Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 21:09   #1
Što mislite o Facebooku?

Depresivci, anksiozni ljudi, i svi vi s psihologije imate li ovo čudo za kojim se svijet pomamio?
Kako ga doživljavate? Jeste li ovisni, visite puno na face-u ili samo ponekad upalite?

Kao prvo, izaziva ovisnost i to je već opće poznato. Naravno, ta ovisnost nije ni mene zaobišla.
Upalim ga, vidim da nema ništa, da me hrpa toga živcira, pa ga ugasim, pa ga uskoro opet upalim.
Naravno da ima veze i to što sam puno doma i imam puno slobodnog vremena.

Još me užasno živciraju većina mojih "prijatelja", gledam njihove idiotske slike i sve me to užasno živcira. Najrađe bi im napisala svoje najiskrenije komentare na ta njihova isfuravanja i naslikavanja, ali naravno ne mogu to napravit.

A s druge strane, gledam sve i svašta na face-u, pratim profile tih nekih ljudi koji mi više nisu ništa, a i onih s kojima se još ponekad družim, i onda se osjećam krivom, kao da sam neki špijun, kao da im zadirem u živote.
kalei is offline  
Old 03.04.2010., 21:12   #2
Ovim putem poručujem svima: nemojte me više pitati zašto nisam na tom idiotskom fejsu!!!

Smatram to debilizmom, gorim i od BB-a i RC-a.
Neću se nikad prikloniti toj masi. AMEN.
Neocortex is offline  
Old 03.04.2010., 21:27   #3
Imam facebook ali u principu mi je debilan

Mogu bez njega no, ako sam duze na netu isto ga svako malo otvorim kao i forum i slicne stranice.
Koristim ga samo kad stavljam fotke i napišem koji komentar.

gubljenje vremena definitivno ...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 03.04.2010., 21:27   #4
imam oko 40-ak prijatelja i to mi je previše. rijetko kada koga dodam. ne prihvaćam ljude koje nisam upoznala uživo. za prihvaćanje stranaca mi služi myspace. face mi je nekak' preintiman jer osim što ne želim da meni netko čačka po slikama, ne želim da to rade čak ni mojim 'frendovima'. nije mi to u redu.

onda, ne pišem često one statuse. imam samo jednu sliku sebe, i ta više skriva nego što otkriva (vidi se samo faca). idem na fejs uglavnom kada želim nešto objaviti ekipi s faksa. mislim da je za to fejs i bio prvotno namijenjen.
fejs mi znači ne predstavlja prijetnju.

eto moj dečko toliko prezire virtualan oblik druženja da jedino što ima na net-u je mail koji isto rijetko koristi.
i to mi je drago.

živciraju me one priče kada se parovi posvađaju na fejsu jer je on ili ona dodala bivšeg/u.
neki ljudi ne znaju granice i zato 'stradavaju' na fejsu.

mislim da je većina 'prijateljstava' sklopljeno na fejsu iz želje da budu 'viđeni', također na fejsu. -.-'
većina ljudi ima 2-3 pravih prijatelja, iako u tome uopće nije poanta jer bi fejs mogao biti društvena mreža kao myspace gdje nije naodmet dodati svakoga, ljudi se pretvaraju da su dobri čak i sa onima s kojima su daleko od toga da budu dobri - i to je ono bezvezno kod fejsa.
ak me razumijete.

znam nekolicinu ljudi koje bi se moglo nazvati pravim ovisnicima o fejsu. to su uglavnom ljudi koji imaju strašno slab društveni život u realnom svijetu. i to je vrlo tužno.
dalje, oni koji imaju izrazito bogat društveni život najčešće i ne 'vise' puno na fejsu ili ga čak i nemaju.

a neki ljudi ne žele imati fejs iz principa jer si dokazuju da su na taj način 'posebni' i misle da ih to izdvaja iz gomile. zapravo ih trpa u drugu gomilu - a to su oni koji i inače ne razmišljaju svojom glavom već odbijaju ili prihvaćaju stvari u životu iz straha hoće li biti cool ili ne. to je druga vrst krajnosti po meni, jer ne možeš pljuvati po nečemu o čemu ništa ne znaš.

fejs naravno ima dobre i loše stvari, a čak mogu reći da se na fejsu može vrlo lako uočiti kakav je netko, pogotovo ako je ta osoba inače u RL dosta introvertirana ili obrnuto.

