Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 22:36   #81
Quote:
lawofnat kaže: Pogledaj post
wow...ej kao prvo ja sam musko
kao drugo ne radi se o stereotipu nalickane sponzoruse,vec recimo obicne lijepe sređene zene( a ne mora bit ni sređena),tako ce reagirat velika vecina zena(onih zgodnih)
a to sto ti je karakter vazniji od izgleda kod cura-bravo za tebe....meni se mora poklopit i izgled i karakter(nije mi vazno da li je opcenito smatrana zgodnom ali meni osobno mora bit-cisto radi one strastvene strane)

Nisam rekao da mi je karakter važniji od izgleda.
Gle, ti i svi ostali ljudi živite u zabludi da ono što nije lijepo vama nije niti drugima. Svi mi padamo na izgled, no pitanje je padamo li SAMO na izgled? Ja ne padam samo na izgled i meni vanjska fizička ljepota ne predstavlja ama baš ništa ako ta osoba nema i nešto drugo. Ako se ja sa tom osobom ne mogu naći na istoj mentalnoj i psihičkoj razini, ako ja tu osobu smatram plitkom, površnom, glupom, ako za tu osobu vidim da nema dobro srce, ako mi ta osoba ne može biti prije svega prijatelj- to mi je tada već i previše razloga da me ta osoba ne zanima.
A što se tiče samog fizičkog izgleda opet meni može biti prekrasna cura koja nekome drugome neće biti.
Čak sam i sada zaljubljen u curu koja me seksualno nije baš privlačila, niti koju sam smatrao nešt baš zgodnom uza sve ostale koje su mi se čak fizički više svidjele.
Ali onda sam upoznao nju i te "zgodne". Zgodne su prestale biti zgodne, a ona mi je odjednom postala fizički najljepšom na svijetu. I sada kada gledam to zbilja objektivno ona i jest- meni.
Nema tu pravila... nema tu ne znam kakvih "univerzalnih" ljepota, već postoje samo stereotipi, a tko pada na njih- nisam mu ja kriv.

I onome liku koji je napisao da nisam baš pretjerano privlačan ili zgodan ako imam takve stavove, mogu samo reći da sa takvim glupim izjavama i površnim pogledima na svijet neće nikada upoznati kvalitetnu osobu.
Ja sam sebi zgodan, mnogim curama sam zgodan, nisam Adonis, ali sam jedinstven i karakteran i ja to znam i to čujem i od mnogih cura. A meni iskreno mišljenje od frendica i cura koje cijenim znači više od mišljenja neke ušminkane sponzorušice ili osobe koja misli da je odlazak u Hemingway Bar gdje ide liječiti svoje komplekse vrhunac estetskog i psihičkog doživljaja života.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:38   #82
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Slažem se, a ipak nekako sam stekao dojam da oni likovi koji su npr. iskreni u stvarnosti su još brutalnije iskreni na netu... a koja je od tog prava ličnost, ko to može znat.
Iskrena?

