Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 18:33   #61
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je pratiti ovaj razvoj teme,pogotovo onda kad ulecu sponzori nekih shiatsu,sakral metoda od kojih se samo isprazni dzep a problem ne odkloni.
Atlasprofilax metoda je toliko jaka da posle nije potreban shiatsu niti sakral,vitali,tako da doticni strepe da ne ostanu bez pacijenata.Sta bi,zvace guza gace?Ovu temu sam otvorio jer sam imao brdo nerava prikljestenih,brdo bolova i problema koje sam samo mogao da odklonim profilaxom.Josephina ti nisi svesna sta pricas.Ja sam imao bolove u kicmi,nevidjene,glavobolje i sl. kojih sada vise nemam.
Jos nisam dobio odgovor kako se ispravlja atlas putem sakral metode.Ili posle tog procesa,sto znaci,vise tretmana,vise se plati?Ne volim kad se ljudi vuku za nos.
Wardancer,posto se tebi nista ne svidja osim shiatsu,zasto onda ne odes na tvoju temu i pricas sa nekim o tome,ako uopste tamo neko dolazi?

Jedino sto mi jos zvuci donekle ok je vitali metoda.Ali opet oprez jer ne vidim da postoje vec majstori za to.

Cuj, stari moj. Da si ti masirao 15 sati dnevno i tako danima,
bas me zanima koja tehnika bi ti pomogla.
Ja nisam rekla da to ne vrijedi, ali u ovom slucaju bas i nije bila efektna.

Inace, meni je kiropraktika ok, oslobodi te napetosti, ali oni uvijek pretjeraju.
Tak sam ja bila kod Boljkovca i napravil mi je jedan tretman i rekel da mi vise
nece trebati, da ce bit super slijedecih godinu dana.
I jedno mjesec dana je bilo dobro, kasnije je opet boljelo ko vrag.
Eto. Jednostavno, ne volim kad ljudi pretjeruju.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:30   #62
Wardancer,i da sve govori za profilax,morala bi ti da tvrdis suprotno inace odose musterije.Zato tebe ne uzimam za ozbiljno.

Simbad33,oko tog Vitalia mi nije jos nista jasno.Atlasjesve prica o nekim losim iskustvima pa sam zato ponovo pitao kako ti je.Marrusevec je car ako je tebi ispravio atlas.Samo me kopka ono od atlasjesve,a dolazice ovde vise njih pa ce pricati o iskustvima.Zato,samo opusteno,vreme ce pokazati svoje.Jos malo pa nova godina.

Jozephina,pokusavam da te razumem ali mi tesko ide.Prvo si rekla da je drugarica a sada si ti,pa ja nesto da masiram 15 sati....ja ne bi izdrzao da masiram nekog ni minutu nesto se ne slazem sa masazerima.Vole da pipkaju previse.Ko je Boljkovac?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 04:22   #63
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Wardancer,i da sve govori za profilax,morala bi ti da tvrdis suprotno inace odose musterije.Zato tebe ne uzimam za ozbiljno.

Simbad33,oko tog Vitalia mi nije jos nista jasno.Atlasjesve prica o nekim losim iskustvima pa sam zato ponovo pitao kako ti je.Marrusevec je car ako je tebi ispravio atlas.Samo me kopka ono od atlasjesve,a dolazice ovde vise njih pa ce pricati o iskustvima.Zato,samo opusteno,vreme ce pokazati svoje.Jos malo pa nova godina.