toliko o tome

za sebe mogu reći da sam ovisna o forumu. i to mi je u neku ruku i drago. jer ovdje teče puno više korisnih informacija nego na fejsu. zapravo na fejsu ne teku informacije već uglavnom gluposti: nezanimljivi statusi i zamorne i neoriginalne aplikacije.
forum je prava stvar za ubit vrijeme ili nešto saznati i to baš ovaj, jer je 'najmasivniji' od svih foruma na kojima sam bila i ima poprilično solidnu moderaturu koja ne guši previše ali i ne dozvoljava previše - također, ne baš uvijek, ali u većini slučajeva ipak da.
coolinesay is offline  
Old 03.04.2010., 21:38   #5
Ja neman jer je to obicna pizdarija (ne me kamenovat!!!!) sve same idiotarije tamo,od onih debilnih "aaaa wepotica moa kissachhh" pa do ne znan kakvih kretenizama.Fuj.
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Old 03.04.2010., 21:39   #6
Ne osjećam potrebu nikome servirati na pladnju podatke o sebi ni o ljudima s kojima se družim (bilo samo virtualno ili u RL) niti me imalo zanima ulaziti u privatnost drugih ljudi (da me to zanima, bavila bih se poslom koji ima veze s tim), tako da Facebook smatram žestokom glupošću i ne postoji ništa što bi me natjeralo da se počnem njime koristiti na bilo koji način.
Martian7 is offline  
Old 03.04.2010., 21:45   #7
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
A s druge strane, gledam sve i svašta na face-u, pratim profile tih nekih ljudi koji mi više nisu ništa, a i onih s kojima se još ponekad družim, i onda se osjećam krivom, kao da sam neki špijun, kao da im zadirem u živote.
a što mislite o ovom osjećaju koji mi se javlja?

Zadnje uređivanje kalei : 03.04.2010. at 22:03.
kalei is offline  
Old 03.04.2010., 21:58   #8
Sve je stvar stava, pa tako i F. Ja ga mrzim, ali ga ipak koristim, tu i tamo, u nadi da će mi popraviti ugled u društvu... glupo, znam.
LostForever is offline  
Old 03.04.2010., 22:06   #9
Nemam taj problem sa fejsom, ali imam sa jednim drugim sajtom. Totalna manija! Sa tim sajtom pocinjem i zavrsavam dan, uzas!
metropolitan is offline  
Old 03.04.2010., 22:09   #10
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Nemam taj problem sa fejsom, ali imam sa jednim drugim sajtom. Totalna manija! Sa tim sajtom pocinjem i zavrsavam dan, uzas!
I ja. S ovim!
Neocortex is offline  
Old 03.04.2010., 22:36   #11
mene najviše nerviraju ljudi koji imaju po 2000 prijatelja na 'faceu' i onda pogledam koji su to prijatelji i vidim severina vučković, ray william jonson itd itd...
mislim da sam i ja pomalo ovisan o faceu jer iako znam da nema ništa novo svejedno kliknem da vidim jel ko šta slučajno napiso na zid ili komentirao, ali još nikad nisam uploadao sliku

@kalei ne trebaš osjećat krivnju jer je to totalno bez razloga. većina koja ima face je napravila baš zato da bi ih drugi gledali, obratili pozornost na njih, jer da im smeta to što ih netko gleda sigurno ne bi imali profil.
a ako još dalje osjećaš krivjnu onda ih obriši sa popisa prijatelja pa ih više nećeš moći gledati...
ToNi992 is offline  
Old 03.04.2010., 22:38   #12
prilično sam na fejzbuku i proša sam fazu duuugog tipkanja i švrljanja po tom "nužnom zlu" ali i dalje sam redovan na stranici
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Old 04.04.2010., 01:47   #13
Rekao sam da ga necu pravit i nisam.. cim se pojavio vidio sam ga kao neko zlo.. forumi su za old skul korisnike..
Iskreno nemam nista protiv FB, al rijetki ga koriste u pravu svrhu recimo da drzis kontakt s ljudima koji ti znace ovako na netu, tipa s nekim rodacima u inozemstvu, frendovima sto su otisli dalje studirati, dogovaranja za pica i druzenja.. FB se dozivljava kao neka vrsta izloga, stavis nesto na njega sto zelis da drugi vide.. Nadam se da ce mu popuralnost pasti, ovo nema smisla.. Klinke iz osnovnjaka poziraju i slikaju se samo da bi ih neko "lajko" ..
__________________
Vjera u Boga i Hrvatska sloga,
naša bijela rasa radi našeg spasa,
obitelj i rad dok si mlad. Bog i Hrvati!
andr3y is offline  
Old 04.04.2010., 01:56   #14
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
D
Kako ga doživljavate? Jeste li ovisni, visite puno na face-u ili samo ponekad upalite?
ili ga uopće nemate? nedostaje ti ovo.
misiliš da nas nema ovakvih....
Clint Eastwood is offline  
Old 04.04.2010., 07:59   #15
Meni su najjači statusi tipa "Iza ručka smo imali štrudlu"
pa slijede komentari:
A od čega
Ja bi griz
I meni malo
Mljaccc
Inače dobra razonoda za nasmijat se,taj fejs
ždralexandrijka is offline  
Old 04.04.2010., 08:11   #16
Ia volim gledati slike cura u tangama i slobodnim pozama.
spartacus1 is offline  
Old 04.04.2010., 09:06   #17
Od same pojave fejsa nisam željela registrirati se jer stvarno ne volim pomodne bedastoće. Ali naravno, znatiželja, prijateljica je počela stavljati naše fotke onuda, pa ajde da vidim što je to. Moj stav da je to bedastoća na kojoj se može izgubiti puno vremena i dalje stoji. Da se ljudi vole pokazati i prikazati, često i puno drugačije nego što jesu. Da se nešto nije dogodilo ako nije ufotkano i dokumentirano na fejsbuku. Da ljudi rade neke stvari samo zato da bi to kasnije stavili na fejs. I da je sve to skupa smiješno.

