Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2010., 23:32   #1
Izbor za top model - psihološki aspekti realityja

U poplavi svakakvih izbora, na RTL-u se je pojavio i ovaj uradak od Vanje Rupene.
U toj emisiji su prodefilirale mršave djevojke kojima je žiri govorio kako su debele i kako pod hitno moraju smršaviti.
Kakvu poruku ovakvim izborima šaljemo mladim curama?? Koliko će cura nakon ovakvih emisija misliti da mora ići pod hitno na dijetu?
Anoreksija neuroza i bulimija samo su neka oboljenja koja se javljaju zbog iskrivljene slike o sebi i svom tijelu.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 00:26   #2
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
U poplavi svakakvih izbora, na RTL-u se je pojavio i ovaj uradak od Vanje Rupene.
U toj emisiji su prodefilirale mršave djevojke kojima je žiri govorio kako su debele i kako pod hitno moraju smršaviti.
Kakvu poruku ovakvim izborima šaljemo mladim curama?? Koliko će cura nakon ovakvih emisija misliti da mora ići pod hitno na dijetu?
Anoreksija neuroza i bulimija samo su neka oboljenja koja se javljaju zbog iskrivljene slike o sebi i svom tijelu.
Nije stvar u nekim tamo žnj likovima iz žirija, jerbo ipak na kraju krajeva sve te cure su sigurno potpisale neki ugovor, koji opravdava postupke žirija. Ovdje se postavlja samo jedno pitanje! Imaju li manekenstvo, revije, eventi, uopce smisla? Po meni nemaju. Cisti primjer - kako se neradom, može zaraditi. Ne kritiziram modu opcenito, jer moda je ipak nesto puno vece, objektivnije, ali tamo neke kreatore, koji putem tih evenata i revija, kombinacijom plasteva i nekih lampi sto jadne cure nose na glavi, zele iraziti svoj stav, je potpuno besmisleno. Naravno, nakon svega toga dolaze i razni show-ovi, kao sto je ovaj. Ah, steta sto vecina ljudi ne prepoznaje ljepotu u apsenovim repetitorijima, u razgovoru, u druzenju, vec u suludim odjevnim kombinacijama.
Keyser_Soze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 00:36   #3
Ne radi se o tome. radi se o utjecaju takvih emisija na mlade cure. Slušao sam njihove komentare nakon emisije kako su debele i da moraju smršaviti.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 00:53   #4
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome. radi se o utjecaju takvih emisija na mlade cure. Slušao sam njihove komentare nakon emisije kako su debele i da moraju smršaviti.
U redu nisi me shvatio. Ti sve svodis na nebitno pitanje - pitanje tezine. Po meni je problem puno veci. Sto mislis kako su uopce zavrsile u tom showu? Na red carpetu su gledale ono dvoje voditelja, koji su samo dokaz besmislenosti svoje profesije, trazeci srecu, interes, motive u zivotima ''poznatih i slavnih'', umjesto da pokusaju shvatiti svijet oko sebe, zavoljeti ga i zivjeti u istom. No, gdje smo stali... da, znaci gledaju red carpet, vide tamo neki muski dvojac, kako nose neke krpice, vide tamo neku mehunku u zutom hammeru, ovo ono, pa se odluce prijavit u top-model. Uglavnom cista glupost, koju bi ja zabranio da sam predsjednik ove zemlje ( da smo predsjednicka republika, naravno). -.-
Keyser_Soze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 01:05   #5
tko se normalan i želi prijavit na to
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 02:02   #6
Quote:
Keyser_Soze kaže: Pogledaj post
NImaju li manekenstvo, revije, eventi, uopce smisla? Po meni nemaju. Cisti primjer - kako se neradom, može zaraditi. Ne kritiziram modu opcenito, jer moda je ipak nesto puno vece, objektivnije, ali tamo neke kreatore, koji putem tih evenata i revija, kombinacijom plasteva i nekih lampi sto jadne cure nose na glavi, zele iraziti svoj stav, je potpuno besmisleno.
Očigledno baš ne pratiš modu, a niti cijelu mašineriju oko nje.
Kako misliš da revije nemaju smisla?
Kakav nerad?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 03:18   #7
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Kakav nerad?
Tako je. I ja mislim da stavljanje jedne noge ispred druge izuskuje puno rada i stalnog mišljenja koja noga slijedeća ide naprijed. Težak je život modela
__________________
I don’t suffer from insanity, I enjoy every minute of it
Chapter_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 04:38   #8
Pretpostavljam da biste se ovdje trebali baviti prije svega analizom viđenog u toj emisiji - psihološki mehanizmi kojima se koriste voditelji showa, npr., prolaženje djevojaka kroz jedan takav tretman da bi ostvarile nekakav (neizvjestan) cilj, neformiranost tih djevojaka, izoliranost, psihološka priprema i posljedice itd.