Quote:
Ma, danas je to sve prekomplicirano... svi imaju svemirske kriterije, sve se mora poklopit i fizičko/psihičke karakteristike i životni stil... uopće mi nije jasno kak su se ljudi razmnožili do broja od 6 milijardi.
Stupali su u ugovorene brakove. Dobiješ jednog supruga/suprugu sa 18 godina koga/koju su ti namenili roditelji i to je to. Nema izbora, nema odustajanja i moraš se prilagoditi i potruditi da to uspe, pošto nemaš drugu priliku. Nama danas prodaju neku idealizovanu sliku slobode prema kojoj navodno možemo imati koga god poželimo, pa nas uveravaju kako zaslužujemo samo najbolje (a to je obično neka idealizovana ličnost kakva niti ne postoji u stvarnosti) i dok se zaluđujemo takvim glupostima - propuštamo sjajne ljude koji su oko nas i sa kojima bismo možda mogli da ostvarimo kvalitetnu vezu.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:46   #83
koliku bi si dali ocjenu za sexy izgled a koliku za senzualnost? od 1-10
ja bi sebi 5/7
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:08   #84
Sad... da vam kažem iskreno...nisam ja tu neki velki ljepotan ni ništa... al samo vam mogu kazati... ja sam uvjek dobar čovek prema svima ljudima.....i svima šta got treba i nema problema nikakoga...
__________________
ja ču vam kazat jednu riječ,mislim najposljednje ne moram vam kazat to je moja jednostavna riječ...moja jednostavna riječ....ja mogu radit šta oču
Mislilac 21.stoljeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:33   #85
nja nja njanajnajanjnajaa IZGLED JE NAJVAŽNIJI. I TOČKA. odijelo čini čovjeka. i tako to. jer da nije tako onda bismo svi po svijetu išli u nekim našim duhom ispunjenim bočicama. karakter je taj koji određuje jel ''drži'' što tu ljepotu ili je osoba samo oku ugodna a nezanimljiva za išta drugo, opet tu lijepu ali glupu osobu se vjerujem može iskoristiti za seks ili ljubljenje. onim ružnima karakter može pomoći,tipa da ti ta osoba odjednom poraste u očima jer je duhovita i inteligentna.

i kad vidite neku svinju ljigavu nekog ćelavca sa ženom, on je njoj lijep jer nemožete biti s nekim ko vam nije lijep ili privlačan.
__________________
Hate this part.
CandyCovered is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:39   #86
Quote:
lawofnat kaže: Pogledaj post
pitanje je jednostavno..koliku ulogu igra izgled za uspjeh u zivotu(ljubav,strast,sex,posao,drustvo,popularnost ,prihvacenost itd.)
to meni opšte ne igra ulogu....
__________________
ja ču vam kazat jednu riječ,mislim najposljednje ne moram vam kazat to je moja jednostavna riječ...moja jednostavna riječ....ja mogu radit šta oču
Mislilac 21.stoljeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:42   #87
Quote:
Mislilac 21.stoljeća kaže: Pogledaj post
to meni opšte ne igra ulogu....
Di si bija dosad?
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:46   #88
Quote:
Vasilisa kaže: Pogledaj post
Di si bija dosad?

ja sam...kak bi vam ja to reko...
__________________
ja ču vam kazat jednu riječ,mislim najposljednje ne moram vam kazat to je moja jednostavna riječ...moja jednostavna riječ....ja mogu radit šta oču
Mislilac 21.stoljeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:46   #89
Quote:
Mislilac 21.stoljeća kaže: Pogledaj post
ja sam...kak bi vam ja to reko...
Pristojan čovjek?
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:51   #90
Quote:
Vasilisa kaže: Pogledaj post
Pristojan čovjek?
i ostat ću pristojan čovek... i svima....šta got... kak bi vam ja to obasnio... i sve...svima...
__________________
ja ču vam kazat jednu riječ,mislim najposljednje ne moram vam kazat to je moja jednostavna riječ...moja jednostavna riječ....ja mogu radit šta oču
Mislilac 21.stoljeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:51   #91
Quote:
Mislilac 21.stoljeća kaže: Pogledaj post
Sad... da vam kažem iskreno...nisam ja tu neki velki ljepotan ni ništa... al samo vam mogu kazati... ja sam uvjek dobar čovek prema svima ljudima.....i svima šta got treba i nema problema nikakoga...
__________________
zivot je ono sto ti se događa dok ti planiras nesto drugo...
lawofnat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:20   #92
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Stupali su u ugovorene brakove. Dobiješ jednog supruga/suprugu sa 18 godina koga/koju su ti namenili roditelji i to je to. Nema izbora, nema odustajanja i moraš se prilagoditi i potruditi da to uspe, pošto nemaš drugu priliku. Nama danas prodaju neku idealizovanu sliku slobode prema kojoj navodno možemo imati koga god poželimo, pa nas uveravaju kako zaslužujemo samo najbolje (a to je obično neka idealizovana ličnost kakva niti ne postoji u stvarnosti) i dok se zaluđujemo takvim glupostima - propuštamo sjajne ljude koji su oko nas i sa kojima bismo možda mogli da ostvarimo kvalitetnu vezu.
Je!
Prije se svakom našao par i siromašnom i ružnom i glupom i onom sa svim tim karakteristikama ... ljudi su krenuli od nule pa su opet bili sretni, imali neku svrhu, rodili djecu i izgurali taj život.
Danas sve mora biti, ono, pod stakleničkim uvjetima, da bi nekako klapalo dok ne dođe neka banalna trzavica te skrši i tu krhku zajednicu. Nekak me to posjeća na mrtvaca na aparatima...

