Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 12:44   #4041
Moj (5 g.) je "otkrio" strah od mraka, čudovišta, duhova i počeo mi prepričavati snove.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:05   #4042
o da

stan nam je betlehem, sve mora biti rasvjetljeno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:13   #4043
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Hm, da.... mi smo u fazi "ne, ti meni reci". Dakle, gospon čovjek od skoro 3,5 godine se vozi u autu i naljuti se i krene tulit jer mu ja ne znam objasnit zašto je on ljut. Pitam ga zašto je ljut, a on meni kroz suze - TI MI RECI ZAŠTO SAM LJUT. I tak.....veselo.
I moja. Pusti mi neku pjesmuuu! Ja pitam koju, ina: necu ti reeec! Ja pustim, ona: ne tuuu! Ja pitam koju, opet: necu ti reeec! I tako dok ne zgadjam!
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:51   #4044
-mama kad ce biti hellowin?
-proslo je to ljubi
- kmeeeeeeeee kmeeeee
- pa sta sad places?
- pa nismo radili bundevu kmeeeeee kmeeee kmeeeee

O mjake ti mile
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 07:51   #4045
Jedna od jutros...

On:Mama ne ću da tata vozi auto!! Ja: Pa tko da vozi auto? On: Pa tata!!! kmeeeeeeeeeeeee

Kad to prestaje? Izgleda nikad, samo se pretočava iz jedne faze u drugu.... :-(
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:22   #4046
i tak do puberteta koji će nas dokrajčiti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:03   #4047
Ja se vec pitam, jel stvar odgoja? Jesmo previse popustljivi?
Kad ostanem sama s njom, voza me ko mladog majmuna
Jucer smo se kupali valjda pol sata. Neda kosu prat, ja velim - ok bumo sutra, izadji iz kade. Neeee, smrdit cu zekiii!!!
Ok, ajmo oprat kosu. Neeee, necemoo pratiii! I vriska!
I onda ju u suzama izvucem iz kade, obrisem i obucem. Za 5 minuta je normalno dijete. Pitam zakaj luduje. Veli - ne znam mama, daj pusuuu! Uf!
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:36   #4048
Moj je uglavnom ok kad smo mi dvoje sami, al čim muž dođe doma ovaj poludi
Mislim mali poludi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:21   #4049
Ovo što sad prolazimo sa njegovih 4,5g je valhda uvertira u pubertet.
Ako je OVO uvertira kao će onda izgledati kad uđe u pubertet, sve me strah.
Bio je kod mojih na GO 2 tjedna.
Za vikend se vratio i krenuo u vrtić.
Već 2 dana nakon vrtića proživljavamo stres jer ulaskom u stan krene tulenje da on ne želi pozdraviti tatu, da zašto nije ON bio taj koji je donio teti slikovnicu.....želi neki crtić na tabletu ali objasni koji kao da ne zna hrvatski, a kako nisam razumjela što hoće tantrum najveći.....ona se ne može smiriti pa viče "ne mogu se smjriti", pitam zašto, njegov odgovor "ne znam, ti mi reci zašto. Ne znam što mi je....."

Ali nekako si pokušavam tu nervozi povezati sa gladi. U fazi je, najvjerojatnije, naglog rasta te pri tome puno i stalno jede. Ova dva dana već pri ulasku u stan govori da je gladan. Kada pojede milo dijete.
To me podsjeća na reklamu za Snickers "Kad si gladan nisi svoj!"
Tak i on.....

Molim Boga da je to TO....jer ako je samo mali pubertet, ranit ću se.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:56   #4050
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Moj (5 g.) je "otkrio" strah od mraka, čudovišta, duhova i počeo mi prepričavati snove.
Moj 7-godišnji nečak je prije dvije ili tri godine viđao nekakvog majmuna na prozoru kupaonice.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 08:39   #4051
Jucer ujutro drama, budenje uz vrisak i plac jer je u sobi strasna kutija koja jako ronda i radi veliku buku. Uzas jedan. Bas sam se isprepadala kad sam cula vristanje. Ispalo je da je strasna kutija jedna drustvena igra koja je ostala na podu. Navecer smo obisli sobu pa pogleda kako nema strasne kutije i sve je bilo ok.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Tarjasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:32   #4052
Danas su se oba moja nečaka razboljela. Izgleda da su sinoč pojeli nešto pokvareno. Bili su nažalost mirni ko bubice. Starijeg baka skoro nije ni poslala u ško9lu. Na kraju ipak jest i još je tamo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:15   #4053
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ovo što sad prolazimo sa njegovih 4,5g je valhda uvertira u pubertet.
Ako je OVO uvertira kao će onda izgledati kad uđe u pubertet, sve me strah.
Nešto slično sam se i sama upitala sinoć. S tom razlikom da je moj godinu dana stariji

