Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 00:10   #1
Cajke, narodnjaci i pljuvanje po njima i ljudima koji to slušaju

Potaknut komentarom sa jedne druge teme gdje se dotaklo narodnjaka, cajki i techna otvaram ovu temu.

Kava je to fora pljuvat po narodnjacima i cajkama. Razumijem da netko pljuje po toj glazbi kao glazbi pošto nije kvalitetna po nekim kriterijima, ali pljuvanje ljudi koji slušaju to mi je stvarno žalosno i smiješno. Nekako bi razumio da su to ljudi koji su završili glazbenu akademiju pa nama lajcima idu očitat bukvicu.

Dio ljudi koji to rade bez problema upale MTV i slušaju tu glazbu a onda se zgražaju nad nekim cajkerom. Pa tko je tu lud? sada će me netko uvjerit da je ta glazba kvalitetnija od narodnjaka. Jedino ako je na engleskom sve bolje od našeg ? Kakav trebaš biti velik umjetnik da stvoriš techno glazbu, nisam neki stručnjak ali ne bih rekao baš veliki. Ista stvar je sa nekim dance pjesmuljcima, ali to je prihvaćeno i nitko te neće gledat kao seljačinu.

Onda kada ljudima ovako nešto kažeš oni daju odgovor pa u tim klubovima stalno neka sranja, ovi se tuku, ovi nose pištolje i slično. Ja ne kažem da toga nema, ali da su većina sumnjam. Kao da ja kažem da su svi srbi koljači, rušitelji i silovatelji pošto sam ja to čuo na tv i bio je rat. Totalna generalizacija bez trunke dokaza.

Sada sam se sjetio dok sam išao u srednju bila je stalno neka pjesma koja se vrtila na radiju i bila dosta popularna, od nekog Turčina. Meni osobno strašno iritantna, neko zavijanje ali nije bila cajka i nitko nije pljuvao po njoj, bar od onih ljudi od kojih se to inače moglo ćuti kada se radi o takvoj glazbi.

Ja nekada slušam narodnjake, cajke, kako netko na temelju toga može stvorit sliku o meni kakva sam ja osoba. Općenito ljudi koji pljuju po nečemu bez razloga da li imaju neke komplekse ili to rade zato što je moderno

Realno, kako ove pjesme mogu biti sranje.

http://www.youtube.com/watch?v=S-K9N...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kwulP...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-xwTc...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=HPWfMLTYdVk
marko86 is offline  
Old 12.01.2011., 01:36   #2
Prvo i osnovno ne stavljat Halida i nekog čobana Sašu u isti post.
Drugo narodna muzika nije isto što i turbo-folk tzv. cajke.

A cajke, zbog svoje jednostavnosti izrade dovoljan ti je ritam, bas i najgluplji text ikad, ne možeš nazivat kvalitetnom muzikom i samim time se stvara otpor prema ljudima koji slušaju nešto što opća populacija smatra žešćim sranjem od glazbe. Jednostavno ako voliš nešto što ne valja i što većina smatra sranjem nešto s tobom nije u redu.

Inače ne mrzim nikoga i nikakvu muziku, dapače dugo sam imao otpor prema cajkama dok me dva frenda nisu odfurala na cajku. U biti se ekipa tamo dosta dobro zabavlja, djevojke su možda najsusretljivije od svih mjesta za izać, treba se samo dovoljno napit da ti se IQ spusti za jedno 70%. Tako da sve više razumijem taj đir.