Kako god, čini mi se da će biti jako puno samaca ili pak parova bez djece... biološki procesi jednostavno ne čekaju da mi završimo škole, zaposlimo se, nađemo srodne duše. To možda sada i nije problem, ali poznato je da bez djece neće biti ni penzija, niti pomoći u starosti.

Jebemu, oću u neku drugu inkarnaciju, dosta mi je ove, ne snalazim se nikako u toj tržišnoj ekonomiji.
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:27   #93
najbolje se onda jebavat svatko s kim stigne pa šta bude na kraju
hm...no onda bismo bili poput afrike - paprike
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:38   #94
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
najbolje se onda jebavat svatko s kim stigne pa šta bude na kraju....
To je i bila početna ideja, a onda su ljudi počeli filozofirat i eto ga sad.
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:41   #95
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
To možda sada i nije problem, ali poznato je da bez djece neće biti ni penzija, niti pomoći u starosti.
Kako si to mislio
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:54   #96
Upravo zbog većine ovakvih stavova danas nema ne samo kvalitetne veze, već niti kvalitetnih brakova jer je čovjek sveden na nakupinu bjelančevina. I ne samo to, već mnogi smatraju da "ZASLUŽUJU" partnera koji će biti točno onakav kakav će njima odgovarati. Kada se dozna da nije tako onda nastaju frustracije i takva osoba koja nije "ispunila očekivanja i uvjete" se odjebe odmah. I to se sve dešava samo zato jer nedate drugom ljudskom biću priliku da ga upoznate. Niti to zapravo nije potpuna istina, već je istina da sebi nedate priliku da upoznate drugo ljudsko biće.
Izgled, ovo, ono, bla bla bla... jedino izgled i samo izgled je bitan površnim ljudima koji funkcioniraju na životinjskom i nagonskom nivou.
Izgled je uvijek bitan naravno svakome do određene mjere i bitno je da osjećamo neku privlačnost prema nekoj osobi. Ja sam prema jednoj curi osjećao jednu psihičku privlačnost (praktički niti f od fizičke, niti s od seksualne privlačnosti), no ta psihička privlačnost je uvjetovala tome da se ludo zaljubim u nju.
Ovakva razmišljanja kakva vi uglavnom ovdje ispucavate imaju 12-godišnje curice i šiparice. A osoba koja za nekoga kome vidi da se svidi, a ne svidi se njoj kaže "gle ovu ćelavu poremećenu nakazu kako me gleda" je plitka osoba i takva osoba je za mene zapravo nakaza.
Postoje mnoge cure kao i mnogi dečki kojima je puno toga ispred izgleda. I kao što je već i rečeno ovdje, meni je bitno da se ta cura MENI fizički sviđa... pa taman da je svima druga bilo ružna, bilo zgodna itd. meni je bitno da se meni sviđa, da ja nju volim i da ona voli mene, da se razumijemo itd.
A to da neku prezgodnu (čitaj- izgledom stereotipnu) glupaču mogu iskoristiti za jebanje nije neka niti tajna, niti mudrost, no takvo nešto meni ne treba u životu jer takvo nešto me ne može usrećiti, već biti trenutno ispušni ventil za sexualni nagon.
I onda se čude kada takve veze građene na idiotarijama propadaju.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:13   #97
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Upravo zbog većine ovakvih stavova danas nema ne samo kvalitetne veze, već niti kvalitetnih brakova jer je čovjek sveden na nakupinu bjelančevina. I ne samo to, već mnogi smatraju da "ZASLUŽUJU" partnera koji će biti točno onakav kakav će njima odgovarati. Kada se dozna da nije tako onda nastaju frustracije i takva osoba koja nije "ispunila očekivanja i uvjete" se odjebe odmah. I to se sve dešava samo zato jer nedate drugom ljudskom biću priliku da ga upoznate. Niti to zapravo nije potpuna istina, već je istina da sebi nedate priliku da upoznate drugo ljudsko biće.
Izgled, ovo, ono, bla bla bla... jedino izgled i samo izgled je bitan površnim ljudima koji funkcioniraju na životinjskom i nagonskom nivou.
Izgled je uvijek bitan naravno svakome do određene mjere i bitno je da osjećamo neku privlačnost prema nekoj osobi. Ja sam prema jednoj curi osjećao jednu psihičku privlačnost (praktički niti f od fizičke, niti s od seksualne privlačnosti), no ta psihička privlačnost je uvjetovala tome da se ludo zaljubim u nju.
Ovakva razmišljanja kakva vi uglavnom ovdje ispucavate imaju 12-godišnje curice i šiparice. A osoba koja za nekoga kome vidi da se svidi, a ne svidi se njoj kaže "gle ovu ćelavu poremećenu nakazu kako me gleda" je plitka osoba i takva osoba je za mene zapravo nakaza.
Postoje mnoge cure kao i mnogi dečki kojima je puno toga ispred izgleda. I kao što je već i rečeno ovdje, meni je bitno da se ta cura MENI fizički sviđa... pa taman da je svima druga bilo ružna, bilo zgodna itd. meni je bitno da se meni sviđa, da ja nju volim i da ona voli mene, da se razumijemo itd.
A to da neku prezgodnu (čitaj- izgledom stereotipnu) glupaču mogu iskoristiti za jebanje nije neka niti tajna, niti mudrost, no takvo nešto meni ne treba u životu jer takvo nešto me ne može usrećiti, već biti trenutno ispušni ventil za sexualni nagon.
I onda se čude kada takve veze građene na idiotarijama propadaju.