Jozephina,pokusavam da te razumem ali mi tesko ide.Prvo si rekla da je drugarica a sada si ti,pa ja nesto da masiram 15 sati....ja ne bi izdrzao da masiram nekog ni minutu nesto se ne slazem sa masazerima.Vole da pipkaju previse.Ko je Boljkovac?
Kaj ti nije jasno? Nisam napisala drugarica, nego kolegica, misleci pri tom
na kolegicu s posla koja je isla na profilax.
Boljkovac je hiroprakticar iz Rijeke, jako poznat.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 03:41   #64
Da, ako se djetetu do 6. g radi kranio, puno brže i bolje se ispravljaju problemi.
Možda ta metoda atlasa ima smisla, no mišljenja sam da je atlas samo dio problema. Još jednom pitam: što je s okcipitalnom kosti, zatezanjem falxa i tentoriuma koje se prenosi do križa. Sfenoid, ethmoid i ostale lubanjske kosti. Kako namještanje atlasa djeluje na podjezičnu kost?
Nema čarobnog štapića ni u jednoj metodi i za neki dugotrajniji uspjeh, potrebna je terapija. Kranio može neke stvari riješiti već samo jednim tretmanom, a za neke treba 5-10, za neke veće deformacije 25, ali kraniom se ispravlja naizgled nemoguće. Čudno mi je da tog još nema u hrvatskoj, zapravo čuo sam da u zadru ima terapeut.
Evo pogledajte malo o tome. http://www.karuna-institute.co.uk/cranio/index.html
armagedonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 22:01   #65
Shvatam na sta ciljas armagedonius.Ovde u nemackoj su se vec prozvakale sve ove teme i ima da se procita svega da posle ne znas ko je u pravu.
Nisam nikakav strucnjak,mislim da bi bebama svakako pomoglo ispravljanje atlasa,kostiju,jer mislim da se u tom periodu lakse ispravljaju.
Jozephina sta da kazem,ja sam nonstop dozivljavao razocarenje,pogotovo nerazumevanje.Iako sam doktoru rekao sta mi je sve nije mi nista posebno pomogao.Dao mi je lekove.
Slucajno sam naleteo na profilax,i kao carolijom je sve prestalo,ceo pakao.Kod mene je bas taj atlas bio iskrivljen,upravo je on bio taj terorista.Meni je individualno pomogao,sta dalje da pricam.Mogu samo da preporucim.A nisam ispravio u hrvatskoj tako da ne znam ko tu ispravlja i kakav je sad on majstor.To je na vama da odkrijete.

,.-*Sretna nova godina*-.,.-*-.,.-*-.,.-*-.,.-*-.,.-*
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:41   #66
Evo da i ja kažem nešto na ovu temu.
Bio sam nedavno na namještavanju atlas-a profilax metodom.

Također mi je bio iskrivljen na lijevoj strani te sam primjetio pri namještavanju kada je već bio približno na pravom mjestu da su mi se ruke počele hladiti(ne dlanovi) i da su se počele znojiti.
Mislio sam da je od bolova jer ipak pritisak koji treba učiniti tom spravicom utječe na mišiće oko atlasa, a pritisak na mišiće neku kratku tolerirajuću bol. Čini se da sam bio u krivu... Osjećaj je trajao kratko, a znojenje se dogodilo iznenadno, ne onako kroz nekakve nivoe, samo odjednom.

Nakon tretmana nisam osjećao nikakvu razliku, ali ipak, nije ni prošlo puno vremena otkad sam ga namjestio.

Čak sam pomislio da mi uopće nije ništa namjestio, ali kada sam vidio komentar na taj "filing" i znojenje, rekoh, možda ipak je nešto.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 01:37   #67
Ok,i tebi je na levu bio.Isto sam i ja osetio prvo neki blazen tok energije i onda je pocelo to mesto da se znoji,donji deo ledja.Meni je pre trnula leva ruka,dlan,zimi recimo vise.Nekima atlas manje prikljesti nekima vise nerve.Sve je individualno.
I ja sam imao osecaj kao da se nije nista desilo,upravo sam se i ja to isto pitao jer u sustini nije nista mnogo uradjeno.Ali jeste.

Uravo su ti ti nervi kod ruke bili slabi jer ti je atlas njih prikljestio vec kod glave pa si osetio jaci tok energije pa su nervi dopreli do nekih stanica do kojih nisu do sad,pa je pocelo tkivo da se znoji.Sad osecas vise na toj ruci.Senzibilnija je,a i jaca.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:58   #68
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Ok,i tebi je na levu bio.Isto sam i ja osetio prvo neki blazen tok energije i onda je pocelo to mesto da se znoji,donji deo ledja.Meni je pre trnula leva ruka,dlan,zimi recimo vise.Nekima atlas manje prikljesti nekima vise nerve.Sve je individualno.
I ja sam imao osecaj kao da se nije nista desilo,upravo sam se i ja to isto pitao jer u sustini nije nista mnogo uradjeno.Ali jeste.

Uravo su ti ti nervi kod ruke bili slabi jer ti je atlas njih prikljestio vec kod glave pa si osetio jaci tok energije pa su nervi dopreli do nekih stanica do kojih nisu do sad,pa je pocelo tkivo da se znoji.Sad osecas vise na toj ruci.Senzibilnija je,a i jaca.
Primjetio sam da mi se kralježnica ravna i da imam više energije. Pet sati sna nekad zna biti sasvim dovoljno. Koncentriraniji sam.

