Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 21:53   #61
Svjedočimo stvaranju "nove Vojvodine" na prostorima Banja Luke. To je njihov recept. To je prvi stadij srpske otadžbine. Srbi su zapravo nomadi . Nažalost, mi ta stoka koju teraju. Samo, sami smo si krvi što si to dopuštamo. Žvijeli Juginostalgičari .
adamus is offline  
Old 14.04.2010., 11:01   #62
Quote:
radomir2000 kaže: Pogledaj post
Glavni srpski problem je što strahovladom grade vlastitu percepciju puka. Primjer je ovaj forumaš koji kaže ako ode svojim rođacima u vojvodinu da će čuti isitnu. Dragi forumašu, naravno da ti nitko neće reći istinu jer zna tvoje genocidne skolonosti, međutim istina je sasvim drugačija. Puk akumulira i trpi sranja i onda eksplodira. Zadnji primjer vam je Kosovo....Ode prava domovina, kako će tek otići Vojvodina gdje su veliko srbi tek prolazni gosti.
Znam ja dobor što pišem ja sam pravoslavni Hrvat tako da nemaš pravo govoriti u ime nas koji se tako deklarišemo.

--------------------------------------------------------------------------------






Pravoslavni Hrvat taj je pojam usao u upotrebu prije koju godinu i nece biti dugog trajanja !
Možeš misliti kako to tek nama zvuči!?
Ali kod nas se veli, "Hrvat pravoslavne vjeroispovjesti"!!
Moš' si mislit...
wor is offline  
Old 18.04.2010., 22:56   #63
Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
Svjedočimo stvaranju "nove Vojvodine" na prostorima Banja Luke. To je njihov recept. To je prvi stadij srpske otadžbine. Srbi su zapravo nomadi . Nažalost, mi ta stoka koju teraju. Samo, sami smo si krvi što si to dopuštamo. Žvijeli Juginostalgičari .
Daaaaaaaaa, dok su Oluja i Bljesak rodoljubne akcije u kojima je na civilizovan način pobijeno i proterano na stotine hiljada velikosrpske stoke. I naravno, Jasenovac je čistilište koje je služilo za reciklažu srskog mesa u visoko kvalitetno djubrivo za Hrvatsku Slavoniju, Vojvodinu i sve ostale teritorije koje od vajkada pripadaju Hrvatskoj.
Asonsion is offline  
Old 18.04.2010., 23:21   #64
Quote:
Asonsion kaže: Pogledaj post
Daaaaaaaaa, dok su Oluja i Bljesak rodoljubne akcije u kojima je na civilizovan način pobijeno i proterano na stotine hiljada velikosrpske stoke. I naravno, Jasenovac je čistilište koje je služilo za reciklažu srskog mesa u visoko kvalitetno djubrivo za Hrvatsku Slavoniju, Vojvodinu i sve ostale teritorije koje od vajkada pripadaju Hrvatskoj.
"Više" je hrvatska Slavonija, nego što je srpska Vojvodina.

I nemoj lagat, nitko nije tjeran, oni su pobjegli, shvatili da nema ništa od velike srbijice.
Mate-Spawn-Die is offline  
Old 18.04.2010., 23:54   #65
Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
Srbi iz republike srpske nisu ludi jer jednom ih je braća izdala iz srbije i ostavila na cjedilu i neće to dopustiti da im se opet dogodi. Srbi iz republeike srpske su pravoslavni Hrvati, isto kao što su i Srbi u Hrvatskoj.
jesu,a ti kad pojedes bananu postanes bananamen
gti is offline  
Old 19.04.2010., 00:28   #66
Quote:
gti kaže: Pogledaj post
jesu,a ti kad pojedes bananu postanes bananamen
Mislim da su i Srbi u Srbiji hrvatski pravoslavci, ja čak mislim da se Dodik izjašnjava kao Hrvatski pravoslavac
@Mate
Da, izvini to sam prevideo, ljudi su se jednostavno utrkivali ka izbegličkim kampovima u Srbiji, jer će tamo, naravno, bolje živeti nego u Hrvatskoj gde imaju 3 kuće i 10 hektara zemlje.
Asonsion is offline  
Old 21.04.2010., 13:03   #67
Quote:
sale74 kaže: Pogledaj post
I treće, Srbin iz Beograda, Novog Sada, Banja Luke, Trebinja, Beča, Londona ili Njujorka ti o Kosovu misli isto: da je to Srpska svetinja i da kojim slučajem sve i jedna država na planeti prizna Kosovo, Srbin to neće uraditi NIKAD!!!! Pazi, NIKAD!!!!
Problem je sto Srbi razmisljaju mudima a ne mozgom. Kosovo je veliki i neresiv problem za Srbiju. Mnogo bolje bi bilo da ga priznamo i da nasi ljudi imaju neku zastitu. Ovako se utucavaju ogromne pare na Kosovo i od njih se bogati politicka kosovsko-srpska elita.

