Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2004., 04:58   #1
Nego, ovi taoci u Rusiji, pratite li to?

http://www.vecernji-list.hr/newsroom...80867/index.do

Kako god se zavrsilo, a nadam se da ce izaci na dobro i da se djeci nece nista desiti. Ovi majmuni od terorista ili kakogod da se zovu, su izazvali vece sranje nego sto su ocekivali.

Dace rusima pravo da Checheniju buldozerima poravnaju.
A o ostalim lovcima na teroriste i da ne govorimo.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 09:32   #2
Ja predvidjam "kazalisni scenarij" kao svojevremeno u Moskvi. Juris na skolu, hrpa mrtvih, svi teroristi ubijeni. Rusi to ne znaju bolje, a popustiti prema Cecenima ne smiju.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 13:44   #3
Putin ce napraviti diktaturu, po svaku cijenu. Cecenija je njegov privatni rat.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 13:58   #4
Ja navijam za ruse.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 14:19   #5
Prema konfuznim vijestima izgleda da su taoci pokušali pobjeći, otmičari zapucali i na to su navalili vojnici i izbila je opća tarapana. Sa vjerojatno opet puno mrtvih taoca. Službeno je 200 djece završilo u bolnici, otmičari nekako uspjeli pobjeći i razmili se po gradu i sad je opći rat i lov po ulicama. Kaos. Što je i bilo za očekivati. Kako se možda radi i o više mrtvih nego u kazalištu mislim da će se prava istina polako probijati jer je neugodna za Ruse.
A sad čekam odmazdu u Čečeniji
Vorkosigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 15:08   #6
Re: Nego, ovi taoci u Rusiji, pratite li to?

Quote:
hobbit kaže:
[url]
Dace rusima pravo da Checheniju buldozerima poravnaju.
A o ostalim lovcima na teroriste i da ne govorimo.
Tebi je, vidim, i dalje krivo da se slobodni svijet obracuna sa terorizmom, bez obzira iz koje zemlje dolazi.
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 00:32   #7
Secundo, nažalost si bio u pravu.
Mayflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 01:17   #8
Raspištoljli se 'braća' Rusi i to na domaćem terenu! Bilanca: "svega" 200 mrtvih...
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 03:36   #9
Mnostvo mrtve djece. Uzas. Ne mogu pojmiti da bi netko zbog bilo koje ideje mogao ubiti dijete. Pogledajte na slikama uzas i strah u ocima tih malih stvorenja. Kakav je ovo svijet?
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 04:42   #10
Putin i njegova kamarila su ovaj put uspjeli poubijati 200 "svoje" djece. U zadnjih 10 godina poubijali su 42 000 Cecenske djece! Nitko od neovisnih novinara nije mogao prici da se ne bi pronijele vijesti o Ruskoj avanturi. Zatocenici su izjavili da su "teroristi" govorili TECNIM RUSKIM JEZIKOM i da ih je bilo 15.

A Rusi su ih "ubili" 27!

Znaci, u prosjeku, svaki je ubijen 2 puta!

LAZLJIVA RUSKA BAGRA.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 09:25   #11
Jadni teroristi ,ajde pomognimo im svima na svijetu, od IRISH...
pa do najzadnjih ...kako se brzo zaboravlja sta izvadjaju .

Primjer na Bali koji su ubili 200 osoba, kao primjer svijetu...jedan je osudjen na dozivotni zatvor...jucer snimljen sa strazom lezerno u kavani na kavi ,izvan zatvora.

Pravda? samo zato sta se tice sta su zrtve rusija ...ajdmo sada lagati ....prije tjedan dana dva aviona???

U teroristickim akcijama uvijek stradaju nevini ljudi ,koji nemaju nista sa ili protiv "terorista".

Svatko vidi na svoj nacin...dok nije pogodjen i on sam drugacije misli ....ja sam bio u Bali...kada se je dogodilo.
Za mene je to bilo dosta ....TERORISTI su to sta se i kaze , pa bilo za sta se bore.

http://www.theodora.com/flags/as-t.gif

http://www.photius.com/flags/thumbnails/hr-t.gif
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 10:24   #12
Jad i cemer.

Ovi koji zamislili tu vrsnu ideju o skolu, zajebali su sve muslimane svijeta.

U dijecu se ne dira.

Valjda ce sada da pociste govna u Checheniji ili ce da primjene nacin na koji je Staljin rijesio problem Chechenije.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 10:25   #13
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Putin i njegova kamarila su ovaj put uspjeli poubijati 200 "svoje" djece. U zadnjih 10 godina poubijali su 42 000 Cecenske djece! Nitko od neovisnih novinara nije mogao prici da se ne bi pronijele vijesti o Ruskoj avanturi. Zatocenici su izjavili da su "teroristi" govorili TECNIM RUSKIM JEZIKOM i da ih je bilo 15.