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Moj 7-godišnji nečak je prije dvije ili tri godine viđao nekakvog majmuna na prozoru kupaonice.


Quote:
Tarjasky kaže: Pogledaj post
Jucer ujutro drama, budenje uz vrisak i plac jer je u sobi strasna kutija koja jako ronda i radi veliku buku. Uzas jedan. Bas sam se isprepadala kad sam cula vristanje. Ispalo je da je strasna kutija jedna drustvena igra koja je ostala na podu. Navecer smo obisli sobu pa pogleda kako nema strasne kutije i sve je bilo ok.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Mojem mlađa sestra ide po pidžamu u sobu jer se on boji mraka I za to ju obilato nagradi "kiki bonima"
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:35   #4054
Danas kad sam čuvao svoje nečake ""posvađao"" sam se sa sedmogodišnjim nečakom. Igrali smo se skrivača i po njegovim vlastitim pravilima ako ga otkrijem, moram brže od njega otrčati u kut u kojem mi je startna pozicija i reči Puj Marka (ime je lažno). Ako on bude brži on se je spasio i ja moram ponovo žmiriti.

Bio sam brži od njega (iako sam malo sporetao), pa je bio jako uvrijeđen i rekao da se ne želi više ničega igrati sa mnom i da bi bilo bolje da ne postojim. Ukazao sam mu da sam igrao prema njegovim pravilima. Ali mi nije pomoglo i dugo je vikao na mene. Kad se ispuhao, svejedno smo se nastavili družiti. Igrao je Talking Toma na mom tabletu.

Onda sam ga ja zafrkavao da kad dođe moja druga sestra, njegova tetka, da će ona meni dati oooogromnu lizalicu a njemu i njegovom bratu neće dati. Ili će im dati neku skroz malu malenu lizalicu. Pa je imao ispad ljubomore. Rekao je da tako velika lizalica ne postoji, da je ona od plastike. I da će njima tetka donijeti veeeeliko kinder jaje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2020., 23:58   #4055
Da li je ovo normalno ponašanje za trogodišnjaka?

Pozz

Da li ovo ponasanje moze imati veze s autizmom ili nekim poremecajem u razvoju?

Radi se o djetetu moje rodice,koje ima 3 god u oktobru puni 4,ona nista ne sumnja medjutim mali ima ponasanje koje meni djeluje kao da je na spektru.Recimo danas smo bili napolju i kada smo krenuli kuci on je odbijao,udarao je majku a kada sam ga ja podigla mene nije smio nego je htio samo na majku..histerican je bio...sve radi toga sto nije htio kuci(kontam mnoga djecu su ljuta kada treba kuci ali udarati majku od ljutnje to je vec malo pretjerano)

Drugo,on izgleda ne osjeca sram kada treba da piski,skinuo se pred nama i samo piskio otvoreno bez da se sakrije ili skloni...pri tome imali smo toalet i pokusala ga majka natjerati u toalet a on nije htio,ima taj neki strah od javnog toaleta

Dijete inace ima 3 godine uskoro 4.Kako bi vi ovo tumacile? jel ovo samo da malca ili je ovo za dijagnoze? inace je jako simpaticno dijete,i bas puno mislim na njega nekako mi je zao kao da je neshvacen
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 01:41   #4056
Imaš li ti neki poremećaj u razvoju?
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 02:07   #4057
Quote:
muca copatarica kaže: Pogledaj post
Imaš li ti neki poremećaj u razvoju?
Ako nemas nesto dodati na moju temu onda produzi dalje
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 06:26   #4058
Sasvim normalna terorrist three faza. Još je ovo super
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 08:02   #4059
Čim je dijete znalo da tebe ne smije tući, nije autistično
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 08:21   #4060
Normalna razvojna faza.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.