Tako da nije to bzvz za 20godina možda i više budem napisao nešto o kvaliteti svog života
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 01:56   #69
Thumbs up

Bijasmo i mi (prijateljica, moj jednogodišnji sin i još njih nekoliko) 2007. u 9. mjesecu namjestili Atlas Profilax metodom. Ja imam izvrsno iskustvo, uslijedile su velike promjene, mada sam radila i mnogo drugih stvari...
Prijateljica i dalje osjećala iste tegobe, pa je otišla sada u Siječnju kada su imali tečaj i pravila se da dolazi prvi puta . Dakle, Atlas joj je bio jako iščašen-luksiran, iako su oni TVRDILI da je to apsolutno NEMOGUĆE! Tada je rekla istinu, na što nitko nije reagirao (bio je prisutan i tvorac-gosp. Schumperli) Zaključak je bio da joj 1. puta Atlas nije bio zapravo namješten (kad se namjesti, to je doživotno), da su radili sa starim aparatima. Sutradan sam i ja došla na provjeru (znali su za mene). Sam gosp. Schumperli utvrdio je da mi je Atlas u perfektnom položaju (?) Pitanje je koje si postavljamo i ja i ona i još mnogi koji su imali i imaju povjerenja u metodu - da li bi moj Atlas bio perfektan da sam se pravila da dolazim prvi puta.
Anyway, greška se može dogoditi, pa tako i njima koji su tada bili vrlo neiskusni terapeuti - tek su završili tečaj kad smo im 2007. došli pod ruke. U metodu vjerujemo, postoji već 15 godina i bilježi zavidan broj izlječenja.

Ako ima netko tko bude išao na provjeru već namještenog Atlasa - incognito - molim da objavi svoja iskustva.

Hvala i pozdrav svima!

Zadnje uređivanje orion uma : 24.01.2009. at 02:01.
orion uma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:06   #70
Orion uma,ako sumnjas odes na rengen i proveris,nije to skupo.Cak mislim da zdravstveno osiguranje to placa i resis problem.
D.D T ne znam sta da ti kazem.I ja bi mogao citavu knjigu da ispisem o promenama.I mislim da je atlasprofilax zasluzio debelu reklamu na tv,ili tako.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 22:24   #71
Slucajno sam naisao na clanak u Svijetlosti, pokazem staroj...BUM. "Ne bih otisla toj gnjidi (Tomljenović) ni da je zadnji na svijetu i da radi besplatno."

Uglavnom taj lik je nekakav teski muljator i lazov, prije kojih 20ak godina naselio se kod moje lude tete (mamine sestre) u Puli sa cijelom svojom obitelji bez da je ikada ista platio (ni hranu ni smjestaj), i skupljao pare od iniciranja u transcendentalnu medicinu. Moja teta je luda pa si je umislila da je on neki guru i sve to pusila...uglavnom, dno dna. Kako onda vjerovati icemu sto taj bijednik kaze?

Koliko sam uspio progulati atlas nemaju sheban svi (kao sto tvrde ovi iz profilaxa) vec oko 80% populacije. Tim vise je zanimljiv post forumasice par postova iznad da je njezinoj prijateljici receno da joj je atlas u komi, iako je vec bila na namjestanju kod njih samih. I kako netko moze naplacivati 1500kn nesto sto traje 5-10 minuta, a problem (po njima) imaju svi, dakle imaju potencijalno beskonacno musterija?

E sad to je situacija kod nas, ne govorim o profilax medoti opcenito, ali mi se dovoljno zgadilo da ne idem kod njih. Sto se samih metoda tice jos sam u procesu istrazivanja tako da ne mogu komentirati. Nemam nikakvih zdravstvenih problema (kuc-kuc), planirao sam napraviti zahvat tek toliko da vidim je li moguce opcenito unaprijediti kvalitetu zivota.

S obzirom na komentare ljudi koji su bili mogu samo zakljuciti da je barem 50% napisao o profilksu i atlasu cista propagnda. S druge strane, koliko kod onaj manijak atlasjesve zvucao kao neki petparacki fanatik, uspio mi je zgaditi i ovu drugu metodu...s obzirom da vise ne vjerujem niti jednoj strani, vjerojatno cu odustati od svega.

Zadnje uređivanje smirkov : 25.01.2009. at 22:31.
smirkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 01:03   #72
Jedan link na temu, gdje se ljudi uglavnom kaju sto su probali profilaks

http://people.tribe.net/starburst/bl...5-318628cb7d1d

i od tamo meni najzanimljivji komentar, o tretmanu kod licenciranog profilax lika