Bio i video na licu mesta.
agw is offline  
Old 21.04.2010., 13:09   #68
Quote:
Legollas kaže: Pogledaj post

Pravoslavni Hrvat?!- Pametnome dosta.
A jek moze biti Srbin katolik? Ne vidim razlog da ne moze biti. Svako moze da veruje u sta hoce i da se moli bogu kome hoce (ako veruje u njega)

Ja nisam ni pravoslavac ni katolik odnosno nisam religiozan, ali sam Srbin (mada ne vidim da je to nesto posebno).

Verujem u sebe i dobre ljude. One druge ignorisem.
agw is offline  
Old 21.04.2010., 14:52   #69
Talking

Quote:
babin kuk kaže: Pogledaj post
Kao prvo, Vojvodina nikad nije bila republika, nikada u istoriji pojam Vojvodine nije se odnosio ni na kakvu drzavnost, kao ni danas.


.
Vojvodina do 1918. nije bila u sastavu Srbije, a Srbija je 1945. bila pokrajina kao i buduce drzave...na koncu, neki drzavotvorni ZAVNOSrbija nije ni imala.Sandzak i nekako ali Srbija nikako!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 23.06.2010., 15:05   #70
Mislim da proglasenje nezavisnosti Vojvodine nebi nikom dobro donelo...sta bi onda isplao da neka izgeblica iz Bosne i HR treba u svom jednom *ebenom zivotu dva puta da bude izgbeglica...Tesko da bi se Vojvodina odvojila bez rata bar je takvo moje misljenje. Posto zivim u Vojvodini mogu relano da kazem da ce se u blizoj buducnosti ovako nesto dogoditi ,ali dovoljno je jedan metak da se opali i madjari ce zaboraviti da pricaju madjarski,a ne za samostalnost .
Mislim da je na Balkanu bilo zaista dosta ratova,rusenje,seckanja... sto se nebi malo cepkala Nemacka...ili recimo ste se ne bi New Meksiko ili Teksas odvojili od USA... zato sto ih ukokaju pre nego sto ima to padne na pamet :-)

Istina jeste da se iz Vojvodine slije dosta novca u Beograd,ali u Srbiji sve curi na sve strane....a to je samo zbog lose politike....

Ja da se pitam ne da ne bi vise cepkao Balkan vec bi ga skroz ujedinio....znaci ne samo Juga....vec i Bugarska i Grcka... (samo ne znam sta bi sa tim albancima.... :-) ) ... i napravio drzavu poput USA... mislim da bi time stvorio vise nego jaku drzavu...i to ne samo ekonomski i vojno jaku....
nmcyber is offline  
Old 23.06.2010., 17:14   #71
Quote:
nmcyber kaže: Pogledaj post
Ja da se pitam ne da ne bi vise cepkao Balkan vec bi ga skroz ujedinio....znaci ne samo Juga....vec i Bugarska i Grcka... (samo ne znam sta bi sa tim albancima.... :-) ) ... i napravio drzavu poput USA... mislim da bi time stvorio vise nego jaku drzavu...i to ne samo ekonomski i vojno jaku....
Jarane,meni ti ALbanci djeluju kao gospoda za Grke i Bugare...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 23.06.2010., 18:07   #72
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jarane,meni ti ALbanci djeluju kao gospoda za Grke i Bugare...
Ti onda definitivno nikada nisi disao na nos u blizini albanaca!!!
nmcyber is offline  
Old 23.06.2010., 18:56   #73
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jarane,meni ti ALbanci djeluju kao gospoda za Grke i Bugare...
A meni ti ne djeluješ baš kao primjer pameti,čim to možeš reći.
Gluskab is offline  
Old 23.06.2010., 19:05   #74
Quote:
nmcyber kaže: Pogledaj post
Mislim da proglasenje nezavisnosti Vojvodine nebi nikom dobro donelo...sta bi onda isplao da neka izgeblica iz Bosne i HR treba u svom jednom *ebenom zivotu dva puta da bude izgbeglica...Tesko da bi se Vojvodina odvojila bez rata bar je takvo moje misljenje. Posto zivim u Vojvodini mogu relano da kazem da ce se u blizoj buducnosti ovako nesto dogoditi ,ali dovoljno je jedan metak da se opali i madjari ce zaboraviti da pricaju madjarski,a ne za samostalnost .
Mislim da je na Balkanu bilo zaista dosta ratova,rusenje,seckanja... sto se nebi malo cepkala Nemacka...ili recimo ste se ne bi New Meksiko ili Teksas odvojili od USA... zato sto ih ukokaju pre nego sto ima to padne na pamet :-)

Istina jeste da se iz Vojvodine slije dosta novca u Beograd,ali u Srbiji sve curi na sve strane....a to je samo zbog lose politike....

