Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 00:08   #121
ja se ispricavam nisam sve detalje napisao nisam znao haha naravno inspektor je uzeo sve podatke o shopu broj tel i ime vlasnika, i rekao kontaktirati prodavatelja i sve to obaviti po sluzbenoj duznosti no ja sam onako popi*dio i otisao odma u shop da vidim tko ce meni nadoknaditi gubitiak
opa22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 13:49   #122
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
... Čudi me...
Druga država.


Quote:
opa22 kaže: Pogledaj post
j... ja sam onako popi*dio i otisao odma u shop da vidim tko ce meni nadoknaditi gubitiak...
Tužba će te koštati, trajati i tko zna kad će završiti. Možda bi bilo bolje da uzmeš drugi mobitel (bolji, naravno) kako bi "odustao" od tužbe. Ako misliš poduzimati nešto konkretno, obavezno uzmi odvjetnika.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:27   #123
prevaren sam na njuškalu za 1500,00 kn. tip mi trebao poslati računalo, koje naravno nisam nikad vidio. isključio je telefon i ne javlja se. imam uplatnicu i broj računa, banku , ime, prezime. da li se isplati ići na policiju i gnjaviti sa sudom i plačati još sud??
bing02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:27   #124
Posto je iznad 1000 kn to ce policija rijesit, samo odi prijavit
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:43   #125
pokušat ću na policiji, ali mislim da ću samo imati gnjavažu, bez rezultata.
bing02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 18:49   #126
Sud nećeš plaćati, budući da kaznena prijava ide po službenoj dužnosti, a budući da imaš sve podatke počinitelja, slučaj će biti jednostavan i imat ćeš pravo na naknadu štete.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 10:30   #127
javio se napokon na telefon i zaprijetio sam mu policijom. ima rok 2 dana. rekao je da je poslao. vidjet ćemo.
bing02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:28   #128
Prevaren za mob

molio bih za pomoc. moja situacija je sljedeca. znacio odlucio sam kupiti mob i nasao sam ga na netu, kontaktirao prodavaca i to je bio neki stariji gospodin tipa oko 40 god. posto je njemu bilo hitno zamolio me dali bi mogao uplatiti novce na tek racun a on meni mob poslati postom. reko stariji gospodin i nece me zaj... vidim njegov broj i ukucam u t imenik i izbaci mi njegovo ime i prezime koje mi je prethodno rekao. uplatio sam mu 1300 kn na tek racun, posjedujem potvrdu da sam uplatio, imam njegovo ime i prezime, broj mob i adresu stanovanja. takoder imam i poruke koje mi je slao i pisao kako je poslao mob.
zanima me sto bih prvo trebao poduzeti. dali mora ici privatna tuzba ili sta. MOLIM ZA BILO KAKAV SAVJET. HVALA
ijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:33   #129
Imaš temu malo iznad svoje koja dobro pokriva prijevare. Obzirom na štetu, ovo svoje prijavljuješ policiji koja će utvrditi sve što treba i u slučaju da se radi o kaznenom djelu, podnijeti kaznenu prijavu po službenoj dužnosti. Koliko sam shvatio, nije ti poslao mob, a vjerojatno ti se niti ne javlja. Ako je tako, javi se u svoju policijsku postaju i prijavi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:39   #130
sada se vise ne javlja, na pocetku je jer je jos nekako lagao da mi je posalo paket, al sad sam vidio da od toga nema nista. znaci da odem na policiju i prijavim ga. imam dokaze da sam uplatio a dali on moze nesto izmisliti i sta ako ne bude okrivljen na sudu nego se odbace optuzbe.
ijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:48   #131
Nemoguće je procijeniti bez nekih drugih podataka, ali ako nema potvrdu da je poslao uređaj, vjerojatno je gotov.

P.S.: U najvećem broju slučajeva nakon prijave policiji ti barem vrati novac ili dostavi uređaj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:35   #132
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemoguće je procijeniti bez nekih drugih podataka, ali ako nema potvrdu da je poslao uređaj, vjerojatno je gotov.

P.S.: U najvećem broju slučajeva nakon prijave policiji ti barem vrati novac ili dostavi uređaj.
ma nema potvrdu kad je lagao. mislio sam da je se paket zagubio i trazio da mi bar kod od potvrde jer se tako moze viditi gdje je posta. znaci ako ga prijavim prvo dobije upozorenje da mi uplati novac ili mob a ako ne ucini onda idemo na sud.
ijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:45   #133
Ne, policija mora obaviti razgovor s njim, ali kako je stvarno moguće da je došlo do neke greške/zabune i nema elemenata kaznenog djela, postoji mogućnost da nema elemenata kaznenog djela. Ako ima, kaznena prijava će biti podnesena, bez obzira vratio on tebi novac / poslao mobitel ili ne, a na sudu će mu biti olakotna okolnost to što ti je nadoknadio štetu. Samo sam ti htio reći da je običaj počinitelja vratiti novac ili poslati uređaj nakon razgovora s policijom kako bi umanjili svoju eventualnu krivnju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:58   #134
@Ijo: prijavi policiji, iako najvjerojatnije nećeš više vidjet svoje novce. Posljednje vrijeme se na njuškalu pojavio velik broj lažnih oglasa od strane jednog ili možda više prevaranata, pa ako ništa drugo i tvoj slučaj će im se stavit na teret.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 20:55   #135
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
@Ijo: prijavi policiji, iako najvjerojatnije nećeš više vidjet svoje novce. Posljednje vrijeme se na njuškalu pojavio velik broj lažnih oglasa od strane jednog ili možda više prevaranata, pa ako ništa drugo i tvoj slučaj će im se stavit na teret.
zasto mislis da necu dobiti novac. naravno da cu ga prijaviti. jos se on meni prijeti preko mob. otici cu do tcoma i zamoliti ih da mi snimaju pozive, ako se to moze.
ijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:01   #136
Ne može. Nemoj si komplicirati, idi na policiju i prijavi prijevaru (i eventualnu prijetnju).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:28   #137
Wink

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne može. Nemoj si komplicirati, idi na policiju i prijavi prijevaru (i eventualnu prijetnju).
prijavit cu ga u pet. jer sam trenutno na faksu a zelim ga prijaviti u svome gradu i postaji. samo se nadam da to nece dugo trajati i da cu dobiti novce nazad. svakako cu napisati kako je proslo da neki koju su prevareni kao ja znaju sto trebaju uciniti.
ijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 01:22   #138
evo da javim, danas sam bio na policiji. uzeli su moju izjavu, kopirali osobnu i potvrdu da sam uplatio novce. uzeli broj i rekli da ce mi javiti sta ce biti. takoder su mi rekli da covjek ima podeblji dosje. nekoj curi je poslao npvine u paketu umjesto iphona 4. vjerovatno cu ga morati privatno tuziti i onda je pitanje hocu izvuci novce, jer ako nema nista prijavljeno na sebi mozes se slikati.
ijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:31   #139
zanima me dali netko zna koliko kosta privatna tuzba i tko ju placa. posto sam u pet bio na policiji i rekli su mi da ce me zvati ali od toga nista zanima me dali bi trebao podici privatnu tuzbu i trazim misljenje od nekoga tko je bio u ovakvoj situaciji.
ijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 17:55   #140
Ako je šteta preko 1000 kuna, postupak pokreće policija po službenoj dužnosti, tak oda ne trebaš ništa sam raditi. Što se tiče odgovora, neće ti doći za sat vremena.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.