Jedino mi nije jasno kako to netko može slušat doma ili u autu? Drugo je bit tamo
nemoralan is offline  
Old 12.01.2011., 01:56   #3
pa moze se stvoriti odredena slika o nekom tko slusa cajke, naravno slika u određenom segmentu.

nemam ja problem sto neka budala slusa cajke i misli da ih voli, jer je ionako u vecini slucajeva samo izmanipulirana
nego imam problem s uzrokom i razlogom slusanja cajki na ovaj nacin i u ovoj kolicini u nas a pogotovo u zg.

u zagrebu nema zagrebcana i nemam nista protiv tih ljudi koji sada zive u zagrebu ali nemogu reci da mi nije
zao ljudi, pravih zagrebcana, koji su stradali na blajgurgu. pa zagreb je bio mjesecima prazan poslje blajburga!!!

tko je naselio zg poslje blajburga, pa nisu to bili dalmatinci...

tema cajka je puno dublja i jako tuzna...
beautifullcat is offline  
Old 12.01.2011., 03:52   #4
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
Potaknut komentarom sa jedne druge teme gdje se dotaklo narodnjaka, cajki i techna otvaram ovu temu.

Kava je to fora pljuvat po narodnjacima i cajkama. Razumijem da netko pljuje po toj glazbi kao glazbi pošto nije kvalitetna po nekim kriterijima, ali pljuvanje ljudi koji slušaju to mi je stvarno žalosno i smiješno. Nekako bi razumio da su to ljudi koji su završili glazbenu akademiju pa nama lajcima idu očitat bukvicu.


http://www.youtube.com/watch?v=S-K9N...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kwulP...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-xwTc...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=HPWfMLTYdVk
Nije poanta u ovim pjesmama. Poanta je u cajkaškom mentalitetu. Kako mi je rekla jedna poznanica- ljudi koji slušaju cajke su glupi, ali pametni ljudi koji mogu poslušati Sašu Matića, neće zato izgubiti dio IQ-a. Jednako kao što strastveno praćenje sapunica ne odaje baš neku širinu i dubinu, ali izjaviti da je osoba glupa i uskraćena jer se u životu nije sklonila ni od jednog takvog sadržaja odraz je suženog duha, ako ne već i uma. To je kao s fast foodom- nećeš se otrovati ako pojedeš hamburger ponekad.

Cajkaški mentalitet je puno složenija stvar od par Halidovih pjesama. Ali svako vrijeme ima svoju boju pa tako i ovo bezidejno, jeftino, petparačko vrijeme zahtjeva svoj soundtrack. A gdje ćeš boljeg soundtracka od "Sve je na prodaju". Ljudi su uništeni mahom i to je princip- neka ide život... nije ovo vrijeme velikih parola i bitnih revolucija, bitnih riječi, ovo je vrijeme fast fooda, snacka, reklama i narodnjaka. Biti dio tog vremena je neizbježno, paranoično se čuvati od intoksikacije ijednim stihom je pomalo smiješno, a uživanje u svemu tome pokazuje posvemašnji nedostatak ikakvog intelektualnog života u sivim stanicama, ikakve originalnosti. Dublje je to od - glup- ne glup jer teško mogu povjerovati da je cijeli jedan razred djece glup. Nije. Cajke su danas toj djeci i bunt, jednako kao one ustaške poskočice; to je njihov način da kažu: jebite se. Iako krivi. I autodestruktivan.
ex anais is offline  
Old 12.01.2011., 04:03   #5
stvar je u tome da ovdje cajkaši imaju IQ razine mrtvog govna, i toliko prijatelja mi slusa cajke, odu se zabavit drugo jutro ih vidim sa sljivom na oku. pitam sta je bilo: "plesao s nekom zenskom, doso frajer i otro me u glavu"

Ajde, ko boga te molim, di toga ima osim na balkanu, frajeri sve neki seljacine (i gradske i seoske)
to je zivi kupleraj, cure ti samo na kurac skacu :/
__________________
Some people tell me that I need help, some people can fuck off and go to hell.
cushpaayz is offline  
Old 12.01.2011., 04:38   #6
Quote:
cushpaayz kaže: Pogledaj post
Ajde, ko boga te molim, di toga ima osim na balkanu, frajeri sve neki seljacine (i gradske i seoske)
pa di smo mi nego na balkanu

neko je jednom pametno reko: o ukusima se ne raspravlja, najbolje se toga držat. Po meni su recimo ljudi koji generaliziraju slušatelje te glazbe mnogo gluplji od njih samih. Svatko sluša što želi, ko si ti da ga nazivaš glupim samo zato jer sluša neku vrst glazbe koja se tebi ne sviđa? Ja osobno slušam gotovo sve žanrove glazbe (uključujući i cajke), meni nije bitno kojeg je pjesma žanra već kako zvuči i dal mi se sviđa, samim time nemam apsolutno nikakve predrasude prema slušateljima bilo koje vrste glazbe.