A Rusi su ih "ubili" 27!

Znaci, u prosjeku, svaki je ubijen 2 puta!

LAZLJIVA RUSKA BAGRA.
To je uredu kada se prica za ruse, a kada se takve stvari pricaju o amerima onda je "treba to sve zgaziti" c,c,c,c,c,c
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 12:22   #14
Sad sam gledala na BBC-u. Trenutna situacija je 250 mrtvih i preko 700 ranjenih...Izgleda da ce se u narednih par dana broj zrtava povecati. Sigurno su informacije vec sada drukcije, ali se javnosti govori malo po malo, broj se svakim izvjestajem povecava, da ne bi bilo prevelikog soka...Neki teroristi su pobjegli, pa su zatvorili grad i granice republike...Prikazuju slike ranjene i mrtve djece i ljudi. Uzas...
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 12:34   #15
Navodno su neki taoci pokusali pobjeci i onda je nastala luda kuca.

Jad i cemer. Sta su teroristi htjeli postici sa tim? Nije valjda da su stvarno mislili da ce se ruska vojska povuci iz Cecenije zato sto su zarobili jednu skolu.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 12:48   #16
Strašno ! Svatko tko dirne u djecu ne zaslužuje da živi.

I opet su izgleda Rusi traljavo izveli akcijuoslobađanja taoca. Baš sam sad gledao na Euronews da ih čak i njihovi krive za traljavost što su nažalost životima platila nevina djeca.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 13:21   #17
Quote:
hobbit kaže:
Navodno su neki taoci pokusali pobjeci i onda je nastala luda kuca.

Jad i cemer. Sta su teroristi htjeli postici sa tim? Nije valjda da su stvarno mislili da ce se ruska vojska povuci iz Cecenije zato sto su zarobili jednu skolu.

Navodno su se cule neke eksplozije iz skole (kao teroristima popustili zivci) pa su onda specijalne snage pocele intervenciju.Vjerojatno je to bio samo izgovor za pocetak akcije, jer su znali da ce biti puno zrtava, pa nisu htjeli priznati da nisu mogli bolje intervenirati, vec su prinudno djelovali...u svakom slucaju, vrlo traljavo. Rusi su pokazali u ovih par zadnjih dana, nakon srusena 2 aviona, bombe ispred metroa i shoping centra, ovoga u skoli, pa i ranije - dogadjaj u kazalistu,... da im je terorizam jako slaba tocka, i da im je organizacija za borbu protiv terorizma jako losa.
A teroristi su ovim postigli sto su htjeli - usmjerili su paznju javnositi na Ceceniju, i mnogi Rusi su sada misljenja da je bolje pustiti Cecene da idu, samo ako ce to prekinuti nasilje...
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 15:14   #18
Siege Prompts Self-Criticism in Arab Media

MAGGIE MICHAEL

Associated Press


CAIRO, Egypt - Muslims worldwide are the main perpetrators of terrorism, a humiliating and painful truth that must be acknowledged, a prominent Arab writer and television executive wrote Saturday, as Middle East media and officials expressed horror at the bloody rebel siege of a Russian school.

Unusually forthright self-criticism followed the end of the hostage crisis, along with warnings that such actions inflict more damage to the image of Islam than all its enemies could hope. Arab leaders and Muslim clerics denounced the school seizure as unjustifiable and expressed their sympathy.

Russian commandos stormed the school Friday in Beslan, Russia; it had been taken over by rebels demanding independence for Chechnya. Russian officials said Saturday that the death toll was at least 250, with twice as many wounded. Many of the casualties were children.

Images of terrified young survivors being carried from the scene aired repeatedly on Arab TV stations. Pictures of dead and wounded children ran on front pages of Arab newspapers Saturday.

"Holy warriors" from the Middle East long have supported fellow Muslims fighting in Chechnya, and Russian officials said nine or 10 Arabs were among militants killed.

"Our terrorist sons are an end-product of our corrupted culture," Abdulrahman al-Rashed, general manager of Al-Arabiya television wrote in his daily column published in the pan-Arab Asharq Al-Awsat newspaper. It ran under the headline, "The Painful Truth: All the World Terrorists are Muslims!"


Al-Rashed ran through a list of recent attacks by Islamic extremist groups - in Russia, Iraq, Sudan, Saudi Arabia and Yemen - many of which are influenced by the ideology of Osama Bin Laden, the Saudi-born leader of the al-Qaida terror network.

"Most perpetrators of suicide operations in buses, schools and residential buildings around the world for the past 10 years have been Muslims," he wrote. Muslims will be unable to cleanse their image unless "we admit the scandalous facts," rather than offer condemnations or justifications.

