.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 13:40   #107
Ima jedna scena u Vikingu Eriku, gdje, kad družina napokon dođe do Vrata Valhalle, s njima je i jedan kršćanski svećenik. I dok svi oni stoje diveći se tim vratima koja s na neki način otjelovljenje njihove vjere, svećenik se cijelo vrijeme čudi...
"Koja vrata? Gdje?"
"Pa ovdje, ovdje! *tok tok* Čvrsti hrast!" - viču svi...
..."ali ja ne vidim..." - i prođe on ravno kroz njih.

Poanta je da dokaze duhovnih stvari ne možemo naći u materijalnom svijetu niti ih se može objasniti na materijalni način bez da njihova priroda potpuno ne bude izgubljena. Kao što se priroda pjesme gubi ako počnemo analizirati njenu fonetičku strukturu slog po slog, tako se i priroda duhovnog gubi ako pokušamo to objasniti na materijalan način. To je *osjećaj* koji nosimo u sebi, i nema ništa materijalnog. Just as well, jer ne bi niti trebao.
Razlog zašto me ona gore scena oduševila je zato jer na jedan tipično Pythonovski način govori kako je ipak važno što to mi imamo u glavi. Kako se volim pozivat na filmove... Yoda jednom reče "Svjetlosna smo bića mi... ne ova gruba materija..."
Ako jesmo, onda um znači sve.

So kids... be careful what you believe... you just might get it.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 14:20   #108
Quote:
Gaudrath kaže:

Poanta je da dokaze duhovnih stvari ne možemo naći u materijalnom svijetu niti ih se može objasniti na materijalni način bez da njihova priroda potpuno ne bude izgubljena.


Quote:
Gaudrath kaže:
Razlog zašto me ona gore scena oduševila je zato jer na jedan tipično Pythonovski način govori kako je ipak važno što to mi imamo u glavi.
So kids... be careful what you believe... you just might get it.

Tako je. Moć misli je nevjerojatna. I moć vjere. Vjera i misao u udruženju realiziraju zamišljeno.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 14:26   #109
Quote:
Gaudrath kaže:
Ima jedna scena u Vikingu Eriku, gdje, kad družina napokon dođe do Vrata Valhalle, s njima je i jedan kršćanski svećenik. I dok svi oni stoje diveći se tim vratima koja s na neki način otjelovljenje njihove vjere, svećenik se cijelo vrijeme čudi...
"Koja vrata? Gdje?"
"Pa ovdje, ovdje! *tok tok* Čvrsti hrast!" - viču svi...
..."ali ja ne vidim..." - i prođe on ravno kroz njih.

Poanta je da dokaze duhovnih stvari ne možemo naći u materijalnom svijetu niti ih se može objasniti na materijalni način bez da njihova priroda potpuno ne bude izgubljena. Kao što se priroda pjesme gubi ako počnemo analizirati njenu fonetičku strukturu slog po slog, tako se i priroda duhovnog gubi ako pokušamo to objasniti na materijalan način. To je *osjećaj* koji nosimo u sebi, i nema ništa materijalnog. Just as well, jer ne bi niti trebao.
Razlog zašto me ona gore scena oduševila je zato jer na jedan tipično Pythonovski način govori kako je ipak važno što to mi imamo u glavi.
Po ovome što si opisao, jednostavno se može izvući zaključak da ako ne vjerujem u dušu onda je i nemam.

I ne vidim kakve veze ima ta scena sa opisima duhovnog svijeta. U toj sceni se vidi kako nas pokreću različite stvari koje su ovisne od našeg kulturnog nasljeđa i odgoja. Kao što indijci nemaju vizije Krista, ili kao što kršćani nemaju vizije Shakti.

Tko je u pravu, svećenik ili viking Erik? Koja je stvarnost prava? Možda Erik halucinira, ili svećenik, ili oboje? Tko je duhovniji od njih dvoje ili su oboje u zabludi?

Quote:
Gaudrath kaže:
Kako se volim pozivat na filmove... Yoda jednom reče "Svjetlosna smo bića mi... ne ova gruba materija..."
Ako jesmo, onda um znači sve.
Jedan veliki um je na pitanje "šta je Buda" odgovorio "konjska balega".
Ako um znači sve onda o njemu ovisi da li duhovni život postoji ili ne postoji. Bez obzira što je istina.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 14:27   #110
Quote:
GothicA kaže:
Ne mogu ti dati dokaz kad se taj dokaz ne može opipati, niti vidjeti. On se može osjetiti.
A kako znaš da taj tvoj osjećaj nije iluzija?

I, uostalom, osjećaji su ionako samo koktel hormona.

Quote:
GothicA kaže:
Nije poremećaj. Ja sam doživjela astralno putovanje tijekom kristaloterapije. Bila sam potpuno budna i svjesna.
Bila si budna i svjesna i doživjela si astralno putovanje?

Jes' vraga , možda si bila svjesna ali ti mozak sigurno nije emitirao valove kakve emitira u budnom stanju.