Nisam gledala ove godine, osim reklame; nešto sitno jesam prethodnu neku sezonu, s Tatjanom Jurić - mislim da, za djevojčice koje misle da žele uspjeti u tom poslu, takva školica ima smisla, ali nisam sigurna koliko su voditelji i oni koji razgovaraju s djevojkama osposobljeni za solidan, ljudski pristup. Mislim da se ne bi trebalo raditi o slamanju i čeličenju, nego možda prijateljskoj demonstraciji (treningu, informiranju, psihološkoj i fizičkoj pripremi) onog kako rl fešn svijet izgleda. Slomiti nekog pred kamerama pa ga izbaciti iz showa, mislim da i nije neki uspjeh. Nitko se ne bi trebao osjetiti izigranim u ime namjerno potencirane dramatičnosti emisije. Umivena emisija, osim toga, neće adekvatno pripremiti djevojke za ono što je najružnije i najnehumanije - nemoralne ponude i život iza i pored castinga i blještavila. S druge strane, neke djevojke mislim da nisu realne u svojim očekivanjima od emisije ili ne znaju što potpisuju - recimo kad plaču jer im žele odrezati i ofarbati kosu (valjda dolaze u emisiju s nadom da baš njima neće).

Zadnje uređivanje Whereabout : 09.10.2010. at 04:43. Reason: ble
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:48   #9
Quote:
Chapter_13 kaže: Pogledaj post
Tako je. I ja mislim da stavljanje jedne noge ispred druge izuskuje puno rada i stalnog mišljenja koja noga slijedeća ide naprijed. Težak je život modela

pa da. u isto vrijeme moraš disati i misliti u glavi :"desna-lijeva, desna-lijeva..."

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da biste se ovdje trebali baviti prije svega analizom viđenog u toj emisiji - psihološki mehanizmi kojima se koriste voditelji showa, npr., prolaženje djevojaka kroz jedan takav tretman da bi ostvarile nekakav (neizvjestan) cilj, neformiranost tih djevojaka, izoliranost, psihološka priprema i posljedice itd.

Nisam gledala ove godine, osim reklame; nešto sitno jesam prethodnu neku sezonu, s Tatjanom Jurić - mislim da, za djevojčice koje misle da žele uspjeti u tom poslu, takva školica ima smisla, ali nisam sigurna koliko su voditelji i oni koji razgovaraju s djevojkama osposobljeni za solidan, ljudski pristup. Mislim da se ne bi trebalo raditi o slamanju i čeličenju, nego možda prijateljskoj demonstraciji (treningu, informiranju, psihološkoj i fizičkoj pripremi) onog kako rl fešn svijet izgleda. Slomiti nekog pred kamerama pa ga izbaciti iz showa, mislim da i nije neki uspjeh. Nitko se ne bi trebao osjetiti izigranim u ime namjerno potencirane dramatičnosti emisije. Umivena emisija, osim toga, neće adekvatno pripremiti djevojke za ono što je najružnije i najnehumanije - nemoralne ponude i život iza i pored castinga i blještavila. S druge strane, neke djevojke mislim da nisu realne u svojim očekivanjima od emisije ili ne znaju što potpisuju - recimo kad plaču jer im žele odrezati i ofarbati kosu (valjda dolaze u emisiju s nadom da baš njima neće).
s ovim se apsolutno slažem.
to su stvari zbog kojih su mi ovakve emisije osobito degutantne.
a još kad vidim ona proseravanja i preseravanja voditeljica i glumatanje ko fol neke opakosti... o kriste...počne mi se rigati od toga.