No, sad si znam dat oduška i zezati pod statusima dragih ljudi, zabavno mi je. Ipak je to način da se ostane u kontaktu sa nekim ljudima s kojima se možda više ne bi vidjela ni čula jer su nam se putevi razišli. A dragi su mi. Tako da ajde...ima i nekih prednosti.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Old 04.04.2010., 09:52   #18
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
imam oko 40-ak prijatelja i to mi je previše. rijetko kada koga dodam. ne prihvaćam ljude koje nisam upoznala uživo. za prihvaćanje stranaca mi služi myspace. face mi je nekak' preintiman jer osim što ne želim da meni netko čačka po slikama, ne želim da to rade čak ni mojim 'frendovima'. nije mi to u redu.

onda, ne pišem često one statuse. imam samo jednu sliku sebe, i ta više skriva nego što otkriva (vidi se samo faca). idem na fejs uglavnom kada želim nešto objaviti ekipi s faksa. mislim da je za to fejs i bio prvotno namijenjen.
fejs mi znači ne predstavlja prijetnju.

eto moj dečko toliko prezire virtualan oblik druženja da jedino što ima na net-u je mail koji isto rijetko koristi.
i to mi je drago.

živciraju me one priče kada se parovi posvađaju na fejsu jer je on ili ona dodala bivšeg/u.
neki ljudi ne znaju granice i zato 'stradavaju' na fejsu.

mislim da je većina 'prijateljstava' sklopljeno na fejsu iz želje da budu 'viđeni', također na fejsu. -.-'
većina ljudi ima 2-3 pravih prijatelja, iako u tome uopće nije poanta jer bi fejs mogao biti društvena mreža kao myspace gdje nije naodmet dodati svakoga, ljudi se pretvaraju da su dobri čak i sa onima s kojima su daleko od toga da budu dobri - i to je ono bezvezno kod fejsa.
ak me razumijete.

znam nekolicinu ljudi koje bi se moglo nazvati pravim ovisnicima o fejsu. to su uglavnom ljudi koji imaju strašno slab društveni život u realnom svijetu. i to je vrlo tužno.
dalje, oni koji imaju izrazito bogat društveni život najčešće i ne 'vise' puno na fejsu ili ga čak i nemaju.

a neki ljudi ne žele imati fejs iz principa jer si dokazuju da su na taj način 'posebni' i misle da ih to izdvaja iz gomile. zapravo ih trpa u drugu gomilu - a to su oni koji i inače ne razmišljaju svojom glavom već odbijaju ili prihvaćaju stvari u životu iz straha hoće li biti cool ili ne. to je druga vrst krajnosti po meni, jer ne možeš pljuvati po nečemu o čemu ništa ne znaš.

fejs naravno ima dobre i loše stvari, a čak mogu reći da se na fejsu može vrlo lako uočiti kakav je netko, pogotovo ako je ta osoba inače u RL dosta introvertirana ili obrnuto.