što se tiće tučnjava, one nisu rezervirane samo za narodnjačke klubove, samo što su mnogo medijski popračenije od tučnjava u drugim klubovima, jer je ovo ljudima zanimljivije čitat i zgražat se nad tim. Ja pošto slušam gotovo sve, bio sam u puno raznoraznih klubovima, od nekakvih zabačenih rupa do najpoznatijih zagrebačkih i gotovo u svakom ima sranja. Misliš da se ekipa tuče oko cura samo u cajkaškim klubovima? Tuče se kurac, vidio šoru u piranhi, vidio šoru u gjuri, u roku i u aquariusu, tak da je i ta generalizacija veoma glupa.

Stvar je u tome što ljudima smeta što se kod nas sluša srpska glazba, jer misle da su zbog toga nekakvi patrioti i domoljubi, ali istovremeno žele ispast gospoda, pa pokušavaju to upakirat u jedan pristojan omot pa počinju priče o jeftinim curicama, tučnjavama, idiotima i ne znam ja čemu.
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Old 12.01.2011., 05:14   #7
uopce neznam kako ispisati sve sto bih htjela.
ne slusam cajke....no nemogu reci da ih ne cujem.tesko ih je ne upamtiti zbog melodije.valjda je to bio pun pogodak: lako pamtljiva melodija+5rijeci (ajd...pretjerujem ali nema bas nesto rijeci).
osobno pjesme koje slusam su odraz mog stanja.neke stvari koje sam nekoc slusala vise ne slusam ali su, napominjem, uvijek bile odraz mog stanja trenutnog.isto vidim kod dosta ljudi s kojima se druzim.
kad je đibo pjevao ''ovo mi je skola i drugi puta cu pametnije''....ma sigurna sam da me netko tad dobro nasamrio bio samo se nemogu sjetit situacije.
i onda vidim ovako stihove:

Iskoristi moje mane
sutra pricaj na sve strane
da ovakvu nisi imao
neka cuje, neka sazna
to neka mu bude kazna
sto se sa mnom samo igrao
neka cuje, neka tuguje


ili

Igram se, vesto menjam likove
ma prodajem ti trikove
ispred nosa


ili


Ma, postacu plava i bicu kucka prava
leci cu sa njim da te ponizim
tebi tesko bice, a poslacu ti pice
ta njemu posveta, bas je slatka osveta

eto...to je ono sto mene najvise smeta kod cajki.ima toga jos, ali to mi bode oci.mozda ima kvalitetnijih tekstova ali ovakvi vrve u diskotekama i ovakvi se slusaju.
__________________
nisam više svoj, a boga mi ni tvoj...
bljakfujkaka is offline  
Old 12.01.2011., 09:57   #8
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno ne stavljat Halida i nekog čobana Sašu u isti post.
Drugo narodna muzika nije isto što i turbo-folk tzv. cajke.

A cajke, zbog svoje jednostavnosti izrade dovoljan ti je ritam, bas i najgluplji text ikad, ne možeš nazivat kvalitetnom muzikom i samim time se stvara otpor prema ljudima koji slušaju nešto što opća populacija smatra žešćim sranjem od glazbe. Jednostavno ako voliš nešto što ne valja i što većina smatra sranjem nešto s tobom nije u redu.

Inače ne mrzim nikoga i nikakvu muziku, dapače dugo sam imao otpor prema cajkama dok me dva frenda nisu odfurala na cajku. U biti se ekipa tamo dosta dobro zabavlja, djevojke su možda najsusretljivije od svih mjesta za izać, treba se samo dovoljno napit da ti se IQ spusti za jedno 70%. Tako da sve više razumijem taj đir.