Zašto misliš da to nije poremećaj?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 14:34   #111
Quote:
Baphomet kaže:
A kako znaš da taj tvoj osjećaj nije iluzija?

I, uostalom, osjećaji su ionako samo koktel hormona.


Bila si budna i svjesna i doživjela si astralno putovanje?

Jes' vraga , možda si bila svjesna ali ti mozak sigurno nije emitirao valove kakve emitira u budnom stanju.

Zašto misliš da to nije poremećaj?

Pa nije iluzija. Bila sam svjesna, mozak je emitirao normalne valove, ali tijelo nisam osjećala i osjećaj leta i naglog dizanja u visine bio je nepoznat i zaista čudan i htjela sam reći kristaloterapeutu da zaustavi sve to, al sam se prepustila ipak.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 15:26   #112
Quote:
GothicA kaže:
Pa nije iluzija. Bila sam svjesna, mozak je emitirao normalne valove, ali tijelo nisam osjećala i osjećaj leta i naglog dizanja u visine bio je nepoznat i zaista čudan i htjela sam reći kristaloterapeutu da zaustavi sve to, al sam se prepustila ipak.
Pri svakoj iluziji covjek je svjestan. Inace je se ne bi niti sjecao. Anyway, ono sto baph kaze. Prihvacas ono sto ti pase. Ono sto ti ne pase ne prihvacas. Naravno, govorim o stvarima koje nisu provjerljive. Poput vjecnosti duse i tako.

Sad da te konacno pitam. Sto imas od toga sto vjerujes da ti je dusa vjecna? Sto ti se tako svidja u toj ideji? I jos nesto. Sto je to duhovnost?

Quote:
Baph kaze:
Jes' vraga , možda si bila svjesna ali ti mozak sigurno nije emitirao valove kakve emitira u budnom stanju.
Mala ispravka. REM je po mjerenjima stanje svijesti idenicno budnom stanju.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 15:33   #113
Baphomet:

Quote:
Po ovome što si opisao, jednostavno se može izvući zaključak da ako ne vjerujem u dušu onda je i nemam.
Misliš da je tako nešto nemoguće? Govorimo o duši. Znači ne o nečemu što ima objektivno postojanje kao tijelo. Duhovnost je subjektiva, skroz naskroz. Imam osjećaj da ti tražiš objektivnu potvrdu nečeg što je po samoj svojoj prirodi subjektivna stvar.

Da li je moguće anihilirati svoju dušu... ma neznam. Na taj način uništavamo ono što ide dalje, i za nas u tom slučaju nakon umiranja fizičkog tijela, zbilja nema više ničeg. Drugo je pitanje koliko ljudi, deklarativne izjave na stranu, zbilja ne vjeruje u ništa što bi se moglo nazvati dušom. Po meni, recimo, duša jest ono što nas čini živima. Sam proces života kao fizičke animacije mrtve materije je čudesan i još uvijek neobjašnjen na svom temeljnom nivou. Prema tome, po meni je nemoguće da čovjek odbaci postojanje svoje duše ne mentalnom nivou, bez obzira koliko oni tvrdili ovo ili ono. Dovoljno oguli i najokorjelijeg skeptika, i vidjećeš da i on ima neku vjeru u nešto, ma što to već bilo. Čovjek bez toga jest čovjek bez snova, bez nade, bez ičeg što odvaja misaono, ili bolje rečeno živo biće, od stroja. A strojevi ne mogu živjeti.

Quote:
I ne vidim kakve veze ima ta scena sa opisima duhovnog svijeta.
Scena po meni govori o tome da je istina jedna ali se može izreći na više načina. Naš duhovni razvoj, ili duhovna stagnacija, je stvar osobnog odabira pojedinca... u što vjeruje i na koji način. Nema recepta za prosvjetljenje, nema definicije za takve stvari... kao što je taj veliki um koji citiraš i htio reći, na kraju krajeva, ne?

Quote:
Tko je u pravu, svećenik ili viking Erik? Koja je stvarnost prava?
Obojica su u pravu. I obojica su u krivu. To možda zvuči kao otrcan odogovor, znam, ali stvar je u tome da svaki pojedinac ima svoj put, nalazi svoje definicije, i na kraju krajeva ima svoje osobne stvari za naučiti. Za Erika je Valhalla stvarna jer on u nju vjeruje. Svećenik ne vjeruje u Valhallu i za njega ona nema nikakve važnosti. Da su se kojim slučajem našli pred vratima raja, situacija bi bila obrnuta.
Naj taj način scena opisuje duhovni svijet: ne kao čvrstu strukturu, neovisnu o našim vizijama i vjerovanjima, nego kao jedan subjektivan svijet, dizajniran baš po našoj mjeri i isto toliko relevantan za druge. Pa svi pokušaji uvjeravanja drugih u "ispravnost" naših vjerovanja padaju u vodu čim se osokolimo dovoljno da pomislimo da su naša vjerovanja dovoljno ispravna i za njih. Kužiš?

