Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2006., 21:46   #101
Quote:
Satya kaže:
mandy, jesi sigurna da je bio Folic Plus s vit C i D (ja ga imam ali moj sadrži kalcij i vit D, nema vit C u sastavu. Njega sam mislila posebno gutnut oko 500 mg dnevno (to već radim)
a ja pijem kombinaciju Fe, c vit, folic
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 21:49   #102
Hvala magic na javljanju i nešto te nema danas tu bit će tm domeka i fiiiiiina papica
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 21:57   #103
ja još popijem ponekad šumeću sa željezom, a ako se jave i grčevi onda ubacujem i magnezij. Ili ću se bacit na banane
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 22:07   #104
Quote:
Satya kaže:
Hvala magic na javljanju i nešto te nema danas tu bit će tm domeka i fiiiiiina papica
kako me ufati
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 22:10   #105
Quote:
magic blue kaže:
a ja pijem kombinaciju Fe, c vit, folic
Ali ovo je neki UK brand Folic Plus koji Pale i mandy (i ja ) gutamo - folic+kalcij+vitD, a ti? oš reć da naprosto to piješ a ne da imaš neki takav gotovi mix i još pod istom imenom (sori g-hormon )
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 01:11   #106
Quote:
mandy kaže:
da, kalcij ( g hormon radi. Ja pila 2 tablete (na kutiji pisalo 3 dnevno), ali 2 su imale preporučenu dnevnu količinu i rekle mi tete da su dovoljne dvije tablete dnevno
ja sam ih pila 3, a to je bilo 400 mcg dnevno, i toliko se preporucuje u prvom tromjesecju...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 01:17   #107
Quote:
Satya kaže:
E da i ja papam laneno sjeme (koliko misliš da je dovoljno, dnevno, dvije pune jušne žlice?) zbog omega 3 i sjemenke sezama zbog kalcija (prožvačem isto kolliko i lana, kaj misliš je li to dovoljno dnevno ) imam i bučinih i suncokretovih sjemenki, ugl, MM to sve skupa zove "birdie num nums"
ma i ja sam tako na pocetku bila militantna no znalo mi se tu i tamo omaci i koji McDonalds i pizza sad sam se malo vise opustila, cesce si znam dopustiti slatko, ali se i dalje sopam zdravim

a ja dnevno uzmem punu zlicu do dvije lanenih sjemenki.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 08:13   #108
Quote:
Satya kaže:
Ali ovo je neki UK brand Folic Plus koji Pale i mandy (i ja ) gutamo - folic+kalcij+vitD, a ti? oš reć da naprosto to piješ a ne da imaš neki takav gotovi mix i još pod istom imenom (sori g-hormon )
I moj je bio UK brand, mislim da od Magic ono Fe stoji za željezo
(prvo sam pričitala band pa mi nikako nije bio jasan post rano mi još)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 08:19   #109
Quote:
Satya kaže:
Ali ovo je neki UK brand Folic Plus koji Pale i mandy (i ja ) gutamo - folic+kalcij+vitD, a ti? oš reć da naprosto to piješ a ne da imaš neki takav gotovi mix i još pod istom imenom (sori g-hormon )
khm, uopce nije isto, cak ime ni ne nalikuje g-hormon je ziher
pijem fersan forte od belupa i primarno mu je fr i c, a ne folic
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 09:49   #110
hej,curke dobro jutro...kak ste mi jutros? imam pitanjce,jel nekoj doktor rekao da troši omegu 3? meni je rekao zadnji put kad sam bila tam(to je sad 21tj.)da si uzmem to i kalcij magnezij citrat i prenatal 2 puta dnevno...kaj nije sve to malo previše?

prije 7 godina mi nije niš dao trošiti,samo željezo jer sam malo slabokrvna.....a sad cijelo čudo toga...kaj vi mislite?
evangelinlilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 10:40   #111
Quote:
evangelinlilly kaže:
...kaj vi mislite?
ja ti to nis ne kuzim, ali prekopaj u nazad po Palenim postovima jer ti je ona maltene doktorirala na tome
kad je i me dokica prepisala svu silu toga, ja sam poslusala kaj mi je Pale rekla i evo jos uvijek ziva i u jednom komadu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 13:54   #112
Magic