Jedino mi nije jasno kako to netko može slušat doma ili u autu? Drugo je bit tamo
Šasa nije neki čoban ali nema veze, možeš li poslušati zadnju pjesmu koju sam stavio pa je ocijeni od 1/10 ( to bi zamolio i ostale) baš me nešto zanima, poslije vam kažem na što sam mislio.

shvaćam ja da to nisu neke pjesme koje su komplicirane i da ih većina ne odaje neke dubokoumne poruke niti da treba puno više nešto od ritma da pjesma uspije. Mene zanima zašto ljudi nemaju isti stav prema technu i dancu, nije da je sa tom vrstom glazbe nešto drugačije od cajki.
marko86 is offline  
Old 12.01.2011., 10:04   #9
Quote:
beautifullcat kaže: Pogledaj post
pa moze se stvoriti odredena slika o nekom tko slusa cajke, naravno slika u određenom segmentu.

nemam ja problem sto neka budala slusa cajke i misli da ih voli, jer je ionako u vecini slucajeva samo izmanipulirana
nego imam problem s uzrokom i razlogom slusanja cajki na ovaj nacin i u ovoj kolicini u nas a pogotovo u zg.

u zagrebu nema zagrebcana i nemam nista protiv tih ljudi koji sada zive u zagrebu ali nemogu reci da mi nije
zao ljudi, pravih zagrebcana, koji su stradali na blajgurgu. pa zagreb je bio mjesecima prazan poslje blajburga!!!

tko je naselio zg poslje blajburga, pa nisu to bili dalmatinci...

tema cajka je puno dublja i jako tuzna...
Meni je žao ljudi koji su stradali na križnom putu a još je žalosnije da čovjek koji je to sve dopustio ima trg u Zagrebu i neki u njega gleda kao Boga ali to sada nije tema. Iskreno ne znam tko je naselio Zagreb ali znam kada je počeo rat da je bilo puno branitelja iz Zagreba, tako da ili su bili Hrvati ili su osijecali da su Zagreb i Hrvatska njihova domovina i da je trebaju branit ,što je jedino bitno. Njihov glazbeni ukus je totalno ne bitan.
marko86 is offline  
Old 12.01.2011., 10:07   #10
Svojevremeno su cajke bile rezervirane za neke krčme i razne rupetine po predgrađima... ekipa koja je na ta mjesta zalazila bijahu mahom neki polusvjet, bauštelci, čobani i primitivci svih vrsta.
Sječam se kad smo prije nekih valjda 12, ako ne i više, godina završili u onoj rupetini po imenu momo. Koji likovi, koji polusvijet... i onda nešto kaj je bilo rezervirano za "takvu ekipu" postane glavna fora... na koju se masovno odkida
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 12.01.2011., 10:11   #11
Pa zar opet tema o cajkama?

Neću ništa posebno komentirati, ali evo znam dosta ljudi protivnika cajki, koji istovremeno slušaju Magazin! A zaista, teško je nadmašiti idiotizam koji se ogleda u mnogim njihovim tekstovima.
Činjenica je da je veliki postotak glazbe, i domaće i strane čisto sranje i uglavnom je to ona najpopularnija
magic potion is offline  
Old 12.01.2011., 10:15   #12
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Nije poanta u ovim pjesmama. Poanta je u cajkaškom mentalitetu. Kako mi je rekla jedna poznanica- ljudi koji slušaju cajke su glupi, ali pametni ljudi koji mogu poslušati Sašu Matića, neće zato izgubiti dio IQ-a. Jednako kao što strastveno praćenje sapunica ne odaje baš neku širinu i dubinu, ali izjaviti da je osoba glupa i uskraćena jer se u životu nije sklonila ni od jednog takvog sadržaja odraz je suženog duha, ako ne već i uma. To je kao s fast foodom- nećeš se otrovati ako pojedeš hamburger ponekad.