Quote:
Tko je duhovniji od njih dvoje ili su oboje u zabludi?
Nema "duhovnijih" i "manje duhovnih" ljudi, IMHO. Svi mi smo točno onoliko i na točno onaj način duhovni koliko i kako bi i trebali biti u datom trenutku. Comparison is futile.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 15:46   #114
Palo mi je nešto na pamet. Što ako su naša vjerovanja odraz trenutnog stanja našeg duha? Duh na taj način ostaje uvijek prisutna konstanta, ali cijeli set vjerovanja, pa na taj način i naš duhovni razvoj, ovisi baš o stanju duha. Netko je u Kršćanskom stanju, drugi krstare vodama Budizma, treći pak su u stanju "duhovne depresije" i stoga nemaju neka vjerovanja. Na taj način, samo po sebi niti jedno vjerovanje ne može ugroziti postojanje duše, ali može utjecati na to kako mi to sve doživljavamo.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 16:52   #115
Baphomet Evo malo dokaza(ako se ih može tako nazvati)


Quote:
Ma svašta sam ja čuo, i o čudnijim stvarima nego što je astralna projekcija, ali to meni ništa ne dokazuje.

Nikakav dokaz mi nisi dala. Za sve se to može naći znanstveno objašnjenje. Mozak je za mene jako čudnovata i još neistražena stvar.

Simptomi kliničke smrti su nedavno "umjetno" proizvedeni stimuliranjem određenih dijelova mozga (mislim da je čak i monitoru bio link na taj eksperiment), astralna projekcija se može objasniti nekim poremećajima u spavanju (imaš dosta centara za proučavanje snova gdje opisuju slične stvari, samo potraži sa nekom internet tražilicom).

Nirvana? Prosvjetljenje?...samo prazne riječi bez smisla...sve dok ih sam ne doživim i iskusim. Ali i to neće biti nikakav dokaz za postojanje duše

Evo jednog primjera: Gledanje na daljinu(rezultat je isti kao i kod projekcije)

Imamo npr neku sobu u kojoj taj čovjek nikad nije bio i on u projektovanom stanju može točno odrediti šta se nalazi u toj sobi.
To su ćesto koristili Rusi i Amerikanci u špijunaži. Istranirani ljudi su mogli otić na drugi kontinent(u projektovanom stanju) i točno su znali opisati određenea mjesta , što je i kasnije bilo i provjereno ,a da nikad tamo fizički nisu bili.

Ljudi koji su cijeli život bili slijepi u snu su doživjeli astralnu projekciju i vidjeli su određena mjesta a nikad u životu nisu imali osjetilo vida.

Stvarno ne vidim kako se može na znanstveni naćin(za sada) objasniti da da ćovjek spozna vizualne informacje mjesta na kojem nikad fizični nije bio.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 19:04   #116
Question

Quote:
illegale:

Mala ispravka. REM je po mjerenjima stanje svijesti idenicno budnom stanju
Molim te, objasni malo više, i daj par čvrstih dokaza.
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 19:39   #117
Quote:
illegale kaže:
Mala ispravka. REM je po mjerenjima stanje svijesti idenicno budnom stanju.
A vi'š vraga, nisam to znao. Odoh na intetnet i stvarno nabrzinu naletih na jednu stranicu.

http://www.dreamgate.com/dream/libra...cience_rem.htm

Ali, misliš li da je REM stanje moguće direktno doseći putem kristala?

Mislio sam da je ona možda bila u nekom meditativnom stanju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 19:46   #118
Quote:
grizli kaže:
Ljudi koji su cijeli život bili slijepi u snu su doživjeli astralnu projekciju i vidjeli su određena mjesta a nikad u životu nisu imali osjetilo vida.

Stvarno ne vidim kako se može na znanstveni naćin(za sada) objasniti da da ćovjek spozna vizualne informacje mjesta na kojem nikad fizični nije bio.
Kao što rekoh, za mene astralna projekcija nije nikakav dokaz o postojanju duše, tim više što u toj projekciji i dalje zadržavamo naše karakterne osobine i nismo nikakva čista i uzvišena bića kakvim opisuju duše.

Ja vjerujem da već postoji razumno znanstveno objašnjenje za astralnu projekciju kroz neku od teroija koje se proučavaju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 19:58   #119
Ma ne govorim o objašnjavanju astralne projekcije nego o tome kako je moguće da dođe do vizualnih informacija o nekom mjestu a tamo nikad nije bio.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 20:13   #120
Quote:
GothicA kaže:
Ne, ne iščeznemo. Naše tijelo iščezne, ali MI živimo dalje . Idemo dalje, negdje drugdje, nekad u drugo vrijeme, opet istraživati i živjeti. Sigurno ne živimo uzalud, niti samo 1 život.
.......idemo mi uglavnom u crve ili u pepeo
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.