no, što se tiče rezanja kose...
ona ženska koja je u prošlom top modelu odbila da joj odrežu šiške mi je totalno zakon. lijepo je pojasila zašto ona šiške ne želi i može netko biti profesionalac 200 puta ali kad te ujutro dočeka očajna frizura s kojom ne znaš što bi i kud bi a profesionalci su 400 km dalje... onda te profesionalce moš fućkat.

Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
U poplavi svakakvih izbora, na RTL-u se je pojavio i ovaj uradak od Vanje Rupene.
U toj emisiji su prodefilirale mršave djevojke kojima je žiri govorio kako su debele i kako pod hitno moraju smršaviti.
Kakvu poruku ovakvim izborima šaljemo mladim curama?? Koliko će cura nakon ovakvih emisija misliti da mora ići pod hitno na dijetu?
Anoreksija neuroza i bulimija samo su neka oboljenja koja se javljaju zbog iskrivljene slike o sebi i svom tijelu.
mislim da su to kreteni na kvadrat.
prvo što mi nije jasno je kog kurca onda uopće te cure guraju u uži krug?
odmah je vidljivo i očito jel neka debela ili nije i ako im tako nešto smeta neka ju otpišu u startu a ne da ju navuku među prvih kolko 20-30 i onda krenu sa spikom kak je debela. mislim. wtf?

čudi me na kraju krajeva kako nemaju straha i srama da izgovore tako nešto u današnje vrijeme kad je proklamiranje anoreksije maltene ilegalno.
čovjek s 10 kila "viška" (tipa 170 cm, 70-75 kg) nije debeo čovjek.
a kak bi tek jedna tamo od 35 kila s krevetom bila debela.
totalno preseravanje. totalno. gadi mi se to sve.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:58   #10
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

mislim da su to kreteni na kvadrat.
prvo što mi nije jasno je kog kurca onda uopće te cure guraju u uži krug?
odmah je vidljivo i očito jel neka debela ili nije i ako im tako nešto smeta neka ju otpišu u startu a ne da ju navuku među prvih kolko 20-30 i onda krenu sa spikom kak je debela. mislim. wtf?