Cajkaški mentalitet je puno složenija stvar od par Halidovih pjesama. Ali svako vrijeme ima svoju boju pa tako i ovo bezidejno, jeftino, petparačko vrijeme zahtjeva svoj soundtrack. A gdje ćeš boljeg soundtracka od "Sve je na prodaju". Ljudi su uništeni mahom i to je princip- neka ide život... nije ovo vrijeme velikih parola i bitnih revolucija, bitnih riječi, ovo je vrijeme fast fooda, snacka, reklama i narodnjaka. Biti dio tog vremena je neizbježno, paranoično se čuvati od intoksikacije ijednim stihom je pomalo smiješno, a uživanje u svemu tome pokazuje posvemašnji nedostatak ikakvog intelektualnog života u sivim stanicama, ikakve originalnosti. Dublje je to od - glup- ne glup jer teško mogu povjerovati da je cijeli jedan razred djece glup. Nije. Cajke su danas toj djeci i bunt, jednako kao one ustaške poskočice; to je njihov način da kažu: jebite se. Iako krivi. I autodestruktivan.

samo da kažem ja ovo nisam nikada rekao

baš je za staru godinu bio film Tko pjeva zlo ne misli i tamo muž od one ženske što fulir hoće barit kaže za ovu pjesmu (samo sam je našao ovako pošto se ne znam kako se zove) http://www.youtube.com/watch?v=UFTjvKUs7D8 da je to sranje i da svatko može uglavnom kako vi ne što govorite za cajke i da je prava glazba ovo što ja imam u potpisu
marko86 is offline  
Old 12.01.2011., 10:26   #13
Cajke su prolazan đir trenutne generacije. U moje vrijeme na počecima izlazaka je bio u điru dance i kasnije house-tehno glazba.Vremenja se mjenjaju , đirevi se mjenjaju.
tudum78 is offline  
Old 12.01.2011., 10:54   #14
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Svojevremeno su cajke bile rezervirane za neke krčme i razne rupetine po predgrađima... ekipa koja je na ta mjesta zalazila bijahu mahom neki polusvjet, bauštelci, čobani i primitivci svih vrsta.
Sječam se kad smo prije nekih valjda 12, ako ne i više, godina završili u onoj rupetini po imenu momo. Koji likovi, koji polusvijet... i onda nešto kaj je bilo rezervirano za "takvu ekipu" postane glavna fora... na koju se masovno odkida
O Isuse i Super Mario...
I mene je prije 4 - 5 let ekipa iz kvarta otfurala kod Mome. Jebal sam im mater i otišel peške doma.
Nego, izgleda da je povijest čudna neka biljka. Ja sam mislio da je Križni put bil 45, a po ekspanziji narodnjaka reklo bi se da su Purgeri masovno postrijeljani negdje oko 95.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 12.01.2011., 11:50   #15
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Pa zar opet tema o cajkama?

Neću ništa posebno komentirati, ali evo znam dosta ljudi protivnika cajki, koji istovremeno slušaju Magazin! A zaista, teško je nadmašiti idiotizam koji se ogleda u mnogim njihovim tekstovima.
Činjenica je da je veliki postotak glazbe, i domaće i strane čisto sranje i uglavnom je to ona najpopularnija
Ja ipak radim razliku između cajki i Magazina; za Magazin bih rekla da je "kuruza", a cajke su još nekoliko redova veličine gore, premda se u zadnje vrijeme smanjuje razlika između jednoga i drugoga, tj. "kuruza" 'koketira' s cajkama i sve im se više približava.
Martian7 is offline  
Old 12.01.2011., 12:10   #16
Da, imam velike predrasude prema cajkama i ljudima koji to slušaju. Jako velike. Možda sam u krivu, al jbg, to je moj problem.