Ja da se pitam ne da ne bi vise cepkao Balkan vec bi ga skroz ujedinio....znaci ne samo Juga....vec i Bugarska i Grcka... (samo ne znam sta bi sa tim albancima.... :-) ) ... i napravio drzavu poput USA... mislim da bi time stvorio vise nego jaku drzavu...i to ne samo ekonomski i vojno jaku....
Cekaj, jel to znaci da neki ljudi u Vojvodini zele rat i da ce do secesije doci? Moja iskustva su drugacija,a to da se Vojvodjani u velikoj meri interno i sami sprdaju sa secesijom iako vole da vode tu pricu sa Beogradom u stilu ''bolje prvi u selu nego poslednji u gradu'' ili ''da znate sta imate i sta mozda mozete da izgubite'' kako bi dobili sto vece ingerencije. Obican narod da pitas njima to nista ne znaci. Barem tako ispadne kada pricam sa Banacanima i Sremcima,sa vama Bacvanima jos nisam divanio
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 23.06.2010., 19:39   #75
Ne bas naprotiv.... ocu da kazem da ce biti pokusaja za secesijom...ali da do nje nece doci...jer ce bar po mom misljenju ljudi uvideti da ce sa njom vise izgubiti nego dobiti...
nmcyber is offline  
Old 23.06.2010., 19:43   #76
Quote:
nmcyber kaže: Pogledaj post
Ti onda definitivno nikada nisi disao na nos u blizini albanaca!!!
Ovo je baš ružan i jadan komentar...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 23.06.2010., 19:45   #77
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo je baš ružan i jadan komentar...
Tvoj gore je još jadniji.
Gluskab is offline  
Old 23.06.2010., 19:51   #78
Quote:
nmcyber kaže: Pogledaj post
Ne bas naprotiv.... ocu da kazem da ce biti pokusaja za secesijom...ali da do nje nece doci...jer ce bar po mom misljenju ljudi uvideti da ce sa njom vise izgubiti nego dobiti...
Ono sto sam ja mogao da zakljucim od ljudi koji doduse ne zive u Novom Sadu i Backoj jeste da njima dodje isto odakle im se diriguje,medjutim vrlo je upecatljivo to da nisu pristalice nekog odvajanja,zato mi nije jasno kako ce ti isti ljudi stati iza pokusaja secesije. Verovatno ce pokusavati sacica ljudi koji u nezavisnoj Vojvodini vidi neku svoju korist,ali zbog malobrojnosti takvog pokreta mislim da ce to biti osudjeno na propast.

Danas sam procitao smejuriju kako ce Ujedinjeni regioni Srbije rasturiti Srbiju - to je komentar jednog pristalice Obraza
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 23.06.2010. at 20:03.
Lookey is offline  
Old 23.06.2010., 20:27   #79
Pa nije bas da je mali broj ljudi za samostalnu Vojvodinu...od prilike za secesiju je jedno 300.000 madjara i bar jedno 100.000 Srba....

Ovi madjari me ne plase...kao sto sam rekao da jedan metak opali dice oni ruke od svega toga... vise mene brinu ovi Srbi koji bi rodjenu majku prodali....
nmcyber is offline  
Old 23.06.2010., 20:43   #80
Quote:
nmcyber kaže: Pogledaj post
Pa nije bas da je mali broj ljudi za samostalnu Vojvodinu...od prilike za secesiju je jedno 300.000 madjara i bar jedno 100.000 Srba....

Ovi madjari me ne plase...kao sto sam rekao da jedan metak opali dice oni ruke od svega toga... vise mene brinu ovi Srbi koji bi rodjenu majku prodali....
Prema anketama za nezavisnost bi bilo nekih 5-10 % stanovnika,dakle oko 200 hiljada ljudi max,a u praksi mozes uracunati i sve manjine ali ti mogu potvrditi da to i nije bas svuda slucaj kada pricamo o Vojvodini pa i medju Madjarima,pogotovo ako nisu kompaktni kao sto je slucaj u Banatu i Sremu. Isto tako,5-10 % stanovnika Vojvodine bi ukinulo istu,tako da ekstremi jedan drugi potiru.

O manjinama se uvek moze spekulisati,jer nacelno ih prati glas da nastoje dugorocno prirodnom ujedinjenju sa domovinom ukoliko je ona u neposrednom susedstvu i po tome Vojvodina nije nikakva ekskluziva. Jedino sto mislim da odluka madjarskih vlasti bas i ne ide na ruku Madjarima u zemljama oko Madjarske u pogledu njihovog opstanka.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 23.06.2010. at 21:40.
Lookey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.