čudi me na kraju krajeva kako nemaju straha i srama da izgovore tako nešto u današnje vrijeme kad je proklamiranje anoreksije maltene ilegalno.
čovjek s 10 kila "viška" (tipa 170 cm, 70-75 kg) nije debeo čovjek.
a kak bi tek jedna tamo od 35 kila s krevetom bila debela.
totalno preseravanje. totalno. gadi mi se to sve.
Zato sam i pokrenuo tu temu. Ovakve emisije gledaju curice i dobijaju krivu percepciju svoga tijela. Komentari su bili cura da su debele i da moraju na dijetu. Ovakve emisije uvode anoreksiju na mala vrata.
U svijetu mode više ni nisu moderni kosturi na pisti, osim kod nas. Mi ionako kasnimo za Europom 10 godina.
Prije par mjeseci su se modni kritičari zgražali na jednoj modnoj reviji, jer su manekenke tako bile anoreksične, da su modeli koje su nosili plesali oko njih, a naramenice i haljine su im padale. To je bilo strašno za gledati.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 10:21   #11
Pretjerana mršavost definitvno nije nešto što bi trebalo promovirati, ali teško da će neka curica poželiti biti mršava zbog Vanje Rupene i njenih cura, kada se već zadnjih 15g od medija nameće ta slika. Šteta je već učinjena.
Stvar je u tome što smo se i mi vizualno navikli na tu mršavost, pa ćemo bez pardona za neki film iz npr devedestih reći da su glumice bile debele i sl. Onda nisu bile, samo se cijeli taj koncept što je dovoljno mršavo promijenio.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 10:46   #12
evo ovako:
- posao manekenk sigurno NIJE lagan posao. isto ko što bauštelac samo slaže ciglu na ciglu i razmišlja cigla-malter-malter-cigla, isto tako manekenk ne mora puno razmišljati, ali se isto tako umori od hodanja po cijeli dan u visokim petama, od presvlačenja 100 puta na dan, putovanja posvuda, mora STALNO pazit kako će izgledati, kako će stati, kako će hodati, kako će se nasmješiti, šta će jesti, itd. i ne čudi me da se tolko njih drogira, jer je to sigurno stresan posao. ok, sigurno ima i manekenki koje opušteno rade bla bla..ali ove neke recimo koje su danas na reviji u new yorku, pa sutra u tokiju, pa imaju intervju, 3 sata teretane i večeru koja se sastoji od salate i 3 zrna graška..pa mislim ono..ne treba podcjenjivati ničiji posao! ja se umorim od toga kad odem na šišanje i firziranje i nedaj bože šminkanje, a njih šminkaju i sređuju i čačkaju i oblače od 6 ujutro do 12, a onda se cijeli dan slikaju još..i to budu mjesta negdje u prirodi, gdje se smrznu, uprže, stoje u jednoj bolesnoj pozi po ko zna kolko itd..
- reći da je jedan posao besmislen može za sobom povuć još hrpu drugih poslova- šta će nam glumci u sapunicama, kad su sapnuice glupe? isto tako možemo ukinit sve poslove koji su vezani uz to.. šta će nam slikari i glazbenici, kad oni samo išaraju neko platno ili smisle neku bezvenu melodiju i sviraju pred ljudima? to uopće nema nikakve koristi.. šta će nam cvjećari, kad možemo cvijeće ubrat u prirodi, a i šta će nam uopće cvijeće u kući? kad možemo nabavit plastično ili neki kipić ili neki drugi ukras.. šta će nam uopće pet shop, ko nas tjera da imamo psa ili mačku u kući? ili kornjaču ili papigu..kad nikakve koristi od toga..ne daje nam mlijeko, ni ništa..itd.. malo sam odužila, al jebiga..
- svakako je sranje to što se forsira mršavost i fotošopirane ženske sa kožom koja se sjaji kao svila itd. al vald će i ta moda proć i dosta ljudi je svjesno da ne treba bit premršav, da ti modeli ustvari nisu tako lijepi kao na slikama itd. i ako je čovjek svjestan toga, onda ok. i ja sam kao mala gledala na tv-u kojekakve emisije sa mršavim glumicama itd. i nisam postala anoreksična, ni ništa..niti sam silno htjela ić na povećanje sisa ili usana ili ne znam ti ni ja šta... stvar je i u odgoju i u psihi čovjeka..ako je neko podložan tome šta će ko mislit o njemu i opterećuje se takvim stvarima, onda jebiga.. a što se tiče mene mogu ukinit sve rijeliti šouove i na tv-u ostavit samo dokumentarce, vijesti (prave vijesti), crtiće, filmove i serije (ne sapunice)
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 11:29   #13
Kad sam vidjela da zgledam bolje od Vanje Rupene, a ne držim do sebe kao ona izbor mi nema smisla.

Sa psihološkog aspekta ima smisla; meni je digla samopouzdanje i zaljubljenost u samu sebe, ali mislim da sam ja nebitna da bi cijeli šou bio potegnut zbog mene i mog samozadovoljenja, bilo bi im isplativije da su pola love uplatili na moj tekući račun, smisao bi bio jednak, a moje zadovoljstvo isplativije.
Tako da zaključujem da ipak u cijelom svemiru ima neku još, neku nama nepoznatu bit.
__________________
imala bih više postova, ali svaku temu zbrišu na kojoj ja nešto napišem.