Kužim da je sevdah (u prijevodu tužaljka, jel) žanr tradicionalnog narodnog bosanskog izričaja, al ovo ostalo - narodnjaci, turbo folk odnosno loši sintisajzeri i glasne harmonike te zavijanje o vinu i propaloj ljubavi kao takvi obično se povezuju s malim IQ-om - vrtenje žarulja, alkohol, pucaljke, kurve i debeli lanci. To je i činjenica jer prevladali su. Zato i ima sve više takvih klubova, vlasnici ionako gledaju samo na dobit, a danas se kod nas ovo najviše prodaje. Padaju mi na pamet i one slike Aleksandre Grdić, Hohnjec i ostalih gdje se golicaju i pijane se razvlače, skaču sa sisama, a mladići pored ih slikaju mobitelom i pipkaju. A u pozadini valjda Dara Bubamara i Ceca hit dana. To ti je naša elita, malo koke da se lakše mrda i već si na red carpetu.

I zašto to skoro uvijek mora biti toliko glasno, bučno, naglašeno, preglašeno, čuti se na sva zvona (tip u starom golfu usred bijela dana navija, a ide u konzum po kruh). Za mene samo odraz primitivizma, a time ujedno i put prema dole.

Dakle, pljujem po cajkama i pljuvat ću uvijek. I ne slušam Magazin. Mada, to nisu cajke, to je Sanja Doležal - žuljaju me cipele, ne?
Predviđam da ova tema neće dugo .
__________________
ursula1000 is offline  
Old 12.01.2011., 12:41   #17
Ma... u konačnici svaka generacija ima neki svoj đir koji je nerazumljiv starijima i do kojeg često dolazi samo zato da bi se dizalo tlak starijima.

"Moj đir" je bio Tehno . I o kvaliteti te glazbe dalo bi se nadebelo i naširoko, ali u početcima tog pokreta bilo je stvarno naglašeno "love, peace & unity".
Naravno da je sve skupa otišlo u onu stvar kad je, tamo negdje 95, 96 došlo do komercijalizacija i totalnog "omasovljenja" i hrpe droge koja prije nije, ni iz bliza, bila toliko prisutna.
Primjer... jedan poznati tehno klub je negdje dvije godine radio bez redara... naprosto nisu bili potrebni jer nije bilo baš nikakvih frki. Da vidim bilo koji cajkaroški klub koji bi jedan jedini vikend mogao bez redara...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 12.01.2011., 12:46   #18
90tih strana glazba je, gotovo u potpunosti, izbačena iz medija. Uz nju i domači Rock... forsirali su se neki Magazini, Joleti, Tamburice, Klape, domači dance i sl. glazba koja je "utrla put" cajkarošima.
početkom 90tih su cajke, pa čak i Halid (kojeg nisam volio ni tad ni sad) i sl. izvođači bili predmet podsmjeha a ljudi koji su ih slušali automatski okarakterizirani seljačinama i primitivcima. Pričam o Zagrebu, o nekom urbanom Zagrebu koji je očito nestao...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 12.01.2011., 12:50   #19
meni se čini da većih problema imaju oni koji muziku ne smatraju samo zabavom i po istoj a priori procjenjuju ljude, nego ekipa koja sluša cajke.

cajka je samo narodni melos s modernim dance ritmovima. tekstovi su glupi i blesavi, ali barem ne pretendiraju nekakvim napuhanim metaforama poput iritantnih pokušaja đibe ili balaševića. nema ni nekakvih skrivenih opasnih poruka poput onih u thompsona.

čista glupa, primitivna i ogoljena zabava, a sve dok to i ostane nemam niš protiv cajki.
tranquility is offline  
Old 12.01.2011., 13:03   #20
Bibo i Balaševič, pa čak i Thompson su glazbenici... za razliku od dare bubamare i sličnih "izbacim sise, obučem minjak" pevaljki.

Problem cajki i je njihov bazični primitivizam, tupost, glupost, podilaženje najnižim strastima. OK, mogu shvatiti da neko ponekad ode u neki cajkaroški klub, napije se ko letva i tamo arlauče do 7 u jutro. Nek mu je... ali pobogu ljudi koji to doma slušaju... koji to nabijaju iz auta
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.