toliko o tome

za sebe mogu reći da sam ovisna o forumu. i to mi je u neku ruku i drago. jer ovdje teče puno više korisnih informacija nego na fejsu. zapravo na fejsu ne teku informacije već uglavnom gluposti: nezanimljivi statusi i zamorne i neoriginalne aplikacije.
forum je prava stvar za ubit vrijeme ili nešto saznati i to baš ovaj, jer je 'najmasivniji' od svih foruma na kojima sam bila i ima poprilično solidnu moderaturu koja ne guši previše ali i ne dozvoljava previše - također, ne baš uvijek, ali u većini slučajeva ipak da.
Mogu se u potpunosti poistovjetiti sa tobom. Imam ih trenutno 46 na fejsu, a na fejsu sam već koje 3 godine. Stvar je u tome da nisam prihvatio jedno 10 friend requesta i jedno do danas sam obrisao 20 ljudi sa liste frendova.
Zašto? Prvo kao zato jer su se neke debilčine iz srednje škole sa kojima nikad nisam bio dobar odlučile slati mi FR. Kad sam to vidio, pao mi je mrak na oči. Ignorirao sam zahtjeve i nit sam im se javio. Kao drugo, imao sam na listi neke ljude koje ili nisam baš dobro poznavao ili nisam prek fejsa imao nikakvu komunikaciju s njima ili su mi dopizdili... sve sam ih obrisao i prije toga ih samo obavijestio da nije "ništa osobno".
Mislim si, ak već imam neke ljude na fejsu, onda nek to budu ljudi koji su mi ok i sa kojima sam u nekakvom kontaktu dobrom ili bio ili jesam. Premda i sada da ih obrišem, pa barem 15 ne bih puno pogriješio.
Svi oni koji imaju na stotine ili tisuće "frendova" su po mom mišljenju zbilja patetične kreature kojima je skupljanje frendova kao hobi skupljanja poštanskih markica.
A najbolje mi je kad mi netko koga uopće ne poznajem pošalje friend request. WTF!!!??? Zanesu se malo neki.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Old 04.04.2010., 10:07   #19
u početku mi je bio super, beskrajno zabavan, stalno sam visila na fejsu, al sad mi je dosadan za poludit, spajam se više iz navike, koristim ga za komunikaciju i da vidim događa li se što zanimljivo ljudima koje poznajem.
i slažem se da nekim ljudima fejs služi kao sredstvo za preseravanje, al još gore mi je kad im fejs služi za promociju proizvoda poduzeća u kojima rade također me iritira kad mi je prva strana zatrpana postovima o glupim igricama koje igraju.
s druge strane, tamo nalazim brojne informacije o nekim temama koje su mi interesantne, npr. pročitam neku knjigu, postanem fan spisatelja i saznam sve o njemu/njoj, o drugim djelima koje su napisali ....
ljepota fejsa je u tome što možeš ignorirat sve kaj te iritira (sve se može zblokirat), a bavit se samo s onim što te veseli.
generalno, sviđa mi se
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Old 04.04.2010., 10:11   #20
Jako i dugo sam se protivila, a onda sam napravila profil da vidim u čemu je fora.
Pozitivna i divna stvar mi je što sam zaista našla neke ljude koje su mi "pojele" godine i sada smo u kontaktu. Osim toga, u vezi sam sa ljudima sa kojima se ne srećem tako često, pa smo ovako ipak u toku šta se kome događa u životu, te kad se sretnemo razgovor teče kao da smo se skoro sreli, bez zapinjanja i početne nelagode.

Ipak, prijatelj sam samo sa ljudima koje zaista poznajem i sa kojima komuniciram i inače. Obrisala sam nekoliko ljudi koji su počeli da lupaju gluposti, a u startu sam blokirala nekoliko sa kojima ne želim da komuniciram, jer mi se činilo kao bolja ideja nego da čekam da me pozovu pa da ih odbijem. Odbijanje mi se činilo kao veći "statement". Smešno mi je prihvatanje svakoga ko te pozove samo da bi imao što više "prijatelja", jer mi to deluje kao neka vrsta autoterapije i povlađivanja egu.

A tinejdžerske fazone "mwa wtpp swatka siiiii" i slično... ah, pa, bože moj... neka se zabavljaju ako im je do toga. Niko nikoga ne primorava da koristi FB ni na taj način ni u tu svrhu. Isto i negativni komentari na ljude koji stavljaju slike novorođenčadi i/ili kućnih ljubimaca. Dok god ne stavlja na moju stranu, ima pravo da radi šta hoće: deca, mačke, auti, cveće, sise, rukotvorine... koga briga, niko nikoga ne tera da gleda...
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.