Zadnje uređivanje Otrovno pero : 09.10.2010. at 11:37.
Otrovno pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:26   #14
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome. radi se o utjecaju takvih emisija na mlade cure. Slušao sam njihove komentare nakon emisije kako su debele i da moraju smršaviti.
Bilo koja osoba, koja taj shit gleda ili u njemu sudjeluje, pa se onda sažalijeva zbog objektivnog ili subjektivnog viška kila, je obična tuka.
Pa imala sam i ja i 13 i 15 i 18 godina, ali nisam padala pod takve utjecaje. Kako to?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:46   #15
Quote:
Keyser_Soze kaže: Pogledaj post
Ne kritiziram modu opcenito, jer moda je ipak nesto puno vece, objektivnije...
Je, zaista. Do suludih granica prenapuhana važnost krpa i krpica, kako bi obični šnajderi i krojači zarađivali enormne količine novca, a koje su istovremeno zapravo nemjerljive s količinom koju zarađuju razni modni menađeri i samoprozvani stilisti.
Quote:
..ali tamo neke kreatore, koji putem tih evenata i revija, kombinacijom plasteva i nekih lampi sto jadne cure nose na glavi, zele iraziti svoj stav, je potpuno besmisleno. Naravno, nakon svega toga dolaze i razni show-ovi, kao sto je ovaj. Ah, steta sto vecina ljudi ne prepoznaje ljepotu u apsenovim repetitorijima, u razgovoru, u druzenju, vec u suludim odjevnim kombinacijama.
Točno.I jadna je i žaljenja vrijedna ona ljudska jedinka koja se dâ uvući u to leglo neobrazovanih mediokriteta i ˝esteta˝, koji provedu svoj život u vječnom i besmislenom kritiziranju nečijeg izgleda i stila i sl.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:58   #16
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Bilo koja osoba, koja taj shit gleda ili u njemu sudjeluje, pa se onda sažalijeva zbog objektivnog ili subjektivnog viška kila, je obična tuka.
Pa imala sam i ja i 13 i 15 i 18 godina, ali nisam padala pod takve utjecaje. Kako to?
S ovim se slažem,ni moja kći ,ni moje nečakinje uopće ne prate ovakve emisije iako su mlade,vitke i vrlo zgodne.Ne pada im na pamet identificirati se sa tamo nekim manekenkama ili top modelima.One imaju svoje prioritete, plešu,sviraju ,uče strane jezike i uživaju u tome.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:19   #17
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
...ne treba podcjenjivati ničiji posao!
Ali ne treba ni precjenjivati, kao ni negirati činjenicu da ima glupih i štetnih poslova... Nekima je posao dilanje droge, nekima reklamiranje cigareta, a nekima liječenje ljudi, čišćenje, građenje...

Namećući standarde kroz medije, modni biznis pridonosi porastu broja fizičkih i psihičkih poremećaja u društvu... (sve se to dešava 'u paketu' sa zaglupljivanjem)