"Ranan, the practioner, was giving back-to-back treatments at the health show. I signed a form that informed me that the treatment was guaranteed for life and included follow up visits, if necessary. Ranan pressed my neck and the resulting pain indicated that my C1 was indeed out of place. Durning my brief (20 minute) treatment, Ranan used this piece of equipment (u daljnjem tekstu cekic ) to repeatedly pound my neck area, much like a workman who uses a jack-hammer to break up cement. The entire time he was surrounded by curious on-lookers who posed constant question, and he continued to do a sales pitch to each one thoughout my treatment. He seemed more interested in gaining new clients than on focusing on my treatment. I told him that I still had pain in my neck at the end of the treatment so he continued to pound on the spot where I felt the pain, with only minor resuts. "

Znaci ta metoda se sastoji od toga da vi sjednete a one vas lupaju cekicem. Je li taj cekic je "stroj" o kojem se govori na ovom formu? Hmmmm

Zanimljiv text sa curezona

http://www.curezone.com/forums/fm.asp?i=1136459#i


Na kraju mogu samo zakljuciti da je Schümperli govno od covjeka. Ako je zbilja pronasao revolucionaran nacin ispravljanja atlasa i ako stvarno vjeruje da je to prakticki spas za covjecanstvo...zasto ga nije podjelio sa svijetom? Prezentirao pred kolegama i sve sto vec slijedi. Dobio bi i slavu i novac. I onda jos za hrvatskog predstavnika angazira onog luzera Tomljenovica. Smrdi do neba.

Kao prvo moderna medicina (odnosno raznorazni kiroprakticari) pokusava namjestiti atlas vec preko 100 godina. Kako god se uzme stvar izgleda vrlo jednostavno - namjestiti atlas vanjskom manipulacijom. S obzirom da je broj nacina da se to postigne vrlo ogranicen mozemo jedino zakljuciti da je ostatak svijeta retardiran jer to nije uspio prokljuiviti u tih 100 godina prije pojave mesije Schümperlia. Ocito je da je postupak tajan jer nije uopce drugaciji od ostalih - to bi ustvari bila bolja varijanta u ovoj prici, jer bi znacilo da je proces i dalje cisto mehanicki.

Daljnjim trazenjem dolazimo do spoznaje da je Schümperli iz svicarkog transcendentalnog centra. Trkelja se o tome kako se metoda namjestanja atlasa koristila davno za otvaranje treceg oka, suska se kako tocnu metodu znaju jos samo nekakvi samani. Kod nas to radi jos jedan transcendentalac i lako je pomisliti da u najgorem slucjau ovaj proces u njihovoj izvedbi vise cak ni nije cisto mehanicki. Cak i sama pomisao dovoljna je da svatko sa imalo mozga zbrise glavom bez obzira.

Na kraju je ipak najvjerojatnije da radi o jako dobrom marketinskom triku u izvedbi Schümperlia. Daleko od toga da razumijem tocnu mehaniku cijelog procesa, ali ako se atlas samo vraca, odnosno ubacuje, u tocan polozaj onda nema logicnog razloga zasto se najoblje ne bi napravilo rucno. Ako je bezbolno i bez puno forsiranja ocito nema ostecenja, a atlas sam "sjeda" u pravilan polozaj, dakle najmesta ga u konacnici samo tijelo. Kad sam prvi put cuo "stroj" mislio da neki ludi SF-like stroj laserski mjersi kut iscasenja i zatim ga laserski tocno namjesta...a ustvari vas neki transcendentalni manijak nabija cekicem. Ako su do sada napravili neki stroj koji sam drzi cekic, originalna Schümperliova metoda je bila nabijanje cekicem.

I nakon sto vas on malo izbubeta mozete doslovce jesti govna cijeli zivot i biti zdravi, jer je za zdravlje potrebam samo pravilan atlas
smirkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 08:15   #73
@smirkov

ne znam jesam li to pročitao za Ranan-a, al ako radi u americi mislim da su njemu zabranili praksu jer je bez licence radio tretmane samo za pare... Nisam 100% siguran

a što se tiče tretmana, ako na tebi rade studenti uz prisutnost Tomljenovića cijena je 3 puta manja.

Koliko sam ja skužio, oni vrše pritisak na mišiće te samim time mišići poguruju atlas...
Al mi je njihova dijagnoza o tome jeli je atlas zakrivljen ili ne malo prenepouzdana i kratka... Trajanje namještanje ovisi od osobe do osobe.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 14:10   #74
Cekicem ti ispravi atlas znaci skandal.Smirkov,kosti se inace ispravljaju valjskim putem.Bilo da je ona negde na nozi ili ispod glave.Ne vidim cemu tolika panika.Savetovao bi ti da odes prvo na rengen,pogledas gde i kako je kriv,pa onda odes kod ovih sa cekicem,i posle tretmana opet na rengen.Tako nema da omanes,imao bi dokaz.A atlas niko nece ispraviti iako se vidi na rengenu,iako se zna koje posledice nastaju zbog toga.