prekrasan post. tako sam se i i ja zaljubila u svog muža koji mi nije bio nešto jako fizički i seksualno privlačan makar on je reaLNO zgodan muškarac, ali meni to nije bio tada. međutim, dala sam nam eto šansu da se zbližimo i upoznamo, taj proces je rezultirao zaljubljivanjem te divnim brakom i djevojčicom koju imamo zajedno. naravno bilo je psihičke privlačnosti u početku ....
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:25   #98
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Izgled, ovo, ono, bla bla bla... jedino izgled i samo izgled je bitan površnim ljudima koji funkcioniraju na životinjskom i nagonskom nivou.
Ma mislim da se svi koji tvrde da je izgled (u smislu ljepote i manje ljepote) danas isključivo važan, gadno varaju.

Upravo zato što se ima sve manje vremena i što smo sve više udaljeni jedni od drugih, što imamo problema i izazova na pretek...
važnije je sve ostalo od fizičkog izgleda.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:25   #99
[QUOTE=nitko&ništa;10095251]Je!
ljudi su krenuli od nule pa su opet bili sretni, imali neku svrhu, rodili djecu i izgurali taj život.
QUOTE]



moj primjer krenuli smo od nule , stambeni kredit itd.....niko nam ništa nije dao i sretni smo.....
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:43   #100
Igra dosta veliku ulogu u svim segmentima zivota.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.