Zadnje uređivanje - Sizif - : 09.10.2010. at 15:30.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:26   #18
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
evo ovako:
- posao manekenk sigurno NIJE lagan posao. isto ko što bauštelac samo slaže ciglu na ciglu i razmišlja cigla-malter-malter-cigla, isto tako manekenk ne mora puno razmišljati, ali se isto tako umori od hodanja po cijeli dan u visokim petama, od presvlačenja 100 puta na dan, putovanja posvuda, mora STALNO pazit kako će izgledati, kako će stati, kako će hodati, kako će se nasmješiti, šta će jesti, itd. i ne čudi me da se tolko njih drogira, jer je to sigurno stresan posao. ok, sigurno ima i manekenki koje opušteno rade bla bla..ali ove neke recimo koje su danas na reviji u new yorku, pa sutra u tokiju, pa imaju intervju, 3 sata teretane i večeru koja se sastoji od salate i 3 zrna graška..pa mislim ono..ne treba podcjenjivati ničiji posao! ja se umorim od toga kad odem na šišanje i firziranje i nedaj bože šminkanje, a njih šminkaju i sređuju i čačkaju i oblače od 6 ujutro do 12, a onda se cijeli dan slikaju još..i to budu mjesta negdje u prirodi, gdje se smrznu, uprže, stoje u jednoj bolesnoj pozi po ko zna kolko itd..
- reći da je jedan posao besmislen može za sobom povuć još hrpu drugih poslova- šta će nam glumci u sapunicama, kad su sapnuice glupe? isto tako možemo ukinit sve poslove koji su vezani uz to.. šta će nam slikari i glazbenici, kad oni samo išaraju neko platno ili smisle neku bezvenu melodiju i sviraju pred ljudima? to uopće nema nikakve koristi.. šta će nam cvjećari, kad možemo cvijeće ubrat u prirodi, a i šta će nam uopće cvijeće u kući? kad možemo nabavit plastično ili neki kipić ili neki drugi ukras.. šta će nam uopće pet shop, ko nas tjera da imamo psa ili mačku u kući? ili kornjaču ili papigu..kad nikakve koristi od toga..ne daje nam mlijeko, ni ništa..itd.. malo sam odužila, al jebiga..
- svakako je sranje to što se forsira mršavost i fotošopirane ženske sa kožom koja se sjaji kao svila itd. al vald će i ta moda proć i dosta ljudi je svjesno da ne treba bit premršav, da ti modeli ustvari nisu tako lijepi kao na slikama itd. i ako je čovjek svjestan toga, onda ok. i ja sam kao mala gledala na tv-u kojekakve emisije sa mršavim glumicama itd. i nisam postala anoreksična, ni ništa..niti sam silno htjela ić na povećanje sisa ili usana ili ne znam ti ni ja šta... stvar je i u odgoju i u psihi čovjeka..ako je neko podložan tome šta će ko mislit o njemu i opterećuje se takvim stvarima, onda jebiga.. a što se tiče mene mogu ukinit sve rijeliti šouove i na tv-u ostavit samo dokumentarce, vijesti (prave vijesti), crtiće, filmove i serije (ne sapunice)
Ja se nadam da se ti zezas? Jedan radnik na bausteli, radi od 6 ujutro do 6 navecer, po kisi, snijegu, suncu, njegova greska, dovodi u pitanje sigurnost buducih stanara te kuce, zgrade, objekta. Njihov rad itekako ima smisla. Po tvojoj logici, u trgovinama ne bi trebalo biti radnika, a u kaficima konobara, pa mislim, mozemo sami uc u kafic i skuhat si kavu, a naplatit samo koristenje prostora. Dok bi u trgovini pojedinacno svak sebi rezao salamu. Logika ti je pogresna. Da ne govorim o ovome sto si napisala/o, kako se jadne manekenke moraju brinuti, sto ce jesti, kad ce se smijati, kad smiju prdnuti. Jadne one. Rad covjeka na bausteli imao smisao i svrhu, te vuce odgovornost, za razliku od modela sa modnih pisti. Koliko samo zena radi 8 sati dnevno, dodju doma kuhaju, spremaju, ciste, odgajaju djecu, pa se opet ne zale, vole svoj zivot i ne traze utjehu u nekim opijatima. Onda ti smatras kako je jadnim manekenkama tesko, jer lete za New York, Pariz, Milan, idu u teretanu i sjede kod frizera. Ajde ne laprdaj gluposti.
Keyser_Soze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:39   #19
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Očigledno baš ne pratiš modu, a niti cijelu mašineriju oko nje.
Kako misliš da revije nemaju smisla?
Kakav nerad?
Ma krivo se čovjek izrazio. To nije nerad, kao što nije nerad i kada otkopaš rupu pa je zakopaš.
Ali je besmisleni rad.
Diotalevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 16:16   #20
Quote:
Diotalevi kaže: Pogledaj post
Ma krivo se čovjek izrazio. To nije nerad, kao što nije nerad i kada otkopaš rupu pa je zakopaš.
Ali je besmisleni rad.
Nije besmislen.One su tu da prezentiraju i reklamiraju nečiji rad. Nakon što se prezentira, slijede narudžbe i prodaja, od toga posla živi jako puno ljudi. Manekenke su kotačić u cijeloj mašineriji modne industrije i ne znam kako netko može reći da je njihov rad besmislen
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.