Uopste savetujem da se prvo ode na rengen,pa kod profilax mastera,pa opet na rengen.Eto.Da ne bi bilo panike.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:51   #75
A čuj, ni slikavanje rendgenom mi nije baš milo.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 21:30   #76
A ne.izvinjavam se,skupo je,bas sam se namerno raspitao.Grozno.Rengen je strasno skup.Da ne pominjem cenu.I ne placa zdravstveno osiguranje.Steta,ovako bi jedino bili 100% sigurni.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:42   #77
Ranan je licencirani atlasProfilax tehincar (ili sta vec), dapace cak je isao u Svicarsku to nauciti direktno od shurmplia. No Amerika ne priznaje tu metodu, kao ni vecinu stvari koje farmacutskim koropracijama ne donose lovu, tako da je tamo vecina alternativaca na udaru. No, on je definitvno obucen po altlasprofilax metodi.

Bash i nije preporcljivo ici na rendgen u tako kratkom intervalu. Rengden izaziva mutaciju stanica, a 5-10 mutacija se smatra da dovodi do raka. Mislim da je to bilo bas u onom broju svijeltosti u kojem je bio i clanak o atlasprofilax-u Tako da ne znam, zamisli situaciju odes na rendgen, pa na namjestanje altlasa i opet na rendgen koji ti pokaze da ti je atlas i dalje ne namjesten :P

Zadnje uređivanje smirkov : 26.01.2009. at 22:54.
smirkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 02:12   #78
Pa,dosli su neki koji pricaju da im nije nista pomoglo,ali nisu mi jasni,meni je pomoglo pa ne znam o cemu se prica.A ako je to istina sta ti tvrde,onda je to sigurno veliki problem,jer ja dobro znam kako je to ziveti sa iskrivljenim atlasom.Isto znam i kako je ziveti sa ispravljenim.Kada sam ga ispravio video sam tek onda da ima i u hrvatskoj ovo.Ja nikad nisam ziveo u Hrvatskoj i ne znam kako tu drustvo funkcionise,u srbiji ni nema atlasprofilax.
Ne bi bilo lose da imate specijaliste u ispravljanju atlasa.Ovo je dosta novo,a ima smisla i polako osvaja evropu,samo treba naci prave ljude da to rade.POmoglo je velikom broju vec pa se zato dobro drzi.A sa druge strane potiskuje LaRoche koji je isto iz svice koji gubi i ko zna ko jos sve.
Nisam znao da je rengen tako opasan,po tome krajnje nezdrav.Skup pored toga,onako obaska.I da je jeftin ne bi isao.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:06   #79
Kada bi barem ovog bilo kod nas:

http://www.youtube.com/watch?v=O9wzi...eature=related

Da atlasprofilax ne taji metodu bilo bi puno lakse, ili barem da nije dosao onom bijedniku Tomljenovicu u ruke. Ako se ikada odlucim, definitivno cu ici negdje van.

Jedan zgodan video koji lijepo objasnjava "kako i zasto" atlasa.

http://www.youtube.com/watch?v=xoml9...eature=related

BTW Takodje na you tubeu ima, mislim, neki srpski li crnogorski video o gostovanju Tomljenovica (zanimljivo da ga spikerica oslovljava sa "doktor", sto on naravno nije) negdje u Sribji ili Crnojgori, i nakon toga neki lik govori o tome da ce probati, ako se dokaze da je to tako, uvesti tu metodu u normalnu praksu koju pokriva zdravsvetno osiguranje (sad da li je Srbija ili Crna gora, ne znam). Di smo mi od toga, eh...
smirkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 19:48   #80
Smirkov,ovaj prvi video je odlican ali izgleda bas nesto skupo la makina.
A na drugom je lepo objasnjeno kako izgleda cela kicma kad je atlas iskrivljen.Dobar klip za one koji hoce da se informisu a tu ce neki primetiti da mozda neki bolovi koje imaju dolaze upravo zbog Atlasa.I Smirkov,u pravi sto kazes da bi najradije negde vani ispravio,koliko sam primetio niko ne voli te Atlasprofis X kod vas.A i skupo je,po mom misljenju,za vas standard ne bi smeli vise od 50 eura.Jer traziti toliku sumu je malo gramzivo.180 eura to je odprilike kao kad bi ovde trazili 800 eura,pa niko ne bi isao.Ali udarili su taj standard 180eura,globalno.E sad mogu da zamislim kako je to bilo u srbiji na promociji,koje se drustvo skupilo.Sigurno im nije padala misao"180eura po tretmanu,postacu bogat."jupi jupi jupi jeee
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.