Evangeline, nije ti potrebna omega 3 u supplements. Jedi dva put - najmanje jednom tjedno plavu ribu i svaki dan si uzmi zlicu sjemenki lana koje su vrlo bogate omegom 3. njih si sam posipas po cerealsima ili ih stavis u juhu, a mogu i na kruh
__________________
Kradljivac pogleda

Zadnje uređivanje PaleBlueEyes : 21.11.2006. at 14:32.
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:08   #113
thanks....ma znam za taj lan,ali sam ja negdje čitala da ta omega biljnog podrijetla nije toliko iskoristiva kao ova životinjskog....mislila sam možda je još netko dobio slične upute
evangelinlilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 22:25   #114
Quote:
evangelinlilly kaže:
thanks....ma znam za taj lan,ali sam ja negdje čitala da ta omega biljnog podrijetla nije toliko iskoristiva kao ova životinjskog....mislila sam možda je još netko dobio slične upute
biljno = lanen sjemenke imas za kupit u dm
zivotinjsko = ribicke imas za kupit na svakom placu

jel se vidi da sam profa
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:59   #115
Ja pijem Prenatal od Natural Welta (ali cu ga zamjenit zs Twinlab), Folic plus taj neki americki (i nega cu zamjenit ua Twinlabov), vit. C i Brusnicu
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 14:15   #116
bolje nemoj prelazit na twinlab jer je Pale pisala da su imali neku aferu s A vitaminom (onim koji je stetan za trudnocu) i btw, rekla mi je teta u ljekarni da ih vec 2 mjeseca ne mogu pribavit niti od jednog dobavljaca
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 14:46   #117
Kivi

Kazu da, kivi, izmedju ostalog obiluje:
Folate, Magnesium, and Vitamin E are all well represented in kiwifruit, offering health benefits that range from bone formation to reduced risks of heart disease. Plus kiwifruit contains no saturated fat or cholesterol.
A single serving containing Folate, helps protect against birth defects, cancer and heart disease, and helps prevent 70% of neural tube in babies each year. This is especially important for all woman of child bearing age.

Raw kiwifruit is also rich in the protein-dissolving enzyme actinidin, (in the same family of thiol proteases as papain), which is commercially useful as a meat tenderizer but can be an allergen for some individuals.
Specifically, people allergic to latex, papayas or pineapples are likely to be allergic to kiwifruit also.

Folic acid in food:
The UK government advises pregnant women to also increase the amount of folic acid in their diet.
Fruits - particularly citrus fruits and kiwi fruit.

Ugl. u jednom kiviju cca 76 g tezine ima 95% c-vitamina.

Trudnicama se preporuca 5 porcija voca dnevno.
Porcija znaci:
npr. jedna srednje velika vocka (jabuka, narandja...)
pet casa svjezeg soka od po 1 dcl
...
Nesto tipa 20 dkg voca u salici (tipa narazano, tipa salata).
Valjda sam dobro pohvatala detalje...

Racunam da sam sa svojih 5 kivija u komadu odjednom:
1. pretjerala u tom trenu
2. zadovoljila ukupnu dnevnu kolicinu

Sad idem traziti podatke o c-vitaminu, da se nadovezem na PBE koja je rekla da se isti lako gubi, pa nemrem pretjerati
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 14:58   #118
i tak ga bus popiskila
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 15:30   #119
Nema panike sto se tice voca

Vitamini: Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Nikotinamid (B3), Pantotenska kiselina (B5), Piridoksin (B6), Folna kiselina (B9), Cijanokobalamin (B12), Askorbinska kiselina (C), Biotin (H) uf...vljda nisam nis fulala su topljivi u vodi i svaki visak se mokracom izlucuje iz organizma tako da nema bojazni

Vitamini:A, D, E, K su vitamini topljivi u mastima i taloze se u organizmu i kao takvi mogu izazvat hipervitaminoze tj. povecane kolicine odredjenog vitamina koji moze imat razne posljedice.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 15:39   #120
Quote:
Wedding kaže:
Nema panike sto se tice voca
Vitamini:A, D, E, K su vitamini topljivi u mastima i taloze se u organizmu i kao takvi mogu izazvat hipervitaminoze tj. povecane kolicine odredjenog vitamina koji moze imat razne posljedice.
Hm, nasla da kivi ima u sebi vitamina E 4.3% dnevne vrijednosti (1 kivi)
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.