"The picture is humiliating, painful and harsh for all of us," al-Rashed wrote.

Contributors to Islamic Web sites known for their extremist content had mixed reactions on the hostage crisis, with some praising the separatists. Others wrote that people should wait until the militants had been identified before implicating Arabs in the drama.

Ahmed Bahgat, an Egyptian Islamist, wrote in his column in Egypt's leading pro-government newspaper, Al-Ahram, that hostage-takers in Russia as well as in Iraq are only harming Islam.

"If all the enemies of Islam united together and decided to harm it ... they wouldn't have ruined and harmed its image as much as the sons of Islam have done by their stupidity, miscalculations, and misunderstanding of the nature of this age," Bahgat wrote.

The horrifying images of the dead and wounded Russian students "showed Muslims as monsters who are fed by the blood of children and the pain of their families."


An editorial in the Saudi English-language Arab News put some blame for the bloody end to the school siege on Russian President Vladimir Putin, saying he couldn't afford to lose his "tough-man image." But it added that "the Chechens, with the choice of their targets, had put themselves in a position where no one would shed tears when the punishment came. They reached a new low when they chose toddlers as bargaining chips."

Heads of state from Egypt, Lebanon and Kuwait offered their sympathy Friday to Russian officials and to the families of people caught up in the hostage drama. A prominent Muslim cleric also denounced it.

"What is the guilt of those children? Why should they be responsible for your conflict with the government?" Egypt's top Muslim cleric, Grand Sheik Mohammed Sayed Tantawi, was quoted as saying during a Friday sermon in Banha, 30 miles north of Cairo.

"You are taking Islam as a cover and it is a deceptive cover; those who carry out the kidnappings are criminals, not Muslims," Tantawi, who heads Al-Azhar University, the highest authority in the Sunni Islamic world, was quoted by Egypt's Middle East News agency as saying.



http://www.theodora.com/flags/as-t.gif

http://www.photius.com/flags/thumbnails/hr-t.gif
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 15:27   #19
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Putin i njegova kamarila su ovaj put uspjeli poubijati 200 "svoje" djece. U zadnjih 10 godina poubijali su 42 000 Cecenske djece! Nitko od neovisnih novinara nije mogao prici da se ne bi pronijele vijesti o Ruskoj avanturi. Zatocenici su izjavili da su "teroristi" govorili TECNIM RUSKIM JEZIKOM i da ih je bilo 15.

A Rusi su ih "ubili" 27!

Znaci, u prosjeku, svaki je ubijen 2 puta!

LAZLJIVA RUSKA BAGRA.
Daj, molim te.
Sorry, ali meni je ovo gnjusno.
Mjesas uzrok i posljedicu.
Kako su to RUSI uspjeli poubijat 200 djece???
(BTW, BBC kaze da je preko 322 sad).
I naravno da ce Ceceni govorit Ruski, pa svi koji su bili dio Ruske federacije govore Ruski....od Estonije i Latvije pa do Cecenije i Gruzije.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 15:36   #20
I, btw, za sve koji krive Ruse.
Akcija nije bila planirana, nego su tekli pregovori.
Do akcije je doslo jer su teroristi set off bombs kad su pregovaraci nosili van mrtva tijela za koja su vec pregovorili da ih iznesu van, djeca i ostali taoci su iskoristili guzvu i poceli bjezat i teroristi su poceli PUCAT po njima i Rusi su naravno reagirali. Vjerujem da bi i drugi napravili isto.
Uostalom, kako bi dugo mogla ta djeca izdrzat bez hrane i vode? Jedan djecak je na TV izjavio da su poceli pit vlastiti urin jer su bili jadni toliko zedni.
Iskreno, gade mi se svi koji krive Ruse za toliko mrtvih.
Uzrok i posljedica, narode, halo!!!
Da si dozivio ne znam kakav teror, za divljanje nad djecom nema opravdanja.
Kuzim ja da su Ceceni potlaceni, da se krse osnovna ljudska prava tamo, etc, etc...al onda idi pa pokazi svoj bitterness tako da se razneses u ruskom parlamentu, a ne u skoli punoj djece.
FUJ!
Iskreno, za terorizam bilo kakve vrste nemam vremena. Meni, jebiga, nije u istom rangu oruzana borba ili iznenadno blowiranje up autobusa, metroa, aviona ili skole.
Jadno i kukavicki.
Eto, kad su nas Srbi tlacili mi nismo isli u Srbiju da se raznesamo po njihovim skolama i autobusima, zar ne?
Teror ce samo probudit vise mrznje. S ovim Ceceni nista nece postic, apsolutno nista.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.